У 2015 році в РФ було скасоване так зване «зарплатна рабство», тобто кожен працівник тепер має право отримувати зарплату через будь-який зручний йому банк (ст. 136 Трудового кодексу РФ). В теорії, для зміни свого зарплатного банку досить просто надати бухгалтерові нові реквізити.

На практиці, звичайно, все не так просто. У деяких компаніях під різними приводами відмовляють своїм працівникам у перекладі зарплати в інший банк. І це, в принципі, зрозуміло, набагато простіше і дешевше перераховувати зарплату всім співробітникам одночасно в одну кредитну організацію.

Тим не менш, багато роботодавців все-таки виконують законодавство.

Природно, переводити свою зарплату в ту або іншу кредитну організацію має сенс, якщо за подібний переклад там покладені які-небудь додаткові плюшки.

Насамперед варто зазначити, що майже в будь-якому банку для зарплатних клієнтів передбачені пільгові умови видачі кредитних карт і кредитів. Нас сьогодні будуть цікавити спеціальні умови по дебетовим зарплатними картками.

Стаття буде оновлюватися по мірі появи нових цікавих пропозицій.

Зарплатна картка Банку Тінькофф

У «Тінькофф Банку» є непублічний тариф 6.2, який начебто створений для клієнтів, які беруть участь у зарплатному проекті, однак банк поки переводить на нього всіх бажаючих. Щоб перейти на зарплатний тариф 6.2, не потрібно фактично отримувати зарплату на картку «Тінькофф Банку», досить тільки попросити (через чат або гарячу лінію):


Одразу замовити карту з тарифом 6.2 не можна, потрібно спочатку отримати звичайну «Тінькофф Блек».

На тарифі 6.2 обслуговування картки Tinkoff Black безкоштовно (на стандартному тарифі для цього треба виконувати певні умови), правда, немає відсотка на залишок для сум до 100 000 руб.:


А от всі інші плюшки «Тінькофф Банку» на безкоштовному тариф 6.2 є (безкоштовний міжбанк, безкоштовний вихідний С2С, можливість підключення мультивалютності, кэшбэк до 5% в улюблених категоріях і до 30% у партнерів, переведення в готівку без комісії в будь-яких банкоматах, 5 безкоштовних додаткових карт тощо).

Зарплатна картка Особливий статус від АТБ

«Азіатсько-Тихоокеанський Банк» пропонує в якості зарплатної спеціальну картку «Особливий статус». Карту чомусь видають тільки особам, які досягли 50 років. Для отримання всіх переваг потрібно фактично отримувати зарплату через «АТБ»:

Випуск та обслуговування зарплатної картки «Особливий статус» безкоштовні, плата за допку також не стягується. На залишок власних коштів нараховується 7% річних, є безкоштовна конвертація у будь-яких банкоматах (в межах ліміту в 30 000 руб./міс.).

По карті передбачений кэшбэк в 5% на аптеки (максимум 500 руб./міс.). При першому зарахування зарплати «АТБ» подарує 500 руб. і буде виплачувати по 500 руб. кожні півроку, якщо весь цей час безперервно переводити зарплату (+ потрібно витратити по карті мінімум 6000 руб. за 6 місяців):


Зарплатна картка Тепло від Східного

У «Східного» є унікальна дебетова картка «Тепло», за якою передбачено кэшбэк в 5% за оплату комунальних послуг і в аптеках.

Якщо отримувати зарплату на цю картку, то її обслуговування стане безкоштовним (замість 99 руб./міс.), за випуск все одно доведеться заплатити 150 руб.А на залишок грошових коштів буде нараховуватися 7% річних (замість 2%):


Платити за комуналку картою «Тепло» краще на сайті kvartplata.ru без комісії і з MCC 4900, за який передбачено кэшбэк в 5%. Якщо реквізитів вашого постачальника на цьому сайті немає, то їх можна додати:

Зарплата на карту Користь від Хоум Кредит

Звичайні умови по карті «Користь» і так цілком привабливі (7,5% на залишок за наявності будь-5 покупок за місяць, безкоштовне обслуговування при витратах від 5000 руб./міс. або підтримці залишку в 10 000 руб., кэшбэк 3% в категоріях «Подорожі», «АЗС» і «Кафе і ресторани» і т. д.), за результатами голосування в телеграм-каналі «Бережи Гроші!» ця карта була визнана кращою дебетовою карткою з кэшбэком і відсотком на залишок, набравши 50% голосів:

Якщо отримувати зарплату на картку «Користь» від 20 000 руб./міс., то зняття готівки в будь-яких банкоматах стає безкоштовним без обмеження за кількістю підходів (на звичайній «Користь» безкоштовні тільки перші 5 знять за місяць), а також перестає стягуватися комісія за міжбанк:ОФОРМИТИ КОРИСТЬ

Індивідуальний зарплатна картка в Росбанке

При отриманні зарплати через «Росбанк» (в сумі від 20 000 руб.) стає безкоштовним «Класичний» пакет послуг (звичайна ціна 150 руб./міс.):

У цьому пакеті є ко-бренд «Росбанк-Окей», за яким можна отримувати до 7% кешбека балами за покупки в цій мережі супермаркетів (місячний ліміт 3000 балів). Бали обмінюються на знижку в «Окее» за курсом 1 бал=1 рубль:

7% кешбека нараховується при сумі покупки від 3000 руб., при сумі чека від 1000 до 2999,99 буде 5%, при сумі чека менш 999,99 руб. — 2%.

Індивідуальний зарплатний проект у Райффайзенбанку

Принадність «Райффайзенбанку» в тому, що для отримання статусу «зарплатний клієнт» зовсім не обов’язково фактично отримувати через нього зарплату. При поповненні своєї карти з картки іншого банку в мобільному додатку або інтернет-банку «Райфа» достатньо просто поставити галочку, що це — переклад зарплати, і «Райффайзенбанк» повірить 🙂

В рамках пакету послуг можна випустити безкоштовні карти у всіх валютах:

У «Райффайзенбанку» багато власних валютних банкоматів. З їх допомогою вдасться прилаштувати стару і пошкоджену валюту, т. к. пристрої самообслуговування не такі прискіпливі, як Маринки в касах.

Нові клієнти «Райфа» можуть відкрити накопичувальний рахунок «Активний» з 7% річних на залишок до 100 000 руб.


Для залучення уваги до свого індивідуального зарплатного проекту «Райф» періодично проводить різноманітні акції з підвищеним кэшбэком (наприклад, раніше був кэшбэк 1% від суми поповнення + кэшбэк 10% за всі покупки). Зараз, на жаль, актуальних акцій немає.

Зарплатна картка Рокетбанка

«Рокетбанк», окрім стандартних умов, пропонує своїм зарплатним клієнтам безкоштовну готівку в сторонніх банкоматах (у звичайної карти «Рокет» безкоштовні тільки перші 5 знять за місяць):


Карта Пошта Банку як зарплатної

Для зарплатних клієнтів «Пошта Банк» пропонує підвищену відсоткову ставку за «Ощадному рахунку» (6% річних на залишок більш 50 000 руб. замість стандартних 5%). Правда, там відсоток нараховується на мінімальний залишок за місяць, а не на щоденний:

Тариф «Зарплатний» підключається тільки після 3-го місяця перерахування зарплати:

У «Зарплатної» карти «Пошта Банку» є 3% кешбека (максимум 3000 руб./міс.) в аптеках, міському транспорті, електричках і таксі:


Комісія за випуск кредитної картки «Елемент 120» у зарплатних клієнтів не стягується (звичайна ціна 900 руб.):

Зарплатна картка Альфа-Банку

У «Альфа-Банку» є цілком непогані дебетові карти, наприклад, карта з кэшбэком в 10% на АЗС і 5% в кафе і ресторанах або карта Alfa Travel з кэшбэком 2-3-5% на всі з дуже коротким списком вилучень і відсутністю верхнього ліміту в нарахуванні кешбека.

Будь-яка дебетова картка «Альфи» не може існувати поза пакету послуг, чим вище статус карти, тим, відповідно, більш дорогий пакет їй потрібно.

При надходженні зарплати на карту «Альфи» плата за пакет послуг не стягується. При рівні зарплати від 20 000 до 75 000 руб. покладено пакет «Оптимум» (звичайна ціна при невиконанні умов безоплатності — 199 руб/міс.).


Карти «Альфи» вміють безкоштовно поповнюватися з карток інших банків, а також є безоплатними донорами. Ще у «Альфа-Банку» є безкоштовний міжбанк і велику кількість власних і партнерських банкоматів.

Зручно, що дебетовки «Альфи» можна прив’язувати до рахунків в різній валюті. Завдяки наявності валютних банкоматів також вийде пристроювати старі долари і євро.

Добре працює зв’язка «Альфа-Клік» — «Альфа-Директ», введення і висновок з брокерського рахунку здійснюються дуже оперативно.

Чекаю від Вас доповнень 🙂

Висновок

На даний момент існує багато цікавих карт з кэшбэком і відсотком на залишок, які може відкрити будь-який бажаючий і без перерахування зарплати.

Завдяки наявності безкоштовного міжбанку та можливості оперативного поповнення з допомогою С2С, насправді, вже не так і важливо, на яку карту отримувати зарплату, оскільки гроші можна швидко перекинути в будь-яке місце.

Однак якщо є можливість отримати які-небудь плюшки від зарплатного банку, а роботодавець не заперечує проти переходу, то чому б і не скористатися додатковими перевагами.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments