Капітал будь-якої людини можна розділити на кілька груп. Це потрібно зробити, щоб визначити, а скільки власне грошей у нас є, щоб почати інвестувати. І чи можливо почати інвестувати капітал саме зараз, або для цього потрібно зробити деякі підготовчі кроки.
Отже, видів капіталу всього 4:

Види капіталу

1

Оперативний капітал. Це та щомісячна сума, яка Вам потрібна для життя, тобто сюди входять витрати на харчування, розваги, одяг, комунальні послуги, на обслуговування особистого автомобіля і т. д. Іншими словами — це гроші, яких у Вас немає. Відповідно, будь-яка сума, заощаджена у цій категорії, автоматично перетворюється в Ваш дохід, який можна сміливо інвестувати. Про те, на чому найпростіше заощадити, читайте тут.

2

Капітал, відкладених на «чорний день», так звана «Кубушка». Це фінанси, які ні в якому разі не можна нікуди інвестувати. У них інша мета, це Ваша подушка безпеки, яка повинна дозволити Вам спокійно жити мінімум 5 місяців при повній відсутності доходів і повному присутності витрат з «1» пункту (капітал на чорний день повинен бути в 5 разів більше оперативного капіталу). «Кубушка» повинна бути максимально захищена від будь-яких ризиків і, в ідеалі, не схильна до інфляції. Оптимально для цих цілей підходить банківський депозит сумою менше 1,4 млн рублів, повністю застрахований державою. У разі відкликання ліцензії у банку, агентство страхування внесків (АСВ) поверне Вам повну суму Вашого внеску разом з належними відсотками.

Читайте також: Обережно! Банки Вас обманюють

3

Позиковий капітал. Це кошти, які ми відкладаємо на великі покупки, відпочинок, ремонт, навчання і т. д. Звичайно, ці гроші також не слід піддавати суттєвого ризику. Однак, частина коштів все-таки цілком можна змусити працювати. Просто потрібно постаратися вибрати більш бюджетний відпочинок або купити машину, яка Вам дійсно потрібна для Ваших цілей, а не величезний позашляховик з витратою бензину як у танка, космічним транспортним податком і позамежної вартістю страховки. І це при тому, що ви їздите тільки по місту по рівному асфальту. А може, поки варто почекати з покупкою нового телевізора або айфона. Тобто іншими словами, з ощадного капіталу можна вилучити частину коштів для інвестування при грамотному плануванні великих витрат і виборі дійсно необхідних покупок.

4

І, нарешті, Робочий капітал, кошти, які у Вас залишилися після обліку перших трьох пунктів. Це саме ті кошти, які генерують Ваш дохід, вони кудись вкладені. Їх основне завдання – збільшувати Ваші накопичення. Це можуть бути кошти, вкладені в акції перспективних компаній, великі та добре зарекомендували себе пайові фонди (Піфи), у квартиру, яку Ви здаєте, а може бути гроші, які у Вас обертаються на валютному ринку Форекс (FOREX) та інвестовані в ПАММ або СПАММ рахунку. Гроші, вкладені в бізнес, також відносяться до цієї категорії. Звичайно, робочий капітал схильний до підвищеного ризику, але без ризику не буває і підвищеного доходу. Основне завдання інвестора – це грамотне і розумне управління ризиками. Володіючи потрібною інформацією, розбираючись в тонкощах інвестиційних інструментів, дотримуючись основні принципи money-менеджменту, можна значно знизити ці ризики. Однак, 100 % гарантії Вам не дасть ніхто. Тому ризикуйте тільки ту частину капіталу, яку Ви не боїтеся втратити.

Ні при яких умовах не ризикуйте останніми грошима, або засобами, взятими в кредит! Гроші цього бояться! Ну а якщо хто-то все-таки обіцяє Вам 100% гарантію чого б то не було – як мінімум насторожитеся, а краще-не вірте і не втрачайте час.

Прагнете збільшити «Робочий капітал». Підвищуйте свій загальний рівень доходу і скорочуйте Ваші витрати (хоча б на перший час, коли Ви ще перебуваєте на початку шляху і тільки збираєте свій стартовий капітал).

За оновленнями в цій та інших статтях тепер можна стежити на Telegram каналі: @hranidengi.

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments