На сьогоднішній день банки пропонують нам величезну кількість всіляких вкладів на будь-який смак. Хтось віддає перевагу вклади в євро, хтось- валютний вклад у доларах, а хтось хоче покласти на депозит рублі.

Природно всі люди хочуть отримати максимальні відсотки за вкладами у банках. А деякі клієнти, до того ж, ще й хочуть заробити на різниці курсів валют при цьому. І це найзручніше робити відкривши мультивалютний вклад. Що ж це таке?

Мультивалютний вклад – це спеціальний банківський продукт, який являє собою депозит в доларах, в євро і рублевий внесок, об’єднані в один договір (можуть бути і інші валюти, наприклад, китайський юань, швейцарський франк, фунт стерлінгів).

Іншими словами, Вам відкривається 3 рахунки в трьох валютах, причому для кожної валюти передбачена своя процентна ставка і мінімальний залишок, а інші умови зазвичай однакові (термін вкладу, можливість поповнення і часткового зняття, капіталізація вкладу, тощо). Основною умовою мультивалютного вкладу є можливість здійснювати конверсійні операції (переведення однієї валюти в іншу) всередині вкладу без закриття депозиту і без втрати відсотків.

Таким чином, мультивалютний вклад – це щось середнє між купівлею валюти в банку і купівлею валюти на біржі (про те, як купити валюту на біржі, читай в статті: «Професіонали розкривають карти, як купити валюту на біржі»). Особливо зручно, якщо банк дозволяє в рамках мультивалютного вкладу здійснювати конверсійні операції віддалено, тобто через систему інтернет-банку. Правда, такі зручності надають далеко не всі банки. Наприклад, «Національний банк Траст» в свій вклад «Мультивалютний 2015» для переказу частини вкладу з рахунку в одній валюті на рахунок в інший зажадає від Вас особистої присутності у себе у відділенні і написання відповідної заяви на перерахування грошових коштів.

Плюси і мінуси мультивалютного вкладу:

Можливість оперативно реагувати на коливання валютного курсу

Можливість здійснювати конвертацію без закриття вкладу

Збереження раніше нарахованих процентів під час переведення однієї валюти в іншу

Можливість отримати додатковий дохід на грі курсів валют (ви переводите основну суму вкладу в валюту, що дорожчає, а коли тренд змінюється, то перекладайте свої заощадження у валюту, зростання якої тільки починається)

Курс конвертації всередині мультивалютного вкладу зазвичай більш вигідний, ніж звичайний обмінний курс банку. Однак, все-таки, не так вигідно, як якщо б Ви купували валюту на Московської міжбанківської валютної біржі (ММВБ) через брокера. Наприклад, на стан 14.07 в 13.27 банк ВПБ в Москві пропонував Вам продати готівкові долари США за 57,49 руб, а купити у Вас – по 56.35. Офіційний курс ЦБРФ був 56,60. А обмінні курси вкладу «Мультивалютний» — купівля за 56,34, продаж з 56,86.
Правда є банки, які не пропонують більш вигідний курс у своєму мультивалютному внесок. Наприклад, в Альфа банку встановлений єдиний курс на купівлю валюти в мультивалютному внеску, так і просто у відділенні.

Процентна ставка на мультивалютному внесок виходить нижче, в середньому, на кілька пунктів, ніж у окремих депозитів. Звичайні рублеві вклади прибутковіше, ніж рублевий рахунок в мультивалютному внесок. А вклади в доларах США і вклади в євро окремо мають також більш привабливі умови, ніж відповідні доларові і єврові рахунки всередині мультивалютного вкладу.

Щоб аналізувати коливання валютного курсу потрібно добре розумітися на валютному ринку. Хоча і це не дасть Вам 100% гарантії. Фінансові аналітики теж досить часто помиляються. Тому, у Вас дуже велика ймовірність зробити свої конверсійні операції не вчасно. До того ж постійний аналіз фінансового ринку відніме у Вас багато часу.

Курс купівлі і продажу валюти в мультивалютному внеску все-таки не дуже вигідний порівняно з купівлею валюти на біржі. При кожній конвертації Ви будете втрачати гроші. До того ж під час криз і великої волатильності (великих коливаннях курсу) банки встановлюють у себе ще більш невигідний курс обміну валюти з величезними спредами (різницею між курсом купівлі та продажу). Тому, якщо Ви все-таки непогано розбираєтеся в тенденціях валютного ринку, то мультивалютний депозит помітно програє грі на біржі через брокера.

А тепер, коли ми знаємо, що таке мультивалютний вклад, які у нього плюси і мінуси, спробуємо знайти вигідну пропозицію серед банків.

Мультивалютний внесок: Пошук вигідної пропозиції

Для цього відкриваємо портал banki.ru, натискаємо на значок «Вклади» (детально ця процедура описана в статті: «Вибір вкладу: Як отримати максимальний дохід») і в параметрах вкладу відзначаємо пункт «мультивалютний», термін вкладу встановлюємо будь, місто Москва.

Портал banki.ru видає нам 49 пропозицій від 44 банків. Щоб порівняти депозити відзначте їх галочкою у віконці «порівняти».
На першому місці в рейтингу (14.07) виявився вклад «Мультивалютний», який пропонує «Перший Чесько-Російський банк». При розміщенні вкладу на 367 днів від 30000 рублів або еквіваленту в іноземній валюті (долари США, євро) річна відсоткова ставка становить, в рублях – 13,3%, у доларах США – 5,2% та в євро – 5,2%. При таких високих процентних ставках цей мультивалютний вклад також має і хороші додаткові параметри. Виплата відсотків відбувається щомісячно на поточний рахунок або на рахунок банківської карти або на рахунок до запитання. Доступна капіталізація відсотків. До того ж, цей вклад можна поповнювати, правда є деякі обмеження, поповнення вкладу припиняється за 30 днів до закінчення терміну дії вкладу.
Правда, мультивалютний вклад в «Першому Чесько-Російський банк» не можна відкрити онлайн, а також неможливо здійснювати конверсійні операції через інтернет-банк. Тобто щоб перекласти гроші з однієї валюти в іншу, потрібно буде написати заяву на конвертацію безпосередньо у відділенні банку. Це трохи незручно, т. к. «Перший Чесько-Російський банк» має всього 4 відділення в Москві. Але з іншого боку, цей банк пропонує найвищу процентну ставку. Щоб вирішити, чи варто довіряти свої гроші в цьому банку прочитайте статтю: «Який банк вибрати? Критерії про які Ви повинні знати».

Можливість здійснювати конверсійні операції з мультивалютному вкладом через інтернет-банк, а також непогану процентну ставку пропонуємо банк «Авангард» зі своїм вкладом «Мультивалютний-Інтернет» (на 14.07.2015). При відкритті депозиту на 367 днів, процентна ставка в рублях складе 12%, у доларах США – 2,5%, в євро – 2,5%.

Резюме

Таким чином, мультивалютний вклад – це один з непоганих інструментів, який при грамотному використанні може допомогти отримати підвищений дохід порівняно з класичними депозитами. А при безграмотному — Ви можете навіть втратити свої гроші (якщо не вгадаєте момент, коли треба переводити з однієї валюти в іншу).

Моя порада: краще відкрийте 3 окремих вкладу у різних банках (попередньо вибравши найбільш високі процентні ставки за допомогою статті «Вибір вкладу. Як отримати максимальний дохід»). Один внесок у доларах США, інший внесок у євро (або в юанях) і третій – рублевий внесок. А ось валюти для поповнення своїх депозитів купуйте на біржі через брокера (див статтю «Професіонали розкривають карти, як купити валюту на біржі»).

А який спосіб управління своїми валютними заощадженнями обираєте Ви?

За оновленнями в цій та інших статтях тепер можна стежити на Telegram каналі: @hranidengi.

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments