Оновлено 13.05.2016.

Майже щотижня відкликається ліцензія у того чи іншого банку. Кредитні організації йдуть по-різному: деякі банки позбавляються ліцензії раптово, деякі знаходяться в «предотзывном» стані певний час, іноді відгук відбувається тихо і буденно, а іноді — шумно.

Сьогодні я пропоную згадати самі «креативні» банки, які запам’яталися завдяки всіляких відмовок, що пояснює відмову в проведенні різних операцій незадовго до відкликання ліцензії.

Креатив банків перед відкликанням ліцензії

Почати список оригінальних «відмазок» хочу з мого найулюбленішого банку «Холдинг-Кредит», який веселив клієнтів своїми заявами не тільки до відкликання ліцензії, але і після.

1 За кілька тижнів в ТОВ «Комерційний Банк «Холдинг-Кредит» виникли проблеми з поверненням вкладів і проведенням платежів. Банк навіть без попередження закрив свої офіси на санітарний день з-за підготовки міста до святкування Дня Перемоги.

За кілька днів до відкликання ліцензії неможливість видачі вкладів банк пояснював збоєм у комп’ютерній програмі:

Креатив банку «Холдинг-Кредит» продовжився після відкликання ліцензії. У банку виявилася пошкодженою електронна база даних. За версією банку, двоє таджиків-робочих навіщо-то переносили сервер з одного поверху на інший, несподівано його кинули і розбили вщент.

Далі продовжимо список в порядку відкликання ліцензій, починаючи з самих свіжих епізодів.

2 «Кроссинвестбанк» призупинив поповнення вкладів за півтора тижні до відкликання ліцензії. «Поповнення вкладів сьогодні не приймаємо з технічних причин», — сказала співробітниця банку, уточнивши, що здійснити цю операцію не вдасться ні в одному з відділень.

3 Персоналу ТОВ «КБ «Міко-Банк» можна дати звання «Чесність року». Співробітники довірливо повідомили, що вже другий тиждень чекають відкликання ліцензії:

4 «СтарБанк» за два тижні до відкликання ліцензії тимчасово припинив прийом вкладів з технічних причин:

5 В КБ «Богородський» незадовго до відкликання ліцензії затримки у проведенні платежів пояснили зміною власника.

6 У ТОВ «Комерційний банк «Регіонально-галузевої Спеціалізований Автопромисловий банк» («Росавтобанк») карти та інтернет-банк не працювали через перевірки Центробанку, а в офісі були технічні неполадки:

7 Акціонерний Комерційний Банк «Банкірський Дім» за півтора тижні до відкликання ліцензії вирішив зайнятися ремонтом електромереж. Ну і ще просто закінчилися гроші 🙂

8 Банк «Церіх» за тиждень до відкликання ліцензії призупинив всі операції, очевидно, щоб не заважати заходів, спрямованих на залучення додаткового фінансування.

9 За тиждень до відкликання ліцензії технічні причини призупинили роботу 11 відділень «Капиталбанка».

10 Приблизно за два тижні до відкликання ліцензії банк «Інтеркоммерц» припинив видачу вкладів. В банку вирішили «відмазку» не вигадувати, а просто заявити, що банк працює в звичайному режимі.

11 За півтора тижні до введення мораторію на задоволення вимог кредиторів у ТОВ «ПЧРБ Банк» (кол. ТОВ «Перший чесько-російський банк») перестав працювати Банк-Клієнт із-за проблем у провайдера.

12 З початку січня «КБ «Альта-Банк» перестав проводити платежі:

За день до цього було оголошено, що «Альта-Банк» шукає нового інвестора.

Майже через 2 тижні голова правління заявив, що новий інвестор вже практично прийшов:

А через півтора тижні ліцензію у банку все-таки відкликали, інвестор втік 🙂

13 Приблизно за 2 тижні до відкликання ліцензії у ЗАТ «КБ «Міленіум Банк» співробітники колл-центру банку пояснювали затримки у проведенні платежів технічним збоєм.

А буквально напередодні позбавлення ліцензії «Міленіум Банк» вже нічого не приховував — грошей немає.

14 За півтора тижні до відкликання ліцензії керівництво ТОВ «КБ «Межтрастбанк» підготувало план фінансового оздоровлення і активно шукало інвестора. Незадовго до цього перестали видаватися гроші за вкладами, т. к. гроші банально закінчилися.

15 За кілька днів до відкликання ліцензії «Мираф-Банк» пояснив затримку у видачі внеском цілеспрямованою інформаційною війною з банком в соціальних мережах і регіональних ЗМІ, яка викликала паніку вкладників.

На момент відкликання діра в банку становила 1,5 млрд рублів, мабуть, теж ЗМІ та вкладники винні.

16 Заступник голови ТОВ «Комерційний банк «Ергобанк» за 2,5 тижні до відкликання у банку ліцензії пояснив затримки у видачі вкладів сезонними труднощі з ліквідністю через гарячої пори. Заступник голови запевняв, що це тимчасово, а банк діє в інтересах вкладників.

Трохи пізніше голова правління «Эргобанка» заявив, що радою директорів банку розглядається план фінансового оздоровлення, можливе входження в капітал банку нового інвестора:

17 «Російський Будівельний Банк» падав досить довго, майже 2 місяці, не приймаючи і не видаючи вклади, не проводячи платежі. Проте керівництво банку заявляло, що йде активний пошук інвестора:

Причому, у всіх бідах керівництво «Русстройбанка» звинувачує незаконний обшук приміщень банку ФСБ РФ на початку жовтня, який розполохав клієнтів кредитної організації:

18 В ТОВ «КБ «Ренесанс» за 2 тижні до відкликання ліцензії було оновлення програмного забезпечення:

А взагалі, на думку голови ради директорів «Ренесансу» Олени Ксенофонтової, банк динамічно розвивався і мав прекрасну команду професіоналів. Але весь свято зіпсував ЦБ, раптово зажадав донарахувати резерви по позичкової заборгованості по декількох позичальників:

19 За пару тижнів до відкликання ліцензії банк «Балтика» перестав приймати додаткові внески через оновлення програмного забезпечення.

20 За кілька днів до введення мораторію на задоволення вимог кредиторів «Нота-Банк» не міг вчасно видавати гроші з вкладів з-за технічного збою.

21 Приблизно за 3 тижні до відкликання ліцензії у АТ «Місто Банк» стався технічний збій, який зробив неможливим проведення платежів:

За тиждень до відкликання ліцензії банк «Місто» стверджував навіть не те, що він шукає інвестора, а що він вже його знайшов:

22 За кілька днів до відкликання ліцензії «Російський Слов’янський банк» також вирішив провести технічні роботи по оновленню програмного забезпечення.

23 «Регіональний банк розвитку» за тиждень до відкликання ліцензії перестав обслуговувати клієнтів в московському філії з технічних причин.

24 Акціонерний комерційний банк «Бенифит-банк» закрив відділення, перестав проводити платежі, видавати вклади і прямо попросив ЦБ РФ відкликати ліцензію. Все вже вкрадено, всі вільні. Дірка в «Бенифит-банку» склала 5,6 млрд рублів.

25 Комерційний банк «Еврокоммерц» не видавав гроші з вкладів перед відкликанням ліцензії із-за технічних неполадок:

26 За два тижні до відкликання ліцензії в АТ «Зернобанк» стався технічний збій, парирував м’яч проводити платежі:

27 Акціонерний комерційний банк «Тусар» не просто заявив про технічні неполадки, а повідомив про причину цілком конкретно — згорів сервер.

Благо, незабаром з’явився новий інвестор, який повинен був вирішити всі проблеми банку, але не зміг — відкликали ліцензію через тиждень.

28 Банк «Адміралтейський» пояснив відмову в обслуговуванні клієнтів перед відкликанням ліцензії зникненням керівництва:

29 Технічні причини також не обійшли стороною ПАТ «Комерційний банк «Смолевич» та ПАТ «Акціонерний комерційний банк «Європейський банк розвитку металургійної промисловості»:

30 У ПАТ «Тайм Банк» технічні неполадки повністю паралізували роботу відділень:

31 В АТ «Комерційний Банк «Гагарінський» спостерігалася нестабільна робота окремих модулів ІТ-систем:

32 «МАСТ-Банк» пояснював затримки у проведенні платежів юридичних осіб дотриманням закону про легалізацію:

Своїх клієнтів «Маст-Банк» заспокоював, що активно йдуть переговори про санації кредитної організації, відповідно, всі зобов’язання перед ними будуть виконані.

33 «Республіканський соціальний комерційний банк» (РСКБ) за кілька тижнів до відкликання ліцензії відчував себе настільки чудово, що мав навіть надлишок готівки, тому, власне, додаткові внески і не приймалися, а зовсім не через приписи ЦБ РФ:

34 ВАТ «Акціонерний Сибірський Нафтовий банк» за 10 днів до відкликання ліцензії обіцяв вжити заходів щодо фінансового оздоровлення:

35 За два тижні до відкликання ліцензії ТОВ «Комерційний банк «ОПМ-Банк» не міг прийняти поповнення в наявні вклади, а також відкрити нові з-за технічних неполадок.

36 За 10 днів до відкликання ліцензії «Метробанк» перестав поповнювати старі і відкривати нові вклади, оскільки в цей час переглядалася депозитна політика банку, причому, ніяких розпоряджень від ЦБ РФ, за заявами кредитної організації, природно, не було:

37 Незадовго до відкликання ліцензії ТОВ «Комерційний банк «Транспортний» оголосив про пошук нового інвестора.

38 Комерційний банк соціального розвитку «Бумеранг» за 8 днів до відкликання ліцензії обмежив всі зовнішні перекази. В обґрунтуванні своїх дій банк вирішив не розмінюватися на дрібниці, а збрехати по-крупному. За даними центрального офісу «Бумеранга», у кредитної організації велося фінансове оздоровлення з участю Банку Росії.

39 За два тижні до відкликання ліцензії у ВАТ «Комерційний «Волга-Кредит» банк» полетів сервер, і, відповідно, під час очікування нового обладнання ряд операцій був недоступний.

40 За півтора тижні до відкликання ліцензії «2Т Банк» заспокоював клієнтів, заявляючи, що розроблений план фінансового оздоровлення банку:

41 За пару тижнів до відкликання ліцензії банк «Народний кредит» обмежив ряд операцій із-за ажіотажу, спровокованого ЗМІ:

42 За три тижні до відкликання ліцензії банк «Пріоритет» повідомив про тимчасове припинення діяльності, яка, власне, тривала аж до відкликання ліцензії:

43 «Банк24.ру» напередодні відкликання ліцензії проявив небачену турботу про своїх клієнтів, порекомендувавши їм зняти гроші з картки. Обґрунтування банку було надуманим, мовляв, можливі перебої з-за санкцій ЄС. Однак завдяки таким відважним діям «Банка24.ру» багато клієнтів не залишилися за кордоном без грошей і з заблокованою картою.

Причому, особливо лояльні клієнти банку після відкликання ліцензії навіть збирали підписи під петицією на захист банку. Прес-служба банку з цієї нагоди видала геніальну фразу: «Для того щоб зрозуміти, як вас люблять, треба померти».

44 За 3 тижні до відкликання ліцензії «ИнтрастБанк» перестав видавати гроші з вкладів з-за якихось нормативних обмежень.

45 За три тижні до відкликання ліцензії у вкладників ВАТ «Пермський акціонерний еколого-промисловий комерційний банк «Экопромбанк» виникли труднощі з отриманням внесків. Банк пояснив ситуацію інформаційною атакою.

З-за великої кількості письмових звернень, які віднімають у співробітників багато часу на обробку (т. к. це дуже скрупульозна робота), банком було прийнято рішення скоротити час роботи офісів:

46 За три дні до відкликання ліцензії банк «Компанія Роздрібного Кредитування» стверджував, що у них відбувалося злиття з банком «Російський Кредит», у зв’язку з чим відкриття нових рахунків і депозитів та їх поповнення були технічно неможливі.

47 Міжрегіональний Комерційний Банк «Замоскворецький» нічого цікавого не придумав, заявив, що просто немає грошей, платежі не проводяться, а так банк функціонує 🙂

48 Приблизно за місяць до відкликання ліцензії банк «Софріно» стверджував, що у них все стабільно, а проблеми з ліквідністю пов’язані з істерикою клієнтів з-за частих відгуків ліцензії.

Пізніше проблеми з видачею вкладів банк «Софріно» почав пояснювати складнощами на фінансовому ринку через зниження курсу національної валюти:

49 В ТОВ «Комерційний банк «Вогні Москви» за місяць до відкликання ліцензії перестали відкривати нові вклади, оскільки стара депозитна лінійка закінчила свою дію, а нової ще немає. Переклади не проводилися з технічних причин, і взагалі, у всьому винні ЗМІ, що опублікували матеріали про проблеми в банку:

50 «АФ Банк» за 2 тижні до відкликання ліцензії звернувся в правоохоронні органи з проханням про притягнення до відповідальності певних осіб, причетних до поширення негативної інформації, яка ганьбить імідж і призвела до дестабілізації роботи банку.

51 За 5 днів до відкликання ліцензії співробітники колл-центру ВАТ «Комерційний Банк «Стройкредіт» запевняли, що введення обмеження на видачу готівки пов’язане тільки з ажіотажем вкладників, і коли він спаде, все буде як завжди:

52 За кілька днів до відкликання ліцензії «Акціонерний Комерційний Банк Заощаджень і Кредиту» («банк») закрив усі відділення з-за технічного збою:

53 За 4 дні до відкликання ліцензії «Російський Земельний Банк» припинив обслуговування клієнтів у зв’язку з масштабним технічним збоєм, який стався в святкові дні.

Через кілька днів «Російський Земельний банк» конкретизував свій «технічний збій». Банк не працював із-за перебоїв в електроживленні.

54 За версією ТОВ «Комерційний банк «Моноліт», проблеми з видачею вкладів почалися від підвищення активності вкладників через ослаблення національної валюти:

Керівництво банку заспокоювало вкладників запевненнями, що розроблений план фінансового оздоровлення банку, що включає в себе залучення нового інвестора.

55 За три тижні до відкликання ліцензії «Лінк-банк» припинив відкривати нові вклади, оскільки йшов перерахунок вкладів і розроблялася нова лінійка депозитів. Ніяких розпоряджень ЦБ РФ в банку не було.

56 Припинення видачі грошей у ТОВ «Мій Банк» пов’язували з технічним оновленням системи.

57 У ВАТ «Акціонерний комерційний банк «Новокузнецький муніципальний банк» вирішили обмежити видачу грошей з-за масового зняття готівки громадянами під Новий Рік:

58 За 2 тижні до відкликання ліцензії «Банк проектного фінансування» призупинив роботу відділень з технічних причин:

На думку заступника голови правління банку, відтік вкладників пов’язаний з нагнітанням в ЗМІ, а в самому банку ніяких проблем не було:

59 За два тижні до відкликання ліцензії «Смоленський Банк» призупинив обслуговування рахунків з-за технічного збою в автоматизованій системі кредитної організації, пов’язаного з негативним інформаційним фоном після відкликання ліцензії у «Майстер-банку»:

За 4 дні до відкликання ліцензії на сайті банку було оголошення, що відділення банку не працюють у зв’язку з очікуванням рішення ЦБ РФ про санацію.

60 За 3 дні до відкликання ліцензії головний офіс ВАТ «Акціонерний комерційний банк «Інвестбанк» не працював з технічних причин, йшла виїмка документів:

За день до відкликання ліцензії банк призупинив обслуговування клієнтів з-за паніки вкладників, викликаної ЗМІ:

61 За пару днів до відкликання ліцензії ЗАТ «КБ «Ураллига» заявив, що почав узгоджувати з ЦБ РФ план фінансового оздоровлення.

62 У КБ «Перший Експрес» (ВАТ) за 2 дні до відкликання ліцензії стався технічний збій у комп’ютерній системі, парирував м’яч клієнтам знімати гроші з картки в банкоматах:

63 За тиждень до відкликання ліцензії голова правління «Банку розвитку регіону» пояснював, що банк відчував труднощі психологічного характеру»:

64 За 12 днів до відкликання ліцензії у ВАТ «Акціонерний банк «Пушкіно» велися заходи щодо вдосконалення системи обміну даними. Ці роботи були необхідні для більш досконалої роботи банку в майбутньому:

65 За два тижні до відкликання ліцензії у «Транспортного інвестиційного банку» були затримки у видачі вкладів з-за плутанини в замовленнях. Раніше банк заявляв про проблеми з сервером:

66 За два тижні до відкликання ліцензії «Європейський Індустріальний Банк» закрив свої відділення із-за збою програмного забезпечення.

За тиждень до відкликання ліцензії голова правління банку заявив, що після тестування нової автоматизованої банківської системи була виявлена помилка.

67 За 3 дні до відкликання ліцензії співробітники колл-центру ТОВ «Вітас Банк» повідомили, що прийом нових вкладів і поповнення діючих здійснити не вийде з технічних причин. Забрати гроші з вкладу також не можна із-за напливу вкладників, спричиненої публікаціями в ЗМІ.

За 2 дні до відкликання ліцензії питання про можливість продовження діяльності «Вітас-банку» вирішувалося в ЦБ, причому, вирішилося позитивно, тому банк на наступний день зміг би відновити роботу:

UPD: 13.05.2016
68За тиждень до відкликання ліцензії у ТОВ «Комерційний Банк «Динамічні Системи» сталася пожежа і згоріли сервери:

Висновок

Як видно, найпопулярнішою причиною, що пояснює проблеми з виконанням банком своїх зобов’язань перед відкликанням ліцензії, є технічний збій в програмі. Також досить часто в падінні банку звинувачуються самі вкладники, піддалися необґрунтованою паніці. Для заспокоєння мас банки зазвичай заявляють про пошук нового інвестора, який зможе вирішити всі накопичені проблеми.

Думаю, список оригінальних заяв банків перед відкликанням ліцензії буде постійно поповнюватися все новими та новими вигадками.

Сподіваюся, моя стаття була корисною і підняла Вам настрій, про всі доповнення та уточнення пишіть в коментарях. Який банк здався Вам найбільш веселим та кмітливим?

У статті використані матеріали сайтів banki.ru і rbc.ru.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments