Оновлено 18.11.2018.

Кредитна карта Ощадбанку – це найпопулярніша кредитка в Росії, а для багатьох клієнтів – це ще і їх перша кредитка. Згідно зі статистикою пошукових запитів Яндекса, кредитною карткою Ощадбанку цікавляться майже в три рази частіше, ніж кредитками «Тінькофф Банку» (206 тис. запитів за місяць проти 84 тис.):

Дослідження самого «Тінькофф Банку» показують, що кредитні картки Ощад займають аж 44,2% всього ринку:

Скептики можуть відразу заперечити, що особливої заслуги «Зеленого Слона» в цьому немає, насправді в його кредитки, як і в інших продуктах, немає нічого цікавого. Вирішальну роль тут грає тільки кількість відділень банку по країні.

Я цілком згоден з таким твердженням щодо вкладів і дебетових карт. Ставки за депозитами невисокі, а дебетовки без відсотка на залишок і нормального кешбека. А ось з кредитними продуктами не все так однозначно.

При правильному використанні і для певних завдань кредитні картки Ощадбанку можуть виявитися цілком вигідними.

Ось як виглядає реклама кредиток на сайті:

Кредитна карта Ощадбанку. Переваги
1 Підвищує ймовірність отримання вигідного кредиту та іпотеки.

Ощадбанк залучає гроші населення під невисокі відсотки, що, звичайно, погано для вкладників, але саме завдяки цьому Сбер має можливість пропонувати кредити з найнижчими процентними ставками на ринку.

Не секрет, що більшість кредитних організацій всіма правдами і неправдами нав’язує страховки при видачі кредиту, Сбер тут не виняток. Причому зазвичай пропонується колективна страховка, на яку не поширюється «період охолодження», тобто від неї не можна відмовитися протягом 14 днів та повернути гроші згідно з Вказівкою Банку Росії від 20.11.2015 N 3854-У.

Однак і тут Ощадбанк виглядає краще за конкурентів, у нього в самих договори колективного страхування (в таких договорах страхувальником є банк, а не ви) прописано право клієнта на відмову від страховки протягом 14 днів і повернення грошей:


Співробітники Ощадбанку можуть заявляти, що можливості відмови від страховки і повернення грошей немає, насправді це не так, правда на вашому боці:

Якихось особливих юридичних знань для відмови від страховки не потрібно, достатньо заяви. Детальніше про повернення грошей за страховку можна почитати тут: «Повернення страховки за кредитом: інструкція».

Таким чином, оформляючи споживчий кредит або іпотеку в Ощадбанку, ми економимо кілька процентних пунктів (в перерахунку на гроші – це десятки і навіть сотні тисяч рублів залежно від суми та строку), до того ж можна ще й безболісно відмовитися від нав’язаної страховки (ще кілька десятків тисяч рублів повернуться в сімейний бюджет).

Всім відомо, що банки не дуже люблять давати кредит «людям з вулиці», тобто тим, про які вони нічого не знають. Це підвищені ризики для кредитної організації, що компенсуються високою ставкою за кредитом.

Використання кредитної картки Ощадбанку для повсякденних покупок – це хороший спосіб показати банку, що ви надійний клієнт і вмієте добросовісно користуватися кредитними продуктами. Таким чином, ймовірність отримання кредиту з меншою процентною ставкою помітно підвищується.

Детальніше про отримання кредиту в Ощадбанку з вигідною відсотковою ставкою читайте у статті «Кредит в Ощадбанку без страховки і під низький відсоток: реальність чи міф«.

2 Безкоштовне обслуговування.

Звичайна вартість обслуговування класичної кредитної картки Visa Classic або MasterCard Standard Ощадбанку становить 750 руб./рік:

Однак за акції до 31.12.2018 можна отримати кредитку з першим безкоштовним роком обслуговування:

Перевипуск картки буде коштувати 150 руб.:

Ощадбанк часто пропонує своїм діючим клієнтам кредитні карти з безкоштовним обслуговуванням на постійній основі, в тому числі і категорії Gold (у них нижче процентна ставка, зараз 23,9% замість 27,9%). Це так зване предодобренное пропозицію.

Для того, щоб розраховувати на предодобренное пропозицію, потрібно або отримувати зарплату/пенсію на картку Ощад, або мати вклади, або користуватися дебетовими картами Ощад, або взяти споживчий кредит:

Судячи з відгуків, Ощадбанк розсилає предодобренные пропозиції і безробітним, і пенсіонерам, і людям, що мають погану кредитну історію або не має її зовсім:UPD: 18.11.2018
Якщо вибирати, кредитку якої платіжної системи оформляти в Ощадбанку, то на даний момент краще віддати перевагу платіжну систему Visa за акції з кэшбэком 10% в категорії «Розваги» та «Кафе та ресторани».

Для участі в акції потрібно оформити кредитну карту Ощадбанку платіжної системи Visa (Visa Classic, Visa Credit Momentum, Visa Gold) в період з 15 листопада до 31 січня 2019. При цьому станом на 15 листопада 2018 у клієнта не повинно бути чинною кредитки банку.


При виконанні цих умов Ощадбанк буде нараховувати 10% кешбека за покупки в категоріях «Розваги» та «Кафе і Ресторани» аж до 31 травня 2019 (акція, правда, може закінчитися раніше, якщо вичерпається загальний призовий фонд в 181 млн «Спасибі»):Як і у випадку із звичайною бонусною програмою «Спасибі», підвищені бали нараховуються за кожні повні 100 руб. покупки:

Місячний ліміт кешбека у підвищених категоріях цілком непоганий, 5000 бонусів «Спасибі»:


В умовах акції є чіткий список MCC-кодів, за які належить підвищену винагороду (МСС 5811, 5812, 5813, 5814, 5462, 5971, 7832, 7933, 7841, 7911, 7922, 7929, 7932, 7991, 7993, 7996, 7998, 7999, 5733, 7221, 5994, 7333, 7395, 5970, 5946, 5972):


Не забудьте зареєструватися в бонусній програмі «Спасибі» перед здійсненням покупок:

3 Невисокі вимоги для оформлення картки.

Ощадбанк не висуває жорстких вимог для отримання кредитки, вік потенційного власника картки повинен бути від 21 до 65 років, також потрібно громадянство РФ постійна реєстрація на території РФ:

Банку не потрібні документи, що підтверджують дохід, достатньо лише паспорта:

4 Пільговий період до 50 днів.

У кредитних карток Ощадбанку чесний і зрозумілий грейс-період до 50 днів, дотримуючись умов якого, можна користуватися грошима банку безкоштовно.

Пільговий період поширюється на безготівкові покупки товарів і послуг. Звітний період (період між звітними датами) складає 30 днів. Свою звітну дату можна подивитися на ПІН-конверті. Якщо картка видається без конверта, то звітна дата відповідає дня, що передує видачі картки:

Для погашення заборгованості за покупки, здійснені звітний період, відводиться 20 днів (платіжний період). Якщо повністю погасити заборгованість за звітний період в платіжному періоді (ця сума формується на звітну дату), то відсотки за користування грошима банку стягуватися не будуть. Заборгованість, що утворилася після звітної дати, потрібно буде погасити вже до наступної дати платежу.

Суму заборгованості, яку потрібно внести, щоб виконати умови пільгового періоду, а також крайню дату платежу, можна подивитися в «Сбербанк-онлайн», а також у виписці, яка приходить на електронну пошту:Ощадбанк також сповістить вас про необхідні суми і терміни погашення заборгованості по смс:

Якщо дата платежу припадає на вихідний або святковий день, вона переноситься до першого робочого дня:

Якщо до дати платежу не повністю погасити суму заборгованості за минулий звітний період (але внести хоча б обов’язковий платіж), то пільговий період працювати не буде і на кожну покупку звітного періоду буде нарахований відсоток (23,9%/27,9% річних в залежності від тарифу) за кожний день з моменту її вчинення:


При цьому на нові покупки, здійснені в наступному звітному періоді, пільговий період діяти буде (якщо погасити всю заборгованість на наступну звітну дату до дати платежу):

Якщо не внести навіть обов’язковий платіж, після дати платежу на суму простроченої заборгованості буде нараховуватись неустойка у 36% річних (до дати платежу будуть нараховуватися стандартні 27,9% або 23,9%):


Обов’язковий платіж становить 5% від суми боргу плюс відсотки і комісії на дату формування звіту, але не менше 150 рублів:

Поява прострочення псує кредитну історію.

Важливо: Пільговий період не поширюється на зняття готівки, на перекази (в тому числі і на стягування з кредитки), на суми перевищення кредитного ліміту, на операції в казино. Негрейсовая операція відображається в «Сбербанк-онлайн» як unique, грейсовая як retail. На негрейсовую операцію з наступного дня починають капати відсотки:

Ось список MCC-кодів, які в Ощад йдуть не в грейс:

До того ж за такі операції передбачена ще й комісія 3% мінімум 390 руб.:

На склянках можна зустріти думку, що негрейсовая операція погашається в Ощадбанку в першу чергу, тобто достатньо внести суму такої операції з невеликим запасом для припинення нарахування відсотків:

Це не зовсім так, при наявності заборгованості за минулий звітний період спочатку буде гаситися саме вона, і тільки потім сума негрейсовой операції:

Однак це все одно досить гуманно, у «Тінькофф Банку» для погашення негрейсовой операції необхідно вивести карту в нуль (тобто погасити заборгованість і за минулий звітний період, та за поточний). У кредитки Touch Bank одна негрейсовая операція взагалі скасовує дію пільгового періоду по всіх покупок, а повернутися в нього можна буде тільки в наступний розрахунковий період за умови повного погашення заборгованості.

Якщо вам потрібно перевести в готівку кредитну картку Ощадбанку, то краще це зробити через посередників, наприклад мобільних операторів. На сайті мобільного оператора можна поповнити телефон без вильоту з грейс-періоду та комісії (MCC 4814). А з балансу «Мегафона» можна вивести гроші з допомогою пластикової карти «Мегафон» за 1,99%, з балансу «МТС» можна вивести гроші на карту «МТС банку» за 1,5% через мобільний гаманець «МТС Гроші». Детальніше про це читайте у статті «Секрети сервісу Яндекс.Гроші: як використовувати без комісії і з кэшбэком».

Ще раз підкреслю, що використання кредитки не грейс-період дуже невигідно, краще вже тоді взяти звичайний споживчий кредит, там відсоткова ставка нижча.

Якщо ви повністю не розібралися в механізмі роботи грейс-періоду, то кредитку краще не оформляти.

Я дуже сподіваюся, що ви не будете використовувати кредитну карту Ощадбанку, як клієнт в цьому відкликання:

Хоча є люди, яким відсотки по кредитці Ощадбанку здаються не такими вже й високими:

5 Бонусна програма «Спасибі».

Для любителів кешбека бонусна програма Ощадбанку буде виглядати зовсім блідо. Тим не менш, вона є.

За всі покупки за допомогою кредитної картки буде нараховуватися лише 0,5% кешбека, причому не реальними грошима, а фантиками «Спасибі»:

Список винятків, за які «Спасибок» не буде, досить довгий:
У програми «Спасибі» є партнери, за покупки у яких покладено підвищену винагороду (список партнерів можна подивитися тут):Обміняти бонуси «Спасибі» можна на знижки в магазинах-партнерах за курсом 1 крб. = 1 бал (максимальна величина знижки у всіх партнерів різна).

Іноді Сбер влаштовує різні акції для підвищення популярності своєї бонусної програми, наприклад, в минулому році можна було оформити кредитну карту і отримувати 10% бонусами за покупки в кафе і ресторанах до 30.04.2018:

Для участі в бонусній програмі «Спасибі» потрібно підключитися до неї:

Термін придатності бонусів 36 місяців. Якщо не було нарахувань «Спасибок» протягом 12 місяців поспіль, то всі бонуси на рахунку згорять:

UPD: 30.06.2018
C 01.07.2018 Ощадбанк змінює свою бонусну програму «Спасибі». Докладний огляд оновленої програми читайте у статті «Спасибі від Ощадбанку: можна подоїти слона».

6 Можна встановити ліміти на операції.

У кредитної карти Ощадбанку можна налаштувати ліміти на зняття коштів у банкоматі (мінімум 2 рубля), на суму покупок за місяць, на загальний розмір усіх операцій за місяць:

Оперативно змінювати ліміти через мобільний додаток або інтернет-банк не вийде, всі подібні операції доступні тільки у відділеннях Ощадбанку.


На жаль, не можна поставити заборону на вчинення будь-яких негрейсовых операцій.

7 Безкоштовне смс-інформування.

У кредитних карток Ощадбанку безкоштовне смс-інформування (безкоштовний повний пакет Мобільного Банку), причому як у звичайних кредитних карток, так і у карток категорії Gold:

Більш того, маючи будь-яку кредитку в Ощад можна зробити безкоштовне смс-інформування і по всім іншим своїм картками банку. Для цього потрібно зателефонувати на гарячу лінію банку і сказати, що ви хочете здійснити коригування мобільного банку і зробити свою кредитну картку платіжною карткою, а інші картки інформаційними:UPD: 30.06.2018
Пропала можливість зробити картки інформаційними.

8 Контроль за зміною СІМ-карти.

Якщо ви поміняли сім-карту (навіть якщо номер телефону у вас залишився старий) потрібно обов’язково сповістити про це банк, інакше він просто не пустить вас в «Сбербанк-онлайн»:

Хтось вважає це недоліком, але, на мій погляд, безпека понад усе.

9 Підтримка Android Pay, Apple Pay, Samsung Pay.

Ощадбанк підтримує сучасні технології оплати за допомогою смартфона, також іноді проводяться різні акції для стимулювання подібних покупок.

Кредитна карта Ощадбанку. Недоліки
1 Мапу можуть не схвалити.

Як і будь-який інший банк, Ощадбанк може відмовити у видачі кредитки без пояснення причин.

2 Карту можна поповнювати з інших карт.

В Ощадбанку немає можливості поповнювати кредитну карту з карток інших банків через власний сервіс без комісії. Так що доведеться задовольнятися відділеннями, банкоматами і терміналами самого Ощад. Також кредитку можна поповнити міжбанком (реквізити рахунку можна дізнатися у виписці по карті).

Погашення заборгованості при поповненні безпосередньо кредитної картки відбувається з деякою затримкою, тому краще спочатку поповнити дебетову картку і самостійно перевести гроші на кредитку через інтернет-банк або мобільний додаток. Для цих цілей можна отримати безкоштовну неименную картку MasterCard Standard або Visa Classic Momentum. Правда, доведеться подолати досить серйозний опір з боку сберовских Маринок, які дуже не люблять видавати безкоштовні карти і знаходять мільйон відмовок, щоб цього не робити:

Міжбанк швидше всього зараховується на накопичувальний рахунок.

Не залишайте гасіння заборгованості на останній день, краще мати деякий запас часу, щоб гроші точно встигли заручитися (я, наприклад, завжди погашаю заборгованість за кредиткою мінімум за 5 днів до дати платежу).

3 Комісія за видачу власних коштів.

Ощадбанк не робить відмінностей, знімаєте ви з кредитки позикові гроші або власні, буде комісія в 3%, мінімум 390 руб. (при знятті стороннього банкоматі комісія 4%, мінімум 390 руб.).

Якщо для здійснення великої покупки, перевищує кредитний ліміт, ви попередньо поповнили картку власними коштами, а покупка не відбулася, або треба було зробити повернення, власні кошти не можна буде ні зняти, ні перевести без комісії.

Також власні кошти можуть виявитися на кредитній карті Ощадбанку помилку, припустимо, ви переплутали рахунок для поповнення. Іноді буває, що при прийомі перекладу за номером телефону гроші падають не на дебетовку, а на кредитку:


4 Нав’язування додаткових платних послуг.

В одній з минулих статей я вже писав, що піти з Ощадбанку без платній карти або який-небудь нав’язаної додаткової послуги – це майже мистецтво.

Сберовские Маринки можуть спробувати нав’язати страховку, платні смс, платну карту, підсунути заява на переказ накопичувальної пенсії в їх НПФ і т. д.Особливо завзяті Маринки можуть навіть оформити кредитку без відома клієнта:Не забудьте перевірити, не підключений до вашої кредитки автоплатеж, а то потім можуть бути сюрпризи.

Також в цілях безпеки я рекомендую відключити безкоштовну послугу «Швидкий платіж», з допомогою якої можна оплачувати послуги за допомогою смс або ussd-команд.

5 Непрацюючі банкомати.

Банкомати будь-якого банку можуть бути несправними, наприклад, вони можуть взяти гроші і зависнути, не зарахувавши їх на рахунок. Зазвичай дане питання вирішується на користь клієнтів після проведення інкасації банкомата. Однак в мережі можна зустріти відгуки клієнтів, яким Ощадбанк відмовляє у зарахуванні зниклих грошей на рахунок:


6 Автоматичний перевипуск картки.

Будь-які кредитки в будь-якому банку завжди потрібно саме закривати, а не просто блокувати або чекати закінчення терміну їх дії. Після закінчення строку дії картки кредитний договір автоматично не закривається. Карта буде перевипущена, при цьому утримується плата за обслуговування (якщо вона передбачена тарифом):

7 Невигідно розплачуватися за кордоном.

В Ощадбанку дуже невигідний курс конвертації по картковим операціям. У карт платіжної системи Visa присутній ще і додаткова комісія 2% за конвертацію з місцевої валюти у валюту розрахунку платіжної системи з банком (долар США). Для покупок за кордоном краще користуватися іншими картами.

8 не Можна попросити збільшити кредитний ліміт.

Збільшення кредитного ліміту за кредитними картками Ощадбанку відбувається за бажанням банку, у клієнта немає можливості попросити про це:

Зустрічаються відгуки як тих клієнтів, кому Сбер вже довго не підвищує кредитний ліміт, так і тих, яким підвищує досить регулярно:
9 Закриття карти за місцем ведення рахунку.

Для закриття кредитки потрібно звертатися не до будь-якого відділення, а в підрозділ банку за місцем ведення рахунку:

10 Немає додаткових карт.

Додаткові картки до класичних і золотим кредитними картками Ощадбанку не передбачені.

11 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

У договорі комплексного банківського обслуговування ПАТ «Ощадбанк» також присутні вже традиційні, пов’язані з 115-ФЗ, пункти про право банку вимагати документи, відмовляти у проведенні операцій, відключати від ДБО.

Висновок

Якщо ви плануєте брати кредит або іпотеку в Ощадбанку, то акуратне використання безкоштовної кредитної картки Ощад для повсякденних покупок підвищить ймовірність отримання більш вигідної процентної ставки. До того ж в Ощад можна відмовитися від нав’язаної колективної страховки і повернути гроші. Дана економія виявиться набагато істотніше, ніж недоотриманий кэшбэк.

Навіть якщо на даний момент ви впевнені, що кредит вам точно ніколи не знадобиться, то все одно не завадить прокачати свою кредитну історію. У житті бувають різні ситуації.

Безкоштовна карта Ощадбанку відмінно підійде новачкам завдяки чесній і зрозумілому грейс-періоду, а також гуманним вимогам до потенційних власників кредитної картки.

На завершення хочу наголосити, що кредитна картка – це продукт для тих, хто просто хоче оптимізувати свої грошові потоки і отримати додаткову вигоду, а зовсім не для тих, у кого не вистачає коштів на задоволення повсякденних потреб.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments