Банківський депозит є найпопулярнішим способом збереження грошей. Він приваблює своєю зрозумілістю і доступністю, до того ж, кошти на депозитах до 1,4 мільйона рублів застраховані державою. Існують різні види вкладів у банках, з різними умовами і різними ставками, і щоб зрозуміти, які вклади найвигідніші, потрібно знати деякі тонкощі.

Сьогодні ми постараємося порівняти депозити за таким досить важливому параметру, як можливість поповнення та часткового зняття. Для цього відкриваємо портал banki.ru і заходимо в розділ Вклади -> Розширений пошук (див статтю «Вибір вкладу: Як отримати максимальний дохід»).

Далі у розділі параметри вкладу знаходимо пункти: «поповнення», «часткове зняття», і «пільгове розірвання». Щоб зрозуміти, що для Вас більш зручно і вигідно, давайте детально розглянемо види вкладів у банках за цими параметрами.

Види депозитів

1 ощадний Вклад. Це класичний банківський депозит, який з’явився раніше інших, напевно, із самого зародження депозитів. Він не дає можливості поповнення ні, ні часткового зняття. Однак, цей депозит буде мати самий вигідний процент за вкладом. Він підійде Вам, якщо у Вас є яка-то велика сума грошей, яку Ви точно не плануєте користуватися найближчим часом. Оскільки умови дострокового розірвання у таких продуктів, які пропонують хороші депозитні ставки, зазвичай вкрай невигідні. І, швидше за все, Ви взагалі не отримаєте ніяких відсотків при розірванні договору вкладу. Зазвичай, відкривається такий депозит на рік або півроку.

При виборі класичного депозиту, зверніть також увагу на те, щоб у внеску була передбачена капіталізація відсотків (навіщо це потрібно, читайте в статті: «Капіталізація внеску. Що це?»).

2 Накопичувальний вклад. Це депозит з поповненням, але без можливості часткового зняття. Депозитні ставки зазвичай за таким продуктам трохи нижче, ніж пропонує вклад ощадний. Однак, можливість поповнення робить накопичувальний вклад більш привабливим для тих, хто поступово збирає на велику покупку, наприклад, на квартиру, або на навчання за кордоном або на ще щось. Для тих, хто поставив собі певну мету і формує капітал на реалізацію своєї мрії (про види капіталу читай в статті: «Скільки грошей на Вас працює: Пора інвестувати?» ).

Причому, неможливість часткового зняття вкладу людина розглядає як величезна перевага. Т. к. у нього немає в такому випадку зайвих спокус, щоб спустити частину своїх заощаджень на яку-небудь нісенітницю. Це просто неможливо зробити без розірвання договору, і природно з втратою накопичених відсотків. Тому людина 100 разів подумає, а чи справді йому терміново потрібні гроші, і не зробить непотрібних імпульсивних витрат.

При виборі накопичувального вкладу крім процентної ставки не втрачайте пункт про терміни і періодичності нарахування відсотків. Природно, чим частіше Вам будуть нараховуватися відсотки, тим краще. Вклад з нарахуванням відсотків за кожний місяць вигідніше вкладу, де відсотки нараховуються 1 раз в кінці строку. І, звичайно ж, пам’ятаєте про капіталізацію відсотків.

3 Строкові вклади бувають ще з можливістю і часткового зняття та поповнення. Це, так званий, розрахунковий внесок, який дозволяє розпоряджатися частиною вкладу в будь-який момент. Зазвичай є незнижуваний залишок, який Ви не можете зняти, а ось те, що понад цієї суми Ви можете використовувати на свій розсуд.

Звертайте пильну увагу, щоб у договорі було прописано, що Ви не втрачаєте нараховані раніше відсотки із частково відкликаною суми (детальніше про це читай в статті: «Обережно! Банки Вас обманюють: Підводні камені договорів»). Інакше такий розрахунковий внесок просто втрачає всі свої переваги.

Якщо порівнювати всі види депозитів, то розрахунковий внесок лідирує в моєму особистому рейтингу. У наш час дуже часто з’являються нові вигідні пропозиції щодо інвестування. Наприклад, в грудні 2014 депозити в Росії стали пропонувати дуже вигідні ставки за вкладами. І при наявності вкладу з можливістю часткового зняття я зміг оперативно перекласти свої гроші на більш високі депозити. Причому без закриття попередніх внесків, і, відповідно, без втрати відсотків.

Причому було зрозуміло, що незабаром такі високі відсотки за вкладами пропонувати не будуть. Відповідно, не було часу чекати, коли закінчилися попередні вклади. І багато хто не встиг скористатися таким вигідним пропозицією через можливість втрати раніше накопичених відсотків. А так у мене вийшло моментально перекласти заощадження під 20% в рублях і під 10% у доларах і євро.

Таким чином, вклади з можливістю поповнення і часткового зняття показали свою перевагу перед ощадним і накопичувальними вкладами. На мій погляд, на них має сенс звертати увагу тільки на спокійне та стабільне час, що ні зараз, ні в найближчому майбутньому не передбачається.

4 Є ще вклади до запитання, які можна поповнювати і з яких можна знімати гроші. Але процентна ставка по них вкрай мала, зазвичай це соті долі відсотків річних, тобто можна сказати, що відсотків немає взагалі ніяких. Зазвичай вклади до запитання використовують перед великою покупкою, щоб просто не зберігати гроші вдома або не орендувати банківську комірку. Однак, це досить нерозумно, для цих цілей можна підібрати хороший розрахунковий внесок і не втрачати відсотки жодного дня.

В результаті, проаналізувавши всі види банківських вкладів по можливості поповнення і зняття, стало зрозуміло, що найбільш вигідні ставки за вкладами пропонує ощадний вклад, найкращі можливості по управлінню капіталом пропонує розрахунковий внесок, а накопичувальний вклад зручний тим, хто збирає на глобальні покупки і боїться тримати гроші в легкій доступності, щоб не спустити їх на непотрібну дурницю. А вклад «до запитання» є взагалі абсолютно марним.

А що думаєте Ви, які вклади найвигідніші?

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments