Оновлено 30.06.2018.

На початку вересня «Зв’язок-Банк» вирішив голосно заявити про себе на ринку кредитних карт, запропонувавши оформити кредитку з підвищеним 7% кэшбэком в різних категоріях на вибір. Причому категорії поки досить смачні.

Мало хто взагалі чув про кредитні картки «Зв’язок-Банку». Це зовсім не дивно, раніше в них не було нічого цікавого, до того ж вони видавалися, в основному, тільки зарплатним клієнтам.

Отже, ось як виглядає реклама нової кредитної карти з CashBack від «Зв’язок-Банку» на сайті:

Кредитна карта Зв’язок-Банку. Переваги
1 Недороге обслуговування.

Випуск іменної кредитної картки Visa Platinum з технологією безконтактних платежів PayWave і підтримкою 3D-Secure здійснюється без комісії. Залишити заявку на карту можна онлайн:

А ось обслуговування з другого місяця платне, коштує 50 руб./міс.:

Ліміт кредитування становить від 30 000 до 500 000 руб. і встановлюється індивідуально:

Якщо подати заявку онлайн, потрібно буде прийти в офіс банку тільки один раз:

В Москві навіть налагоджена доставка карти, однак прогулятися до відділення банку все-таки доведеться, оскільки отримати доступ до інтернет-банк можна тільки там:

Картка видається в неактивному стані, для її активації потрібно або запитати баланс в банкоматі, або зателефонувати на гарячу лінію:

2 Широка географія розповсюдження.

ПАТ «АКБ «Зв’язок-Банк» (ПАТ «Міжрегіональний комерційний банк розвитку зв’язку та інформатики») – це досить велика кредитна організація, 32 місце в Росії за розмірами активів нетто. Банк широко представлений в регіонах (цей список, взятий з офіційного сайту банку, не зовсім актуальним, але вже який є):


3 Кэшбэк 7%.

«Зв’язок-Банк» наливає кэшбэк за покупки за рахунок кредитних, так і за рахунок власних коштів (у відмінність, наприклад, від «Матрьошки» від «ВТБ», де кэшбэк покладено лише за операції за рахунок кредитних коштів):

За покупки в підвищеної категорії «Зв’язок-Банк» виплачує 7% кешбека, за інші покупки 1%:

Кэшбэк розраховується по кожній операції та округлюється до другого знака після коми:

Тобто тут немає ніякого шахрайства з округленням, як, наприклад, у картки «Тінькофф Блек», де за покупку в 99 руб. нарахують 0 руб., хоча в рекламі заявлений кэшбэк від 1%.

Кэшбэк зараховується на рахунок карти не пізніше 15-го числа місяця, наступного за звітним (календарний місяць). Враховуються операції, які фактично проведені за рахунком. Місячний ліміт кешбека – 5000 руб.:

Категорії для підвищеного кешбека можна міняти, для цього потрібно зателефонувати на гарячу лінію або звернутися у відділення. Нова категорія буде діяти з 1 числа наступного місяця. Зміна категорії здійснюється безкоштовно.


Категорії для підвищеного кешбека в 7% по кредитній карті «Зв’язок-Банку» вельми цікаві, на відміну, наприклад, від картки «Білайн», де 5% кешбека фантиками зараз дають за всяке сміття.

Для 7% кешбека можна вибрати одну з категорій: «Авіаквитки», «Автосервіси та автозаправні станції», «Ресторани», «Будівництво та ремонт», «Розваги та дозвілля».

Досвідчений погляд відразу помітить, що в категорії «Ресторани» відсутня популярний MCC 5814 (Фастфуд), а в категорії «Авто» — MCC 5983 (Роздрібні торгові точки, які продають пальне паливо – вугілля, нафта, розріджений бензин, дрова, авіаційне паливо, газ пропан) – цей MCC-код теж іноді зустрічається на деяких АЗС, а також він видається при поповненні паливної картки «Бензовоз». За обидва ці MCC, до речі, «Карта Плюсів» від «Кредит Європа Банку» наллє 5% кешбека.

Розшифровка MCC-кодів в підвищених категоріях представлена в додатку в кінці статті.

На мій погляд, самої щедрою категорією є «Будівництво та ремонт», сюди входить і «ІКЕА», «OBI», і «Леруа Мерлен», і «Петрович», і «Hoff», і «Твій Дім», і «Castorama», і т. д.

Дуже зручно, що підвищену категорію можна міняти раз в місяць. Якщо належить ремонт машини, то можна змінити категорію «Авто», якщо намічений якийсь бенкет, то можна поміняти на «Ресторани».

Потішив MCC-код 4582 в категорії «Авіаквитки» (Миття літаків, обслуговування та ремонт літаків, зберігання літаків в аеропортах і здавання в найм ангарів аеропортів). Так і уявляю людини, яка розмірковує, який же картою розплатитися за мийку свого літака, щоб отримати максимальний кэшбэк 🙂

«Зв’язок-Банк» може відсторонити від бонусної програми за зловживання. Під зловживанням банк розуміє вчинення клієнтом оплати по карті в інтересах третіх осіб в сумах, що значно перевищують суму транзакції від імені клієнта і за його рахунок:

Список обмежень, за які не дадуть навіть 1% кешбека, досить стандартний:Природно, банк залишив за собою право змінити бонусну програму в будь-який момент або зовсім її скасувати:

UPD: 30.06.2018
C 1 липня 2018 привабливість кредитки «Зв’язок-Банку» з 7% кешбека на обрану категорію помітно знижується.

Замість смачної категорії «Авіаквитки» тепер буде доступна для вибору не найпопулярніша категорія «Салони Краси» (MCC 7230, 7297, 7298). З категорії «Автосервіси та автозаправні станції» пропав MCC 5541, а такий код у більшості АЗС в РФ, тобто для оплати палива ця карта тепер не підходить. З категорії «Будівництво та ремонт» зник MCC 5211 (Продаж вроздріб лісо – та будівельного матеріалу), не самий популярний код, проте його все-таки мають деякі будівельні магазини.

4 Пільговий період до 55 днів.

У розрахункової карти «Зв’язок-Банку» з овердрафтом чесний пільговий період до 55 днів, дотримуючись умови якого можна користуватися грошима банку безкоштовно. Про те, що таке чесний і нечесний пільговий період, можна почитати в статті «Грейс період: тонкощі пільгового періоду кредитування».

Звітний період – календарний місяць. Розрахункова дата – 25 число місяця, наступного за звітним (платіжний період з 1 по 25 число цього місяця):


Для наочності намалюємо картинку:

Покупки, здійснені з 1 по 30 вересня (у нашому випадку 5000 + 5000 = 10 000 руб.), потрібно встигнути сплатити до 25 жовтня, і тоді відсотки за користування грошима банку нараховані не будуть. Жовтнева покупка в 6000 руб. потрапляє вже в наступний пільговий період, і оплатити її потрібно до 25 листопада.

Якщо сплатити мінімальний платіж, але не погасити заборгованість звітного періоду повністю до 25 числа розрахункового періоду, то пільговий період діяти не буде, і на всі покупки нараховуватися відсотки з розрахунку 25% річних:

На зняття готівки та переклади з кредитки за рахунок позикових коштів пільговий період не поширюється, до того ж передбачена комісія у 4,5% (мінімум 450 руб.):

З черговості гасіння заборгованості неочевидно, чи слід виводити карту в нуль при знятті готівки, щоб припинити нарахування відсотків. Сума відсотків за зняття готівки гаситься раніше основного боргу, а сума зняття готівки окремо в черговості не згадана. Питання потребує уточнення, Маринки на гарячій лінії інформацією не володіють.

Якщо не внести навіть мінімальний платіж, то передбачено штраф і неустойка:

5 Можна знімати власні кошти без комісії.

Видача власних коштів з кредитки «Зв’язок-Банку» в рідних банкоматах здійснюється без комісії. Також можна безкоштовно зняти готівку в банкоматах банків-партнерів – «Альфа-Банку», «Бінбанку», «Газпромбанку», «ВТБ24»:

Денний ліміт 300 000 руб., місячний — 600 000 руб.:

Дана опція буде цікава в зв’язку з Переведенням балансу» за кредитними картками «Тінькофф Банку».

Не варто забувати, що запит балансу по картці у всіх банкоматах, крім власних, платний:

6 Карта вміє стягувати.

Кредитка «Зв’язок-Банку» вміє стягувати кошти з інших карт без комісії через власні сервіси. Ліміт однієї операції – 155 000 руб., денний – 300 000 руб., місячний – 800 000 руб.


Важливо пам’ятати, що при C2C-поповнення гроші фактично добираються до рахунку тільки через 2-3 дні, тому краще завжди гасити кредитку заздалегідь (за 3-5 днів).

Також кредитку можна поповнити в банкоматах банків-партнерів («Альфа-Банк», «БІНБАНК»):


7 Можна встановити ліміти на операції по карті.

На кредитній картці «Зв’язок-Банку» можна встановити ліміти на різні операції:

8 Привілеї від Visa.

Кредитна картка з кэшбэком – це справжня Visa Platinum з відповідними привілеями від платіжної системи Visa, включаючи медичну та юридичну підтримку за кордоном:


9 Надання бронеавтомобіля в оренду.

Даний пункт в тарифах «Зв’язок-Банку» підняв мені настрій, якщо вам раптом знадобиться бронеавтомобіль без водія, то ви знаєте, де його шукати 🙂

Кредитна карта Зв’язок-Банку. Недоліки
1 Мапу можуть не схвалити.

Як і будь-який інший банк, «Зв’язок-Банк» може відмовити у видачі кредитки. Судячи з відгуків, «Зв’язок-Банк» не відрізняється лояльністю при видачі своїх кредитних карт:Багатьом клієнтам схвалюють мінімально можливий ліміт в 30 000 руб.:А кому-то все-таки вдалося отримати більш-менш нормальний кредитний ліміт:

2 Вимогу додаткових документів.

Для оформлення кредитної картки «Зв’язок-Банку» треба надати паспорт і якийсь другий документ (закордонний паспорт або водійські права), також банк вимагає вказати хоча б один стаціонарний номер телефону:Комусь навіть відмовили в карті, оскільки не було стаціонарного телефону:

Тим не менш, є випадки, коли все-таки вдалося обійтися без нього:

Іноді банк може запросити додаткові документи. Ось відгук клієнта, у якого, крім двох документів, зажадали ще завірену копію трудової книжки та довідки 2-ПДФО:

А ось для отримання кредиток «Тепло» від банку «Східний» або «МТС Гроші Weekend» потрібен тільки паспорт.

3 Платні смс для 3D-Secure.

У «Зв’язок-Банку» платний SMS-банкінг з четвертого календарного місяця, коштує 60 руб./міс. В принципі, він не дуже потрібен, і його можна вимкнути, т. к. послуги SMS-контроль, в рамках якої банк інформує про кожної видаткової операції, цілком достатньо:

Однак, якщо відключити SMS-банкінг, то перестануть приходити паролі 3D-Secure для оплати в інтернеті (ці паролі можна також роздрукувати в банкоматі):


4 Можливий продаж банку.

На даний момент «Зв’язок-Банк» на 99,77% контролюється Зовнішекономбанком (Вебом), тобто, по суті, є державним банком:

Однак ВЕБ останнім часом активно намагається продати як «Зв’язок-Банк», так і ще один підконтрольний йому банк «ГЛОБЕКС», правда, поки не може знайти покупця:

Звичайно ж, в плані надійності, для клієнтів все-таки краще залишитися в державному банку.

5 Зниження процентної ставки за діючими вкладами.

Кредитні організації, які обмежили додаткові внески у високоприбуткові поповнювані вклади, в народі отримали прізвисько «банки-зрадники». Погіршення умов з діючими вкладами було незаконним, Росспоживнагляд, ФАС і суди ставали на бік вкладників.

Приміром, «Тінькофф Банк» спочатку стверджував, що його уніфікація (зниження ставки за додатковими внесками у вклади, відкриті в кінці 2014 — початку 2015рр) знаходиться в правовому полі, проте ФАС (Федеральна антимонопольна служба визнала, що «Тінькофф Банк» порушив законодавство при зміні ставок за вкладами.

«Тінькофф» спробував оскаржити рішення ФАС в арбітражному суді, але не вийшло:

У підсумку «Тінькофф Банк» все-таки скасував рішення про зниження процентної ставки на поповнення вкладів і зобов’язався провести виплату грошових коштів, недоотриманих клієнтами з-за зниження ставки.

«Зв’язок-Банк» в 2016 році пішов ще далі, він просто в односторонньому порядку знизив ставку за чинним депозитами:

6 Банк вимагає зберігати всі чеки 180 днів.

«Зв’язок-Банк» вимагає від своїх клієнтів зберігати всі чеки протягом 180 днів:

7 Вимога до отлежке.

Якщо знімати власні кошти через касу без застосування картки, то передбачена комісія у 7%, до того ж ще потрібна отлежка в 30 днів, якщо грошові кошти надійшли безготівковим шляхом:


8 Невигідно використовувати за кордоном.

Курс конвертації у «Зв’язок-Банку» вигідністю не відрізняється, за моїми спостереженнями, приблизно +3,5% до ЦБ РФ. До того ж, якщо валюта операції за кордоном відрізняється від валюти розрахунків банку з платіжною системою Visa (долар/євро), то передбачена ще додаткова комісія 2%:

Підвищений 7%-ний кэшбэк, звичайно ж, стерпить таку невигідну конвертацію, а ось покупки в інших категоріях по кредитній карті «Зв’язок-Банку» краще за кордоном не робити.

9 Збільшує кредитну навантаження.

Кредитна карта «Зв’язок-Банку» з cashback, як і будь-яка кредитка, збільшує кредитну навантаження, навіть якщо вона просто лежить у вас на полиці. Дана обставина може стати перешкодою в отриманні вигідною картки іншого банку або іпотеки.

10 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, в ПАТ «АКБ «Зв’язок-Банк» також є.

Висновок

На мій погляд, у «Зв’язок-Банку» вийшла гідна карта. Категорії для 7% кешбека поки дуже хороші. До того ж кэшбэк виплачується реальними рублями, а не якимись балами, як, наприклад, за картками «Транскапиталбанка», де також є об’ємні категорії для підвищеної каші.

Можливість раз в місяць міняти улюблену категорію – це дуже корисна опція.

«Зв’язок-Банк» тільки недавно вийшов на ринок кредитних карт, тому висока ймовірність, що рекламні гроші на розвиток і просування цього сегменту бізнесу закінчаться не так скоро, і ми будемо довго насолоджуватися наваристою кашею під смачних категоріях.

UPD: 30.06.2018
З 01.07.2018 привабливість кредитки «Зв’язок-Банку» помітно знизилася.

Звичайно, хотілося б більшої лояльності в плані схвалення кредиток з хорошим кредитним лімітом.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

Додаток. Розшифровка MCC-кодів для кредитки «Зв’язок-Банку»

Автосервіси та автозаправні станції

5511 — Легковий і вантажний транспорт – продаж, сервіс, ремонт, запчастини та лізинг;
5521 – Продаж легкових і підтриманих автомобілів (тільки підтриманих);
5531 — Торгові точки, що продають різні товари для дому, а також для ремонту та вдосконалення автомобілів. Сюди відносяться нові автошини, акумулятори та інші автозапчастини та аксесуари, а також побутові засоби, обладнання;
5532 — Торгові точки, які продають шини для автомобілів і вантажівок, а також супутні запасні частини. Ці магазини виробляють також заміну шин і ремонтне обслуговування;
5533 — Торгові точки, які продають автозапчастини, обладнання та аксесуари. Сюди відносяться масла та масляні фільтри, запчастини, глушники, чистячі і поліруючі засоби, свічки запалювання, освіжувачі, склоочисники і фарби;

5541 — Заправні станції, на території яких можуть розташовуватися магазини самообслуговування, миття машин або станції техобслуговування;
5542 – Автоматизовані бензозаправки;
5561 — Торгові точки, які продають нові і старі будинки-автопричепи, причепи для відпочинку та вантажні причепи;
5571 – Продаж мотоциклів;
7012 — Прокат авто;
7531 — Ремонт корпусів автомобілів, усунення подряпин, вм’ятин, технічне обслуговування, послуги з фарбування автомобіля;
7534 – Шиномонтаж;
7535 – Покраска автомобілів;
7538 – СТО загального призначення;
7542 – Автомийки;
7549 – Евакуація і буксирування автомобілів;

Будівництво та ремонт

1520 — Генеральні підрядники – житлове і торговельне будівництво;
1711 — Генеральні підрядники по вентиляції, теплопостачання та водопроводу;
1731 — Підрядники з електрики;
1740 — Ізоляція, мозаїка, штукатурні роботи, кам’яна кладка, облицювання плиткою, кахлем;
1750 — Підрядники теслярських робіт;
1761 — Покрівельні роботи, зовнішня обшивка стін, підрядники жестяничных робіт;
1771 — Підрядники бетонних робіт;
1799 — Особливі торгові підрядники, що пропонують будівельні роботи, ніде не класифіковані. Приклади включають установку навісів, сантехнічні послуги, будівництво парканів, встановлення пожежних виходів, допомога при переїздах, заміну вікон у будинках, встановлення гаражних дверей, орнаментні роботи по металу, будівництво басейнів, склоробне виробництво, свердління стін та встановлення гідроізоляції;
2791 — Набір текстів, шрифтів, таблиць та пов’язані з цим послуги;
2842 — Спеціальна обробка, полірування, санітарія;
5021 — Офісні та торгівельні меблі;
5039 — Підприємства оптової торгівлі будівельними матеріалами, такими як будівлі зі збірних матеріалів, пиломатеріали і скло, архітектурна металообробка, навіси, огорожі, металеві будови і септик Танк;
5051 — Центри і офіси робіт по металу;
5065 — Електричні частини та обладнання;
5074-vi — Обладнання для водопроводу і опалювальної системи;
5198 — Лакофарбова продукція та супроводжуючі товари;

5200 — Товари для будинку;
5211 — Лісо – і будівельний матеріал;
5231 — Роздрібний продаж скла, фарб і шпалер;
5251 — Залізні товари у роздріб;
5261 — Садові приналежності (в тому числі для догляду за газонами) у роздріб;
5415 – Інтернет не знає, що це за MCC, але у «Тінькофф Банку» він теж входить в категорію «Будинок і ремонт»:);
5712 — Обладнання, меблі та побутові речі (крім електрообладнання);
5713 — Покриття для підлоги;
5714 — Тканини, оббивний матеріал, гардини та портьєри, жалюзі;
5718 — Продаж камінів, екранів для камінів та аксесуарів;
5719 — Різні спеціалізовані магазини побутових приладів;
7622 — Ремонт електроніки;
7623 — Ремонт та заправка кондиціонерів та холодильників;
7629 — Ремонт побутової техніки. Ремонт електроприладів;
7641 — Меблі – оббивання, ремонт та реставрація;
7692 — Ремонт з допомогою зварювання;
7699 — Агентства по ремонтним роботам, які не можуть бути класифіковані як які-небудь конкретні. Деякі з цих агентств можуть пропонувати окремі послуги з ремонту побутової техніки (наприклад, сушарок, посудомийних машин, нагрівачів води), велосипедів, спортивних тренажерів, слухових апаратів, протезів, музичних інструментів, наметів, відеокамер та фотоапаратів, газонокосарок, валіз і шкіряних виробів;

Ресторани

5811 — Торгові точки, які займаються приготуванням і доставкою (звичайно за конкретною адресою) їжі та напоїв;
5812 — Торгові точки, які займаються приготуванням їжі та напоїв, зазвичай на замовлення. Можуть надавати послуги з обслуговування столиків офіціантами. Місця громадського харчування включають кафе, кафетерії, грилі, кав’ярні, закусочні, охолоджувані прилавки для продажу морозива і напоїв, піцерії, їдальні, магазини делікатесів, бістро;
5813 — Торгові точки, які продають алкогольні напої, такі як вино, пиво, ель, змішані напої та інші напої для споживання на замовлення. Місця продажу алкогольних напоїв включають бари, пивні паби, коктейль-бари, дискотеки, нічні клуби, таверни і винні бари;

Авіаквитки

4511 — Авіалінії, авіакомпанії, ніде більш не класифіковані;
4582 — Аеропорти, термінали аеропортів, льотні поля. Такі точки можуть запропонувати мийку літаків, обслуговування та ремонт літаків, зберігання літаків в аеропортах і здавання в найм ангарів аеропортів;
3000-3299 – Коди різних авіакомпаній;

Розваги і дозвілля

2741 — Різноманітні видавництва/друкарська справа;
5111 — Канцелярія, офісні супутні товари, папір для друкування та письма;
5192 — Книги, періодичні видання та газети;
5733 — Продаж музичних інструментів, фортепіано, нот;
5735 — Магазини звукозапису. Торгові точки, які продають платівки, компакт-диски (СD), касети, музичні та відео – лазерні диски;
5932 — Антикварні магазини – продаж, ремонт та послуги відновлення;
5937 — Магазини продажу репродукцій та антикваріату;
5942 — Книжкові магазини;
5947 — Магазини листівок, подарунків і сувенірів;
5970 — Магазини художніх і ремісничих виробів;
5971 — Галереї та художні посередники;
5972 — Магазини монет і марок (филателистские і нумізматичні);

5973 — Магазини релігійних товарів;
5994 — Дилери з продажу друкованої продукції;
7829 — Виробництво і дистрибуція відеофільмів;
7832 — Кінотеатри;
7841 — Відеопрокат;
7922 — Театральні продюсерські агенції;
7929 — Музичні групи, оркестри та інші розважальні послуги;
7932 — Більярд-клуби;
7933 — Боулінг;
7941 — Спортивні поля;
7991 — Туристичні атракціони та шоу;
7992 — Гольф;
7993 — Приналежності для відеоігор;
7994 — Галереї відеоігор;
7996 — Луна-парки, карнавали, цирки;
7997 — Каток;
7998 — Акваріуми, дельфінарії, зоопарки та морські парки (океанаріуми);
7999 — Спортивні розваги;

comments powered by HyperComments