Оновлено 04.08.2018.

З моменту минулого порівняльного огляду популярних дебетових карт з кэшбэком і відсотком на залишок пройшло вже більше півроку, і, звичайно, за такий великий проміжок часу багато чого змінилося.

А отже, настав час вибрати нову кращу дебетову картку за версією Бережи Гроші! на другу половину 2018 року. Як і в минулих статтях ми розглянемо функціональність карт по багатьом параметрам, для більшості критеріїв встановимо шкалу від 0 (дуже погано або даної опції взагалі немає) до 5 (дуже добре). Для параметра «Кэшбэк» шкала буде трохи ширше, від 0 (дуже погано) до 10 (дуже добре). На відміну від минулого огляду, для параметра «Відсоток на залишок» я обмежуся п’ятибальною шкалою, все-таки різниця між картками стає не такою істотною, до того ж невеликий відсоток на залишок або його відсутність нівелюються зручним і швидким поповненням.

У рейтинг увійшли карти, які здалися мені цікавими в комплексі завдяки наявності декількох параметрів, важливих для професійного вкладника. Також була істотна доступність відкриття картки для «людини з вулиці» (тобто без будь-яких обмежень) і низька ціна обслуговування картки. Якщо якась дебетовка, на вашу думку, виявилася незаслужено обділена увагою в даному рейтингу, напишіть про це в коментарях до статті.

З сьогоднішнього рейтингу я виключу карту TalkBank, оскільки заявлений кэшбэк в 5% на все і 7% річних на залишок поступово перетворюються на гарбуз. Зараз їх бонусна програма більше нагадує лотерею, оскільки реальний кэшбэк залежить від настрою бота (хоч у правилах і написано, що 1 бал відповідає 1 рубля).

Також я не включу в огляд картки, які в минулих статтях набирали найменшу кількість балів. Це зовсім не означає, що дані карти погані. Просто вони не дуже універсальні, але в чомусь навіть краще конкурентів. Я маю на увазі «Відмінну» від «РГС Банку» (карта потрібна лише для 5% кешбека на супермаркети), дебетову картку «Ренесанс Кредит» (має один з найвищих відсотків на залишок, на даний момент 7,25%, але не на щоденний, а на мінімальний за місяць), дебетову карту «Комфорт» від «Бінбанку» (5% кешбека в улюбленій категорії, якої можна зробити інтернет-покупки) і карту «Ак Барс Evolution» (бонусна програма там слабенька, але зате є 7% річних на щоденний залишок від 30 000 до 100 000 руб., до того ж обслуговування картки легко зробити безкоштовним).

Картка Touch Bank фактично припинила своє існування, а діючим клієнтам було запропоновано відкрити карту «ОТП банку» на особливих умовах. В огляді нова карта брати участь не може, оскільки вона не доступна для оформлення всім бажаючим.

На місце вибулих прийшли інші карткові продукти, які здалися мені такими, що заслуговують уваги. Отож, у сьогоднішньому порівняльному огляді будуть брати участь наступні дебетові карти, детальний огляд кожного з них можна знайти в блозі:

— Дебетова карта Tinkoff Black;
— Карта «Російського Іпотечного Банку» («РИБка»);
— «Карта Плюсів» від «Кредит Європа Банку» («КЕБ»);
— Карта «Білайн» з підключеною опцією «Відсоток на залишок»;
— Дебетова Карта №1» від «Східного»;
— Карта «Кукурудза» з функцією «Відсоток на залишок»;
— «Мультикарта» від «ВТБ»;
— Карта «Энерджинс» від банку «Уралсиб»;
— Карта «Alfa Travel» від «Альфа-Банку»;
— Карта «МТС Гроші Weekend»;
— Карта «Користь» від банку «Хоум Кредит»;
— Карта «Рокетбанка»;
— Карта «Generation» від «Ак Барса»;
— Карта «Твій кэшбэк» від «Промсвязьбанка»;
— Картка Visa Cash Back від банку «Санкт-Петербург».

Також у рейтинг потрапить карта «Халва» від «Совкомбанку», хоч за своєю суттю вона і є кредитною, але функціонал цілком дозволяє використовувати її як дебетової (в мобільному додатку або в особистому кабінеті можна заборонити використання позикових коштів для операцій).

Карти з кэшбэком і відсотком на залишок 2018
1 Вартість отримання і обслуговування.

«Рокетбанк» отримує 5 балів за безкоштовний випуск та обслуговування без будь-яких додаткових умов. Випуск та обслуговування «Халви» безкоштовні, для невзимания плати за смс-інформування потрібно мінімум 3 рази заходити в особистий кабінет або мобільний додаток — 5 балів.

«КЕБ» — 4 бали за безкоштовний випуск та перший рік обслуговування. Безкоштовність «РИБки» забезпечується незнижуваним залишком в 10 000 рублів або наявністю онлайн-вкладу, що не дуже накладно, тому 4 бали. Для безкоштовності «Користі» від «ХКФ» потрібно або тримати незнижуваний залишок від 10 000 руб., або здійснювати покупки щонайменше на 5000 руб./міс. – 4 бали.

«Мультикарта» безкоштовна при покупках від 5000 руб./міс. (інакше 249 руб./міс.) — 4 бали. 4 бали від мене отримує і картка Visa Cash Back від банку «Санкт-Петербург», за перший місяць доведеться віддати 299 руб., а потім обслуговування можна зробити безкоштовним (для цього потрібно поповнювати карту на 70 000 руб./міс., після поповнення гроші можна відразу виводити будь-яким зручним способом, щоправда, обіцяють скоро пофіксити цю можливість).

За випуск карти «Білайн World» доведеться віддати 300 руб. За підключення карти «Кукурудза World» до бонусної програмі потрібно заплатити 200 руб. Можна трохи заощадити, якщо спочатку взяти «Кукурудзу» і «Білайн» категорії Standard (вони безкоштовні) і одразу замовити іменні за 200 руб. Для безоплатність послуги «Відсоток на залишок потрібно щомісяця виконувати деякі нескладні дії, «Кукурудза» і «Білайн» отримують від мене по 4 бали. До «Кукурудзи» можна підключити послугу «Подвійна Вигода» для 3% кешбека замість 1,5% за 990 руб./рік.

Безоплатність карти «Тінькофф Блек» вимагає виконання певних умов (підтримка мінімального залишку на картці від 30 000 руб., або наявність вкладу від 50 000 руб.) — 3 бали. Картка №1 від «Східного» безкоштовна при підтримці мінімального залишку в 30 000 руб. — теж 3 бали.

Карта «МТС Гроші Weekend» коштує 299 руб., щомісячна комісія за обслуговування не стягується, якщо за місяць зробити покупки на 15 000 руб. або підтримувати сумарний мінімальний залишок на карті і накопичувальному рахунку в 30 000 руб. – 3 бали.

Карта «Твій кэшбэк» одержує 2 бали, т. к. вимагає підтримувати залишок у 20 000 руб. на карті без відсотків, або здійснювати оборот витрат більше 20 000 руб./міс. (інакше обслуговування коштує 149 руб/міс.). Плата за обслуговування «Ак Барс Generation» не справляється при здійсненні з її допомогою покупок на 15 000 руб./міс. (інакше 149 руб/міс.) — теж 2 бали.

Картка «Энерджинс» вимагає обороту від 30 000 руб./міс., або підтримання мінімального залишку на картці без відсотків 30 000 руб. (інакше 99 руб./міс.) — теж 2 бали. І, нарешті, карта Alfa Travel в пакеті «Оптимум» (у сьогоднішньому огляді бере участь варіант карти Alfa Travel з мінімальними вимогами, а так є й дорожчі і вигідніший при великих оборотах) теж отримує від мене 2 бали (коштує 900 руб./рік, пакет «Оптимум» безкоштовний при покупках від 20 000 руб./міс.).

2 Відсоток на залишок.

5 балів в цьому пункті отримує карта «Користь» від «Хоум Кредит», де на залишок до 300 000 руб. при наявності будь-яких покупок 5 за місяць нараховується 7,5% річних. По карті «Халва» теж можна отримати 7,5%, але для цього потрібно зробити з її допомогою мінімум 5 покупок на загальну суму 10 000 руб. (якщо умови не виконані, то будуть стандартні 6,5%), зате немає верхнього ліміту для нарахування відсотка на залишок — теж 5 балів.

«Карта №1» від «Східного» отримує 4 бали за 7% річних на залишок від 10 000 руб. до 500 000 руб. при наявності покупок від 5000 руб./міс. «РИБка» отримує 4 бали за 6,8% на залишок від 10 000 руб. з другого розрахункового місяця, при цьому потрібно зробити хоча б одну прибуткову операцію або купівлю за місяць.

По карті «Тінькофф Блек» на залишок до 300 000 руб. при наявності покупок на 3000 руб. за звітний період належить 6% річних, також можна відкрити накопичувальний рахунок під такий же відсоток (там відсоток нараховується незалежно від покупок по картці) — 3,5 бала.

3 бали отримує від мене «Рокет» за 5,5% на залишок (з 25 липня всі старі клієнти поступово будуть переїжджати у «Ківі Банк», там на залишок 5,5%, а не 4,5% як на картці «Рокетбанк-Відкриття»). У картки «МТС Гроші Weekend» 6% на окремому накопичувальному рахунку, а не на карті — 3 бали.

У «КЕБа» відсоток на залишок від 10 000 руб. залежить від базового рівня прибутковості вкладів і в липні 2018 становить 5,2% — 2,5 бала.

На щоденний залишок на карті Generation до 100 000 руб. нараховується 5% річних при наявності обороту покупок від 15 000 руб./міс. і вище — 2,5 бала.

Відсоток на залишок по «Кукурудзі» і «Білайн» з ПНО від «Відкриття» більш або менш непоганий тільки при дуже великих сумах на карті (у «Білайну» 5% при залишку від 300 000 руб. і 6% при залишку від 700 000 і більше, у «Кукурудзи» 5% від 500 000 крб. і 6% від 1 млн крб. і вище). У «Кукурудзи» ПНО може бути і від «Ренесанс Кредит», там 6,5% річних, правда, на мінімальний, а не на щоденний залишок. Загалом, «Білайн» отримує від мене 2 бали, «Кукурудза» — 2,5 бала.

У «Мультикарти» прийнятний відсоток на залишок є тільки при обороті витрат від 75 000 руб./міс. (6%), при покупках 15-75 тис. руб./міс. відсоток на залишок дорівнює лише 2% — 2 бали.

У карти «Твій кэшбэк» може бути 5% річних на залишок, але для цього потрібно відключати опцію підвищеного кешбека, що нерозумно. Відсоток на залишок по карті Alfa Travel ” не передбачений, накопичувальні рахунки і там і там особливого інтересу не представляють (там відсоток нараховується на мінімальний залишок за місяць, а не на щоденний), хіба що в «Альфі» можна відкрити рахунок «Сразу7», де три місяці буде 7% на мінімальний залишок. Загалом, картки «Альфи» і «ПСБ» отримують у цьому пункті по 1 балу.

У карт «Энерджинс» і Visa Cash Back відсотка на залишок немає, окремих накопичувальних рахунків теж немає — 0 балів.

3 Кэшбэк.

Чесно кажучи, на даний момент навіть не знаю, який картці можна віддати 10 балів. Ближче всього до універсальної карти «Энерджинс» від «Уралсиба» з 3% кешбека на все (6000 балів, які вийдуть при покупках на 300 000 руб., можна обміняти на сертифікат в 9000 руб. раз на рік), правда, там великий список винятків. Все-таки поставлю даній картці 9 балів за універсальність.

«Совкомбанк» з 25.07.2018 представив нову програму бального кешбека по карті «Халва» (до 31.12.2018 за покупки за рахунок власних коштів поза партнерської мережі при використанні технологій Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay буде 3% кешбека балами (c 01.01.2019 — 2%), в партнерській мережі — аж 12% (з 01.01.2019 — 6%), а в партнерах у «Халви» є і продуктові магазини, наприклад «Пятерочка». Балами можна компенсувати раніше зроблену покупку в партнерській мережі, 1 бал дорівнює 1 рублю. Для виплати кешбека потрібно зробити мінімум 5 покупок за місяць на загальну суму від 10 000 руб. Умови дуже навіть непогані, але все-таки не всі використовують смартфон для покупок, так що 9 балів.

Якщо у «Мультикарти» вибрати опцію «Подорожі», то при витратах більше 75 000 руб./міс. реальний кэшбэк вийде в районі 3,5-3,7% (а якщо при цьому ще й платити смартфоном, то 4,5-4,7%), якщо витрат від 15 000 до 75 000 руб. то вигода буде близько 1,7-1,9% (або можна отримувати 1,5% грошима при виборі опції «Cash Back за все»). До того ж «ВТБ» нараховує милі/бали і за комуналку, і за зв’язок, місячного ліміту кешбека немає. Замість опцій «Подорожі»/«Колекція» можна вибрати й інші («Авто», «Ресторани»), які також вийдуть досить вигідними при визначеному характері витрат. Загалом, якщо ваші витрати більше 75 000 руб./міс., то можете в цьому пункті сміливо дати «Мультикарті» 10 балів. Я буду мати на увазі середній рівень витрат і поставлю 8 балів.

По карті Alfa Travel теж передбачений кэшбэк в 2% милями (відповідає реальному винагороди 1,7-1,9%) з коротким списком винятків і без верхнього ліміту в нарахуванні каші (щоб за покупки нараховувалося більше миль, потрібно спочатку вибрати Alfa Travel більш високого статусу, яка, природно, коштує дорожче) — 7,5 балів.

8 балів від мене отримують картки «Ак Барс Generation» за 10% кешбека в категорії «Транспорт» і 5% за «Розваги» і Visa Cash Back від банку «Санкт-Петербург» за 10% кешбека в кафе і ресторанах і 5% на АЗС.

За карткою «МТС Гроші Weekend» є 5% кешбека (виплачується реальними грошима щотижня) за громадське харчування і таксі, і 10% за категорію «Спортивні товари та клуби» (в рамках акції до 31.08.2018, раніше в цій категорії було тільки 5%) — 7,5 балів.

«РИБка» отримує 7 балів за 1,5% кешбека на всі покупки реальними грошима і 3% в деяких категоріях, які щомісячно визначає банк.

7 балів отримує від мене і «КЕБ» за стабільні 5% кешбека в категоріях «Кафе і ресторани» і «АЗС». Стільки ж балів я дам і картці «Твій кэшбэк» від «ПСБ» (там можна вибрати три категорії на три місяці в яких буде від 2% до 5% кешбека, незручно, що в наступному кварталі доведеться вибирати інші категорії).

6,5 балів йдуть картці «Тінькофф Блек» і «Карті №1» від «Східного» за 5% кешбека у трьох категоріях, які визначає банк (у «Тінькофф Банку» каша виплачується рублями, у «Східного» — бонусами, якими можна компенсувати раніше скоєні покупки).

6 балів отримує від мене «Користь» від «Хоум Кредит» за 3% кешбека в категоріях «АЗС», «Кафе і ресторани» і «Подорожі», та 1% на все інше з дуже коротким списком винятків.

«Білайн» пропонує 5% в трьох категоріях на вибір і 1% на всі фантиками, якими абоненти «Beeline» можуть компенсувати витрати на зв’язок, також бонуси можна прилаштувати в салонах «Білайн», Kari, Apteka.ru, «Літрес» – 5,5 балів.

У «Кукурудзи» поступово збільшується список MCC, за які кэшбэк не покладено, тим не менш, по ній можна отримати 1,5% за багато покупки (а можна і 3% при підключенні «Подвійної Вигоди»), але не реальними рублями, а фантиками, які можна використовувати, в основному, тільки в «Евросети» або в «Перехресті» (а з недавніх пір ще і в «Зв’язковому»). З урахуванням частих акцій з підвищеним нарахуванням бонусів, «Кукурудза» отримує від мене 5 балів.

«Рокетбанк» дає 1% балами + підвищений кэшбэк за покупки в окремих магазинах, іноді проводяться різні акції. Конвертувати рокетрубли можна тільки при накопиченні 3000, це досить багато – 4 бали.

4 Доступність банкоматів для зняття готівки.

«Тінькофф Блек», «Білайн», «Кукурудза», «Ак Барс Generation», «МТС Гроші Weekend», «Карта №1», «Халва», «Энерджинс» отримують по 5 балів за можливість безкоштовного зняття готівки в чужих банкоматах. Правда, у Tinkoff Black, «Энерджинс», «Карти №1», картки «Білайн» і «Кукурудзи» є мінімальна сума бескомісійного зняття (3000/5000 руб.).

У «Мультикарти» комісія за зняття готівки в інших банкоматах в наступному місяці повернеться назад на рахунок витрат при обороті від 5000 руб./міс., так що можна поставити 4,5 бала.

«Рокетбанк» і «Користь» від «ХКФ» – 4 бали за 5 раз в місяць отримати гроші в чужих банкоматах без комісії. Хоча у «Рокет» сума одного зняття сторонніх банкоматах обмежена 10 000 руб.

«КЕБ» отримує 3,5 бала за можливість безкоштовного зняття в будь-яких банкоматах 5000 рублів на місяць.

«РІБ» — 3 бали за можливість безкоштовного зняття в банкоматах групи «ВТБ». У «Альфи» теж багато банків-партнерів (їх загальна сума буде порівнянна з мережею «ВТБ») — 3 бали. Банків-партнерів у «Промсвязьбанка» помітно менше, так що картка «Твій кэшбэк» отримує 2,5 бала. Банк «Санкт-Петербург» має гарну банкоматну мережу в основних регіонах своєї присутності (Ленінградська і Калінінградська область), а от у Москві їх зовсім мало, так що — 2 бали.

5 Наявність безкоштовних стягиваний з карти на карту (С2С).

«Користь», «Халва», «Мультикарта», «МТС Гроші Weekend», Alfa Travel, Cash Back від банку «Санкт-Петербург» вміють безкоштовно поповнюватися, а також дозволяють безкоштовно стягувати з себе гроші для поповнення інших карт за допомогою переказів Card to Card (С2С) – 5 балів. «Ак Барс Generation» теж вміє поповнюватися з карток інших банків і не бере комісію за донорство, однак, щоб можна було щось з неї стягнути, потрібно підключати платне смс-інформування — 4,5 бала.

Подібні функції є у «РИБки» і «Тінькофф Блек», але максимальна сума поповнення з допомогою С2С у «Російського Іпотечного банку» обмежена 50 000 руб. на місяць, а «Тінькофф» бере комісію за донорство при стягуванні зі своєї картки сум менше 3000 руб. – 4 бали. «Кука» і «Білайн» також отримують по 4 бали, оскільки вміють стягувати без комісії тільки від 3000 руб., за донорство плату вони не беруть.

«Рокетбанк» — 4 бали за безкоштовне стягування на себе від 5000 руб., за донорство «Рокет» комісію не бере.

«КЕБ», «Энерджинс», «Твій кэшбэк» можуть безкоштовно стягувати, а ось за донорство є комісія – 3 бали.

Картки «Східного» не вміють безкоштовно стягувати, за донорство теж є комісія (драконівська), хіба що входить С2С через сторонній сервіс «Східний» зарахує без комісії — 1 бал.

6 Наявність безкоштовних або дешевих банківських переказів.

Карти «Тінькофф», Alfa Travel, «Кукурудза», «КЕБ», «Білайн», мають безкоштовний міжбанк – 5 балів. У «Мультикарти» комісія за міжбанк повертається в наступному місяці при дотриманні умов безоплатності карти (витрати від 5000 руб./міс.) – 4,5 бала. У «Рокетбанка» є 5 безкоштовних переказів в місяць, що відрізняються підвищеною швидкістю виконання – 4,5 бала.

Вартість перекладу «ХКФ» — 10 рублів, 4 бали. У «РИБа» міжбанк коштує 20 руб., у банку «Санкт-Петербург» — 25 руб., 3,5 бала.

У картки «МТС Гроші Weekend» зовнішній банківський переказ через інтернет-банк коштує 0,3%, мінімум 20 руб. — 3 бали.

У «Уралсиба» міжбанк коштує 0,5%, мінімум 20 руб., максимум 1250 руб.; у «ПСБ» — 0,5%, мінімум 20 руб., максимум 1500 руб.; у «Совкомбанку» — 0,5%, всі ці картки отримують по 2,5 бала.

У «Східного» — 0,8%, мінімум 50 руб., максимум 500 руб.; у «Ак Барса» – 1%, мінімум 30 руб., так що по 2 бали.

7 Зручність поповнення карти.

Даний пункт трохи перетинається з 5 пунктом, але все-таки розглянемо його окремо, зручність поповнення картки – це не тільки наявність С2С.

Всі картки можна поповнити банківським переказом (відповідно, потрібно це робити з банків з безкоштовним міжбанком).

«Тінькофф Блек», «Білайн», «Кукурудзу», «МТС Гроші Weekend» зручно поповнювати завдяки наявності партнерів (салонів «МТС», «Білайн», «Евросеть», «Зв’язковий» і ін) – 5 балів.

Карту Alfa Travel, крім власних численних банкоматів, можна без комісії поповнити ще й у банкоматах банків-партнерів («Бінбанку», «МКБ», «Газпромбанку», «Промсвязьбанка», «УБРиРа») — 4,5 бала.

У «Рокет» партнерів поки не є («Ківі» обіцяє багато партнерів для поповнення «Рокет», коли завершиться переведення всіх клієнтів з «Відкриття» в «Ківі Банк», а це буде на початку жовтня), але можливість поповнення з допомогою С2С і велика кількість відділень і банкоматів «Відкриття» нівелюють ці недоліки – 4 бали. «Мультикарта» від «ВТБ» і «Халва» від «Совкомбанку» теж отримують по 4 бали за велику кількість відділень і терміналів.

Картки «КЕБ», «Користь», «Ак Барс Generation», «Твій кэшбэк», «Энерджинс», «Карта №1», Cash Back від банку «Санкт-Петербург», крім C2C, поповнюються без комісії лише у своїх банкоматах і відділеннях – 3 бали.

«РИБка» отримує 2,5 бала, ліміт бескомісійного поповнення картки в 50 000 крб. з допомогою С2С малуватий, а відділень і банкоматів «РИБа» трохи. Через термінали «Пошта банку» і «ВТБ» можна безкоштовно поповнити «РИБку» не більш ніж на 20 000 руб./міс.

8 Надійність банку.

Дуже суб’єктивний параметр, оскільки об’єктивних критеріїв надійності тієї або іншої кредитної організації просто не існує. Можете не звертати уваги на оцінки в цьому пункті.

5 балів від мене отримує «Мультикарта» від «ВТБ», «Твій кэшбэк» від «ПСБ», Alfa Travel від «Альфа-Банку», оскільки емітенти даних карток входять в перелік системно значущих кредитних організацій, затверджений ЦБ РФ.

Опція «Відсоток на залишок» у «Білайну» і «Кукурудзи» являє собою витратно-поповнюваний внесок у також системно значущому «Відкриття», але все-таки в цьому параметрі я поставлю «Кука» і «Білайну» по 4 бали з-за гіпотетичної ймовірності відкликання ліцензії у емітента цих карт РНКО «Платіжний центр». У разі позбавлення ліцензії РНКО цілком може виникнути плутанина щодо того, чи були гроші на момент відкликання вже на рахунках «Відкриття», або ще на рахунках РНКО. Правда, яких-небудь натяків на нестабільність РНКО я поки не бачу. ПНО у «Куки» може бути і від «Ренесанс Кредит», який до системно значущим банкам не відноситься, тому що в цьому випадку можна поставити 3,5 бала.

Нещодавно ЦБ РФ зламав стереотип і відкликав ліцензію у кредитної організації, яка перебувала в процесі санації (мова йде про банк «Радянський»), однак фізичні особи при цьому абсолютно не постраждали, навіть превышенцы, вони просто переїхали в інший банк («МКБ»). Так що банки, що знаходяться в процесі санації, я як і раніше вважаю цілком безпечними для зберігання власних коштів. Карта «Энерджинс» від «Уралсиба» отримує від мене 4,5 бала.

ТОВ «ХКФ Банк» («Хоум Кредит Банк»), емітент карти «Користь» — «дочка» чеська Home Credit Group. На поточний момент в банку два основних акціонера: мажоритарний — Home Credit b.v. (88,62%) і міноритарний — Emma Omega LTD (11,38%). АТ «Кредит Європа Банк» — на даний момент Credit Europa Bank N. V. (Нідерланди) володіє 99,99% акцій російської «дочки». Ліцензії у банків з такою великою часткою іноземного капіталу ще не відкликали, тому у «Користі» і карти «КЕБа» по 4 бали.

«Тінькофф Банку» я ставлю 4 бали, оскільки він постійно звітує про отримання прибутку від своєї діяльності.

«Совкомбанк» отримує 3,5 бали, трохи турбує швидко зростаюча мережа кредитної організації, хоча у інших банків вона має тенденцію до скорочення. Відсотки за депозитами в «Совкомбанке» також трохи вище ринку.

«МТС Банк», «Ак Барс», «Санкт-Петербург» отримують від мене по 3 бали.

Раніше банком-партнером «Рокет» був банк «Відкриття», тоді картці в даному пункті можна було дати 5 балів, новий партнер «Ківі Банк» системно значимістю похвалитися не може, до того ж кредитна організація знаходиться тільки у другій сотні банків за розміром активів нетто — 3 бали.

«РІБ» (дуже маленька частка прострочених позик, а також незмінний обсяг депозитів фізосіб на протязі вже довгого часу при ставках вище ринку) і «Східний» (велика частка прострочених позичок) отримують від мене по 2 бали.

У будь-якому випадку ніколи не розміщуйте в одному банку більше 1,4 млн рублів. І пам’ятайте, що кошти на передплачених картах не застраховані АСВ.

9 Наявність безкоштовного смс-інформування.

Тут немає сенсу в шкалі від 0 до 5. 1 бал отримують картки, де смс-інформування безкоштовне, 0 балів — де воно платне. 1 бал отримують «Кукурудза», «КЕБ», «РІБ», «Білайн», «Мультикарта», «МТС Гроші Weekend», Alfa Travel. У «Халви» смс-інфо формально безкоштовно (3 рази за місяць зайти в особистий кабінет або мобільний додаток зовсім не важко).

За платне смс-інформування 0 балів отримують карта Cash Back від банку «Санкт-Петербург», «Користь», «Рокетбанк», «Энерджинс», «Твій кэшбэк», «Тінькофф Блек», «Карта №1», «Ак Барс Generation».

10 Можливість невикористання карти.

Досить важливий параметр, правда, для нього наявність п’ятибальною шкали надлишково. Без будь-яких штрафних санкцій, комісій та догляду карти в мінус, попередньо відключивши платні опції, якщо вони підключалися, і обнуливши баланс, безкоштовно «покласти на полицю» можна карти «Рокет», «Халву», «Білайн» і «Кукурудзу» (ПНО також доведеться відключити) – 2 бали.

«Тінькофф Банк», «РІБ», «МТС Гроші Weekend» «Східний» при першому поповненні картки після перебування на полиці» візьмуть плату за обслуговування за 1 місяць – 1 бал. «Ак Барс Generation» при відсутності грошей на картці зажене її в мінус тільки в розмірі місячної плати, штрафу та процентів за це не буде — 1 бал. Картку «КЕБа» цілком можна покласти на полицю, але ненадовго, через рік спишеться плата за чергове річне обслуговування — 1 бал.

Решта карти краще закрити при невикористанні (0 балів): у «Мультикарти», «Користі», карт «Промсвязьбанка», «Уралсиб», «Альфа-Банку», банку «Санкт-Петербург» при невиконанні умов безоплатності почне списуватися комісія.

11 Технології Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay.

Нові технології оплати смартфоном стають все більш популярними. «Мультикарта», «Халва», «Рокет», «Ак Барс Generation», «Тінькофф Блек», «Кукурудза», «Білайн», «Карта Плюсів» від «КЕБа», Visa Cash Back, «Карта №1», «Твій кэшбэк» від «ПСБ», «МТС Гроші Weekend», Alfa Travel дозволяють здійснювати покупки за допомогою технологій Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay – 1 бал.

У «Російського Іпотечного Банку» і «Уралсиба» поки є тільки Samsung Pay – 0,5 бала, «Хоум Кредит» все ніяк не запустить Google Pay — 0,5 бала.

12 Додаткові бали за додаткові плюшки.

«Тінькофф Блек» отримує 2 додаткових бали за можливість перейти на тариф, де картка безкоштовна без будь-яких умов (там немає відсотка на залишок на суму до 100 000 руб.), за безкоштовний вихідний манисенд, ініційований з боку банку (20 000 в місяць), за випуск 5 безкоштовних допок, за можливість перетворити карту в мультивалютну.

«Кукурудза» і «Білайн» отримують по 1 балу за можливість покупки валюти в банкоматах за курсом ЦБ РФ, а також за покупки за кордоном за курсом ЦБ РФ.

«КЕБ» отримує від мене бал за стабільність своїх умов.

«Халва» отримує від мене додатковий бал за можливість придбання товарів у розстрочку в магазинах-партнерах (при наявності кредитного ліміту), а також за акцію «Приведи Друга»: якщо замовити картку за цим посиланням і зробити по ній першу покупку від 1000 руб. протягом 10 днів з моменту отримання картки, то «Совкомбанк» нарахує вам 500 руб. на рахунок (у «Рокетбанка» схожа акція теж є, тільки там винагорода виплачується не реальними грошима, а рокетрублями, які ще потрібно постаратися прилаштувати).

«Мультикарта» — 2 бали за можливість випуску безкоштовних валютних карт в рамках пакету, які також беруть участь в бонусної програмі, а також за безкоштовний вихідний Money Send (комісія за перекази по номеру картки повертається в наступному місяці при покупках від 5000 руб./міс.).

У карти «Твій кэшбэк» теж є безкоштовні вихідні перекази з картки на картку через власний сервіс (місячний ліміт — 20 000 руб., сума одного «виштовхування» повинна бути більше 3000 руб.) — 1 додатковий бал.

«Рокетбанку» можна дати 1 бал за зручне та функціональне мобільний додаток.

Підіб’ємо підсумки

Отже, після підсумовування балів найкращої універсальної дебетовою карткою з кэшбэком і відсотком на залишок стала «Халва» від «Совкомбанку», трохи відстала від неї «Мультикарта» від «ВТБ». У спину лідерам дихають картки «Тінькофф Black», «Кукурудза» і «Білайн».

Голосування в телеграм-каналі @hranidengi

Станом на 04.08.2018 в рейтингу кращих дебетових карт з кэшбэком лідирує карта «Користь» від «Хоум Кредит», друге місце у Tinkoff Black, третє — у «Мультикарти». Взяти участь у голосуванні за найкращу дебетову карту можна тут.

Висновок

Сьогоднішній порівняльний огляд, як завжди, вийшов суб’єктивним, у кожного буде своя шкала, до того ж цінність балів в різних пунктах просто не може бути рівнозначною.

Для деяких клієнтів найважливішим пунктом є кэшбэк, і вони згодні миритися з будь-якими незручностями, лише б отримати більшу вигоду. Для кого-то найцінніше в карті – це відсоток на залишок, а для кого-то найбільш вагомими параметрами є зручність поповнення та можливість зняття готівки в будь-яких банкоматах і т. д.

Різниця між багатьма картками раніше практично невловима. В ідеалі, звичайно ж, завести кілька карт і використовувати тільки їх переваги, компенсуючи недоліки. Вибір за вами 🙂

Якщо ваші витрати більше ніж 75 000 руб./міс., найкращий варіант, на мій погляд, — це «Мультикарта» від «ВТБ», при більш скромних обертах ця картка виявляється не такою вигідною.

Останнім часом «Совкомбанк» зробив дуже привабливим використання «Халви» в якості дебетової картки, завдяки нової бонусної програмі і хорошому відсотку на залишок. Кэшбэк в 12% у партнерів і 3% поза партнерської мережі при оплаті смартфоном виглядає дуже щедро. Головне, щоб «Совкомбанк» не передумав бути таким добрим, особливо заднім числом 🙂

Не забудьте про акцію «Приведи Друга»: якщо замовити картку за цим посиланням і зробити по ній першу покупку від 1000 руб. протягом 10 днів з моменту отримання картки, «Совкомбанк» нарахує вам 500 руб.

ОТРИМАТИ 500 РУБ. ЗА ХАЛВУ

Картка «Користь» від «Хоум Кредит» має високий відсоток на залишок і гуманні вимоги до безкоштовності обслуговування, до того ж не бере комісію за донорство, так що на ній зручно зберігати запас грошових коштів і стягувати з неї гроші на інші картки з більш вигідною бонусною програмою.

ЗАМОВИТИ КОРИСТЬ

Карти «Білайн» і «Кукурудза» будуть незамінні у закордонних поїздках і зручні в якості транзитних карт (завдяки безкоштовному міжбанку, С2С, безкоштовної переведенні в готівку тощо).

«Тінькофф Блек» — це один з лідерів на картковому небосхилі вже багато років, мати таку картку точно не завадить, особливо поки банк дає можливість користуватися нею безкоштовно.

ЗАМОВИТИ TINKOFF BLACK

У сьогоднішній огляд не увійшли кілька цікавих карт, що заслуговують уваги, з-за того, що вони не зовсім універсальні, або їх може оформити тільки певна категорія клієнтів. Я маю на увазі пенсійну картку від «Московського Індустріального Банку» з 5% кешбека в супермаркетах та аптеках.

При великих витратах в категорії АЗС варто звернути увагу на дебетову картку «Альфа-Банку», за якою покладено 10% кешбека у цієї категорії (і 5% в категорії «Ресторани»).

Пакет «Преміум» від банку «Відкриття» є картка Travel, за якою можна отримати кэшбэк в 3,6-3,8% за великі покупки до 1 млн руб.

За «Сверхкарте+» від «Росбанк» вітальний період покладені 7% кешбека на всі покупки.

Детальніше про ці та інші вигідних картах читайте у статті Оплата пластиковою карткою 2018-2: Що? Де? Коли?

При покупках через інтернет не забувайте користуватися кэшбэк-сервісами (наприклад, Letyshops або ePN) і отримуйте додатковий кэшбэк в 3-5-10% від них, крім каші від банку.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments