Банки пропонують нам величезну кількість різних послуг, це і всілякі карти, кредити, грошові перекази, і послуги з надання банківських комірок, та послуги з обміну валюти, і, звичайно ж, банківські вклади.

Але який банк вибрати? Буде він надійним та зручним для Вас? Як вирішити, чи варто зв’язуватися з тією або іншою кредитною організацією?

1

Насамперед потрібно визначитися, яку послугу Ви хочете отримати. Припустимо у Вас є вільні заощадження і Ви хочете вкласти свої фінанси в банківський депозит.

2

Всього банків, які мають ліцензію на залучення коштів фізичних осіб, понад 700. І, звісно, обійти усі не представляється можливим, тому Вам потрібно відсіяти зайві, залишивши на прикметі не більше 10-15 кредитних установ. Для цього скористайтесь сервісом підбору вкладів, який детально описаний в статті «Вибір вкладу: як отримати максимальний дохід». Таким чином Ви виберете банки з найвищими процентними ставками.

3

Прочитайте інформацію про кожному обраному банку (вона знаходиться у відкритому доступі, для зручності скористайтесь сервісом banki.ru)
… І що? – запитаєте Ви, інформації багато, все написано заплутаними розумними словами, про якісь кредитні рейтинги, рівні достатності капіталу та ін. Начебто, складається враження, що все добре. Але як же у всьому цьому розібратися? А у всьому розбиратися і не потрібно, навіть професіонали фінансового ринку не можуть зі 100% впевненістю оцінити стан банку за фінансовими показниками.

Потрібно знати не так вже й багато:

Запам’ятайте, всі внески сумою до 1,4 млн рублів або еквівалента в іноземній валюті застраховані державою через систему страхування внесків (АСВ), і у разі відкликання у банку ліцензії, Ви отримаєте свої заощадження назад.

Для перестраховки від Вас потрібно тільки зберігати підписаний банківської договір про відкриття депозиту, зберігати всі прибуткові ордери (документи, що підтверджують що Ви внесли гроші на свій депозит), а також регулярно запитувати виписки про рух грошових коштів.
Виписки по рахунку повинні бути обов’язково підтверджені синьою круглою печаткою банку та підписані працівником банку, який має право підписувати банківські документи (у такого працівника має бути письмове підтвердження права підпису, не полінуйтеся і вимагайте Вам його показати).
Таким чином, Ви завжди зможете підтвердити, яка сума у Вас лежала на вкладі. Це особливо важливо, оскільки почастішали випадки, коли агентство по страхуванню внесків не має інформацію про Вашому депозиті у себе на базі. Це відбувається з-за того, що банк-шахрай просто тримає Ваші кошти за балансом і розпоряджається ними на власний розсуд, і природно не здає звітність в агентство страхування вкладів.

Однак повернення грошей через АСВ все-таки забере Ваш дорогоцінний час, тому краще все-таки до цього не доводити і врахувати при виборі кредитної організації деякі критерії.

Який банк надійніше? Критерії вибору

1

Бажано, щоб банк був хоча б у числі перших 200 банків у кредитному рейтингу (наберіть в будь-якому пошуковику «рейтинг банку N») Рейтинг складається з оцінки безлічі факторів, для нас же важливо лише місце банку в ньому

2

Плюсом при виборі банку є наявність у складі акціонерів яких-небудь іноземних фондів (вони точно знають куди варто вкладати гроші, у них цим питанням займаються цілі аналітичні відділи). Також добре, якщо в складі акціонерів банку виступає держава (так звані державні банки, у разі будь-яких проблем, що держава не залишить), а також якщо банк є донькою якогось іноземного банку (там звикли вести бізнес чесно і можете бути впевнені, що Ваші вклади точно не знаходяться за балансом).

3

Нарешті, найголовніший-преглавный критерій вибору банку, про який часто забувають фінансові аналітики і гуру банківського бізнесу, це відгуки клієнтів про банк. Це так просто, і так дієво. Наберіть в Яндексі або Гуглі: «Відгуки банк N» і Ви дізнаєтеся все, що хочете: і як банк виконує свої зобов’язання, і як він спілкується з клієнтами, і як вирішує спірні питання, і як виправляє свої помилки. За відгуками можна точно зрозуміти, які у банка є проблеми, де його слабкі місця і прийнятні вони для Вас. Природно, для грамотної оцінки відгуків клієнтів про банк потрібна деяка вправність. Про те, що і як можна дізнатися про кредитної організації за відгуками клієнтів, читайте в статті: «Закулісні таємниці: Аналіз стану банку».

За оновленнями в цій та інших статтях тепер можна стежити на Telegram каналі: @hranidengi.

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments