Як вибрати адвоката

8-30-2020

Для людини, яка потребує юридичної допомоги, вкрай важливо правильно вибрати представника, якому можна довірити вести свою справу. Перш за все, необхідно зрозуміти, в чому різниця між адвокатом або юристом.  Хочемо порекомендувати почитати як оскаржити борг  на сайті у найкращих спеціалістів

Але як зрозуміти, компетентний юрист в тому питанні, з яким Ви до нього звернулися? Проблема полягає в тому, що клієнт не може оцінити якість юридичної допомоги перш, ніж вона буде надана. Частково професіоналізм представника можна визначити по тому, як він готує документи або виступає в суді. Однак це можна зрозуміти тільки в ході роботи по справі.

Разом з тим, є кілька ознак, які дозволяють судити про недобросовісність людини, до якого Ви звернулися за юридичною допомогою, ще до того, як з ним укладено угоду, або на самому початку співпраці.

Закон застосовується не сам по собі, а з урахуванням конкретних обставин. Чи не вивчивши документи у справі неможливо сказати, чи існують ефективні правові механізми для вирішення ситуації, що склалася, які при цьому можуть виникнути складності в юридичній оцінці, доведенні, оскарження.

До слова, з тих же причин юридична консультація не може бути дана по телефону.

Досвідчений адвокат, навіть внутрішньо прогнозуючи успіх, ніколи не стане категорично заявляти про це і тим більше гарантувати позитивних результат у справі.

Рішення у справі приймає не представник, а суд або співробітник правоохоронного органу. Судовий процес – це формула з багатьма змінними. Частина з них – вибудовування правової позиції і робота з доказами – залежить від кваліфікації адвоката (юриста), частина – ні. Крім того, судова практика з багатьох питань розвивається в усі можливі сторони, а в аналогічних справах виносяться протилежні рішення. 

Професіонал може дати тільки одну гарантію: що він докладе всіх зусиль для досягнення максимально сприятливого для Вас результату з можливих.

Деякі юридичні сайти обвішані слоганами «ми гарантуємо результат!», «Гарантія рішення на користь клієнта – 100%», «з нами успіх забезпечений», «гарантований результат справи з оплатою за результатом» і т.п. Працювати з такими юристами або звертатися до тих, хто не дає барвистих обіцянок і необгрунтованих надій, але робить чесний і сумлінний правовий аналіз у справі, розповідає про можливі правові способи розв’язання ситуації і допомагає їх реалізувати, – кожен вибирає сам.

У важкій життєвій ситуації людина, перебуваючи в стані стресу, невизначеності, відчаю, нерідко хапається за соломинку, в тому числі сподівається «вирішити питання» позаправова способами.

Цим і користуються ті, кого називають «рішали». Вони говорять про своїх «зв’язках», всіляко підкреслюють знайомство з суддями та співробітниками правоохоронних органів.

Думка про те, що «в судах і поліції все вирішується тільки за гроші», – пережиток минулого. Зараз досить професійних адвокатів, які знають, як вибудовувати позицію по цивільній справі, вміють захищати від кримінального обвинувачення, працюючи на виправдувальний вирок, перекваліфікацію, зниження покарання суто правовими методами.

Людина, який звернувся за юридичною допомогою, після консультації адвоката (юриста) повинен об’єктивно представляти ситуацію у справі і її перспективи з позиції права. Справа може бути зовсім безнадійним, неочевидним через невизначеність законодавства або доказів (як відомих, так і невідомих довірителю), допускати кілька варіантів захисту … Про все це хороший адвокат (юрист) Вам скаже. Якщо замість цього звучать загальні фрази ( «все буде добре», «у нас працюють найкращі юристи у Володимирі» і т.п.) – робіть висновки.

Однак якщо юрист отримав аванс, документи і після цього не відповідає на дзвінки, сам не передзвонює, всіляко ухиляється від зустрічей – це привід задуматися про його сумлінності.

Також слід пам’ятати, що результат по справі залежить не тільки від того, чи достатньо у Вас доказів і чи добре вибудувана правова позиція, але і від дисциплінованості, явки на судове засідання без запізнення, вміння вести себе в процесі, своєчасного заявлення клопотань та подання документів .

Коротко кажучи, хороший адвокат (юрист) не бере справ без ретельного аналізу судової перспективи і не обманює клієнта. Все інше (стать, вік, місце проживання, частота миготіння в телевізорі і т.п.) не має відношення до якості наданої юридичної допомоги.