Оновлено 16.02.2018.

З моменту написання минулій статті про вибір оптимальної карти для подорожей пройшов вже майже рік, і, природно, з тих пір багато чого змінилося. Тому прийшов час оновити раніше інформацію.

UPD: 26.05.2018
Актуальний огляд карток для подорожей читайте у статті «Оплата карткою за кордоном РФ 2018: вибираємо найкращу дебетовку».

Відразу варто відзначити, що зміни торкнулися в основному тарифів за картками, але не загальних механізмів конвертації або рекомендацій по використанню карток за кордоном і при оплаті в іноземних інтернет-магазинах.

Механізм конвертації при покупках за кордоном

Механізм конвертації докладно описувався в попередній статті «Оплата карткою за кордоном РФ: вибираємо найкращу дебетовку». При покупках за кордоном у місцевій валюті платіжна система MasterCard або Visa (в інших платіжних систем, які у нас не так популярні, наприклад UnionPay або JCB, відбувається те ж саме) конвертує суму покупки в валюту розрахунку банку-емітента (того, хто випустив Вашу картку) з МПС, зазвичай це долар США (може бути і євро, а іноді навіть і рубль, як, наприклад, у карток банку «Авангард»). Банк-емітент переказує суму покупки в доларах у валюту Вашої карти. Картки платіжної системи СВІТ ми розглядати не будемо, оскільки ними за кордоном розплатитися не вийде, хіба що ко-брендами з іншими платіжними системами, де будуть застосовуватися правила конвертації ко-бренду (наприклад, купівлі за кордоном можливі по картці СВІТ-Maestro «Газпромбанку»).

Процес покупки відбувається в два етапи, спочатку сума покупки блокується на картці (холдируется), можливо, з деяким запасом, курс для розрахунків береться на момент здійснення покупки, а через 2-5 днів сума покупки списується з рахунку вже за курсом, який буде діяти на момент проведення операції по рахунку.

Основні втрати при конвертації відбуваються на самому останньому етапі, банк може конвертувати валюту розрахунку з платіжною системою у валюту картки (якщо вони відрізняються) декількома способами:

● За власним курсом, який ні до чого жорстко не прив’язаний. Зазвичай це самий невигідний варіант. У моменти різких стрибків курсів банки досить істотно розширюють спреди. Таку схему застосовують практично всі банки.

● За курсом ЦБ РФ + фіксований відсоток. Цей варіант все-таки краще попереднього, оскільки у банку немає можливості необмежено розсунути спред. Така схема використовується, наприклад, у карток «Ренесанс Кредиту», (для розрахунків береться курс ЦБ РФ +1%) чи в «Touch Bank» (курс ЦБ РФ +1,5%).

● За курсом ЦБ РФ. Цей варіант, звичайно ж, найбільш вигідний для клієнта. Таких карток вкрай мало, це карта «Експерт банку», а також картки «Білайн» і «Кукурудза».

● За курсом платіжної системи. Це теж прийнятний варіант, коли банк не втручається в конвертації, а довіряється курсу Visa або MasterCard, він цілком ринковий. Наприклад, при оплаті покупки в євро доларової Visa банку «Хоум Кредит» буде одна конвертація в долар за вигідним курсом платіжної системи Visa. А ось з картками «Тінькофф банку» так не вийде, при покупці в євро доларової картою конвертація євро-долар буде за внутрішнім курсом банку.

Деякі банки накидають ще додаткову комісію за обробку транскордонних операцій, якщо валюта рахунку відрізняється від валюти покупки. Наприклад, картки Visa Classic «Ощадбанку» вона складає 2% (при цьому ще є невигідний курс конвертації самого «Ощадбанку»); у «Сверхкарты» «Росбанк» буде додаткова комісія у 1,2%, якщо валюта покупки за кордоном відрізняється від доларів або євро; картки «Все Відразу» від «Райфа» при здійсненні покупок в валюті, відмінній від валюти карти, додаткова комісія складе 1,65%.

Заздалегідь уточніть у Вашому банку, в якій валюті відбуваються розрахунки з платіжною системою за картковими операціями. Чим менше конвертацій, тим краще.

Загальні рекомендації при використанні картки за кордоном
1) Завжди просіть оплату в місцевій валюті.

Не погоджуйтеся на моментальну конвертацію валюти (Dynamic Currency Conversion, DCC). Суть цієї послуги полягає в тому, що іноземна торгова точка відразу виставляє рахунок, наприклад, в рублях за нібито вигідним курсом. Проте цей курс буде вигідним лише для торгової точки, але не для Вас.

До того ж Ви можете потрапити на додаткову непотрібну конвертацію, коли МПС сконвертирует Ваші рублі (які вийшли з місцевої валюти в результаті миттєвої конвертації банком-еквайєром торгової точки по драконівському курсом) долар США і вимагатиме цю суму з Вашого банку, який Вам ще раз сконвертирует долари на рублі.

Уважно перевіряйте валюту операції в терміналі та банкоматі, якщо там не місцева валюта, то потрібно натиснути кнопку скасування:


Особливо часто DCC зустрічається в Польщі, Іспанії, Туреччині.

2) Беріть за кордон кілька карток різних платіжних систем.

Для поїздок за кордон краще взяти кілька карток різних банків і платіжних систем. Справа тут не тільки в технічних збоях або можливих блокуваннях, в деяких країнах можуть просто не приймати картки певної платіжної системи.3) За кордоном краще використовувати чіпована іменні эмбосированные карти.

У деяких випадках за кордоном можуть не прийняти брак або неэмбоссированные карти:

4) Перезапишіть ПІН-коду в банкоматі перед поїздкою.

Можуть виникнути проблеми з картами, у яких ПІН-код встановлювався по телефону. Деякі торгові точки перевіряють ПІН-код оффлайн, тобто не зв’язуються з банком-емітентом при цьому. Встановлений по телефону ПІН не підходить для оффлайн-перевірки. З цією проблемою я зіткнувся особисто у картки «Все Відразу» від «Райфа». На декількох терміналах у мене вперто не проходила оплата при введенні коректного Піна при використанні чіпа, а ось при використанні технології PayWave і введенні того ж ПІН-коду купівля успішно здійснювалася. Проблема зважилася тільки при перезапису мого старого ПІН-коду в банкоматі «Райфа».

Ось відгук клієнта «Райффайзенбанку» з схожою проблемою:

Є відгуки власників картки «Кукурудза», у яких не проходила оплата до активації оффлайн-Піна в банкоматі.

5) Завжди беріть з собою готівку.

Думаю, очевидно, що розплатитися карткою можна не скрізь, тому без готівки не обійтися. Краще заглянути в обмінник або скористатися банкоматом і прикупити місцевої валюти вже в аеропорту, оскільки обмінники або банкомати у місці вашого відпочинку або відрядження можуть просто не працювати:6) Використовуйте сейф-рахунку, додаткові картки і ліміти.

При виборі карти для закордону слід враховувати не тільки вигідність курсу конвертації, кэшбэк, відсоток на залишок та ін., але також і безпека карток. Залишитися без грошей за кордоном вкрай неприємно.

Слід віддавати перевагу кредитним організаціям, що дозволяє відкривати накопичувальні сейф-рахунки, до яких немає доступу з карти, і з яких можна через мобільний додаток або інтернет-банк переводити гроші невеликими сумами перед покупками на картку (накопичувальні рахунки є, наприклад, у «Рокетбанка», «Тінькофф банку», «Російського Іпотечного банку»).

Дуже зручно, коли банк дозволяє випустити додаткові картки та встановити по них свої ліміти за операціями. Цим може похвалитися «Тінькофф банк», у якого можна безкоштовно випустити 5 додаткових карт і міняти за ним ліміти. У «Білайну» і «Кукурудзи» проблеми з безпекою вирішуються випуском декількох карт (доступно три карти на один паспорт). Основна сума зберігається на картці, яка ніде не світиться, а покупки здійснюються з інших карт. У «Кукурудзи» можна налаштувати ліміти на операції.

Якщо з якоїсь причини смс-інформування за Вашим карт вимкнено, то для зарубіжної поїздки я рекомендую його все-таки підключити.

7) Залишайте запас грошових коштів на картці.

Здійснюючи покупки, при яких необхідна яка-небудь конвертація, не варто забувати, що Ви ніколи точно не знаєте, яка конкретно сума в результаті спишеться з Вашої картки. При розрахунках буде використовуватися курс на день проведення операції по рахунку (через декілька днів після покупки). Тому, щоб уникнути технічного овердрафту краще не витрачати гроші з карток за кордоном «під нуль», на випадок зміни курсу не на Вашу користь.

8) Попередьте банк про поїздку.

Якщо не попередити свою кредитну організацію про майбутню поїздку, то ймовірність блокування картки помітно зросте. Покупки за кордоном, а особливо зняття готівки для банків виглядають дуже підозріло, тому для Вашої ж безпеки вони блокують карту, щоб припинити можливе шахрайство. А ось для розблокування потрібно йти до відділення банку або взагалі перевипускати картку.

9) Комісія за зняття готівки в банкоматі.

Навіть якщо по Вашій картці відсутня комісія банку-емітента за зняття готівки в банкоматах за кордоном (як, наприклад, на карті «Експерт Банку», за доларової «Тінькофф Блек» при знятті від 100$, або за картками «Білайн» і «Кукурудза» при сумі зняття від 5000 руб.), то все одно може стягуватися власна комісія власника банкомату.

У РФ такої комісії при видачі готівки з чужих карток немає, а ось в Таїланді та Камбоджі, наприклад, є. У В’єтнамі інша проблема, комісії за зняття готівки немає, але максимальна сума видачі місцевої валюти в банкоматі може бути менше 100 доларів, тому від комісії «Тинькова» ніяк не піти:

Щоб уникнути комісії в Таїланді, можна зняти валюту не в банкоматах, а ПВН банків:

10) Усвідомлено вибирайте валюту карти.

При виборі валюти карти завжди варто враховувати свої індивідуальні потреби. Наприклад, Вас чекає поїздка в Німеччину на тиждень. Німеччина входить в зону євро, і на перший погляд здається, що найвигідніше завести собі картку в євро, щоб покупки списувалися без будь-яких конвертацій.

Однак перед тим, як оформляти нову картку, варто задуматися, а чи зможете Ви самі купити євро за вигідним курсом для поповнення картки, якщо у Вас їх на даний момент немає. Та й взагалі, чи є у банку-емітента можливість зручного поповнення своїх карт, то ж стосується і зняття залишилася валюти після поїздки. Є ймовірність, що Ви більше втратите на обмін валюти, ніж на конвертації при покупках. До того ж якщо Ви виїжджаєте за кордон досить рідко, то, можливо, і зовсім не варто витрачати час на валютні карти, а обмежитися тільки рублевими.

Отже, після невеликої вступної частини давайте виберемо, які карти краще взяти з собою в закордонну поїздку.

Карта для оплати за кордоном 2017: Вибираємо найкращу

Для порівняння я вибрав найбільш доступні та поширені дебетові картки, які зможе собі оформити кожен без будь-яких додаткових умов (наявність якого-небудь преміум-пакету в банку, статус зарплатного клієнта або вимога в космічному обороті по картках для її безоплатності).

В одному порівняльному огляді будуть брати участь як доларові карти, так і карбованцеві з вигідним курсом конвертації, які здалися мені оптимальними для здійснення покупок за кордоном. Наявність кешбека і відсотка на залишок теж враховувалося.

Єврові карти розглядати не будемо, оскільки вони зручні в основному тільки в зоні євро. При оплаті в «тугриках» євровими картами додається непотрібна конвертація валюти з розрахунку з платіжною системою (зазвичай це долар) в євро.

Для наочності пропоную ввести шкалу оцінок від 0 до 5 за кожен параметр, де 5 – зовсім добре, 0 – зовсім погано. У параметрі смс-інфо буде 1 бал, якщо воно безкоштовне і 0 балів, якщо платне.

— «Кукурудза» з підключеною опцією «Відсотки на залишок» (рублева) MasterCard;
— Платіжна картка «Білайн», з підключеною опцією «Відсотки на залишок» (рублева) MasterCard;
— Картка банку «Експерт» MasterCard Standard (рублева).
— Карта «Tinkoff Black» (доларова) MasterCard або Visa;
— Карта «Російського Іпотечного Банку» (доларова) MasterCard;
— Карта «Рокетбанка» (доларова) MasterCard;

1 Ціна видачі і обслуговування.

Карта «Рокетбанка» і «Білайн» отримують 5 балів за безкоштовний випуск та обслуговування без будь-яких умов. Карта «РИБа» – 4 бали, вона безкоштовна при підтримці незнижуваного залишку в 150 доларів або при наявності вкладу, відкритого в ІБ. Якщо обнулити картку і покласти на полицю, то при поповненні спишеться комісія лише за один неповний місяць (79 руб.), а не за весь період бездіяльності.

Обслуговування самої картки «Кукурудза» безкоштовно, а от за підключення послуги «Відсоток на залишок» потрібно сплатити разову комісію в 190 руб. Щоб уникнути щомісячної комісії за послугу ПНО (75 руб./міс.), потрібно поповнити картку або здійснити видаткові операції на загальну суму в 5000 руб. на місяць, або підтримувати мінімальний залишок у 5000 рублів протягом усього місяця – 3 бали.

Обслуговування карти «Експерт Банку» коштує 350 руб./рік – 3 бали.

Доларова «Тінькофф Блек» також отримує від мене 3 бали. Обслуговування картки коштує 1$, якщо не мати вкладу 1000$ або не підтримувати мінімальний залишок по карті на цю суму. Якщо обнулити карту «Tinkoff Black», то при поповненні спишеться комісія тільки за неповний місяць, а не за весь період бездіяльності.

UPD: 16.02.2018
З 14.02.2018 валютні карти в «Тінькофф-Банку» стали безкоштовними.

Випуск іменної картки «Білайн» і «Кукурудзи» коштує 200 руб., але, в принципі, можна обійтися і неіменний карткою, тому при оцінці цю плату я не враховував.

До речі, з приводу валютних карт «Рокет» користувачі пишуть, що їх необхідно попередньо активувати шляхом запиту балансу в банкоматі. В чаті підтримки переконують, що це не обов’язково:

2 Доступність отримання.

Карту «Білайн» і «Кукурудзу» можна замовити по всій Росії завдяки великій кількості салонів «Евросеть» і «Білайн» — 5 балів.

«Тінькофф Блек» також доступна практично в будь-якому місті завдяки доставці — 5 балів. Географія доставки картки «РІБ» трохи скромніше – 4 бали. Картка «Рокет» доступна в 18 містах – 3 бали. Картку «Експерт Банку» можна отримати лише в семи містах – 2 бали.

3 Покупки в EUR та USD.

Покупки в EUR та USD за картками «Експерт Банку», «Білайн» і «Кукурудза» йдуть за курсом ЦБ РФ на момент фактичного проведення операції за рахунком (зазвичай 2-5 днів з моменту покупки) – 5 балів.

Покупки в USD спишуться з доларових карт «РИБа», «Рокет» і «Тінькофф Банку» без якої-небудь конвертації. А ось для покупок у євро доларові картки цих банків не дуже вигідні. Конвертація з євро в долар йде не за вигідним курсом МПС, а за внутрішнім курсом банків – 3 бали. Також невигідно оплачувати доларової картою «Тінькофф банку» в фунтах, конвертація з фунта на долар за курсом банку.

У минулій статті, поклавшись на службу підтримки, я писав, що конвертація з доларової карти «Рокет» при покупках у євро йде за вигідним курсом МПС, це помилка. Зараз підтримка поміняла свою думку і стверджує, що курс буде самого «Рокет», а не MasterCard.

Якщо Ви часто їздите в Європу, яка входить в зону євро, то краще все-таки оформити єврові карти. Вартість обслуговування єврових карт «Тінькофф», «Рокет» і «РІБ» така ж, як і доларових.

4 Покупки в «тугриках».

При покупках в валютах, відмінних від долара США та євро, тобто в «тугриках», всі карти, представлені в огляді, досить вигідні і отримують від мене по 5 балів. У карт «Експерт Банку», «Білайн» і «Кукурудзи» відбудеться конвертація з «тугрика» у долар США по хорошому ринковим курсом MasterCard і списання за курсом ЦБ РФ на момент проведення операції по рахунку.

У доларових «Рокет», «РІБ» і «Тінькофф» буде одна вигідна конвертація за курсом МПС в долар і списання цієї суми з карток без додаткових комісій.

5 Зняття в банкоматі за кордоном.

У цьому пункті 5 балів від мене отримує карта «Експерт Банку», з неї можна зняти без комісії еквівалент 300 000 руб./міс. Обмежень по мінімальній сумі або кількості операцій немає. З доларової «Тінькофф Блек» можна отримати без комісії 5000 USD в місяць при сумі одного зняття від 100 USD – 4 бали. З карток «Білайн» і «Кукурудза» (з підключеним ПНО) можна зняти без комісії не більше еквівалента 50 000 руб./міс., при цьому сума одного зняття не повинна бути менше еквівалента 5000 руб. – 3 бали. З доларового «Рокет» можна безкоштовно зняти готівку в чужих банкоматах не більше 5 раз на місяць (сума одного зняття не може перевищувати еквівалент 10 000 руб.), зате немає мінімального обмеження по сумі – 3 бали.

У «РИБа» є комісія 1% (мінімум 5 USD) при знятті в чужих банкоматах при загальній сумі до 1500 USD в місяць – 1 бал.
Зняття євро з доларових карт, які беруть участь в огляді, небажано, оскільки з’являється конвертація за внутрішнім курсом зазначених банків.

6 СМС-інформування.

Безкоштовним смс-інформування можуть похвалитися картки «Експерт Банку», «Російського Іпотечного Банку», «Кукурудза» і «Білайн» – 1 бал. СМС-інфо «Рокет» і «Тінькофф банку» платне – 0 балів.

7 Зручність поповнення та зняття.

Яких-небудь проблем з поповненням карт «Білайн» і «Кукурудза» немає завдяки великій кількості салонів «Евросеть» і «Білайн», а також можливості поповнення карток з допомогою С2С з карток інших банків. Виведення грошових коштів з цих карток теж труднощів не представляє, вони є безоплатними донорами. При підключеному ПНО можливо здійснювати міжбанківські перекази (100 000 руб./міс.), ще можна отримати готівку в пункті видачі «Золотої Корони», зробивши переклад на своє ім’я – 5 балів.

Картку «Експерт Банку» зручно поповнювати тільки міжбанком, зняти гроші можна в будь-якому банкоматі – 3 бали.

Валютні карти в цьому плані, звичайно, не такі зручні, стягувати з інших карт вони не вміють, валютний міжбанк коштує досить дорого (мінімум 15 USD). Ці картки можна поповнювати шляхом конвертації в інтернет-банку або мобільному додатку. Проте курси там не найвигідніші.

Станом на 7 травня в «РИБа» можна було купити долари за 59,25 руб., у «Рокет» – 59,17 руб., у «Тінькофф Банку» – за 58,80 руб. Курс ЦБ РФ на цю дату був 58,54 руб. за 1 USD.Варто відзначити, що в години роботи Московської біржі спреди менше.

Доларову «Тінькофф Black» можна вигідно поповнити валютою за допомогою сервісу «Тінькофф Інвестиції» (або вигідно обміняти валюту на рублі), курс там буде практично біржової + 0,3% комісія за операцію. Також валютну картку «Тінькофф» можна поповнити за допомогою грошових переказів Contact. Для зняття готівкової валюти з карти «Тінькофф Блек» потрібно знайти валютний банкомат, який вміє видавати валюту за чужими картками, відшукати такий можна тільки у великих містах.

Карту «Рокет» можна поповнити валютою у відділенні банку «Відкриття», попередньо відкривши там валютний рахунок:

А ось для зняття валюти відділення банку «Відкриття» не підійдуть, так що доведеться задовольнятися банкоматами.

Для поповнення картки готівковою валютою «РИБа» знадобиться відділення банку, яких зовсім небагато. Зняти валюту можна у валютних банкоматах групи «ВТБ» і відділеннях «РИБа».

Загалом, доларова «Тінькофф Блек» отримує від мене 3 бали, «Рокет» і «РІБ» по 2 бали.

8 Кэшбэк.

«РІБ» з квітня 2017 нараховує 1,5% кэшбэк реальними грошима (раніше було 1%) за всі покупки (з доларової карти кэшбэк в доларах, максимум 75$/міс.), є ще акційні категорії з 3% кэшбэком, правда, зазвичай вони не дуже цікаві (в травні це таксі і лімузинів, ветеринарні послуги ТБ) – 5 балів.

«Білайн» дасть 1% на всі покупки та 5% у 3-х категоріях на вибір своїми фантиками, які зручні в основному тільки абонентам мобільного оператора «Білайн» (можна, наприклад, вибрати категорії «Розваги та Дозвілля», «АЗС» і «Ресторани») – 4 бали.

За покупки по доларової «Тінькофф Блек» покладено кэшбэк реальними грошима в 1% на все і 5% на три категорії, які запропонує банк. Оскільки категорії з підвищеним кэшбэком можуть бути зовсім нецікавими – 3 бали.

«Кука» наллє 1,5% кешбека своїми не дуже ліквідними фантиками, якщо підключити опцію «Подвійна Вигода» за 990 руб./рік, то кэшбэк буде 3% фантиками — 3 бали.

«Рокет» нарахує 1% кешбека своїми рокетрублями, яких потрібно назбирати мінімум 3000 одиниць для компенсації ними покупки – 1 бал.

По картці «Експерт Банку» кэшбэк не покладений – 0 балів.

9 Відсоток на залишок.

Напевно, це не настільки важливий параметр, оскільки тривалість поїздок за кордон зазвичай не дуже тривала. До того ж не зовсім коректно порівнювати відсоток на залишок у рублевих і валютних карт. І все ж, гроші на цих картках можна зберігати не тільки у зарубіжних поїздках.

По карті «Експерт Банку» нараховується 8% річних, якщо залишок більше 20 000 руб. – 5 балів. З другого розрахункового періоду з доларової карти «РИБа» нараховується 1,6% в валюті при наявності хоча б однієї видаткової операції або операції поповнення за місяць, для валюти це досить гідний відсоток на даний момент – 5 балів.

При залишку на карті «Білайн» до 150 000 руб. нараховується 4%, при більшій сумі – 8%. У «Кукурудзи» більш високий відсоток, ніж у карти «Білайн» при суми на карті від 15 000 до 150 000, але менше при сумах від 150 000 руб., у підсумку обидві картки отримують від мене по 4 бали. У доларової карти «Рокетбанка» — 0,5% — 4 бали, у доларової «Тінькофф Блек» за наявності хоча б однієї покупки за місяць – 0,1% — 3 бали.

10 Безпеку.

5 балів в даному пункті отримує «Тінькофф Блек» завдяки можливості випуску 5 додаткових карт (безкоштовних), встановлення лімітів на різні операції і відкриття накопичувальних сейф-рахунків. Накопичувальні рахунки у «РИБа» і «Рокет» відкрити можна, а от з випуском допок і встановленням лімітів по картках справи йдуть не дуже – 3 бали. На один паспорт можна випустити 3 карти «Кукурудза» і переказувати гроші між ними в платіжному кабінеті. Також на карти можна встановити ліміти на різні операції – 4 бали. На один паспорт можна випустити і 3 карти «Білайн», а ось ліміти на різні операції по них встановити не можна – 3 бали.

У «Експерт Банку» можна відкрити ще один поточний рахунок і тримати основну суму там, тільки відсоток на залишок на такому рахунку не передбачений, обслуговування допки коштує 350 руб./рік, ліміти по картах встановлюються тільки у відділенні банку – 2 бали.

Допки «Тінькофф Банку» також дуже зручні якщо, наприклад, Ви відправляєте дітей на навчання за кордон. Основну карту оформляєте на себе, щоб поповнювати її валютою без комісії за допомогою переказів Contact, а допки віддаєте дітям, які розплачуються ними за кордоном і знімають готівку без комісії.

11 Надійність.

Дуже суб’єктивний параметр. Звертати на нього увагу чи ні, кожен вирішує сам.

«Рокетбанк» належить банку «Відкриття», який входить в перелік системно значущих кредитних організацій, затверджений ЦБ РФ – 5 балів. Опція «Відсоток на залишок» у карток «Білайн» і «Кукурудза» – це витратно-поповнюваний вклад в тому ж банку «Відкриття», однак тут ще з’являються ризики емітента даних карток — РНКО «Платіжний Центр», правда, мені вони на даний момент здаються не дуже істотними, – 4 бали. Стійкості «Тінькофф Банку» (43 місце за розмірами активів нетто по Росії), на мій погляд, теж нічого не загрожує в найближчому майбутньому, але все-таки цей банк не входить в список системно значимих – 4 бали.

«РІБ» (187 місце за розмірами активів нетто по Росії) і «Експерт Банк» (222 місце за активами нетто по Росії), в список системно значимих не входять, державним або іноземним капіталом похвалитися не можуть, тому отримують від мене по 2 бали.

Підсумок:

За результатами сьогоднішнього порівняльного огляду перемогла платіжна картка «Білайн». У спину їй дихають «Кукурудза» і доларова «Тінькофф Блек».

Інші карти для покупок за кордоном і в закордонних інтернет-магазинах

● Якщо у Вас є «Сверхкарта», у якій вітальний період ще не закінчився, тобто покладено кэшбэк до 7% на всі покупки, то можна сміливо їхати з нею за кордон. Кэшбэк перекриє додаткові комісії і конвертації.

● При оплаті в іноземних інтернет-магазинах непогано себе показують картки «Бінбанку» з улюбленої категорією «Інтернет-покупки». Курс конвертації у «Біна» становить приблизно +3% до курсу ЦБ РФ, але він компенсується кэшбэком в 5%.

● Платинова «Кредитна карта Світу» від «ВТБ 24» теж вельми вигідна для поїздок за кордон, оскільки за кордоном по ній нараховуються подвійні бали (реальний кэшбэк виходить десь 4-5%). Плата за випуск 850 руб., картка безкоштовна при обороті витрат в 65 000 руб./міс., інакше обслуговування коштує 850 руб./міс. Однак ця карта все-таки з іншої вагової категорії, преміальну кредитку дадуть далеко не кожному, до того ж вимога до обороту теж не маленьке, тому в сьогоднішньому порівняльному огляді карта не брала участь.

● На всяк випадок не завадить оформити безкоштовну мультивалютну картку «БКС Банку», у неї основним можна зробити рублевий, доларовий або єврових рахунок. Курс конвертації в інтернет-банку дуже вигідний. Картка підійде для покупок у доларах і євро з відповідних рахунків, а ось покупки в «тугриках» по ній краще не робити.

UPD: 25.01.2018
● При покупках в іноземній валюті по карті «Мегафон» використовується вигідний курс конвертації МПС MasterCard на день фактичного проведення операції по рахунку:● У «Райффайзенбанку» є карта «Афіша Ресторани», за якою покладено 10% кэшбэк за покупки в категорії «Кафе і Ресторани» (MCC: 5811-5814) за кордоном. Місячний ліміт кешбека 2500 руб. (виплачується рублями на рахунок карти раз у місяць):


Курс конвертації, правда, у «Райфа» драконівський, десь +4,5% до курсу ЦБ РФ з урахуванням додаткової комісії в 1,65% за покупки в валюті, відмінній від валюти рахунку. Так що від кешбека залишається біля 5%, що все одно вигідно.

Для участі в бонусній програмі потрібно зробити першу покупку по картці протягом 180 днів з моменту отримання карти:

До 31 березня 2018 року можна оформити картку «Афіша Ресторани» з першим безкоштовним роком обслуговування, з другого року плата складе 900 руб./рік (звичайна ціна карти без пакету послуг 2900 руб/рік):


В якості бонусу до карти «Афіша Ресторани» від «Райфа» покладена безкоштовна страховка в подорожі для всієї родини від компанії «Альфа Страхування». Докладно про пропонованої страховці можна почитати тут.Висновок

Будь порівняльний огляд завжди суб’єктивний, для когось важливі одні параметри, для кого-то інші. До того ж шкала виставлення оцінок теж не може відображати всіх тонкощів і нюансів.

Я б зупинив свій вибір на картці «Білайн» платіжної системи MasterCard і доларової «Tinkoff Black» платіжної системи Visa. Для зняття невеликих сум в банкоматах за кордоном, на всяк випадок, ще б захопив з собою рублеву картку «Експерт Банку». Валютні карти «Рокетбанка» повністю безкоштовні, тому краще їх взяти, поки дають, раптом знадобляться. Відділення «РИБа» на даний момент від мене далеко, а купувати валюту в ІБ не дуже хочеться 🙂

Крім пошуку оптимальної карти для поїздки за кордон, не варто забувати про підбір вигідною страховки для виїжджаючих за кордон. Порівняти пропозиції провідних страхових компаній і оформити поліс можна на сайті Instore.Travel.

ПОРІВНЯТИ ЦІНИ НА СТРАХОВКУ

Деякі банки пропонують безкоштовні поліси ДОР при оформленні своїх карток, наприклад, в «Тінькофф Банку» при замовленні картки для мандрівників All Airlines за посиланням, крім 2000 привітальних миль, покладена ще безкоштовна страховка з покриттям 50 000$.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments