Оновлено 20.10.2016.

Після виходу статті «Вигідний обмін валюти: порівняння способів», мені на пошту надійшло безліч запитань, чому біржу представляв саме «Альфа-Директ», а не «Відкриття Брокер», наприклад.

Який брокер краще, кожен вирішує для себе сам. Однак після недавнього скасування додаткової комісії за виведення валюти «Відкриття Брокер» дійсно став виглядати зовсім непогано. Новина про скасування комісії у 25 в.е. за виведення валюти з брокерського рахунку на валютні рахунки ПАТ «Банк «Фінансова Корпорація ” Відкриття» з’явилася на сайті брокера 31.08.2016:

Таким чином, вийшло відмінне поєднання: широка мережа відділень банку «Відкриття», де можна оформити безкоштовні карти для комфортної роботи з брокером, можливість не платити за обслуговування брокерського рахунку, низька комісія брокера за вчинення угоди і дешевий висновок валюти на банківський рахунок з подальшим безкоштовним переведенням у готівку.

Але про все по порядку, давайте розглянемо «Відкриття Брокер» так само докладно, як і «Альфа-Директ», тобто відкриємо брокерський рахунок, паралельно отримаємо безкоштовні карти, заведемо грошові кошти на рахунок, купимо валюту, виведемо на банківський рахунок, а потім отримаємо її в готівковому вигляді.

Купівля валюти через Відкриття Брокер
1 Отримання безкоштовних карт банку «Відкриття».

Для отримання доступу в інтернет-банк «Відкриття» потрібно оформити картку даного банку. Природно, нам потрібна безкоштовна карта, тому слід відкрити вклад «Легка Конвертація» з мінімальним внеском у 30 001 руб. (термін ролі не грає, оскільки внесок можна закрити достроково, а карти будуть продовжувати діяти).

UPD: 20.10.2016
З 17.10.2016 мінімальна сума депозиту «Легка конвертація» 50 000 рублів.

До цього вкладу можна випустити 3 безкоштовних неіменних «Карти до Продукту» в трьох валютах (рублях, доларах, євро).

З допомогою цих карт можна без комісії знімати 20 000$, 14 000 євро, 500 000 руб. в місяць в банкоматах та ПВН банку «Відкриття».
Докладно про отримання безкоштовних карт можна почитати в статті «пунтк Обміну валют через банк Відкриття: користуємося послугами безкоштовно».

2 Відкриття Брокерського рахунку.

Відкрити брокерський рахунок можна в офісах «Відкриття Брокер», відділеннях банку «Відкриття», а також дистанційно, якщо є реєстрація на порталі держпослуг.

І саме останній варіант ми розглянемо в даній статті.

ВІДКРИТИ БРОКЕРСЬКИЙ РАХУНОК ОНЛАЙН

Клацаємо на значку «У мене є реєстрація на госуслугах»:

Вибираємо відповідний тариф (у нашому випадку це «Конверсійний», комісія за угоду 0,035%, 0,02% за виведення валюти на банківський рахунок):

Далі заповнюємо анкету і вводимо код підтвердження, присланий по смс:

Відбувається переадресація на портал держпослуг:

Вводимо свій пароль від держпослуг. Портал уточнює, надати доступ брокеру до перегляду прізвища, імені, по батькові, а також до документа, що посвідчує особу:

Тепер нам потрібно акцептувати угоду про використання Електронного підпису (ЕП), для цього ще раз вказуємо свій телефон, адресу електронної пошти і вводимо присланий смс-код.

Ознайомитися з угодою про використання ЕП можна в листі, що «Відкриття Брокер» надішле на пошту:

Тепер все готово для віддаленого укладення договору на брокерське обслуговування та депозитарного договору.

Перевіряємо анкетні дані, отримані Брокером з порталу «Держпослуги»:

Далі «Відкриття Брокер» формує документи (Анкету клієнта-фізичної особи, Заява на обслуговування, Заява про приєднання), з якими потрібно ознайомитися, а потім підписати своїм електронним підписом (ввести код, присланий по смс):


Для завершення оформлення залишилося завантажити скани (фотографії) сторінок паспорта (головний розворот і сторінки з реєстрацією):

Система повідомляє нам, що оформлення завершено, ми підписали документи для приєднання до Договору на брокерське обслуговування та Депозитарним договором. Залишається тільки дочекатися повідомлення на електронну пошту про укладення договору та активації рахунку:

Повідомлення про укладення договору прийшло через кілька хвилин:

А ось повідомлення про відкриття рахунків прийшло на пошту через 6 годин. У листі ми бачимо, що нам відкрито інвестиційний рахунок, а також проведена реєстрація на Фондовому ринку Московської біржі (ФР), Терміновому ринку FORTS (СР FORTS), Валютному Ринку Московської Біржі (ВР МБ):

Для купівлі валюти нам знадобиться Валютний Ринок Московської Біржі.

3 Реєстрація у особистому кабінеті «Відкриття Брокер».

Зареєструватися в особистому кабінеті можна безпосередньо на сайті «Відкриття Брокер».

У особистому кабінеті клієнта надається інформація про стан рахунків, є можливість подавати різні доручення брокеру, переглядати звіти. До того ж особистий кабінет нам знадобиться для реєстрації ключів до торгового терміналу QUIK.

4 Установка торгового терміналу QUIK.

Клієнтам «Відкриття Брокер» для здійснення операцій доступні термінали QUIK і MetaTrader 5. Один примірник терміналу QUIK або Metatrader 5 надається безкоштовно:

В даній статті ми будемо користуватися терміналом QUIK.

«Відкриття Брокер» надішле на пошту посилання, по якій можна скачати дистрибутиви для установки торгового терміналу, а також докладну інструкцію з підключення програми QUIK:

5 Зарахування грошових коштів на брокерський рахунок.

Реквізити для зарахування грошей на брокерський рахунок можна подивитися в особистому кабінеті в розділі «Зарахування та списання» — «Реквізити для зарахування»:

В розділі «Виберіть портфель» відзначаємо «Валютний ринок Московської біржі». В розділі «Виберіть валюту» вказуємо відповідну валюту рахунку:

За даними реквізитами можна поповнити брокерський рахунок з будь-якого банку (робити це потрібно, природно, з кредитних організацій, який є безкоштовний або дешевий міжбанк).

Ми ж поповнимо брокерський рахунок безпосередньо з інтернет-банку «Відкриття» (доступ туди ми отримали після оформлення безкоштовних Карт до Продукту»). «Відкриття Брокер» обіцяє, що гроші при такому перекладі будуть доступні на брокерському рахунку протягом 1-3 годин:

Отже, відкриваємо інтернет-банк «Відкриття», заходимо в розділ «Платежі та перекази» — «Інвестиційні продукти», клацаємо на значку «Поповнення брокерського рахунку»

Вказуємо суму переказу (в нашому випадку це 63430 руб.), номер нашого брокерського рахунку автоматично підставиться, в розділі «Портфель» вибираємо «Валютний Ринок Московської Біржі». Далі залишається тільки підтвердити переказ. Комісія за поповнення брокерського рахунку зі свого банківського рахунку в банку «Відкриття» не справляється:

А ось поповнити брокерський рахунок валютою для подальшого її продажу через інтернет-банк «Відкриття» не можна, доведеться прогулятися до відділення банку для здійснення внутрішньобанківського валютного переказу.

Через 15 хвилин прийшло смс від OpenBroker про те, що кошти на брокерський рахунок зараховані.

У особистому кабінеті «Відкриття Брокер» заходимо в розділ «Мої рахунки» — «Валютний ринок» і бачимо наші 63430 рублів, готові для покупки доларів.

6 Покупка валюти за допомогою терміналу QUIK.

Основні поняття, які необхідно знати для роботи на валютній секції (що таке TOD, TOM, мінімальний лот, стакан котирувань і т. д.), ми розглядали в статті «Купівля валюти на біржі через Альфа-Директ: зліт-посадка».

Перед нами сьогодні стоїть завдання купити 1 лот валюти (1000$) на ринку USD TOD з допомогою терміналу QUIK.

Звичайно, при першому відкритті терміналу QUIK здається, що розібратися в програмі взагалі неможливо:

У програми QUIK дуже багато різних налаштувань і можливостей, вивчити їх цілком реально, було б бажання.

Занурюватися в нетрі ми сьогодні не будемо, нам просто потрібно купити долари за поточним біржовим курсом.

Відкриваємо вкладку «Торгівля-Валютний ринок», В лівій частині екрану, ми бачимо інструменти ринку USD TOD, у правій — USD TOM. Клацаємо правою кнопкою миші на склянці ринку котирувань USD TOD і вибираємо пункт «Нова заявка»:

З’являється віконце, в якому ми робимо активним значок «Купівля» (адже ми хочемо купити 1000$), в полі «Інструмент» варто USDRUB_TOD (тому що ми хочемо купити валюту саме на ринку TOD), у полі «Кількість» вказуємо 1 лот (відповідає 1000 доларів). У графі «Код Клієнта» вибираємо номер з буквами FX.

Якщо ціну, за якою ми хочемо купити долари, призначити нижче поточної ринкової (в нашому випадку це 62,26), то наша заявка виповниться, тільки якщо ціна на біржі опуститься до цього значення.

Ми ж хочемо купити долари відразу за поточною ринковою ціною, тому в графі «Ціна» вказуємо будь-яку ціну більшу, ніж поточне значення. У нашому прикладі це 62,4025. І натискаємо кнопку «Так».

Система уточнює, чи я дійсно хочу купити долари за курсом 62,4025, натискаю «ОК».

В результаті угода відбулася, тільки не за курсом 62,4025 руб. за 1 USD, а за ціною, яка в той момент діяла на біржі, курс був 62,2725 руб. за долар США.

Ми купили валюту на власні кошти, і вона відразу доступна для виводу. У особистому кабінеті заходимо в розділ «Зарахування та списання» — «Переклад/виведення грошових коштів» і бачимо, що для виводу доступні 1000$ і 1107,13 руб:


Таким чином, комісія брокера склала 50,37 руб.

63430 руб. (сума, яку ми завели на брокерський рахунок) мінус 62272,5 руб. (сума, яку ми витратили на купівлю 1000 доларів), мінус 1107,13 руб. (сума, яка залишилася у нас після сплати комісії брокеру) = 50,37 руб.

Комісію брокера можна також розрахувати за формулою, яка вказана в тарифах:

Щоб розрахувати всі витрати на купівлю 1000 USD, потрібно ще врахувати комісію у 0,02% за виведення валюти на банківський рахунок. Комісія списується за курсом ЦБ РФ, встановленому на дату розрахунку.

У нашому випадку це (0,02%*62,39 руб.*1000)/100%=12,48 руб.

У підсумку, для покупки 1000 доларів ми витратили 62335,35 руб.

62272,5 руб. (вартість 1 лота за поточним біржовим курсом) плюс 50,37 руб. (комісія брокеру за здійснення операції), плюс 12,48 руб. (комісія за виведення валюти на банківський рахунок) = 62335,35 руб.

Тобто реальний курс був приблизно 62,34 рубля за 1 USD.

Іншими словами, до поточного біржового значення треба додати 7-8 копійок для обліку комісій брокера та витрат на виведення валюти, щоб отримати реальний курс, за яким можна купити валюту з допомогою «Відкриття Брокер».

7 Порівняння курсу покупки валюти в різних місцях.

Отже, через «Відкриття Брокер» курс купівлі доларів вийшов 62,34.

Зафіксувати курс купівлі доларів через «БКС-Банк» можна було на рівні 62,38 руб. за 1 долар США:

«Альфа Форекс» продав би нам 1 USD за 62,44 руб.

У валютному гаманці «Кукурудза» 1 долар можна було купити за 62,47 руб.

В інтернет-банку «Відкриття» курс купівлі був 62,62 руб. за 1 USD

«Альфа-Клік» продавав долари за 62,70 руб.

У відділенні «Сбербанку» за один долар США потрібно було заплатити 63,86 руб.

8 Висновок валюти на банківський рахунок.

Висновок рублів з брокерського рахунку коштує 10 руб. за переклад. За виведення валюти на валютний рахунок у банку «Відкриття» потрібно буде заплатити 0,02% від суми:


Перш ніж виводити кошти з брокерського рахунку, потрібно в особистому кабінеті зайти в розділ «Мої налаштування» — «Управління банківськими реквізитами» і додати реквізити своїх банківських рахунків (повні реквізити своїх рахунків можна подивитися в інтернет-банку «Відкриття»):


Далі заходимо в розділ «Зарахування та списання» — «Переклади/Висновки» вибираємо в графі «портфеля» «Валютний ринок Московської біржі», «Валюта» – долари США, вказуємо суму до висновку (1000$ в нашому випадку), вибираємо реквізити свого банківського валютного рахунку і натискаємо «Відправити доручення». Підтверджуємо доручення надісланим смс-кодом:

Далі залишається тільки чекати, за запевненням служби підтримки, виведення валюти на власний рахунок в банку «Відкриття» займає 6 годин. Свою заявку я залишав близько 14.00 у п’ятницю (07.10) та до кінця дня своїх грошиків я так і не дочекався.

А ось у суботу (08.10) 1000 доларів вже красувалася на банківському рахунку, причому, у виписці вказано, ніби валюта на рахунок надійшла ще 07.10:

Якщо ви не плануєте часто виводити валюту на банківський рахунок, а хочете використовувати брокерський рахунок для спекуляцій, то вам більше підійде не «Конверсійний» тариф, а «Універсальний» (там виведення валюти дорожче, варто 0,15%, зате комісія за здійснення операції нижче, всього 0,014%).

При виведенні валюти з валютній секції «Відкриття Брокер» не виконує функції податкового агента. Про те, чи потрібно сплачувати податок на доходи від конвертації валюти, читайте в статті «Нові правила обміну валюти. Буде податок на валюту?».

9 Отримання готівкової валюти.

З допомогою «Карт до Продукту» можна без комісії і отлежки знімати в банкоматах та ПВН банку «Відкриття» 20 000$, 14 000 євро, 500 000 руб. в місяць.


Через касу без пред’явлення валютних Карток до Продукту» без комісії і отлежки можна зняти 5000 доларів США/євро в день у відділеннях Москви і Московської області, а також в Операційному офісі «Рязанський». В інших відділеннях потрібно отлежка в 31 день, інакше доведеться заплатити комісію в 0,5% від суми:

Видача готівкових грошових коштів в рублях, що надійшли з брокерського рахунку, без комісії і отлежки можлива в розмірі від 30000,01 до 3,5 млн рублів у день:

Ось, власне, і все. Ми пройшли повний ланцюжок від відкриття брокерського рахунку до виводу валюти на банківський рахунок та подальшого її переведення в готівку. Просто або складно, вирішувати Вам 🙂

10 Вартість обслуговування брокерського рахунку.

Мінімальна винагорода брокера встановлено 295 рублів в місяць. Однак ці гроші можна не платити. Достатньо виводити всі кошти з брокерського рахунку до кінця місяця, і тоді комісія не буде стягуватися. Комісія також не буде списано, якщо на кінець місяця на брокерському рахунку буде знаходитися більш 50 000 руб.:

Якщо ви в результаті своїх операцій за місяць вже заплатите брокеру суму більше, ніж 295 руб., то додатково сума мінімальної винагороди з вас списано не буде.


Висновок

«Відкриття Брокер» дійсно дуже зручний для купівлі та продажу валюти на біржі. Комісія брокера досить маленька, за банківські карти «Відкриття» платити не потрібно, обслуговування брокерського рахунку також легко зробити безкоштовним. Комісія за виведення готівкової валюти з брокерського рахунку мінімальна.

Якби ще можна було поповнювати брокерський рахунок без комісії валютою через інтернет-банк «Відкриття», і прискорити виведення валюти на банківський рахунок, то було б взагалі чудово.

ВІДКРИТИ БРОКЕРСЬКИЙ РАХУНОК ОНЛАЙН

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments