Увага: Даний огляд застарів. Актуальний огляд читайте у статті «Кредитна Картка Господаря від Россельхозбанка: перезавантаження».

«Карта Господаря» від АТ «РоссельхозБанк» сама по собі є досить хорошим пропозицією: безкоштовний перший рік обслуговування, 5% кешбека на АЗС, 1% на всі покупки, чесний грейс до 55 днів. Однак банк вирішив ще додатково порадувати своїх майбутніх клієнтів.

Ті, хто оформить Карту Господаря» з 01.06.2016, зможуть три місяці з дати відкриття рахунку знімати кредитні кошти банку без комісії із збереженням пільгового періоду. Іншими словами, три місяці зняття готівки буде розглядатися, як звичайна покупка:

Відразу вимальовується наступна схема: як можна швидше оформляємо безкоштовну карту з максимально можливим кредитним лімітом, у перший же день знімаємо в банкоматі практично весь ліміт (трохи можна залишити, якщо Ви хочете отримувати 5% кешбека на АЗС в цей час) і кладемо його на витратно-поповнюваний внесок. За кілька днів до завершення платіжного періоду гасимо заборгованість, яка утворилася і повторюємо комбінацію ще два рази.

Давайте про все по порядку. Ось як виглядає реклама карти на сайті:

Карта Господаря від РСХБ. Плюси

1 Безкоштовний випуск чіпована кредитної картки. Обслуговування в перший рік безкоштовно, якщо ця Ваша перша карта до першого відкритого рахунку в рамках даного тарифного плану.

Категорію карти можна вибрати:

● MasterCard Instant Issue (діє тільки в Росії)
● MasterCard Country (діє тільки в Росії)
● VISA Instant Issue
● VISA Country
● VISA Classic/MasterCard Standard
● MasterCard Standard PayPass

На мій погляд, достатньо оформити неименную картку Visa Instant Issue (її можна буде отримати відразу після схвалення кредитного ліміту, а не чекати виготовлення іменної картки). До того ж по ній можна здійснювати покупки не тільки в Росії. З другого року обслуговування картки буде коштувати 400 рублів в рік.

«Карта Господаря» кредитна, тому при подачі заявки потрібно, крім паспорта захопити з собою довідку 2-НДФЛ за останні півроку (на сайті, правда, зазначено, що за 4 місяці) або довідку про доходи за формою банку. Для чоловіків у віці до 27 років потрібен військовий квиток або документ про відстрочку від служби в армії:

У деяких відділеннях просять пред’явити копію трудової книжки.

Розмір запитуваної кредитного ліміту краще взяти побільше, можна і 250000 рублів, банк сам уріже, якщо захоче, а може і схвалити.

На сайті «РСХБ» є форма для онлайн-замовлення карти, але вона нічого не дає, краще не втрачати час і відразу йти оформляти у відділення.

Обов’язково підкресліть, що Вам потрібна саме «Карта Господаря», а то бували випадки, коли клієнту оформили звичайну кредитну картку, з якої немає кешбека.

2 Бонусна програма.
«РоссельхозБанк» наливає 5% каші за безготівкову оплату на АЗС (MCC 5541, 5542, 5983) і 1% за все інше (включаючи комуналку і зв’язок), за винятком досить короткого списку виключень:

МСС-коди операцій, за які кэшбэк не наливається (до переліку треба ще додати 6540):

Максимальна сума кешбека – 15000 в місяць, виплачують через 2-3 дні після завершення наступного розрахункового періоду (за покупки, наприклад, у червні, кашу нарахують 27 липня). Кэшбэк нараховується за покупки як кредитні, так і на власні кошти (якщо у Вас невеликий кредитний ліміт, а Ви заправляєтеся часто, можна закинути на карту власні кошти і також отримувати 5% кешбека).

Кэшбэк нараховується за відсутності простроченої заборгованості (тобто, якщо Ви не зробили навіть мінімальний платіж, то кешбека не буде).

3 Пільговий період до 55 днів.
Грейс період у «Карти Господаря» чесний (детально читайте в статті: «Грейс період: тонкощі пільгового періоду кредитування».

Пільговий період розпочинається з дати, наступної за датою виникнення пільгової заборгованості, і закінчується 25 числа календарного місяця (включно), наступного за місяцем, в якому виникла пільгова заборгованість, при цьому можна повернути кредитні кошти до вищезазначеної дати.

У разі якщо 25 число календарного місяця припадає на неробочий день, платіжна дата переноситься на найближчий наступний за ним робочий день.

Припустимо, у період з 1 липня по 31 липня Ви зробили 3 покупки за 10000 рублів, а 22 серпня ще на 10000. Щоб не платити відсотки за користування кредитними грошима, до 25 серпня Вам треба погасити 30000 рублів. Решта 10000 рублів потрібно погасити вже до 25 вересня.

Комісія за зняття готівки 3,9%, мінімум 350 рублів (причому, комісія є як при знятті своїх коштів, так і кредитних). Для клієнтів, що оформили картку з 01.06.2016, амністія перші три місяці, можна знімати кредитні гроші в банкоматах і касах «РСХБ» без комісії і грейс:

Враховуючи, що 3 місяці можна знімати готівку без комісії, і знаючи, як користуватися пільговим періодом, маємо наступну картинку.

На початку липня знімаємо весь кредитний ліміт (наприклад, 200000 рублів) в банкоматі «РСХБ» і відправляємо на будь витратно-поповнюваний внесок, наприклад, на Накопичувальний рахунок «Европлана» (чи на карту «Тінькофф Блек») під 8% річних (припустимо, ми розмістили їх 5 липня). 20 серпня поповнюємо міжбанком з «Европлана» рахунок «РСХБ» (беремо запас на 5 днів, на всякий випадок), тобто гасимо заборгованість. Чекаємо поки відобразиться списання (можна подивитися в інтернет-банку). У підсумку, люб’язно надані «РСХБ» кредитні гроші 45 днів пролежали на вкладі під 8% річних, принісши нам дохід у 200000*8%*45 днів/365 днів/100%=1972 рубля.

Далі знову знімаємо в серпні і розміщуємо на вкладі «Европлана» (припустимо, ми це зробили 25 серпня), знову гасимо заборгованість 20 вересня (тобто в «Европлане» грошики «РСХБ» пролежали у другий період 26 днів). Профіт за другий період 200000*8%*26 днів/365 днів/100%=1139 руб.

За третій і останній акційний період зі зняттям 25 вересня і гасінням 20 жовтня також вийде заробити 1139 рублів.

Чистий дохід, який дарує Вам «РСХБ»: 1972+1139+1139=4250 рублів.

Можна не дочиста знімати весь кредитний ліміт (хоча весь «РСХБ» і не дозволить зняти, т. к. резервується певна сума передбачуваних відсотків на випадок, якщо Ви не виконаєте умови надання пільгового періоду), а залишити частину коштів для покупок на АЗС (якщо у Вас немає іншої карти, яка за цю категорію наливає кашу) і вигода від карти «РСХБ» буде більшою.

Потім карту можна закрити, якщо Ви не збираєтеся їй користуватися, проте 5% кешбека на АЗС і 1% на все інше саме по собі гарна пропозиція для кредитної картки, тим більше, що перший рік обслуговування безкоштовний.

На наступні операції пільговий період не поширюється (відсотки починають капати відразу):

Також варто зазначити, що комісії банку (за річне обслуговування, платне смс інформування або, наприклад, запит балансу в іноземній банкоматі) є нельготными операціями.

Платне смс-інформування вартістю 59 рублів підключати сенсу немає, «РСХБ» і так інформує про кожної видаткової операції по карті безкоштовно.


При вчиненні непільгової операції відсотки починають нараховуватися тільки на суму цієї операції, на всі інші покупки грейс-період зберігається (тобто за вчинення непільгової операції загального вильоту з грейса не відбувається).

Процентна ставка по карті — від 23,9%, але вона, в принципі, хвилювати Вас не має, оскільки якщо Ви плануєте користуватися кредиткою без дотримання умов пільгового періоду кредитування, то краще мапу взагалі не заводити.

4 Можна самостійно встановлювати різні ліміти по картці.

5 «Картка Господаря» підтримує функцію 3D-Secure для забезпечення безпеки при інтернет-покупки. Тільки коди не приходять смс, їх потрібно заздалегідь отримати в банкоматі «РСХБ», або в Інтернет-офісі:

Карта Господаря від РоссельхозБанка. Мінуси

1 Повільність і несучасність «РСХБ».
Багато клієнти відзначають, що «РСХБ» кілька повільний, що компетенція Маринок не на найвищому рівні, служба підтримки ніяка, інтернет-банк незручний, в загальному, в народі це банк заслужено називають «РосКолхозБанком».
2 Не саме зручне поповнення Карти Господаря».
Як і з усіма кредитними картами, ніколи не можна відкладати гасіння заборгованості на останній день, гроші надходять на рахунок не миттєво, тому краще залишити запас мінімум на 5 днів, на всякий випадок.

Сервісу безкоштовного поповнення картки через С2С в «Россельхозбанк» немає.

Найшвидший спосіб поповнити картку (погасити заборгованість) – внести гроші через банкомат «РСХБ»:

Міжбанк йде довше (може і два дні, але зазвичай заборгованість гаситься на наступний день).

Тобто зарахування на рахунок не пізніше наступного робочого дня з моменту надходження на кореспондентський рахунок банку, а доступними для гасіння заборгованості гроші стають не пізніше 2-х робочих днів з моменту надходження на кореспондентський рахунок банку.

Слід враховувати, що при міжбанківському перекладі краще поповнювати рахунок карти (408-й), а не позичковий рахунок (455-й).

В інтернет-банку можна подивитися номер рахунку, а ось реквізити банку (БИК, кореспондентський рахунок) там не вказані, їх потрібно дивитися на сайті для Вашого філії.

Кредитний ліміт зазвичай відновлюється на наступний робочий день після надходження коштів на картковий рахунок.

3 За детальною випискою по рахунку потрібно йти до відділення.
Дізнатися про те, скільки потрібно внести на рахунок, щоб виконати умови надання пільгового періоду, а також отримати детальну інформацію по рахунку за минулий місяць можна у виписці, яку треба брати безпосередньо у відділенні (банк формує її не раніше 12 числа місяця та не пізніше 15):

Отримувати цю саму виписку у відділенні клієнт повинен не рідше 1 разу на місяць. Такого рівня прогресу, який дозволяє надсилати виписки на електронну пошту, «РСХБ» ще не досяг:

Якщо прогулятися у відділення «РСХБ» за випискою не захотілося, суму, необхідну для внесення, щоб зберегти пільговий період, можна дізнатися в інтернет-банку через виписку по позичковому рахунку, сформувавши її за поточний місяць. Сальдо на початок місяця і буде потрібною сумою:

Деякі не ходять у відділення за випискою, а необхідну для внесення обчислюють суму самі на основі смс з сумою мінімального платежу.

Враховуючи, що мінімальний платіж (сума в надісланому смс) – це 3% від суми загальної позичкової заборгованості (для договорів, укладених до 14.09.2015 — 10%) та сума нарахованих відсотків за непільгову заборгованість, то, щоб дізнатися повну суму, яку треба внести для виконання умов надання пільгового періоду кредитування, потрібно мінімальний платіж розділити на 0,03 і накинути зверху 10-15 рублів (на всякий випадок).

Дізнатися напевно, що заборгованість за минулий звітний період погашено повністю, можна також у відділенні.

Проте активні користувачі «Карти Господаря» помітили одну особливість: якщо вносити на рахунок суму, трохи більшу, ніж потрібно для збереження пільгового періоду, то надлишок піде вже на гасіння поточної заборгованості і відображається в інтернет-банку без пробілу між скороченнями «осн.» і «боргу». А ось гасіння заборгованості за минулий звітний період відображається з пропуском:

Зверніть увагу на такий приклад. Виконання умов пільгового періоду відбулося 14.01, коли почала погашатися заборгованість за поточний період:

4 В інтернет-банку не видно, яка операція була пільговою, а яка — ні.

5 Гасіння непільгової операції «РСХБ» розтягується на кілька місяців.

Це відбувається тому, що відсотки за користування кредитними коштами повинні бути сплачені в платіжний період:

Платіжний період для виплати відсотків за непільгову операцію настає після закінчення відсоткового періоду:

А процентний період за ці самі відсотки починається з наступного дня після вчинення непільгової операції і закінчується в останній день календарного місяця:

Виходить, що, коли настає платіжний період за нараховані за відсотковий період відсотки за вчинення непільгової операції, то до цього часу вже набігають відсотки за наступний процентний період, які потраплять вже в наступний місяць.

Правда, тут є деякі суперечності з пунктом 5.9 Правил надання та використання кредитних карт АТ «Россельхозбанк» з пільговим періодом кредитування», в якому описується черговість списання. Згідно з цим пунктом, при надходженні коштів на рахунок відсотки, нараховані за поточний період платежів, повинні списуватися з рахунку все-таки раніше, ніж сума боргу за поточний період платежів.

Однак, судячи з відгуків власників Карт Господаря», пункт 5.9 в цьому випадку не працює:

На перший погляд це здається трохи складним, але розібратися при бажанні цілком реально. Краще непільгові операції взагалі не робити.

6 Навіть у досвідчених користувачів карти іноді виринають незрозумілі нараховані відсотки:7 Банк може в будь-який момент змінити тарифи, повідомивши Вас про це за 10 днів:

Якщо Ви не згодні із змінами, то єдине, що Ви можете зробити — це розірвати договір:

8 Банк може блокувати операції, розірвати договір.


9 Будьте готові, що всі Ваші розмови у відділенні банку можуть бути записані. Кредитна організація залишила за собою право не попереджати Вас про це додатково.

Висновок

«Карта Господаря» від «РСХБ» — непогана пропозиція, не так багато кредиток з безкоштовним річним обслуговуванням і кэшбэком. До того ж «РСХБ» досить добре представлений у регіонах, куди більшість банків не добирається.

Потрібно лише освоїти танці з бубном навчитися нею користуватися і звикнути до не зовсім зручному і не дуже інформативному інтернет-офісу.

Якщо Ви живете далеко від офісу «РоссельхозБанка», то «Карту Господаря», на мій погляд, краще не заводити, т. до. у разі виникнення будь-яких проблем доведеться вирішувати всі питання безпосередньо у відділенні.

Акція, що дозволяє знімати кредитні кошти без комісії і грейс перші три місяці, звичайно, вигідна, але вимагає деякої обережності і чіткого дотримання термінів.

І головне, запам’ятайте: зняті в банкоматі по акції гроші — кредитні, тому ні в якому разі не витрачайте їх, відразу ставте на витратно-поповнюваний внесок.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments