Оновлено 14.08.2017.

Існує досить багато варіантів обміну валюти, і у кожного є свої достоїнства і недоліки.

Прийнято вважати, що найбільш вигідним способом купівлі та продажу валюти є біржа. Однак, незважаючи на вигідний курс конвертації, обмін валюти на біржі може бути і не самим оптимальним рішенням.

Справа в тому, що крім курсу конвертації потрібно ще враховувати комісію брокера за виконання правочину, за оборот, за користування терміналом, за виведення коштів на банківський рахунок, а також зручність поповнення брокерського рахунку. Особливо помітними дані комісії стають при невеликих і нечастих операцій обміну валюти.

Також не можна скидати з рахунків ризик знаходження коштів на брокерському рахунку, оскільки у випадку банкрутства брокера ніяка страховка в 1,4 млн рублів від АСВ не годиться.

Сьогодні я пропоную детально розглянути обмін валюти через АТ «БКС — Інвестиційний Банк», який в деяких випадках може виявитися вигідніше покупки валюти через брокера.

Головні достоїнства «БКС Банку» при конвертації валюти — це поєднання вигідного, наближеного до біржі, курсу обміну, відсутність комісії за поповнення та обслуговування банківського рахунку та картки, а також безкоштовне зняття готівки в банкоматах банку. А головна фішка банку – це можливість безкоштовно зафіксувати курс на три дні, тобто забронювати купівлю певної суми валюти за відомим курсом.

Як кажуть, вранці стільці, а вдень гроші:)

Проте, як завжди, є різні ліміти, комісії, нюанси, про які варто знати.

Обмін валюти через БКС Банк Онлайн
1. Оформлення пакету послуг «Директ».

Для початку нам потрібно стати клієнтом «БКС Банку» і отримати безкоштовну мультивалютну дебетову картку.

Залишити заявку на іменну чипованную карту Visa Classic пакета послуг «Директ» можна безпосередньо на сайті банку. У великих містах (Москва, Санкт-Петербург, Челябінськ, Новосибірськ, Єкатеринбург, Казань) карту та документи «БКС Банк» зможе доставити кур’єром. В інших містах потрібно буде йти у відділення. Зверніть увагу, що «БКС Банк» є в багатьох містах країни:

Підписуємо необхідні документи (приєднуємося до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб в АТ «БКС Банк»), а також подаємо заяву-анкету про приєднання до корпоративної системи електронного документообігу «BCS» (доступ до інтернет-банку) і отримуємо заповітну карту.
Помічаємо, що на карті чомусь написано «БКС Прем’єр» (на вивісці у відділенні теж), а не «БКС Банк»:

Однак лякатися цього не варто: «БКС Прем’єр» – це комерційне позначення, що застосовується для просування банківських послуг для фізичних осіб:

У результаті ми маємо три поточні рахунки (в рублях, доларах США і євро), три накопичувальних рахунку (також в рублях, доларах США і євро. Відсоток по них дорівнює 0 в пакеті «Директ»), а також мультивалютну дебетову карту Visa Classic.

Основний рахунок карти можна змінювати в інтернет-банку («БКС Онлайн») в розділі «Продукти» — «Список карт», тобто при бажанні вона може бути і рублевої, і доларової, і єврової:

У цьому ж розділі можна змінити ліміти по картці на основні операції (зняття готівки в день, покупки по картці в день операції в інтернеті в день, всі операції по картці в місяць).

2. Основні характеристики пакета послуг «Директ».

Перш ніж приступати до валютообмінних операцій, потрібно зупинитися на основних параметрах нашого пакету послуг «Директ»:

● Плата за пакет послуг не стягується, обслуговування 3-х поточних і 3-х накопичувальних рахунків (в кожній з валют) включено в пакет послуг, тобто безкоштовно:

● Випуск і обслуговування картки Visa Classic, передбаченої пакетом послуг «Директ», безкоштовні:

● З карти можна безкоштовно зняти в банкоматах або ПВН банку 100000 крб. у день/500000 крб. на місяць, або еквівалент у доларах або євро:За запевненням Маринки, банкомати «БКС Банку» заряджені і долари, і євро, правда, в банкоматі, що стоїть в тому відділенні, де я отримував карту, були тільки долари:

● Зарахування готівкових та безготівкових коштів на рахунок без комісії, за винятком переказів від юридичних осіб та ВП у сумі, більшій ніж 300000 крб:


● Зняття готівки без комісії через касу без застосування картки вимагає отлежки в 30 днів.

Причому, цей пункт тарифів написаний дуже витіювато, розібратися відразу у всіх «якщо» не так просто.

Основна суть полягає в тому, що зняти без комісії (без досить суттєвою комісії) і без отлежки можливо, якщо перед цим кошти в тій же валюті вносились на рахунок готівковим способом. Або були переведені з іншого рахунку, куди вносилися готівкою в тій же валюті, або встигли там полежати 30 днів, якщо вносилися готівкою.

Також без комісії можна отримати грошові кошти за послугу «Резервування валюти», якщо кошти вносилися готівкою особисто клієнтом (про це трохи пізніше).

Загалом, перевівши на зрозумілу мову, дізнаємося, що будь-яка конвертація в інтернет-банку («БКС Онлайн»), а також використання сервісу «резервування валюти» без особистого внесення готівкових грошових коштів запускають «лічильник необхідної відлежки» заново.

Приклад:
Якщо Ви перевели 1 серпня собі на рахунок іншого банку 500000 рублів, через 29 днів здійснили обмін валюти через «БКС Онлайн», то готівкову валюту через касу без застосування картки Ви зможете отримати не 1 вересня (пройшов 31 день з моменту безготівкового зарахування), а лише 29 вересня пройде 31 день з моменту конвертації 29 серпня).

Вихід: для безкоштовного отримання готівки за допомогою картки в банкоматі «БКС» отлежка не потрібна. Треба буде з карти протягом 5 днів знімати валюту, еквівалентну 100000 рублів за кожен підхід. Якщо потрібні великі ліміти, то доведеться оформляти платні пакети послуг.

● Картка «БКС Банку» Visa Classic є безкоштовним «донором», тобто з неї можна безкоштовно «стягнути» гроші на картки інших банків, чиї сервіси позовляют так поповнювати свої картки без комісії. Подібні сервіси є у «Російського Іпотечного Банку», «Европлана», «Ренесанс Кредиту», «Тінькофф Банку», «Рокетбанка», «Touch Bank», «Кукурудзи», «Бінбанку», у «Райффайзенбанку».

UPD: 14.08.2017
● Картки «БКС Банку» навчилися стягувати кошти з інших карток без комісії. Ліміт однієї операції 75 000 руб., денний – 150 000 руб., місячний – 600 000 руб.

● Інтернет-банк «БКС Онлайн» і смс-інформування безкоштовні:

UPD: 11.03.2017
З 06.03.2017 року «БКС Банк» ввів плату за SMS-інформування про операції зарахування/списання коштів, здійснених Клієнтом за своїми банківськими рахунками, включаючи операції з використанням Картки банку або Системи «БКС Онлайн» за тарифом Директ. Тепер плата становить 59 руб./міс. (від цієї послуги можна відмовитися).


Спочатку смс-інформування підключався всім клієнтам автоматично, так що якщо немає бажання платити за цю непотрібну послугу, то можна відключити її через гарячу лінію (800-500-70-65) до 13.03.2017. Якщо відключити пізніше зазначеної дати, то плата за перший місяць буде списана.

3. Обмін Валюти через «БКС Банк».

Після невеликої вступної частини ми нарешті підійшли до мети: обміну валюти через «БКС Банк». Зробити це можна кількома шляхами:

А) обміняти валюту у відділенні банку;
Б) обміняти валюту в «БКС Онлайн»;
В) скористатися сервісом фіксації курсу (безготівкового резервування валюти).

Причому, у кожного способу є свої особливості, курс конвертації також різний. Чому в один момент вигідніше курс «БКС Онлайн» (як на скріні вище), а в інший момент вигідніше курс при використанні сервісу за резервування валюти, і від чого це залежить — не зовсім зрозуміло.

А) Купівля/продаж готівкової валюти у відділенні «БКС».
Нічого хитрого, за винятком одного моменту: якщо Ви не є клієнтом АТ «БКС — Інвестиційний Банк» (тобто не приєдналися до договору про комплексне банківське обслуговування), то за обмін валюти менше, ніж 5000 одиниць, доведеться розщедритися на комісію:

Тому міняти валюту в «БКС», не будучи клієнтом «БКС», ми не будемо.

Б) Купівля/продаж валюти в «БКС Онлайн» (інтернет-банку). Тест-драйв.

На перший погляд інтерфейс «БКС Онлайн» виглядає дещо переобтяженим, тут також відображаються брокерські рахунки, структурні продукти, Піфи і ін В даний момент нас це не цікавить, просто клацаємо на вкладці «Обмін валюти»:

Вводимо в графу «рахунок списання» рахунок, валюту якого ми хочемо сконвертувати. У графу «рахунок зарахування» — рахунок, валюту якого ми хочемо сконвертувати.

Вказуємо необхідну суму, в нашому випадку 3621 руб за курсом 66.70, і натискаємо «далі»:

Наше доручення на конвертацію відправлено, через 3 хвилини на телефон прийшло смс з підтвердженням успішності здійснення операції:

У цей час курс біржі становив 66,56. Тобто ми сконвертировали в «БКС Онлайн» валюту за курсом біржі + 0,21%:

Для порівняння, «Альфа-Клік», курс у якого теж вважається досить гуманним, пропонував нам купити долари за 67,10:

А «Райф» продавав 1 долар за 69,50:

Сервіс «БКС Онлайн», до речі, не надає АТ «БКС — Інвестиційний Банк», а ТОВ «Компанія Брокеркредитсервіс»:

В) Обмін валюти через «БКС Банк» за допомогою послуги фіксації курсу. Тест-драйв.

Суть цього сервісу полягає в наступному: Ви акцептуете оферту, в якій банк зобов’язується надати Вам послуги з резервування валюти в безготівковій формі, з метою продажу її Вам за визначеним курсом у визначений термін. А Ви, відповідно, зобов’язані її придбати протягом 3-х робочих днів:

Скористатися цією послугою можна як у «БКС Онлайн», так і на сайті valuta.bcs-bank.com (тобто передбачається, що скористатися сервісом резервування валюти може і не клієнт банку).

Резервування валюти на сайті valuta.bcs-bank.com

Курс фіксується на 3 хвилини, ставимо галочку в потрібному місці, в залежності від того, хочемо ми купити або продати валюту за запропонованим курсом, а також вказуємо необхідну суму (максимально 3000 USD) і натискаємо «купити валюту»

Далі нам потрібно вибрати спосіб, як ми хочемо отримати свою валюту: готівкою у відділенні банку «БКС» або безготівково на карту «БКС» з безкоштовною доставкою (готівкову валюту кур’єр не доставляє). А також заповнити анкету:

За послуги резервування потрібно заплатити комісію в розмірі 9% від суми, але не більше 15000 рублів. Якщо Ви купите зарезервовану валюту у встановлений термін, то дана комісія повернеться:

Комісія списується з Вашої картки. Операція проходить з MCC 6012.

За даним MCC деякі кредитні картки не штрафують, чому користувачі сервісу, звичайно ж, раді:

Комісія повертається на поточний рахунок в «БКС Банку» на дату проведення операції.

Власне, заповненням анкети і підтвердженням списання комісії за резервування Ви як раз і акцептуете оферту:

Зверніть увагу, усі розрахунки за угодою «резервування валюти» здійснюються через поточні рахунки клієнта в «БКС Банку». Іншими словами, в будь-якому випадку доведеться приєднуватися до договору комплексного банківського обслуговування (ДКБО): підписувати документи на приєднання у кур’єра, або безпосередньо у відділенні в день здійснення розрахунків за угодою:

Щоб виконати свою частину оферти, клієнт зобов’язаний до певної дати (протягом 3 днів) до 20.00 розмістити на поточному рахунку необхідну для здійснення угоди суму (точна сума буде вказана в підтвердженні):

Якщо з якоїсь причини Ви не встигнете розмістити на поточному рахунку в «БКС Банку» суму, необхідну для проведення зарезервованої угоди, то комісія не повертається:

Причому, комісію не повернуть, якщо з якихось причин «БКС Банк» відмовиться укладати з Вами договір на ДКБО, пославшись, наприклад, на якийсь внутрішній регламентний документ:

Саме тому я рекомендую укласти ДКБО з банком і отримати безкоштовну карту заздалегідь.

На сайті banki.ru є відгук клієнта, якому не встигли довезти карту (а, відповідно, і договір) вчасно, внаслідок чого він подарував банку 9%. Ситуація сталася через те, що в зазначеному місті, виявляється, фактично не було послуги доставки картки кур’єром, а при замовленні на сайті — була:


До речі, при виборі способу отримання валюти на карту, кур’єр привезе Вам неименную картку Visa, з якої в банкоматі можна зняти максимум еквівалент 100000 рублів. Для бескомісійного зняття валюти в касі потрібно отлежка в 30 днів.

Так що якщо потрібна готівка, то потрібно вибирати спосіб розрахунків через відділення і топати туди з готівкою. У цьому випадку комісії не буде.

UPD: 02.12.2016.
З 22.09.2016 за послуги резервування валюти потрібно платити 6%:

Резервування валюти через «БКС Онлайн»

Зарезервувати валюту можна в «БКС Онлайн», для цього клацаємо в полі «Обмін валюти» по вкладці «зафіксувати курс і оплатити операцію». Припустимо, ми хочемо зафіксувати поточний курс 65,49 для покупки 100$. Вводимо дані у відповідні поля:

Сервіс розраховує, що завдаток у 9%, який потрібно сплатити зараз з поточного рахунку (а не з будь-якої карти, як при використанні сайту valuta.bcs-bank.com) становить 589,41, а через 3 робочих дні потрібно розмістити на поточному рахунку залишилися 5959,59 рублів (UPD: 02.12.2016: з 22.09.2016 завдаток складає 6%).

До речі, в цей час курс по передзамовленню був набагато вигідніше, ніж просто купівля валюти «БКС Онлайн»: 65,47 проти 66,37.

Біржа в цей момент показувала 65,34:

Натискаємо на кнопку «підтвердити», після чого наша заявка отримує статус «відправлено»:

І через кілька хвилин приходить несподіване смс з відмовою, хоча коштів для оплати комісії до 9% за резервування на поточному рахунку було достатньо:

Спробував виконати всі операції ще раз, курс вже був 65,52, і знову відмова:

Довелося дзвонити в службу підтримки, де підтвердили, що в даний момент вони відчувають певні технічні труднощі, і запевнили, що вони у всьому розберуться.

Вирішив тут же випробувати сервіс в третій раз, і — о диво, він заробив, вдалося зафіксувати курс 65,51:

На пошту прийшло підтвердження з докладною розшифровкою, куди, коли і скільки грошових коштів потрібно внести для успішного здійснення угоди:

«Альфа-Клік» в цей час пропонував купити долари за 65,90:

Жадібний «Райф» в цей час пропонував купити долари за 68,10

Складно сказати, чому виникли дані технічні неполадки, сильної волатильності на ринку в цей момент не було:

Але головне, що в підсумку все вийшло.

Я поцікавився в службі підтримки, що буде, якщо скористатися сервісом щодо фіксації курсу на сайті valuta.bcs-bank.com, вже маючи на руках картку Visa Classic і вибравши в якості способу отримання валюти метод «на картку, яку доставить кур’єр». Отримав відповідь, що кур’єр в цьому випадку все одно привезе неименную картку з маленьким лімітом.

Правда, є відгук чинного клієнта, у якого вийшло зарахувати сконвертовані через сервіс резервування валюти на сайті долари на діючу картку без приїзду кур’єра з додатковою неіменний картою:

Якщо вибрати спосіб розрахунків через відділення, то вийде обміняти таким чином до 50000 $ (відповідно, комісії за видачу готівки в цьому випадку не буде, хоча фактично вони будуть видавати Вам валюту з Вашого доларового рахунку, яка туди надійшла від конвертації з рублевого рахунку, який Ви поповнили, принісши свою готівку в касу).

Закрити угоду можна, не чекаючи крайнього терміну, зазначеного в посвідченні, вже на наступний день. Для цього входимо у вкладку «Торгівля та аналітика» — «Історія операцій» і натискаємо на кнопочку «закрити угоду достроково»:

БКС Банк: Нюанси. На що звернути увагу

1 Мапу краще не втрачати, прізвище міняти теж не рекомендується: перевипуск карти коштує 950 рублів:

2 Не дуже вигідно розплачуватися мультивалютного карткою в країнах, де долар США або євро — не основні валюти. Буде конвертація з «тугрика» (місцевої валюти) долар США за курсом платіжної системи з надбавкою в 2%:

3 У «БКС Банку» немає дешевого міжбанку. Рублевий переклад в інший банк обійдеться в 0,5% (мінімум 50 рублів). Валютний переклад буде коштувати 1% (мінімум 35USD, максимум 200USD)

UPD: 02.12.2016.
З 5.12.2016 вартість міжбанку через «БКС Онлайн» трохи збільшилася, тепер становить 0,8% (мінімум 50 руб., максимум — 750 крб.).

4 Досить дивна вимога: клієнт зобов’язаний прийняти ті купюри, які є в касі. Тобто навіть якщо Ви помітите які-небудь ушкодження на купюрі, то банк не має нічого змінювати:

5 Банк залишив за собою право змінювати умови і тарифи, причому, «БКС Банку» досить попередити своїх клієнтів про зміни за день до вступу нових правил в силу:

6 Банк може вимагати будь-які документи.

7 Банк може відмовити в проведенні будь-якої операції.

8 Ви погоджуєтесь на передачу даних третім особам, причому, довічну (згода потім можна відкликати, коли сервіси «БКС Банку» Вам стануть більше не цікаві), а також даєте «БКС Банку» право на спам в Вашу адресу.9 Банк може встановлювати індивідуальні ліміти за операціями на свій розсуд:

10 Клієнт зобов’язується надати банку доступ до свого комп’ютера, з якого здійснюється робота в системі «БКС Онлайн):

Такого, чесно кажучи, я ще не зустрічав 🙂

11 В ДКБО написано, що для виконання умов щодо резервування валюти клієнт зобов’язаний розмістити на поточному рахунку необхідну суму до 23.00, а не до 20.00, як це зазначено в оферті.

Висновок

Спосіб обміну валют через «БКС Банк» точно має право на існування, він вигідний при невеликих сумах конвертації, що поміщуються в ліміти на зняття готівки за допомогою картки в банкоматі. Особливо зручно, якщо банкомати «БКС Банку» знаходяться недалеко від Вас. До того ж випуск і обслуговування картки та поточних рахунків в рамках пакету послуг «Директ» безкоштовні.

Хороші спреди, звичайно ж, ніхто не гарантує, що в моменти сильної волатильності, або коли біржа закрита, курс конвертації буде не вигідним. Але на спокійному ринку сервіс «БКС Банку» виглядає цілком гідно.

Послуга резервування валюти також досить зручна, дозволяє не тримати великі суми безпосередньо на рахунках «БКС Банку», за яким не нараховується відсоток на залишок, достатньо обмежитися 9-10% від розміру передбачуваної суми обміну валюти для резервування курсу на 3 дні. За цей час легко встигнути перевести в «БКС Банк» потрібну суму. Тільки не варто забувати, що міжбанк може і затриматися.

Завдяки можливості безкоштовного стягування з картки «БКС Банку» можна користуватися послугами з обміну валюти, перебуваючи і не дуже близько від банкоматів «БКС». Профіт від вдалих конвертацій (в рублях) можна «натягнути» на картки інших банків.

Безсумнівним плюсом такого способу конвертації є те, що Ваші гроші застраховані АСВ в розмірі 1,4 млн рублів.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments