Оновлено 16.11.2018.

Раніше я вже розповідав про методику підбору вигідних депозитів, в даній статті я буду публікувати конкретні пропозиції банків з вкладами на поточний момент.

Процентні ставки постійно змінюються, тим не менше я постараюся своєчасно оновлювати статтю, щоб підтримувати її актуальність.

Тут я буду розміщувати варіанти, які здалися цікавими особисто мені, природно, це не означає, що вклади в інших банках не заслуговують уваги. Пріоритет буде відданий банкам з першої сотні за розмірами активів нетто.

Розміщувати в будь-якому банку понад 1,4 млн руб. (ліміт АСВ) я не рекомендую, спокійний сон безцінний. Якщо не можна, але дуже хочеться перевищити, то все одно не можна 🙂

У кожному розділі буде не більше трьох-чотирьох речень.

Витратно-поповнювані вклади

Чесно зізнаюся, це мій найулюбленіший вид вкладу. Для мене важливо мати можливість здійснювати прибуткові та видаткові операції без втрати раніше накопичених відсотків.

Головна перевага вкладів перед накопичувальними картками полягає в тому, що банк не зможе знизити процентну ставку по депозиту в односторонньому порядку, оскільки вона зафіксована на весь термін дії депозиту. Тим не менш, для короткострокового розміщення грошових коштів карти теж цілком зручні і вигідні.

Серед накопичувальних карт я б виділив безкоштовну карту «Халва» від «Совкомбанку», у якій нараховується 7,5% річних на залишок за умови вчинення нею мінімум 5 покупок на загальну суму від 10 000 руб. за місяць. При оплаті «Халвою» з допомогою смартфона покладено кэшбэк в 12% в магазинах-партнерах (серед яких є «Пятерочка», «Лукойл», «Бургер Кінг», «Ельдорадо», «Мвидео» та ін) і 3% у будь-яких інших торгових точках.

ОТРИМАТИ 500 РУБ. ЗА ХАЛВУ

По карті «Користь» від «Хоум Кредит» буде нараховуватися 7% річних на залишок до 300 000 руб. за умови здійснення з її допомогою покупок від 5000 руб./міс. По картці передбачено кэшбэк в 3% в категоріях «АЗС», «Кафе і Ресторани», а також «Подорожі», та 1% на все інше (включаючи оплату комуналки, мобільного зв’язку та податків).

UPD: 13.11.2018
Нові клієнти, які оформлять «Користь» онлайн в період з 12 листопада по 15 грудня, будуть отримувати 10% річних на залишок по карті до 300 000 руб. до 31 січня 2019 року. Новими клієнтами для цієї акції вважаються ті, у яких станом на 12 листопада 2018 не було дебетових карт («Користі», Coinkeeper, «Зеленої Користі», «Космосу»), а також відкритих вкладів у банку.

ОТРИМАТИ КОРИСТЬ З 10% НА ЗАЛИШОК

1 Внесок «Комфортний» в «Россельхозбанк».

АКЦІОНЕРНОГО товариства «Російський Сільськогосподарський банк» («Россельхозбанк») — один з найбільших банків РФ, 100% акцій «РСХБ» знаходяться в державній власності.

У «Россельхозбанк» зараз можна відкрити витратно-поповнюваний внесок «Комфортний» із зафіксованою на три роки процентною ставкою (6,1%) і невеликим незнижуваним залишком (10 000 крб.). Виплата відсотків здійснюється щомісяця.

Внесок потрібно відкривати дистанційно. Ось невелика інструкція для тих, у кого поки ще немає доступу до дистанційних каналів «Россельхозбанка»:

При відкритті вкладу 50 000 руб. в «РХСБ» можна отримати безкоштовну карту «Амурський Тигр». Карта буде безкоштовною весь термін дії, навіть якщо сума вкладу потім стане менше 50 000 руб.

Пенсіонери можуть відкрити витратно-поповнюваний вклад «Пенсійний Плюс» на 3 роки з незнижуваним залишком в 500 руб. під 6,85% річних:

2 Внесок «Без кордонів» від «Ренесанс Кредит».

ТОВ «КБ «Ренесанс Кредит» — великий столичний банк, 52 місце по Росії за розмірами активів нетто. Довіра до цього банку у мене викликає зрозуміла бізнес-модель. Банк активно розвиває роздрібний кредитування, обсяг кредитів фізичних осіб поступово зростає:

Витратно-поповнюваний вклад «Без кордонів» на даний момент можна відкрити на 181 день під 6% річних, незнижуваний залишок 1000 руб.:

У «Ренесанс Кредиту» є умовно-безкоштовна дебетова картка для більш зручної роботи з вкладами (плата за обслуговування не стягується при підтримці незнижуваного залишку в 30 000 руб. або при покупках на суму 5000 руб./міс.). На мінімальний залишок за місяць на дебетовій картці нараховується 7,5% річних. Також є безкоштовний міжбанк з хорошим лімітом на свої рахунки в інших банках (1,4 млн руб. в день):3 Вклад «Все Включено Розрахунковий» від «МКБ».

ПАТ «Московський кредитний банк» великий універсальний комерційний банк, 7 місце по Росії за розмірами активів нетто.

Нещодавно «МКБ» помітно збільшив представництво в регіонах завдяки відкриттю офісів у колишніх приміщеннях банку «Радянський» (вкладники Радянського» з 17 липня 2018 автоматично стали вкладниками «МКБ»):

Зараз витратно-поповнюваний «Розрахунковий внесок» в «МКБ» можна відкрити на 370 днів під 6,25% річних і на 730 днів під 6,5% річних (якщо відкривати через інтернет-банк або термінал банку). Трохи незручно, що максимальна сума вкладу не може перевищувати 20 незнижуваних залишків (розмір незнижуваного залишку можна вибрати самостійно):

До вкладу покладена безкоштовна дебетова картка.

4 Вклад «Просте Управління» від «Локо-Банку».

«КБ «Локо-Банк» (АТ) – великий банк, 72 місце по Росії за розмірами активів нетто. Серйозного негативу щодо цього банку я зараз не бачу, хоча при бажанні причепитися можна. Нещодавно (9 жовтня) у нього був невеликий технічний збій з виплатою відсотків по вкладах, однак затримка склала приблизно 1 день.

У «Локо-Банку» можна відкрити витратно-поповнюваний внесок «Просте Управління» на 370 днів з незнижуваним залишком в 50 000 руб. під 6,25% річних. Виплата відсотків щомісячно. Максимальна сума вкладу дорівнює десятикратному початкового внеску:

В «Локо-Банку» є можливість відкрити безкоштовну карту з тарифним планом «Простий Дохід». Карта є безкоштовним донором, тобто з неї можна стягувати грошові кошти на картки інших банків без комісії:

Варто відзначити, що «Локо-Банк» відрізняється підвищеною наполегливістю у впаривании ІВЖ і НСЖ.

Поповнювані вклади

Процентна ставка у таких вкладів зазвичай трохи вище, ніж у витратно-поповнюваних, однак при цьому витратні операції з депозиту не передбачені.

1 «Рекордний відсоток» в «Совкомбанке».

ПАТ «Совкомбанк» — великий фінансовий інститут, 14 місце по Росії за розмірами активів нетто. Трохи турбує агресивне збільшення філіальної мережі банку, однак «Совкомбанк» при цьому і нарощує кредитування фізичних осіб, також досить суттєва частка кредитів видана державним компаніям.

Зараз в «Совкомбанке» можна відкрити внесок поповнюваний «Рекордний відсоток» на 3 місяці під 7,8%, на 12 місяців під 7%. Якщо протягом терміну вкладу щомісяця (кожний звітний період) здійснювати по карті «Халва» мінімум 5 покупок на загальну суму від 10 000 руб., покладено бонус 1% до ставки вкладу, тобто підсумкова прибутковість складе 8,8% і 8% відповідно:

Варто звернути увагу, що звітний період для отримання бонусу до вкладу — це місяць з дати відкриття вкладу, у самій «Халви» звітний період для нарахування відсотків по карті може відрізнятися від нього, якщо «Халва» отримана не в день відкриття вкладу. Сума додаткових внесків не може перевищувати початкову суму, внесену протягом 10 календарних днів з відкриття вкладу. Виплата відсотків в кінці терміну.

Вклад «Рекордний відсоток» можна відкрити не тільки в офісі, але і самостійно через інтернет-банк, попередньо замовивши «Халву» по акції «Приведи Друга» і діставши 500 крб. за першу покупку від 1000 руб протягом 10 днів.

ОТРИМАТИ 500 РУБ. ЗА ХАЛВУ

2 Накопичувальний вклад в «МКБ».

Принадність накопичувального вкладу у «МКБ» полягає в тому, що відсоткові ставки в 6,75% річних на 370 днів і 7% річних на 730 днів можна зафіксувати, розмістивши там всього 1000 руб.

3 Вклад «Персональний» від «Мособлбанка».

ПАТ «Московський Обласний Банк» є розрахунковим банком при будівництві Керченського мосту:

Вклад «Персональний» можна відкрити на 1 рік під 7%, мінімальна сума вкладу, правда, дещо завелика — 300 000 руб. Перші 183 дні вклад можна поповнювати:

Ощадні вклади

Дані внески як правило не передбачають ні витратних, ні прибуткових операцій. Процентні ставки по таким депозитам зазвичай найвищі. Головний недолік – це втрата доходу при достроковому розірванні. Тим не менш, якщо у вас є вільні гроші, які не знадобляться в найближчому майбутньому, то цілком можна звернути увагу на такі вклади.

1 Внесок «Солодкий відсоток» від «СМП Банку».

АТ «СМП Банк» — великий московський банк з розвинутою мережею підрозділів. Контрольний пакет акцій належить братам Аркадію та Борису Ротенбергам.

У ощадного вкладу «Солодкий відсоток» від «СМП Банку» три періоду для нарахування відсотків: з 1 по 125 день – 7,7%, з 126 по 250 день – 7,4%, з 251 по 375 — 7,1%. Відсотки нараховуються щомісяця, внесок можна розірвати без втрати накопичених відсотків по закінченні кожного періоду. Мінімальна сума вкладу 50 000 руб.:

2 «СмартВклад» в «Тінькофф Банку».

АТ «Банк Тінькофф» — досить великий банк, 29 місце за розміром активів нетто по Росії, проте він має всього одне відділення в країні. Тим не менш, продукти банку доступні практично у всіх містах країни завдяки розвитку дистанційного обслуговування.

«Тінькофф Банк» постійно звітує про отримання прибутку від своєї діяльності, до того ж має цілком зрозумілу модель бізнесу, а саме кредитування фізичних осіб. Якихось сумнівів в стійкості даної кредитної організації у мене зараз немає.

Зараз в банку можна відкрити «СмартВклад» строком на 12 місяців під 7% з щомісячною виплатою відсотків або капіталізацією, якщо встановити можливість поповнення депозиту тільки в перші 30 днів.

Вклад відкривається дистанційно разом з картою Tinkoff Black, документи на внесок і карту кур’єр привезе через 1-2 дні. Картка безкоштовна, поки діє внесок, але її можна зробити безкоштовною без будь-яких умов, перейшовши на тариф 6.2:

В банку діє спеціальна акція «Приведи Друга». Якщо відкрити вклад на термін від 12 місяців по цьому посиланню, то «Тінькофф» подарує 0,5% від суми поповнення в перші 7 днів після відкриття вкладу:

ОТРИМАТИ БОНУС ВІД ТІНЬКОФФ

Сума бонусу обмежена 5000 руб., так що для отримання максимальної вигоди внесок повинен бути не більше 1 млн руб. Бонус зараховується на картку протягом 60 днів:


Бонус виплачують клієнтам, які не брали раніше участі в цій акції і не мали вкладів у банку протягом останнього року:


В умовах акції «Тінькофф» залишив за собою право вимагати від учасника здійснити операцію по карті в будь-якої категорії для отримання бонусу (цим правом «Тінькофф Банк» користується нечасто):

3 «Оптимальний на 1 рік» в «Кредит Європа Банку».

АТ «Кредит Європа Банк» — великий банк за участю іноземного капіталу, 56 місце за розмірами активів нетто по Росії. На поточний момент Credit Europa Bank N. V. (Нідерланди) контролює 99,99% акцій російської «дочки».

У спецпропозиції banki.ru можна отримати промо-код для відкриття «Оптимального вкладу» в рублях на 1 рік під 7,4% річних з щомісячною виплатою відсотків на окремий рахунок. Додаткові внески та витратні операції не передбачені. Процентна ставка за доларовим вкладом також висока, 3,3% річних:


4 Вклад «Щаслива Сімка» в «ОТП Банку».

АТ «ОТП Банк» — «дочка» однойменної угорської банківської групи (контролюється угорським OTP Bank (97,90%)), один з найбільших роздрібних банків на російському ринку з розвиненою мережею підрозділів, 54 місце по Росії за розмірами активів нетто.

В «ОТП Банку» можна відкрити ощадний вклад «Щаслива Сімка» під 7,3% річних на 365 днів під 7,5% на 548 днів. Виплата відсотків в кінці терміну.

5 Вклад «Захват» в банку «Зеніт».

ПАТ «Банк Зеніт» — досить велика кредитна організація, 40 місце за розмірами активів нетто по Росії. Найбільшим бенефіціаром банку є ПАТ «Татнафта» (71,95%).

У спецпропозиції banki.ru можна знайти промокод для відкриття вкладу «Захват» в банку «Зеніт» на 500 днів під 7,75% для діючих клієнтів банку і під 8% для нових клієнтів:

До вкладу дають безкоштовну картку. Депозит можна розірвати за пільговою ставкою 7.5% з 301-го дня:

6 Вклад «Ренесанс Прибутковий» в банку «Ренесанс Кредит».

В інтернет-банку зараз можна відкрити вклад «Ренесанс Прибутковий» на 1 рік під 7,65% річних, на 550 днів під 8%. Мінімальна сума вкладу — 5000 руб.

7 Вклад «Золота осінь» від «Експобанку».

«Експобанк» — досить велика кредитна організація, 79 місце за розміром активів нетто по Росії.

В кінці вересня 2018 рейтингове агентство Fitch підтвердило рейтинг банку на рівні B+ і поліпшило прогноз зі стабільного на позитивний:

До 31.11.2018 в «Експобанку» можна відкрити вклад «Золота осінь» на 181-270 днів під 7,7%, мінімальна сума вкладу 100 000 руб.:

До внеску можна отримати картку MasterCard Gold, обслуговування якої безкоштовно при залишках на вкладі на останній робочий день місяця від 100 000 руб.

8 Вклад «Зелений день» в Ощадбанку.

Зазвичай скупий в плані пропонованих відсотків за вкладами Ощадбанку в честь свого дня народження 11 і 12 листопада пропонує відкрити вклад «Зелений день» під 7,5% на 3 місяці:

Валютні вклади
1 розрахункові Валютні вклади в «МКБ».

У «МКБ» є непогані витратно-поповнювані вклади у валюті, максимальна сума вкладу не може перевищувати 20 незнижуваних залишків. Процентна ставка для доларового рахунку на 370 днів – 2,25% річних, на 730 днів — 2,5%. Для рахунку в євро – 0,3%. Ощадний вклад у доларах на рік можна відкрити під 2,95%, в євро — під 0,4%:

2 Вклад «Вигідний» в «ВТБ».

Валюту можна покласти у «ВТБ» ощадний вклад «Вигідний», для вкладу в доларах на 395 днів процентна ставка зараз складає 3,5% (виплата відсотків щомісяця на рахунок вкладу або на окремий рахунок):

3 «Поповнюваний» валютний внесок у «Россельхозбанк».

У «Россельхозбанк» можна відкрити вклад «Поповнюваний» в доларах. При сумі вкладу від 5000 до 15 000 доларів США і термін розміщення 395 днів процентна ставка складе 3,25% річних. Виплата відсотків щомісячно. В євро даний депозит можна відкрити під 0,5%:


Ставки по валютному ощадним вкладом «Дохідний» (без можливості додаткових внесків та видаткових операцій) ще вище (3,7% річних у доларах і 0,75% в євро на 395 днів):


4 Вклад «Гарантований долар» в «СМП-банку».

У «СМП-банку» зараз можна відкрити витратно-поповнюваний внесок у доларах на 120 днів під 2,8% річних. Незнижуваний залишок всього 50 доларів:

Висновок

Прибутковість банківських вкладів поступово знижується, різниця в процентних ставках між великими і малими банками скорочується, тому зараз я не бачу сенсу бігати по кредитним організаціям з 3-4 сотні в пошуках вигоди в декілька десятих доль відсотка.

Дуже часто під виглядом вкладу співробітники банків впарюють пропонують накопичувальне й інвестиційне страхування життя, причому про недоліки цього інструменту зазвичай замовчується. Рекомендую ознайомитися з ним докладно у статті «Накопичувальне й інвестиційне страхування життя: Читаємо договір», щоб не дозволити себе обдурити.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments