Як взяти кредит

10-27-2021

У 2019 році російські банки схвалили 36,9% від загального числа заявок, поданих громадянами на різні види кредитів, випливає з даних національного бюро кредитних історій (нбкі, дані є у рбк), яке входить в топ-3 найбільших на російському ринку. Також хочемо вам порекомендувати кредит онлайн. Найпомітніше зниження відбулося перед новорічними святами, коли традиційно зростають видачі позик. Так, у грудні частка підтверджених кредитних заявок скоротилася до 32,2%, мінімального значення з 2017 року, підрахували в бюро. У 2018 році середній рівень схвалення позик становив 41%.

Тенденцію підтверджують і інші бюро кредитних історій. За даними об’єднаного кредитного бюро, за підсумками минулого року рівень схвалення склав 30-31%, що на 17 п.п. Менше показників 2018-го. Бкі “еквіфакс” також зафіксувало зростання відмов позичальникам: банки стали рідше схвалювати іпотеку, автокредити і позики готівкою. Але мінімум, який був у 2015 році, ще не досягнутий, зазначає гендиректор бкі «еквіфакс» олег лагуткін. Нбкі веде статистику відмов за роздрібними кредитами з 2017-го.

Які кредити банки схвалюють найохочіше

  • за даними нбкі, найвищий рівень схвалення у заявок на іпотеку: в 2019 році банки схвалили 65,6% звернень за цим видом кредиту.
  • кредитні організації стали з меншою охотою видавати автокредити: рівень схвалення по цьому продукту за рік впав на 7,2 п.п., до 43,5%.
  • у 2019 році лише 33,9% заявок на незабезпечені кредити та кредитні картки призвело до видачі позики; роком раніше рівень схвалення в цьому сегменті становив 39,1%.

Чому позичальникам частіше відмовляють

Банки стали обережнішими через дії цб і скромну динаміку доходів населення, відзначають в нбкі. Центробанк не раз вказував на зростання ризиків в сегменті роздрібного кредитування і збільшення закредитованості росіян. З 1 жовтня регулятор вимагає від банків і мікрофінансових компаній розраховувати показник боргового навантаження (пдн) позичальників при видачі незабезпечених позик понад 10 тис.руб. Чим вище пдн клієнта, тим більше капіталу на видачу такого кредиту потрібно. Аналітики fitch підрахували, що після введення пдн навантаження на організації зросла більше, ніж очікувалося.