До Нового Року залишається всього кілька днів, і у всіх на цей час заплановано ще багато справ. У метушні легко забути, що кредитні організації теж відпочивають у новорічні свята, і більшість операцій буде недоступне.

Особливо це стосується міжбанку, тобто банківських переказів за реквізитами рахунку. Доручення, які будуть подані після обіду 29.12.2017 (останній робочий день в цьому році), майже у всіх кредитних організацій здійсняться тільки 09.01.2018.

Зазвичай ЦБ РФ виділяє 2-3 дні до початку січня, коли міжбанківські перекази чисто технічно можуть бути здійснені (наприклад, у 2017 році це були 3 і 6 січня), однак за фактом майже всі банки не користуються цими вікнами для відправки та прийому банківських переказів.

Краще заздалегідь уточнити у своїх банках, які операції і коли будуть доступні.

Наприклад, у банку «Авангард» перекази в інші банки проводяться до 16:30 29.12.2017, платежі, що надійшли після зазначеного часу, здійсняться тільки 09.01.2018. Зате в цей час будуть доступні перекази всередині банку, конвертація, відкриття вкладів через інтернет-банк:

А ось в «Ренесанс Кредит» не будуть працювати не тільки зовнішні перекази, але й перекази між своїми рахунками, т. е. не вийде навіть перекинути гроші зі свого вкладу у банку на картку через інтернет-банк або мобільний додаток:

Думаю, очевидно, що в період свят не потрібно навіть намагатися відправити гроші міжбанком, адже банк у цьому випадку спише кошти з вашого рахунку і зупинить нарахування відсотків на них, а переклад виконає тільки 09.01.2018. Тобто весь цей час банк буде користуватися вашими грошима безкоштовно.

А ось на операції з картками тривалі свята практично не вплинуть. Жоден банк не забороняє здійснювати покупки в цей час. Також у штатному режимі зазвичай працюють сервіси С2С-поповнення карток. Однак тут є невеликий нюанс, який можна використовувати в свою користь.

Справа в тому, що при покупках по карті гроші з рахунку фактично списуються через 2-3 дні, за цей час банк продовжує нараховувати відсотки (якщо у вашої карти передбачений відсоток на залишок). А в свята період обробки покупок (у тому числі зняття готівки в банкоматі або стягування) помітно збільшується.

Отримати невелику вигоду від цієї особливості зовсім нескладно. Найпростіший варіант – це зняти готівку з картки, у якої є відсоток на щоденний залишок, у якому-небудь банкоматі-партнері без комісії (якщо такі банкомати-партнери є у банку) числа 29-30-го і покласти цю суму на іншу карту з відсотком на залишок через термінал відповідного банку. У цьому випадку відсоток на залишок на одну і ту ж суму буде нараховуватися в двох банках.

Дану схему можна ще трохи вдосконалити і отримати відсоток на залишок на одну і ту ж суму вже в трьох банках одночасно. Для цього потрібно знайти банки, які або відразу проводять С2С-поповнення рахунку, або дозволяють зробити внутрішній переклад на накопичувальний рахунок або вклад і не беруть штраф за теховер. Щоб не бути голослівним, наведу приклад:

● Знімаємо готівку з накопичувальної картки «Росєвробанку» без комісії в банкоматі «Відкриття», «Бінбанку» або «Райффайзенбанку».

● Кладемо готівку на карту «Космос» від «Хоум Кредит» через рідну банкомат.

● Стягаємо гроші з «Космосу» на карту «Бінбанку» і відразу переводимо на накопичувальний рахунок або вклад в «Біне», банк штраф за теховер не візьме.

У підсумку на одну і ту ж суму маємо 7% річних у «РосЕвроБанке», поки зняття готівки в банкоматі фактично буде проводитися за рахунком, 7,5% у «Хоум Кредит», поки фактично з рахунку не спишеться сума операції С2С, і 7,1% на вкладі «Чудова Сімка» або 6,5% на накопичувальному рахунку «Моя скарбничка» в «БИНБАНКе».

Якщо великі суми, то, відповідно, потрібно використовувати кілька карт паралельно.

Для третього пункту також підійде «КЕБ» (він одразу відображає С2С-поповнення проведеними по рахунку), Touch Bank (свежестянутые гроші можна без наслідків переводити на вклад), у «Рокете» гроші можна перевести на накопичувальний рахунок після стягування з інших карток без штрафу, це ж доступно і в «Райфе». Зі «Смарт Карти» «Відкриття» вийде перевести кошти на «Смарт Рахунок» без комісій. Накопичувальний рахунок «Тінькофф Банку» теж буде корисний для подібних операцій.

Звичайно, на таких дрібницях не розбагатієш, до того ж 115-ФЗ ніхто не відміняв, але зайві пару сотень рублів цілком можна отримати.

Пора, напевно, вже закруглятися і йти наряджати ялинку 🙂

Дуже сподіваюсь, що сайт «Бережи Гроші!» в році, що минає, був вам корисний, і допоміг трохи заощадити і заробити.

Щиро вітаю вас з наступаючими святами і бажаю всього самого світлого і доброго. До зустрічі в 2018 році!

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments