Увага: Даний огляд застарів. Актуальний огляд читайте у статті Оплата пластиковою карткою 2018-2: Що? Де? Коли?

Ще зовсім недавно до основних заслуг пластикових карт ставилися безпеку використання і компактність порівняно з готівкою. Це, звичайно, чудово, але сьогодні від банківської картки потрібно набагато більше.

В ідеалі, пластикова карта повинна мати хороший кэшбэк на всі категорії, відсоток на залишок, дозволяти здійснювати банківські перекази, вміти «стягувати» гроші з різних карт, бути зручною для поповнення, дозволяти знімати гроші в чужих банкоматах. Звичайно ж, вона повинна бути недорога в обслуговуванні, з хорошою службою підтримки, з великими лімітами на проведення різних операцій, а ще хочеться шаблю, будьонівку і велосипед…

На жаль, досконалої картки не існує. Однак, якщо для необхідних операцій використовувати кілька карток, то наблизитися до ідеалу цілком реально.

Універсального набору карт, який влаштував би всіх, також немає, у кожної людини свої запити, а значить і «джентльменський набір» пластикових карток буде відрізнятися.

У даній статті я спробую узагальнити інформацію і розповісти, як зробити оплату пластиковою карткою найбільш вигідною (природно, охопити всі картки я не можу, так що чекаю Ваших доповнень в коментарях). Докладно про кожну з карт можна почитати в блозі.

Для початку потрібно визначитися з основною карткою, а потім кожен зможе підібрати до неї додаткові, в залежності від характеру своїх витрат.

1 Вибираємо основну карту.
Основна картка потрібна для оплати повсякденних покупок. У більшості випадків, одна з головних статей витрат – це витрати в супермаркетах. Відповідно, нам потрібно підібрати картку, яка за це дає кэшбэк. В ідеалі, звичайно, щоб був відсоток на залишок, а також будь-які інші плюшки. Отже, на мою думку, на роль основної підходять:

А) «Кукурудза» з підключеною опцією «Відсотки на залишок».
Треба морозити 259 рублів на вкладі та підключити «Подвійну Вигоду» (990 рублів в рік). Випуск коштує 200 рублів.

Практично за всі покупки «Кука» наливає 3% «каші» «фантиками». Відсоток на залишок при сумі більше 30000 рублів буде 5%, якщо менше, то 4%.

UPD: 14.08.2016
З 01.08.2016 при підключеній опції «Відсотки на залишок» нараховується від 4 до 8%. Також потрібно виконати мінімальні умови, щоб не платити 75 рублів за надання даного сервісу (стягнути на «Кукурудзу» мінімум 1000 рублів на місяць).

«Фантики» не так просто куди-небудь прилаштувати, особливо якщо немає магазину «Перехрестя» поблизу.

Б) Карта «Touch Bank».
«Тач» дає 3% кешбека балами за покупки в улюбленій категорії, однією з яких є «Повсякденні покупки», куди входять продуктові магазини і супермаркети. Балами можна компенсувати покупку в улюбленій категорії у співвідношенні 1:1, мінімальний розмір конвертації 1000 балів.

На накопичувальному рахунку діє ставка в 9%.
Карта вимагає турботи і любові постійного використання. Щомісячна комісія за обслуговування в 250 рублів не стягується при сумі покупок більше 30000 рублів на місяць або щоденному залишку на рахунках не менше 30000 рублів.

В) Картка «МТС Гроші».
«МТС» дає 3% кешбека живими грошима, а не «фантиками» практично за будь-які покупки. Вартість випуску 590 рублів. Вартість опції «Шопінг» — 1500 рублів в рік. Максимальна сума кешбека 1500 рублів на місяць.

На залишок нараховується 7,5% річних (незнижуваний залишок 1000 рублів).

Г) Карта «Росєвробанку» MasterCard World.
Нова пропозиція від «Росєвробанку», що дає можливість отримувати 6% «каші» за покупки в супермаркетах. Обслуговування 100 рублів на місяць (якщо більше витрат 20000 крб. на місяць, або якщо просто поповнити картку на 20000 рублів на місяць – безкоштовне обслуговування).

Щоб отримувати 6% кешбека на продукти, потрібно підключити дві додаткові опції «Cash Back» і «Cash Back на продукти» по 61 рубля на місяць.

Відсотки на залишок немає.

Д) Картка Tinkoff Black.
У плані кешбека за покупки в супермаркетах нічого цікавого не пропонує, всього лише до 1% (може вийти і 0%-за заокруглень не на користь клієнта). Однак досить багато людей все одно вважають її основною за багатофункціональність і доступність отримання у великій кількості міст.

Обслуговування коштує 99 рублів на місяць (безкоштовно за наявності вкладу від 50000 рублів або мінімальному залишку на карті в 30000 рублів).

На залишок нараховується 8% річних при витратах більше 3000 рублів на місяць.

Е) «Карта з Користю» Platinum від «Хоум Кредит».
Тим, хто встиг оформити картку до 15.06.2016, буде продовжувати нараховуватися 2% за покупки в супермаркетах (обслуговування 2990 рублів в рік). Для тих, хто не встиг, кэшбэк складе 1,5% при платі за обслуговування в 4990 рублів, що вже забагато.

Отже, пропоную проголосувати за картку, яку Ви призначите коханою дружиною основний.

Яку карту Ви зробите основною?

  • “Кукурудза”
  • Карта “Touch Bank”
  • “МТС Гроші”
  • Карта “Росєвробанку” MasterCard World
  • Tinkoff Black
  • “Карта з Користю” Platinum від «Хоум Кредит»
  • Інша

Результати
Poll Options are limited because JavaScript is disabled in your browser.

Далі підбираємо додаткові карти

2 Картка для оплати на АЗС і в громадському харчуванні.
«Користь Platinum» яких-небудь доповнень тут не вимагає, в обох категоріях «Хом’як» наливає 5% «каші».

Однак «Карта Плюсів» від «Кредит Європа Банку» точно нікому не завадить. У перший рік обслуговування безкоштовно. «КЕБ» дає 5% «каші» за «Ресторани, кафе, фаст-фуд» і «Паливо, бензин, автосервіси».

Якщо лімітів «КЕБа» буде недостатньо, то власники карти «Росєвробанку» можуть безкоштовно оформити 2 додаткові карти і підключити за 61 рубль опцію «Cash Back 5% на Ресторани» або «Cash Back 5% Автолюбителю».

Іноді «Тінькофф» на що-то з цих категорій дає підвищений кэшбэк в 5%.

UPD: 14.08.2016
До 15 жовтня платіжна карта «Білайн» дає 5% фантиками за покупки в закладах громадського харчування та на АЗС.

3 Карта для подорожей (купівлі квитків, оренди авто, оплати готелів).
«Хом’як» знову не вимагає додаткової картки у цій категорії, пропонуючи своїм клієнтам 5% каші. Власники карти «Росєвробанку» можуть за 61 рубль підключити на додаткову карту опцію «CashBack 5% на подорожі».

Оптимальним додатковим варіантом для отримання підвищеного кешбека в цій категорії є картка Platinum моментальної видачі «Бінбанку» з вибором категорії «Подорожі» для підвищеного нарахування кешбека в 5%. Коштує 500 рублів в рік + «Бінбанк» придумав додаткову комісію в 50 рублів в місяць, якщо покупок було менше, ніж на 15000 в місяць. Якщо оформити на пенсіонера, то обслуговування безкоштовне.

UPD: 14.08.2016
Новим клієнтам краще оформити картку Платника» від «Бінбанку» з такою ж бонусною програмою, т. к. відсоток на залишок по «Бінбанк Platinum» залишився лише на старих клієнтів.

Не забувайте, що карту «Трійка» теж можна поповнювати з кодом 4112 (робити це потрібно на ж/д станціях), який входить в 5%-ний кэшбэк і у «Хом’яка», і у «Бінбанку», і у «Росєвробанку».

4 Карта для покупок у аптеках.
Для прикриття цієї категорії також підійде картка Platinum від «Бінбанку».

«Тінькофф Блек» іноді пропонує цю категорію для підвищеного кешбека в 5%.

UPD: 14.08.2016
До 15 жовтня платіжна карта «Білайн» наливає кашу в 5% за покупки в аптеках.

5 Оплата мобільного зв’язку, ЖКГ, страховки.
«Хом’як» знову доповнень не вимагає, наливаючи 2% за оплату в цих категоріях (після 15.06.2016 — 1,5%).

«Кукурудза» дасть 1,5% за оплату мобільного зв’язку на сайтах мобільних операторів. ЖКГ можна оплатити, наприклад, на сайті Держпослуг (там комісія 0,6% трохи відкусить від «каші»).
UPD: 14.08.2016
З 11.07 «Кукурудза» перестала нараховувати кэшбэк за оплату мобільного зв’язку.

Карткою «МТС Гроші» можна поповнити мобільний телефон в салоні МТС і отримати за це 3% «каші». А далі через сервіс «Легкий платіж» оплатити послуги ЖКГ з комісією 1,5% + 10 рублів за проведення платежу і також залишитися з «кашею».

Безкоштовний варіант для прикриття цієї категорії — «Платіжна карта Білайн», категорії World, яку безоплатно дають в салонах «Білайн» при поповненні на 3000 рублів (потім ці грошики можна «натягнути» на іншу картку в той же день). Кэшбэк 1,5% «фантиками», які цілком ліквідні для користувачів мобільного оператора «Білайн», наливають майже за все.
UPD: 14.08.2016
З 15.07 «Білайн» дає 1% «фантиками» за поповнення балансу мобільного телефону.

6 Оплата в Інтернеті.
Якщо покупок через інтернет дійсно багато, то краще, ніж Platinum від «Бінбанку» з активованою категорією «Інтернет-покупки» не знайти. Кэшбэк по ній 5% (новим клієнтам краще оформити картку Платника»).

7 Карта для покупок за кордоном.
У недавньому голосуванні на вибір кращої карти для закордонної поїздки перемогла «Кукурудза».

В додаток можна оформити безкоштовну картку «Пошта Банку» (вартість покупки фіксується на день авторизації і за курсом ЦБ РФ).
UPD: 14.08.2016
з 30.06 покупки по картці «Пошта Банку» тепер йдуть не за курсом ЦБ РФ, так що цю карту можна покласти на полицю.

UPD: 14.08.2016
З 15 липня умови платіжною карткою «Білайн» помітно покращилися, завдяки чому ця карта стала навіть краще «Кукурудзи» в зарубіжних поїздках.

8 Картка для екстреного зняття готівки.
Завжди корисно мати картку, яка дозволяє знімати готівку у великій кількості банкоматів на всякий випадок.

«Тінькофф Блек» (без зняття комісії від 3000 і до 150000 місяць), «Кукурудза» (зняття до 30000 в місяць) і «Touch Bank» в доповненнях не потребують завдяки безкоштовному зняття в будь-яких банкоматах. «МТС Гроші» теж задоволена зручна завдяки можливості знімати готівку в банкоматах «ВТБ» і «Ощадбанку».

Інші основні картки може підстрахувати «КЕБ» (дає зняти в чужих банкоматах 5000 рублів на місяць).

А також задоволена зручна картка «Рокетбанка» з 5-ю безкоштовними зняттям в будь-яких банкоматах в місяць (максимально 10000 за раз). Оформлення та обслуговування безкоштовні, на залишок нараховується 8% річних без будь-яких додаткових умов.

UPD: 14.08.2016
З картки «Білайн» з підключеною опцією «відсоток на залишок» можна знімати до 50 000 рублів на місяць в будь-яких банкоматах (мінімальна сума одного зняття — 5000 рублів).

9 Карта для стягування грошей з інших карт без комісії.
Справжній професійний вкладник просто не може обійтися без карток, які дозволяють безкоштовно «стягнути» гроші з чужих карток для оперативного управління своїм бюджетом, не виходячи з дому.

«Кукурудза», «Тінькофф Блек», «Touch Bank» володіють подібним сервісом, що дозволяє безкоштовно здійснювати вхідний MoneySend через свої сервіси.

Для інших основних карт на допомогу прийде все той же «Рокет», на нього можна безкоштовно «стягнути» з будь-яких карт суму більше 5000 рублів (природно, потрібно враховувати, що деякі картки не дають з себе «стягувати» без наслідків, «МТС», наприклад, або «Яндекс Гроші»).

UPD: 14.08.2016
Повний список карт, які можуть безкоштовно стягувати гроші з інших карт, дивіться в статті: «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

10 Карта для безкоштовного міжбанку.
Здійснювати перекази в інші банки через інтернет-банк дуже зручно. «Кукурудза» і «Тінькофф» дозволяють відправляти гроші і фізичним, і юридичним особам, «Touch Bank» — тільки фізичним.

Знову виручає «Рокет» з 5-ю безкоштовними вихідними банківськими переказами в місяць. Також, якщо Ви в МСК, можна оформити картку «Европлан Автоклуб» (яка безкоштовна, якщо на Накопичувальному рахунку більше 30000. З 01.06.2016 Накопичувальний рахунок можна відкрити на 3 роки з фіксованою відсотковою ставкою 8% річних та незнижуваним залишком 1000 рублів).
UPD: 14.08.2016
Для нових клієнтів «Европлана» тепер діє ставка 7% річних.

У «КЕБа» (який ми тримаємо для АЗС і ресторанів) також є безкоштовний міжбанк.

Взагалі, навіть якщо «Кукурудза» у Вас не основна, я все одно рекомендував би її оформити для безкоштовного міжбанку, можливості «стягувати» з інших карт і зняття до 30000 рублів на місяць в усіх банкоматах (ціна питання 200 рублів за випуск і незнижуваний залишок 259 рублів).

Висновок

Як бачите, для максимального задоволення всіх потреб (повного щастя) насправді потрібно не так багато карт. Слід визначитися з основною карткою та оформити всього кілька додаткових. На роль додаткових, як Ви вже, напевно, зрозуміли, найкраще підходять «Рокетбанк», «КЕБ», «Бінбанк Platinum», «Кукурудза». Накопичувальний рахунок від «Европлана» з фіксованою процентною ставкою 8% на 3 роки теж зайвим не буде. Якщо Ви абонент «Білайну», «Платіжна карта Білайн» теж згодиться.

Мій «джентльменський набір» карт дуже приблизний, чекаю Ваших рекомендацій.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments