Будь-яка карта з кэшбэком в 10% завжди приваблює підвищену увагу, таких пропозицій на ринку зовсім небагато. Особливо вигідно, коли підвищений кэшбэк надається в якихось фіксованих категоріях, коли відразу можна оцінити, наскільки карта підходить під ваш рівень витрат.

У банку «Зеніт» є навіть дві таких карти: «Карта з Cash Back» з кашею в 10% за покупки в категорії «Розваги» (куди також входять кафе та ресторани) і «Автокарта Platinum» з 10% кешбека на АЗС «Татнафта», 5% на інших АЗС, парковках і мийках, а також 1,5% на все інше.

Однак не можна сказати, що картки банку «Зеніт» дуже популярні серед користувачів, то через брак реклами, то з-за їх особливостей, які роблять вигоду не такою істотною.

У обох карт банку «Зеніт» з 10% кешбека багато спільного, тому немає сенсу робити два окремих огляду, вистачить і однієї статті. Отже, ось як виглядає реклама «Автокарты Platinum» і «Карти із Cash Back Platinum»:


Карта з Cash Back і Автокарта. Переваги
1 Безкоштовне обслуговування.

Випуск обох карт безкоштовний, платіжна система «Автокарты» — Visa, «Карти із Cash Back» – MasterCard.

Для безкоштовного обслуговування потрібно підтримувати щомісячний оборот витрат по карткам. Для «Автокарты Platinum» — 30 000 руб/міс. (інакше плата складе 249 руб./міс.):

Для «Карти із Cash Back» – 20 000 руб/міс. (інакше плата складе 199 руб/міс.):

У обох карт для виконання умови безкоштовності враховуються покупки як за основним, так і додатковим безкоштовним картками. Однак використовувати допки великого сенсу немає, оскільки кэшбэк покладений тільки за розрахунки по основній карті.

Місяць, в якому здійснена перша видаткова операція за основною карті, безкоштовний, оборот починає враховуватися з другого календарного місяця:


У банку «Зеніт» зараз діє акція: якщо оформити «Автокарту» або «Карту з Cash Back» до 31 жовтня і зробити першу покупку від 1000 руб. не пізніше закінчення наступного місяця після отримання картки, банк «Зеніт» нарахує невеликий подарунок у вигляді 300 руб.:

Перевипуск обох карт обійдеться в 400 руб.

2 Кэшбэк 10%.

Відразу варто звернути увагу, що за картками банку «Зеніт» кэшбэк нараховується тільки при виконанні вимог безкоштовності карти (оборот покупок в 20 000 руб./міс. для «Карти із Cash Back» і 30 000 руб./міс. для «Автокарты Platinum»). Якщо не виконати умови безкоштовності, то за обслуговування спишеться немаленька плата (крім першого місяця), ще й кешбека не буде.

У обох карт кэшбэк виплачується реальними рублями не пізніше 5-го робочого дня місяця, наступного за звітним.

Для розрахунку кешбека береться загальна сума бонусних операцій і множиться на відповідний коефіцієнт категорії (10-5-1,5%), підсумкова сума округлюється до найближчого цілого числа в бік зменшення.

Список винятків, за які кэшбэк не покладено, а також операцій, що не враховуються в обороті для виконання умов безоплатності, у карт однаковий (комуналка, податки, мобільний зв’язок у винятках):


— Кэшбэк за «Автокарте Platinum»

За покупки за «Автокарте Platinum» на заправках «Татнафта» покладено кэшбэк в 10% (7% по карті Gold); за покупки на інших АЗС, оплату паркування, платних доріг і на автомийках — кэшбэк 5%, за інші покупки покладено кэшбэк в 1,5% (1% по карті Gold):


Місячний ліміт кешбека за «Автокарте Platinum» становить 5000 руб.:

5% кешбека покладені за МСС 5172, 5541, 5542, 5983, 4784, 7542, 7523:

У тарифах є виноска, яка викликає посмішку: банк пропонує клієнтам перед покупкою самим дізнаватися, який саме термінал встановлено на конкретній заправці «Татнафта», оскільки каша в 10% гарантована, тільки якщо оплата пройшла через платіжний термінал ПАТ «Банк Зеніт»:

У Москві і Московській області на заправках «Татнафта» мені траплялися тільки правильні термінали банку «Зеніт», а ось, наприклад, в республіці Татарстан стоять термінали іншого банку:


«Автокарта» (Gold, Platinum), крім підвищеного кешбека, дає право на знижку 3% на паливо на АЗС «Татнафта» (як і звичайна дисконтна карта «Татнафти», яка стоїть 190-220 руб., в залежності від регіону), правда, оператори на заправках можуть цього не знати.


— Кэшбэк по «Карті з Cash Back»

По «Карті з Cash Back» покладені 10% кешбека за покупки по основній карті в категорії «Розваги», за всі інші операції винагороду взагалі не передбачено. Місячний ліміт кешбека 3000 руб.:

В категорії «Розваги» у банку «Зеніт» входять кафе і ресторани, включаючи фастфуд (МСС 5812, 5813, 5814). А також кінотеатри, театри, онлайн-каси, онлайн-кіно, боулінг, більярд, екскурсії, парки атракціонів, цирки, акваріуми, дельфінарії, океанаріуми, спортивні змагання і клуби, танцшколы і студії, послуги по відпочинку і розваг (7832, 7911, 7922, 7929, 7932, 7933, 7941, 7991, 7992, 7996, 7997, 7998, 7999).

У загальних умов програми лояльності за картками банку «Зеніт» є одне уточнення, яке робить використання і «Автокарты» і «Карти із Cash Back», м’яко кажучи, не дуже комфортним. Там говориться, що банк залишає за собою право не нараховувати винагороду, якщо клієнт здійснює покупки тільки в підвищених категоріях або частка таких операцій сильно перевищує звичайні покупки. «Зеніт» погрожує розглядати такі випадки як зловживання правом:

Поки, правда, мені не траплялися відгуки клієнтів, які постраждали від цього пункту, але вони можуть з’явитися в будь-який момент. У «Альфа-Банку» на карті Cash Back з кашею в 10% на АЗС і 5% в кафе і ресторанах, подібний пункт в умовах присутній з самого початку, проте по-справжньому застосовувати його банк став лише кілька місяців тому.

Взагалі, звичайно, цікаво виходить, банк гордо заявляє, що за покупки за «Картою з Cash Back» покладено кэшбэк в 10% в категорії «Розваги», однак якщо ви реально захочете його отримати, то банк розцінить це як зловживання правом. Цирк 🙂

Розбавляти покупки за «Автокарте» не так прикро, все-таки за незбільшені категорії там 1,5% кешбека реальними грошима, що краще, ніж у багатьох існуючих на ринку карток.

3 Відсоток на залишок.

У «Автокарты» відсотка на залишок немає, а ось у «Карти із Cash Back» буде нараховуватися 6% річних на залишок до 150 000 руб., якщо був обіг витрат по карті від 5000 руб. за місяць:

Відсоток нараховується на щоденний залишок, а не на мінімальний за місяць:

У банку «Зеніт» також можна відкрити накопичувальний рахунок, де зараз нараховується 6% річних на будь залишок до 15 млн руб. (відсоток теж нараховується на щоденний залишок):

4 Хороші ліміти на отримання готівки.

З «Автокарты Platinum» і «Карти із Cash Back» можна знімати до 700 000 руб./міс. без комісії у власних банкоматах, в банкоматах банків-партнерів, а також у банкоматах «МКБ», «Альфа-Банку» і «Бінбанку»:

У число банків-партнерів банку «Зеніт» входять АТ «Банк Зеніт Сочі», АТ КБ «Златкомбанк», ПАТ КБ «МКБ» («Міжнародний комерційний банк»), ПАТ «Спиритбанк», ПАТ «Липецккомбанк», ПАТ АБ «Девон-Кредит».

У «Автокарты» ще два рази в місяць можна безкоштовно знімати готівку в будь-яких інших банкоматах при загальній сумі цих операцій не більше 50 000 руб.:

5 Зручне поповнення.

Карти банку «Зеніт» вміють стягувати, тобто поповнюватися з карток інших банків через власний сервіс без комісії. Важливо тільки переконатися, що емітент карти-донора не бере плату за подібні операції. Ліміт на одну операцію 75 000 руб., місячний ліміт 800 000 руб.:

Також карти банку «Зеніт» можна поповнити за допомогою банкоматів банків-партнерів, «МКБ», «Альфа-Банку», «Бінбанку», терміналів і електронного гаманця «Елекснет»:

Природно, карти можна поповнити міжбанком (робити це потрібно з тих кредитних організацій, де є безкоштовний міжбанк).

6 Підтримка Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay.

ПАТ «Банк Зеніт» підтримує передові технології оплати смартфоном Apple Pay, Samsung Pay і Google Pay. Завдяки «Пэям» вирішується питання неначислением кешбека за допкам, т. к. основну карту можна додати в ці сервіси на декількох пристроях і отримувати кэшбэк за всі операції.

7 Комірки з відповідальним зберіганням.

Банк «Зеніт» пропонує вельми екзотичну послугу на нашому російському ринку, а саме сейфові комірки з відповідальним зберіганням. Тобто банк реально несе відповідальність за схоронність вмісту клітинки, а не просто здає її в оренду, як багато банків (докладніше про це читайте у статті «Оренда банківської комірки: ілюзія надійності»). Приміщення цінностей в клітинку здійснюється клієнтом у присутності працівника банку, при цьому складається двосторонній акт прийому-передачі, в якому відображаються всі передані на зберігання цінності.

Правда, таких спеціалізованих сховищ у банку зовсім небагато:

Якщо у банку «Зеніт» раптом відкличуть ліцензію, то доступ до своєї комірки і її вмісту ви не втратите і зможете спокійно все звідти забрати.

Карта з Cash Back і Автокарта. Недоліки
1 Мапу можуть не схвалити.

Відмова у видачі кредитних карт сприймається вже якось буденно, а ось періодичні відмови у видачі дебетових карт виглядають трохи дивно. Банк «Зеніт» якраз знаходиться у числі банків, які ще подумають, давати вам дебетовку чи ні:

2 Платне смс-інформування.

СМС-інформування «Автокарте» і «Карті з Cash Back» з третього місяця платне, варто 59 руб./міс.

3 Комісія за донорство.

Дебетові картки банку «Зеніт» не є безоплатними донорами, тобто з них можна стягувати грошові кошти через сторонні сервіси. За подібні вольності «Зеніт» відкусить 1,25%, мінімум 50 руб.:

4 Платний міжбанк.

У банку «Зеніт» немає безкоштовного міжбанку, такий переклад обійдеться в 0,5%, мінімум 20 руб.:

5 Проблеми з дистанційними сервісами.

В мережі є досить багато відгуків про нестабільну роботу онлайн-сервісів банку:


6 Платна зміна ПІН-коду.

Зміна ПІН-коду по «Автокарте» і «Карті з Cash Back» обійдеться в 50 руб:

7 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, в ПАТ «Банк Зеніт» також є.

В тарифах навіть присутній штраф в 15% у випадку, якщо банк попросить вас на вихід з-за підозри у відмиванні грошей або фінансуванні тероризму:


Висновок

В цілому, у банку «Зеніт» вийшли цілком гідні картки з кэшбэком в 10%, хоча вони далеко не універсальні і підійдуть тільки під певний характер витрат. Незручно, що карти не можна використовувати від випадку до випадку, є досить жорсткі вимоги до обороту для безкоштовного обслуговування і виплати винагороди. Так що ці карти (особливо «Автокарту») доведеться робити чи не основними.

«Автокарта Platinum» від банку «Зеніт» виглядає краще «Мультикарти» від «ВТБ» (де 10% кешбека на АЗС буде тільки при витратах понад 75 000 руб./міс., до того ж за інші операції там кешбека немає взагалі), особливо якщо заправлятися на АЗС «Татнафта». Завдяки наявності 1,5% кешбека на все не так прикро здійснювати покупки в категоріях без підвищеного кешбека. Оновлену карту Cash Back від «Альфа-Банку» «Автокарта» теж обходить, т. к. за новими правилами 10% кешбека на АЗС там нараховується тільки при обороті по карті від 70 000 руб./міс. А ось до карт «Ак Барс Generation» і «Тінькофф Drive» (у них теж є 10% кешбека на АЗС), на мій погляд, картка банку «Зеніт» не дотягує, там умови смачніше.

По «Карті з Cash Back», згідно з правилами, 10% кешбека отримати неможливо, оскільки банк вимагає робити покупки без кешбека. Так що цю карту, швидше, можна розглядати як картку з кэшбэком 5-8% на «Розваги», включаючи кафе, ресторани і фастфуд, що теж чимало.

Хотілося б, щоб «Зеніт» перестав брати комісію за донорство при стягуванні зі своїх карт і знизив вимоги до обороту витрат по карткам.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments