Останнім часом на телебаченні часто з’являється реклама нового сервісу від «Тінькофф Банку» tinkoff.ru, за допомогою якого можна сплатити без комісії штрафи, податки, послуги ЖКГ і т. д. Причому, для оплати на сайті, не обов’язково бути клієнтом «Тінькофф Банку», достатньо мати картку будь-якого банку.

Даний сервіс заробив в кінці квітня:

Сьогодні ми спробуємо скористатися цим сервісом, щоб подивитися, як він працює насправді, так він зручний, і кому він взагалі потрібен. А головне, дізнаємося, який МСС-код видає сервіс tinkoff.ru при оплаті послуг картами сторонніх банків.

Платежі без комісії – це, звичайно, добре, але просунуті користувачі хочуть ще і кэшбэк отримувати при оплаті мобільного зв’язку, податків, домашнього інтернету, послуг ЖКГ і т. д.

Отже, ось як виглядає головна сторінка сайту:

Тестуємо фінансовий супермаркет

Спробуємо зробити різні платежі за допомогою сервісу tinkoff.ru з карток інших банків:

1 Штрафи ГИБДД.
Заходимо у відповідний розділ, вводимо номер свідоцтва про реєстрацію авто та номер водійського посвідчення.
Як чемно інформує нас сервіс, номер свідоцтва потрібен для пошуку штрафів, які зафіксувала камера, а номер посвідчення – для пошуку штрафів від інспектора. Далі вказуємо номер телефону (клієнти банку вказують логін), вводимо присланий смс-код, натискаємо на кнопку «дізнатися заборгованість» та…

…і нічого далі не відбувається, сайт завис. Дізнатися свої штрафи ГИБДД за алгоритмом «не клієнта «Тінькофф Банку» не вийшло.

Щоб виключити збій у самій системі ГИБДД, я вирішив спробувати дізнатися свої штрафи та в інтернет-банку «Тінькофф» (ввів логін і пароль), а не просто на сайті www.tinkoff.ru.

І — о диво! — інтернет-банк тут же знайшов мої неоплачені штрафи:

Зверніть увагу, що в рекламі на ТБ йдеться: «На сайті Tinkoff.ru Ви можете перевірити наявність штрафу та оплатити його без комісії з картки будь-якого банку, і в перші 20 днів отримати знижку в 50%».

Якщо хто не знає, знижку в 50% при оплаті штрафу Ви можете отримати не тому, що сайт tinkoff.ru такий хороший (як мимоволі може здатися з реклами), а завдяки новому закону № 437-ФЗ від 22.12.2014, який набрав чинності 1 січня 2016. У ньому говориться, що штрафи ГИБДД можна оплатити зі знижкою в 50% протягом 20 днів з моменту порушення. Відповідно, знижка в 50% буде при використанні будь-якого способу оплати штрафу ДАІ у перші 20 днів.

2 Податки.
Сервіс обіцяє можливість оплати податків з картки будь-якого банку без комісії. Щоб виключити помилки браузера, вирішив увійти на сайт tinkoff.ru через FireFox, а не через Chrome.

Вказуємо у відповідних полях необхідні дані, контактний телефон, вводимо присланий код підтвердження…

…і нічого не відбувається. Сайт висить. «Не клієнт «Тінькофф Банку» сплатити податки на сайті tinkoff.ru не зміг.

Далі, знову ж таки, щоб виключити проблеми з боку податкової, вирішив перевірити свої податки через інтернет-банк «Тінькофф»:

І — о диво другий раз! Інтернет-банк видає всі мої податки:

3 Мобільний зв’язок, домашній інтернет.
Далі мій «не клієнт банку «Тінькофф» спробував скористатися іншими сервісами такого зручного порталу tinkoff.ru.
Проте спроби «не клієнта» заплатити з картки іншого банку на сайті tinkoff.ru за мобільний зв’язок і домашній інтернет також закінчилися невдачею. З технічних причин дані сервіси були недоступні:


Що ж, «не клієнт» банку так і не зміг скористатися порталом. На перше побачення «Тінькофф Банк» просто не прийшов 🙁

Як відбувається оплата на порталі tinkoff.ru коли він працює

Ясна річ, що технічні неполадки бувають у всіх, зациклюватись на цьому не варто, рано чи пізно все одно вони будуть усунуті.

Сама ідея оплати, без комісії, безумовно, хороша. Спробуємо розібратися, як саме відбувається процес здійснення платежу.

Для того щоб з’ясувати, який все-таки MCC-код видає оплата картою стороннього банку на сайті tinkoff.ru довелося зайти в ІБ і оплатити карткою іншого банку безпосередньо в інтернет-банку (тут використовується такий же метод, як і просто на сайті tinkoff.ru).

Механізм оплати з карти стороннього банку наступний:
Зі своєї карти ви поповнюєте рахунок віртуальної картки «Тінькофф Банку», з якого і відбувається платіж адресату:

Введенням свого номера телефону та надісланого пароля Ви приєднуєтеся до публічної оферти про використання «Тінькофф Мобільний Гаманець»:


Відповідно, при здійсненні оплати на сайті tinkoff.ru Ви отримаєте несмачний MCC-код операції 6051 «Обмін валют. Дорожні чеки», за який кешбека не бачити.

Також зверніть увагу, що, здійснюючи операції на сайті tinkoff.ru, Ви погоджуєтесь на передачу Ваших персональних даних третім особам:

А ще погоджуєтесь на отримання спаму:

До того ж в оферті є дуже цікавий пункт, де Ви повинні показати банку свій договір з мобільним оператором на першу вимогу.
А Ви пам’ятаєте, де він лежить? 🙂

Таким чином, для любителів кешбека сервіс tinkoff.ru абсолютно не цікавий, є карти та способи оплати, які дозволяють отримати кашу і за оплату мобільного зв’язку, і податки, і за комунальні платежі. Докладно про те, яку карту для чого краще використовувати, я напишу в одній з наступних статей.

Для тих, кому кэшбэк нецікавий, сайт tinkoff.ru для оплати різних послуг цілком згодиться. Все-таки у багатьох місцях платежі взагалі приймаються з досить суттєвою комісією.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments