Оновлено 27.12.2017.

Сьогодні огляд серійного вкладника буде присвячено досить цікавого продукту АТ «Кредит Європа Банк» — дебетової картки Card Plus з кэшбэком в 5% на АЗС і ресторани, і 1% кэшбэком на покупки в інших категоріях.

Відразу скажу, як і у всіх карт, у «Карти Плюсів» є багато недоліків, але в чомусь «КЕБ» зовсім не відстає від лідерів ринку. Для мене найважливішими показниками привабливості карти є безкоштовне обслуговування, хороший кэшбэк і можливість здійснювати безкоштовні міжбанківські перекази. І саме цими якостями дебетова картка «Кредит Європа Банку» мене і привернула. А ось відсоток на залишок для мене не особливо важливий, оскільки на пластикових картах великих сум у мене ніколи не буває (з міркувань безпеки).

Отже, про все по порядку. Насамперед потрібно сказати пару слів про АТ «Кредит Європа Банк» («КЕБ»), в народі широко відомому як «Таксисти» або «Лондонське таксі». Банк займає 52 місце по Росії за розміром активів. На даний момент Credit Europa Bank N. V. (Нідерланди) контролює 99,99% акцій російської «дочки». Правда, кінцевим бенефіціаром є громадянин Туреччини, великий бізнесмен Хюсню Мустафа Озйегін (Husnu M. Ozyegin).

Як ми знаємо, Росія ввела санкції відносно Туреччини, однак, безпосередньо «Кредит Європа Банку» вони жодним чином не стосуються, тому вплинути на стійкість банку не можуть.

У лютому 2016 навіть з’явилася новина, що «Кредит Європа Банк» виставлений на продаж, але ця інформація була спростована:

На мою думку, стійкості банку в найближчому майбутньому нічого не загрожує, тому я включив його в свій «білий список банків», в яких точно не відкличуть ліцензію в найближчі півроку.

Тепер повернемося безпосередньо до самої карті. Ось як виглядає реклама карти на сайті банку:

Карта Європа Банку: Плюси Карти Плюсів

1 Безкоштовний випуск та безкоштовний перший рік обслуговування дебетової картки Master Card категорії World. Наявність чіпа, технології 3D-Secure та функції безконтактних платежів PayPass. Починаючи з другого року, обслуговування картки буде коштувати 499 рублів, так що потрібно не забути закрити її до того часу.

2 Іменну картку можуть випустити відразу в офісі банку, правда, не в будь-якому. На сьогоднішній день карту можна миттєво отримати у відділеннях, перерахованих на сторінці карти на сайті банку. Не забудьте подзвонити в плановане відділення до відвідування і уточнити, чи працює у там обладнання, яке дозволяє випускати іменні картки в день звернення. В інших відділеннях банку мапу замовити теж можна, просто отримаєте ви її не відразу.

3 Безкоштовне смс-інформування.

4 «КЕБ» вже 4 місяці сплачує підвищений кэшбэк в 5% за покупки в категорії «Ресторани, кафе, фаст-фуд» і «Паливо, бензин, автосервіси» (напевно, виправдовують своє прізвисько «таксисти» :)) і 1% за всі інші покупки в інших категоріях. Щоправда, програма лояльності «Кредит Європа Банку» наповнена великою кількістю усіляких застережень і обмежень.

Насамперед, категорії підвищеного кешбека поки що діють лише до 31 березня, і невідомо, що буде далі:

«КЕБ» не наливає каші за операції в мережі Інтернет (де номер картки вводиться за допомогою клавіатури):

Інші обмеження цілком стандартні:

«КЕБ» залишає за собою право вносити будь-які зміни в бонусну програму, попередньо за 15 днів повідомивши клієнтів про це:

Максимальна сума кешбека – 5000 рублів на місяць:

Зверніть увагу, що кэшбэк не нараховується, якщо на момент виплати рахунок закрито. І, маючи на увазі, що кэшбэк виплачується через 15 днів після завершення звітного періоду, можна зробити висновок, що робити покупки в звітний період, в якому ви будете закривати карту, абсолютно безглуздо.

Також варто відзначити, що «КЕБ» вперто називає кэшбэк «подарунком», а не відшкодуванням, компенсацією або бонусом. А для такого поняття як «подарунок» наше податкове законодавство має вельми певну ставку податку. У пункті 28 статті 217 Податкового кодексу Російської Федерації зазначено, що не оподатковуються подарунки від організацій, що не перевищують 4000 рублів на рік, а якщо сума перевищує 4000 рублів за податковий період, то податок складе 13% (ст. 224 п. 1 НК РФ).

Іншими словами, після подолання суми в 4000 рублів реальний відсоток кешбека вийде менше, ніж 5%, а саме 4,35%. Що, правда, теж досить непогано.

Не забувайте, що для розрахунку кешбека у конкретному місяці враховуються тільки фактично проведені операції (за яким прийшло підтвердження від платіжної системи, цей процес може займати до 30 днів, зазвичай 2-3 дні). Тобто якщо ви зробили великі покупки в категоріях з підвищеним кэшбэком, а фактично проведені за рахунком вони будуть в наступному місяці, і банк вже до того часу встигне поміняти категорії підвищеного кешбека (правда, з листопада 2015 року «КЕБ» категорії не міняв), то ви проліт повз своїх 5%. Вплинути на швидкість фактичної проведення операції за рахунком, на жаль, неможливо.

5 Наявність відсотка на залишок, в березні це 6,18%.
Відсотки нараховуються на щоденний залишок від 10000 рублів (якщо в якийсь день на карті менше 10000 рублів, то відсотки не нараховуються тільки за цей день, а не за весь період).

Відсоток на залишок змінюється кожен місяць, розраховується як середня ставка прибутковості вкладів до запитання мінус 0,5%. Базову величину прибутковості вкладів можна подивитися на сайті Банку Росії.

6 Ставши клієнтом «КЕБа», ви отримуєте доступ до послугами інтернет-банку, за допомогою якого можна робити безкоштовні банківські перекази (у яких банків ще є безкоштовний або дешевий міжбанк дивись тут). В тарифах зазначено, що перекази в рублях «безкоштовні у всіх випадках, крім зазначених нижче» — що конкретно малося на увазі під словом «нижче» так і залишилося для мене загадкою, ніяких платних випадків «нижче» для переказів в рублях я не знайшов:

Денний ліміт на переклади – 300000 рублів:

7 Реклама нам обіцяє 0 рублів комісії за зняття готівки в будь-яких банкоматах. Читаємо тарифи і дізнаємося, що без комісії в нерідних (не «КЕБовских») банкоматах з «Карти Плюсів» можна зняти тільки 5000 рублів:

8 Якщо вам знадобиться перевипустити карту (у разі втрати, псування, компрометації), то банк це зробить безкоштовно:

Пін-код також можна поміняти безкоштовно.

9 Як не дивно, але банк «Умови відкриття та обслуговування поточних банківських рахунків, випуску та обслуговування розрахункових (дебетових) карток АТ «Кредит Європа Банк» (можна подивитись тут) не залишив за собою право в односторонньому порядку без згоди клієнта змінювати тарифи. Клієнту тільки пропонується змінити поточні умови на нові, та не зазначено (як в інших банках), що в разі незгоди договір автоматично розривається:

А от тарифи на ДБО (дистанційне банківське обслуговування) «КЕБ» може змінити в будь-який момент, якщо не сподобається, то можна розірвати договір:

Карта Європа Банку: Мінуси Карти Плюсів

1 Немає зручного витратно-при поповненні вкладу, на якому можна було б тримати основну суму. Чесно кажучи, в «Кредит Європа Банку» взагалі немає витратно-при поповненні вкладу. Єдине, за вкладом «Накопичувальний» можливо один раз зняти до 20% від суми вкладу (потрібно, щоб залишок коштів після часткового зняття був не нижче 3000 рублів). Ще у банку є вклад «Рантьє» (який активно піариться спільно з banki.ru) з процентною ставкою 11,5% на рік з щомісячною виплатою відсотків. Вклад з можливістю поповнення і без видаткових операцій.

2 Денний ліміт зняття готівки в банкоматах «КЕБа» не дуже великий, всього 60000 рублів:

Правда, місячний ліміт становить 500 000 рублів, але я не бачу ніякого сенсу тримати таку суму на Card Plus.

3 Немає мобільного додатку.

UPD: 04.10.2017
Мобільний додаток з’явилося.

4 По карті невигідно робити покупки за кордоном, курс конвертації валюти з платіжної системи в рублі розраховується Біржі за курсом, що діяв в 10.30 за Московським часом, +5%. Ще майте на увазі комісію платіжної системи при конвертації валюти операції у валюту платіжної системи (якщо вони відрізняються):

Розрахунковою валютою платіжної системи MasterCard є долар:

5 «Стягнути» гроші з картки «КЕБа» без комісії можна, вихідний манисенд закритий. «Стягнути» гроші з іншої карти на карту «КЕБа» без комісії також не вийде.

UPD: 05.10.2017
«Кредит Європа Банк» бере комісію за донорство 1,5%, мінімум 30 руб.:

UPD: 27.12.2017
Card Plus від «КЕБа» навчилася безкоштовно стягувати кошти з карт сторонніх банків через мобільний додаток і сервіс на сайті банку. В тарифах, правда, ця можливість поки чітко не прописана.


Максимальна сума одного переказу 100 000 руб., денний ліміт – 300 000 руб., місячний – 1 000 000 руб.

6 Поповнити картку можна тільки у власних банкоматах «КЕБа» з функцією прийому готівки (або в касі банку, якщо банкомат, що знаходиться у відділенні, не працює). Також безкоштовно поповнити картку можна банківським переказом (відповідно, потрібно це робити з банків з безкоштовним міжбанком).

7 Банк, прикриваючись Федеральним Законом № 115-ФЗ, може зажадати від вас будь-які документи, які вважатиме за потрібне:

Справедливості заради варто відзначити, що банки не самі по собі такі цікаві, вони повинні дотримуватися «антиотмывочный» закон, після уважного прочитання якого, чесно кажучи, взагалі зникає бажання нести гроші в банк. Згідно з Федеральним Законом «Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму» №115-ФЗ банки можуть вимагати документи, які підтверджують походження коштів, що обгрунтовують конкретну фінансову операцію, можуть відмовити в проведенні необхідної операції і т. д. Докладно про це читайте у статті «Банк не віддає внесок. Що робити?».

Інше питання, що поки банки стримуються, адже в разі масового «цікавості» клієнти просто «винесуть» всі кредитні організації і взагалі перестануть довіряти банкам.

Можливо, хтось думає, що якщо гроші у людини з’явилися легально, то йому не складе труднощів довести законність їх походження. Насправді це помилка. Уявіть ситуацію, що чоловік протягом 10 років відкладав по 100 доларів при курсі приблизно в 33 рубля за долар (нагадаю, операції до 15 000 рублів не вимагають ідентифікації) з кожної зарплати, припустимо, в 10 000 рублів. За 10 років назбиралося, умовно кажучи, 12 тис. доларів, можемо сюди ще приплюсувати відсотковий дохід, якщо валюта весь цей час перебувала на вкладі. На стрибку курсу людина непогано заробив, обмінявши їх на 81 рублів за долар, у нього вийшло більше 1 млн рублів (а податком обмінні операції фізичних осіб не оподатковуються, докладно про це написано в статті «Нові правила обміну валюти. Буде податок на валюту?»). Як, цікаво, довідкою 2 ПДФО, в якій вказано середній заробіток в 10 000 рублів на місяць, підтвердити легальність суми понад 1 млн рублів, і як отримати довідку про доходи за 10 років?

Відповідно, банк може заблокувати карту, якщо вважатиме за потрібне:

8 Потрібно зберігати всі чеки від покупок протягом 120 днів, банк може зажадати 🙂

9 Банк може відключити вас від ДБО в будь-який момент на свій розсуд:

Висновок

Дебетова карта Card Plus «Кредит Європа Банку» є хорошою ресторанно-заправної картою. 5% кэшбэк у безкоштовної карти – нечаста опція, можна і взяти, поки дають 🙂 Безкоштовний міжбанк буде як вишенька на торті. Великі суми на карті тримати, звичайно, не варто.

Природно, у разі погіршення бонусної програми та скасування безкоштовного міжбанку взаємна любов швидко випарується. Потрібно не забути закрити картку після закінчення першого безкоштовного року обслуговування (або не закривати, якщо «Карта Плюсів» вам настільки сподобається, що ви будете згодні заплатити 499 рублів за річне обслуговування).

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments