Оновлено 13.12.2017.

Сьогоднішній огляд буде присвячений кредитній карті «Тінькофф Платинум», рекламу якої можна побачити практично по всіх каналах центрального телебачення.

Судячи з усього, просування своїх послуг у «Тінькофф Банку» йде цілком успішно. Кредитна організація займає друге місце на ринку кредитних карт з часткою 11,3%, вперед вирвався тільки «Ощадбанк», щоправда, з великим відривом, 44,2%, на третьому місці залишився «ВТБ 24» з часткою 7,8%.

У серпні голова ради директорів «Тінькофф Банку» Олег Тиньков похвалився, що за день їх команда прийняла 85 000 заявок на відкриття банківських карт:

Спробуємо розібратися, в чому секрет успіху, дійсно карта «Тінькофф Платинум» настільки вигідна, чи її популярність пояснюється тільки агресивної піар-компанією.

Ось як виглядає реклама кредитки на сайті:


Кредитна карта Тінькофф Платинум. Переваги
1 Недороге обслуговування.

Обслуговування кредитної картки «Тінькофф Платинум» коштує 590 руб/рік. Обслуговування додаткової картки обійдеться ще в 590 руб/рік. Картка може бути як MasterCard, так і Visa. Заявку на карту можна залишити тільки онлайн на сайті банку.

ОФОРМИТИ TINKOFF PLATINUM

Плата за річне обслуговування буде нарахована в першу розрахункову дату (дату першої виписки).

UPD: 25.10.2017
«Тінькофф Банк» може перевести власників кредитної картки «Тінькофф Platinum» на тариф ТП 6.7, де немає плати за річне обслуговування як основної, так і додаткової картки (замість 590+590 руб/рік), про це треба тільки попросити. Заявку на зміну тарифного плану можна залишити в чаті або на гарячій лінії:


Причому зробити це можна майже відразу після отримання картки із звичайним тарифним планом:

Однак «Тінькофф Банк» все-таки не гарантує, що переведе на новий тариф, деяким клієнтам приходить відмова, але, як кажуть, спроба не тортури:2 Доставка по всій Росії.

«Тінькофф Банк» має всього одне відділення, однак це не заважає йому розвивати картковий бізнес. Доставка карток здійснюється практично по всій країні.

Ось список міст, в яких карту доставляють представники банку:


В інші населені пункти доставка здійснюється Поштою Росії.

3 Лояльні вимоги до оформлення.

Для отримання кредитної картки «Тінькофф Платинум» потрібно бути громадянином РФ старше 18 років, але молодше 70 років, і мати постійну або тимчасову реєстрацію в РФ:


Банк не вимагає документів, що підтверджують дохід (2-ПДФО, наприклад), але ви цілком можете їх надати для схвалення більш високого кредитного ліміту.

4 Пільговий період до 55 днів.

У кредитної карти «Тінькофф Платинум» чесний грейс період до 55 днів, який діє на безготівкові покупки. Розрахунковий період 1 місяць, платіжний період 25 днів. Розрахункова дата (дата виписки) у кожного клієнта своя, залежить від дати оформлення і схвалення картки. Використовуючи кредитку грейс, відсотки банку платити не потрібно.

Припустимо, виписка формується 1-го числа кожного місяця, борг за покупок у вересні потрібно буде виплатити до 25 жовтня. За покупки в жовтні потрібно буде розрахуватися до 25 листопада (у «Тінькофф Банку» на сайті є зручна форма, в якій можна вибрати свою дату виписки та отримати картинку для конкретного випадку):

При бажанні дату виписки можна поміняти:

Якщо ви не повністю погасили борг за минулий розрахунковий період, але не зробили хоча б мінімальний платіж, то відсотки розрахуються на всю суму за ставкою від 12,9% до 29,9% (ставка визначається індивідуально):

Щоб повернутися в грейс, потрібно повністю погасити заборгованість, відображену в останньому рахунку-виписки, по черговості погашення вона гаситься до заборгованості, що утворилася в поточному періоді.

Погасивши борг, відбитий в останньому рахунку-виписки, ви зупините нарахування відсотків. Нараховані до погашення відсотки відіб’ються в наступній виписці.

На зняття готівки та переклади з кредитки грейс-період не поширюється. Ось список операцій, які караються штрафом 2,9% +290 руб. і вильотом з грейса:На негрейсовую операцію (і комісію) відразу починає нараховуватися підвищений відсоток (від 30% до 49,9%, у кожного свій відсоток, в залежності від тарифу):

Негрейсовые операції по картці «Тінькофф Платинум» гасяться в останню чергу (до речі, інформації про черговість гасіння по кредитній карті на офіційному сайті немає). А це означає, що для припинення нарахування відсотків на негрейсовую операцію картку потрібно обов’язково виводити в нуль.Поповнення електронних гаманців, а також переклади з реквізитами із інтернет-банку і мобільного банку йдуть в грейс, але оподатковуються комісією в 3%:


Платежі з розділу «Погашення кредитів» в ІБ або МБ йдуть не в грейс та з комісією:

Якщо не внести навіть мінімальний платіж, то, крім того, що пропаде безвідсотковий період на всю суму боргу, передбачений ще штраф у 590 руб. і неустойка в 19% річних:

Неустойка буде нараховуватись на всю суму боргу до формування наступної виписки:

Тому має сенс як можна швидше вивести карту в нуль і припинити користуватися нею до найближчого витягу. З наступного розрахункового періоду знову буде діяти грейс-період.

5 Рефінансування інших кредитів.

За допомогою картки «Тінькофф Платинум» можна погасити кредит в іншій кредитній організації і не платити відсотки за користування грошима банку протягом 120 днів. По суті, «Тінькофф» пропонує рефінансування кредитів інших банків:


Ця послуга, звана «Переказ балансу» (Balance Transfer), у «Тінькофф Банку» існує досить давно, просто раніше безвідсотковий період становив не 120, а 90 днів. Однак дистанційний онлайн-банк не вважав за потрібне викласти докладні правила її надання на сайті (станом на 3.09.2017 даного документу на офіційному сайті tinkoff.ru не спостерігається).

Що ж, раз немає можливості посилатися на документи, доведеться задовольнятися відповідями офіційного представника «Тінькофф Банку» на порталі banki.ru.

Отже, держатель кредитної картки раз в рік може по дзвінку (або з допомогою чату) замовити послугу «Переказ балансу» (якщо самостійно перевести гроші з кредитки в інший банк через інтернет-банк або мобільний додаток, що буде і комісія, і виліт з грейса). За наданими реквізитами «Тінькофф Банк» без комісії переведе гроші в інший банк для погашення кредиту (в рублях), оформленого на ім’я держателя картки «Тінькофф Платинум» за рахунок кредитного ліміту на картці «Тінькофф Платинум». Максимальна сума переказу за номером рахунку обмежена 120 000 руб. за номером карти 75 000 руб. Мінімальна сума переказу становить 5000 руб. Комісії за переказ немає, відсотки на суму переказу протягом 120 днів не нараховуються:

UPD: 13.12.2017
За послугою “Переказ балансу” розширені ліміти перекладів. Раніше за реквізитами (БИК+рахунок) можна було перевести максимум 120 000 руб., а по номеру картки – 75 000 руб. Зараз ліміти збільшено до 300 000 руб. для переказів за реквізитами і до 150 000 для переказів по номеру картки (але не більше розміру кредитного ліміту по карті).

«Тінькофф Банк» не вимагає документів або довідок про поточний стан заборгованості з банку, чий кредит ви збираєтеся погасити:

Якщо не встигнути погасити заборгованість за послуги «Переказ балансу» за 120 днів, то банк буде нараховувати проценти на суму, що залишилася за ставкою основного тарифу як за операції покупок:

У ці чотири місяці обов’язково вносити мінімальні платежі в кожний розрахунковий період (зазвичай це 6-8% від суми боргу):


Послуга «Переказ балансу» дуже схожа на нечесний грейс картки «Альфа Банку» «100 днів без %», там теж потрібно щомісяця вносити мінімальні платежі.

Припустимо, 1 числа кожного місяця ми отримуємо виписки по картці «Тінькофф Платинум», розрахунковий період у нас триває 25 днів. 04.09.2017 ми погасили кредит в іншому банку на 100 000 за рахунок послуги «Переказ балансу». Відрахуємо від цієї дати 120 днів, отримаємо 2 січня 2018, до цієї дати потрібно виплатити весь борг. При цьому в кожний розрахунковий період ми повинні вносити мінімальний платіж:

Заборгованість за послуги «Переказ балансу» можна погасити достроково, не обов’язково чекати закінчення періоду:

У «Перекладу балансу» є важлива і неочевидна особливість: у черговості гасіння він йде вище, ніж звичайні покупки:

З-за такої черговості списання, щоб повноцінно скористатися послугою «Переказ балансу» і не платити ніякі відсотки, потрібно попередньо вивести карту в нуль, відключити всі платні послуги (смс-інформування та страховку), не забути відключити автоплатеж і в ці чотири місяці не вчиняти ніяких покупок за допомогою картки «Тінькофф Платинум».

Погасити заборгованість за видатковими операціями в цей період можна тільки якщо вивести карту в нуль, оскільки «Переказ балансу» стоїть в черзі на гасіння раніше звичайних покупок.

Як справедливо зауважив представник банку, ідеальний час для «Перекладу балансу» — це початок нового розрахункового періоду з повністю оплаченої поточною заборгованістю:

Зверніть увагу, в особистому кабінеті не видно, коли пройдуть ці 120 днів безвідсоткового користування грошима «Тінькофф Банку», так що потрібно уточнювати крайню дату по телефону.

«Тінькофф Банк може відмовити в послугу «Переказ балансу» на свій розсуд:


Ось відгуки клієнтів, успішно скористалися «Перекладом балансу» в «Тінькофф Банку»:


UPD: 25.10.2017
Представник «Тінькофф Банку» уточнив, на які номери рахунків не можна буде зробити переказ балансу:

6 Бонусна програма.

Бонусну програму картки «Тінькофф Платинум» вигідною можна назвати з великою натяжкою, тим не менш, вона все-таки є.

За всі покупки за допомогою картки «Тінькофф Платинум» нараховується 1% кешбека балами «Браво». Місячний ліміт – 6000 балів.

Бали доступні для використання через одну виписку (грубо кажучи, через 1,5-2 місяці). Бали округлюється в меншу сторону до цілого числа, тобто за покупку в 99 рублів балів не буде, за покупку в 199 руб. нарахують 1 бал. Термін придатності балів – 3 роки:


Балами можна компенсувати повну вартість покупки в категоріях «Ресторани і фаст-фуд» (МСС: 5811, 5812, 5813, 5814) і «ЗАЛІЗНИЧНІ квитки» (МСС: 4112). Покупка для компенсації повинна бути здійснена не раніше 90 днів тому:


Ось список операцій, за які «Тінькофф Банк» бали не нарахує:

Загалом, відгуки клієнтів, які вважають бонусну програму карти «Тінькофф Платинум» не дуже цікавою, цілком виправдані:

Крім стандартного 1% кешбека балами «Браво», за кредиткою «Тінькофф Платинум» можна отримати і підвищений кэшбэк, здійснюючи покупки у партнерів банку:

Там іноді бувають досить вигідні пропозиції:


Підвищених балів доведеться чекати досить довго:

7 Картку зручно поповнювати.

Картку «Тінькофф Платинум» дуже зручно поповнювати, вона вміє стягувати кошти з карток інших банків без комісії. Важливо тільки переконатися, що банк-донор не стягує плату за подібні операції. Також картку «Тінькофф Банку» можна безкоштовно поповнити готівкою у численних партнерів (салони «Евросеть», «МТС», «Білайн», «Зв’язковий», «Елекснет», термінали «МКБ», банкомати «Бінбанку» та ін):

Не відкладайте поповнення на останній день, представник банку попереджає, що зарахування через партнерів проходить протягом 1 дня, міжбанк може оброблятися протягом 2 днів. Моментально гаситься заборгованість при перекладі з карти «Тінькофф Блек»:


Краще мати запас по часу і гасити заборгованість за 3-5 днів до закінчення розрахункового періоду. Я дотримуюся це правило завжди, це як зупинитися на червоне світло на пустельній дорозі, вже на рівні рефлексів 🙂

8 Клієнтоорієнтованість банку.

Завжди можна знайти, за що посварити «Тінькофф Банк», тим не менш, у даної кредитної організації дуже багато лояльних клієнтів, яких повністю влаштовують продукти і сервіс банку.


В багатьох випадках банк іде назустріч і скасовує деякі комісії, якщо клієнт потрапив на них по неуважності:


Ось відгук клієнта, з яким банк допоміг повернути гроші після шахрайського списання з картки:

«Тінькофф Банк» може скасувати плату за обслуговування, щоб переконати клієнта не закривати мапу:

Також банк може нарахувати бонусні бали за операції у тих ТСП, яким банк-еквайєр присвоїв неправильні MCC-коди:


9 Зручний мобільний додаток і інтернет-банк.

«Тінькофф Банк» – це дистанційний банк, і для його успішного розвитку просто життєво необхідні зручний і функціональний інтернет-банк і мобільний додаток. І з цим завданням «Тінькофф» цілком впорався, дистанційні сервіси банку займають лідируючі позиції у різноманітних рейтингах:

10 Немає проблем із закриттям карти.

Для того, щоб закрити картку «Тінькофф Платинум», потрібно вивести карту в нуль і залишити заяву на закриття в інтернет-банку (або на гарячій лінії). Ніяких заяв з нотаріально завіреним підписом «Тінькофф Банку» відправляти не потрібно (як, наприклад, у випадку з картою «Совість» від «Ківі Банку»).

Якщо ви не хочете платити за обслуговування за наступний рік, то потрібно виконати цю процедуру за 3-4 дні до закінчення поточного року:

11 Можна використовувати як флагомер.

Картки «Тінькофф Банку» є флагомерами, причому можна подивитися MCC навіть невдалої операції (потрібно попередньо закрутити ліміти на видаткові операції під нуль):12 Можна встановити ліміти на операції.

В інтернет-банку можна встановити ліміти на різні операції по картці «Тінькофф Платинум», наприклад, заборонити зняття готівки в банкоматі або покупки в інтернеті, встановити максимальну денну суму покупок по карті.

Кредитна карта Тінькофф Платинум. Недоліки
1 Мапу можуть не схвалити.

Кредитну карту «Tinkoff Platinum», як і будь-яку іншу кредитку, можуть не схвалити, розкривати причини відмови при цьому ніхто не буде.

Досить часто «Тінькофф Банк» схвалює новим клієнтам маленькі ліміти:


Остаточну суму схваленого ліміту можна дізнатися тільки після отримання картки (після того, як прийде смс, що картку можна активувати):

Марно просити банк збільшити ліміт, це робиться в автоматичному режимі після аналізу характеру й обсягів операцій за карткою.

Під активним використанням картки «Тінькофф Банк» передбачає здійснення покупок не менш, ніж на 80% кредитного ліміту щомісяця:

2 Платне смс-інформування.

Смс-інформування по картці «Тінькофф Платинум» платне, варто 59 руб./міс.:

3 Карту можуть випустити без PayPass/PayWave.

Карту «Тінькофф Платинум» можуть випустити без технології безконтактних платежів, хоча в рекламі карт значок, що позначає PayPass/PayWave, завжди присутній:

Тим не менш, «Тінькофф Банк» готовий безкоштовно перевипустити таку картку:

4 Нав’язування страховки і платних смс.

У документах, які вам привезе представник банку разом з картою, потрібно поставити галочки, що ви НЕ хочете підключати смс і страховку:

Обов’язково перевірте в інтернет-банку, не підключені дані послуги, їх можна відключити там же (якщо вони вам не потрібні). Бувають випадки, коли послуги виявляються підключеними, незважаючи на галочки:

5 Відсутність умов надання послуг на сайті.

На мій погляд, на офіційному сайті дистанційного банку повинні бути всі документи про послуги і сервіси. Черговість погашення заборгованості – це дуже важлива інформація для клієнтів, до того ж в різних банках ця черговість різна. Наприклад, у того ж «Ощадбанку» негрейсовая операція гаситься раніше, ніж основний борг.

Зовсім не очевидно, що для припинення нарахування відсотків за операції зняття готівки потрібно виводити карту в нуль.

Рекламована послуга «Переказ балансу» (120 днів без відсотків) містить багато тонкощів і нюансів, дізнатися про яких хотілося б з офіційного документа, а не з відповідей консультанта на гарячій лінії.

З-за відсутності на сайті детальної інформації про продукти створюється враження, що «Тінькофф Банк» просто шукає лохів зацікавлений, щоб клієнти потрапляли на різні штрафи і комісії.

6 Банк не розрізнює власні і кредитні кошти на карті.

За зняття або переказ власних коштів з картки «Тінькофф Платинум» будуть такі ж комісії, як і при використанні кредитних коштів. Так що краще зайвий раз перевірити, куди конкретно ви перераховуєте гроші.

7 Невигідно використовувати за кордоном.

При покупках в доларах або євро конвертація буде за невигідним курсом банку для карткових операцій (при покупках в «тугриках» буде попередня конвертація в долар за курсом МПС):

8 Збільшує кредитну навантаження.

Картка «Тінькофф Платинум», як і будь-яка кредитка, збільшує кредитну навантаження, навіть якщо вона просто лежить у вас на полиці. Дана обставина може стати перешкодою в отриманні вигідною картки іншого банку або кредиту. Так що якщо ви не плануєте в найближчому майбутньому використовувати карту «Тінькофф Платинум», її краще закрити.

9 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, в АТ «Банк Тінькофф» також є.

У «Тінькофф Банку» всього один офіс знаходиться в Москві) і в разі банального відключення від ДБО (дистанційного банківського обслуговування) у клієнта виникне безліч проблем. Будь-які розпорядження доведеться оформляти на паперовому носії:

Якщо «Тінькофф Банк» запідозрить клієнта в сумнівних операціях, то може утримати комісію у 5% від будь-якого поповнення або 10% від будь-якого зняття (принаймні, так написано в умовах комплексного банківського обслуговування):

Висновок

При грамотному використанні кредитна карта «Тінькофф Платинум» цілком може принести дохід, грейс-період до 55 днів дозволяє користуватися грошима банку без відсотків досить довго. Знімати готівку з кредитки не варто.

ОФОРМИТИ TINKOFF PLATINUM

Послуга «Переказ балансу», завдяки якій можна погасити кредит в іншому банку і не платити відсотки 120 днів, цілком вигідна, знову ж таки, якщо дотримати всі умови.

Сервіс «Тінькофф Банку» дійсно на висоті, служба підтримки відрізняється своєю компетентністю, інтернет-банк і мобільний додаток — одні з найкращих на ринку.

Бонусна програма, звичайно, слабенька, хоча для когось кэшбэк зовсім і не важливий:

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments