Оновлено 22.10.2018.

OTP Group три роки намагалася розкрутити проект віддаленого банкінгу під брендом Touch Bank, однак «Тачку» так і не вдалося вивести на прибуток. У підсумку було прийнято рішення про закриття даного напрямку бізнесу, хоча за цей час і вдалося залучити понад 200 000 клієнтів.

Власникам карток Touch Bank «ОТП» пропонує оформити «Зрозумілу» кредитну карту і дебетову карту з кредитним лімітом під назвою «Все і відразу».

Докладний огляд спеціальні пропозиції читайте у статті «Карта ОТП Банку для клієнтів Touch Bank: чи варто мігрувати».

Якщо ви з якихось причин ще не закрили свою карту Touch Bank, то зараз точно пора це зробити. З 01.11.2018 обслуговування картки з безумовно безкоштовним раніше тарифом Limited стає платним, 99 руб./міс. (стільки ж буде коштувати обслуговування карт з тарифом «Інші Правила», «Інші правила 2.0» і «Синиця-онлайн».

Для тарифів Daily, Daily 2.0 скасовуються умови безкоштовного обслуговування (зберігати на рахунку 50 000 руб. або витрачати 30 000 руб. в місяць), місячна плата в будь-якому випадку складе 250 руб./міс.

Також з’являється комісія за зняття готівки в інших банкоматах.

Сьогодні огляд серійного вкладника буде присвячений карті Touch Bank («Тач Банк»), основною перевагою якої є можливість отримання 3% кешбека за повсякденні покупки (куди входять покупки в звичайних супермаркетах).

Особливість Touch Bank в тому, що це не самостійна кредитна організація, що має банківську ліцензію, це онлайн проект АТ «ОТП Банк». Тобто при отриманні картки Touch Bank рахунки відкриваються в банку «ОТП» (відповідно, збереження ваших коштів нічого не загрожує, банк «ОТП» — це російська «дочка» угорському OTP Group. Я включив його в свій білий список надійних банків, у яких точно не відберуть ліцензію). З усіх питань обслуговування карти ви взаємодієте саме з представниками проекту Touch Bank, а не з материнським банком. Схема не унікальна, наприклад, «Рокетбанк» – це теж онлайн-сервіс, який надає свої послуги на базі партнера ПАТ «Ханти-Мансійський банк Відкриття».

З моменту появи картки Touch Bank пройшло досить багато часу, і вже можна підводити деякі підсумки. За цей час у карти з’явилися як палкі прихильники, так і не менш затяті супротивники, а також велику кількість клієнтів, незадоволених сервісом, але продовжували їсти кактус користуватися послугами Touch Bank.

Про все по порядку. Ось як виглядає реклама карти Touch Bank на сайті банку:

UPD: 21.05.2018
Проект окремого цифрового банку Touch Bank угорському OTP Group в Росії буде закритий. Однак переживати за збереження своїх грошей не варто, обслуговування виданих карт і вкладів продовжиться від імені «ОТП Банку». А ось нові клієнти отримати карту Touch Bank вже не зможуть. Варто зазначити, що протягом 3-х років існування проекту він був збитковим для своїх творців.

UPD: 12.06.2018
З 07.06.2018 Touch Bank відключає можливість відкриття нових валютних рахунків і прогресивних вкладів, а також прибирає з лінійки «Строковий вклад», послуга «Карта в карті» також більше не підтримується:

Бонусну програму поки не чіпають, але ніщо не заважає оголосити про її згортання в будь-який момент.

Якщо у вас на рахунку не вистачає бонусних балів для компенсації який-небудь покупки (потрібно мінімум 1000 балів), і ви не плануєте надалі використовувати карту для покупок, але не хочете втрачати накопичені бали, то на допомогу прийде фокус з поверненням.

Суть проста: спочатку ви купуєте що-небудь непотрібне, вартість покупки повинна бути такою, щоб нараховані за неї бали збільшили ваш бонусний баланс мінімум до 1000 балів. Після обміну балів на рублі робите повернення. Коли гроші повернуться на карту, «Тачка» не зможе списати раніше нараховані за покупку бали, оскільки на бонусному рахунку буде вже 0 балів, а просто спише цю суму в рублях з карти (за правилами бонусної програми). Мета досягнута, надлишки ми повернули «Тачці», а свої бали перевели в рублі.

Для таких маніпуляцій добре підійде магазин ІКЕА, де можна повернути товар в упаковці хоч відразу, хоч протягом 365 днів з моменту покупки без будь-яких проблем і зайвих питань.

Приклад: у вас на рахунку завалялися 500 балів, йдемо в Икею і купуємо диван за 50 000 руб., за що відразу нараховано 500 балів. Потім поповнюємо телефон на 1010 руб. на сайті мобільного оператора, за що отримуємо ще 10 балів. В результаті у нас на рахунку є 1010 балів, якими ми компенсуємо покупку 1010 руб., на бонусному рахунку стало 0 балів. Йдемо у відділ повернення і робимо повернення. Коли гроші прийдуть на карту, «Тачка» спише з рахунку 500 рублів, раніше нарахованих за повернуту покупку, а у нас в кишені залишаться наші 50 000 руб. за диван + 500 рублів, переведених з балів.

Після чого можна буде купити Милославскому шоколадку:)

ПОДАРУВАТИ ШОКОЛАДКУ

Карта Touch Bank. Переваги

1 Безкоштовний випуск іменної чіпована карти Master Card категорії World. Наявність функції безконтактних платежів Pay Pass. Функція 3D-Secure.

2 Заявку на карту можна залишити на сайті, доставка карти кур’єрською службою здійснюється в багато міст Росії. Після першої покупки Touch Bank нарахує вам привітальні 500 балів.

UPD: 16.01.2017
Список міст, в яких можна отримати картку Touch Bank, помітно збільшився:

3 Обслуговування картки може бути безкоштовним (при невиконанні умов плата за обслуговування становить 250 рублів). Для «безкоштовності» карти потрібно виконати одну з умов: зробити покупки за допомогою картки на суму більше 30000 рублів (потрібно бути уважними, іноді звичайні покупки проходять з mcc кодом 5999 і не враховуються в обороті по карті), підтримувати залишок на всіх рахунках не менше 30000 рублів (щоденно за станом на кінець дня; якщо хоча б в один день залишок буде менше 30000, то з’явиться комісія за обслуговування картки), мати основний борг в 30000 по карті або споживчий кредит (даного критерію для забезпечення безоплатності карти Touch Bank більше немає):

Плата не справляється в перший розрахунковий період (з дати активації до дати платежу, яка вказана у вашому договорі).

Головна проблема – немає можливості безкоштовно не користуватися картою Touch Bank. Якщо яка-небудь інша карта стане для вас більш вигідною, карту «Тач банку» доведеться закривати, щоб не «морозити» 30000 на вкладі для безкоштовності карти.

UPD: 20.10.2016
З 01.11.2016 для безкоштовного обслуговування картки потрібно підтримувати мінімальний залишок у 50 000 руб.:

UPD: 28.09.2017
У Touch Bank з’явився тариф Limited, на якому немає плати за обслуговування без будь-яких додаткових умов. Замовити карту з новим тарифом можна тут (треба відкрити вкладку «Замовити карту», знайти дебетову картку і клацнути на кнопку «Детальніше», потім натиснути «Оформити» і вибрати тариф Limited). Після першої покупки Touch Bank нарахує вам привітальні 500 балів.

Власники карток Touch Bank з тарифом без плати за обслуговування може відкрити такий же витратно-поповнюваний внесок на 1 місяць з постійною пролонгацією, як і власники карток з платним обслуговуванням. На даний момент ставка становить 7%. При відсутності видаткових операцій протягом 30 днів вона збільшується до 7,5%, при відсутності видаткових операцій протягом 90 днів ставка підвищується до 8%. Виплата відсотків здійснюється щодня:


За запевненням представника банку, Touch Bank поки не планує знижувати процентні ставки за вкладами:

UPD: 26.12.2017
З 15 грудня 2017 Touch Bank знизив базову ставку за вкладом до 6% (було 7,5%). При відсутності видаткових операцій з вкладу протягом 30 днів з 31-го дня починає діяти підвищена ставка в 6,25% (7,5%). Якщо не виводити гроші з вкладу протягом 90 днів, то з 91-го дня ставка у депозиту стає 8% (було теж 8%).

Якщо у клієнта на дату 15 грудня 2017 на вкладі вже була ставка 8%, вона такою і залишилася.

Поповнити картку Touch Bank з тарифом Limited можна в касах і банкоматах «ОТП Банку» без обмежень. Також немає обмежень на вхідний міжбанк. А ось через партнерів («МКБ», «БІНБАНК», «Зв’язковий») ліміт на безкоштовне поповнення в розрахунковому періоді становить 100 000 руб. картку можна поповнити з карток інших банків через власний сервіс, безкоштовні перші 5 операцій за розрахунковий період, денний ліміт 75 000 руб.:Зняти гроші з картки Touch Bank з тарифом Limited можна без комісії в касах і банкоматах «ОТП Банку» (ліміт становить 500 000 руб. за 30 діб). В інших банкоматах безкоштовно отримати готівку можна тільки 50 000 руб./міс. (календарний) . Також з картки можна стягнути грошові кошти без комісії через сторонні сервіси (ліміт однієї операції 75 000 руб., денний – 500 000 руб., місячний – 1 500 000 руб.)


Вивести гроші з картки без комісії можна ще в рамках трьох безкоштовних за розрахунковий період міжбанківських переказів.

Картка Touch Bank з тарифом Limited також бере участь в бонусної програмі, єдина відмінність, що місячний ліміт бонусів становить 1000 балів, а не 3000, як на звичайному тарифі:

Власники карток Touch Bank з іншими тарифами на тариф Limited перейти не зможуть:

4 Можливість відкрити витратно-поповнюваний внесок з відсотковою ставкою 9% річних. Правда, процентна ставка фіксується тільки на місяць, в наступному місяці внесок пролонгується згідно з діючими умовами на момент пролонгації:


Відсотки нараховуються щоденно на залишок коштів на рахунку за станом на кінець дня.

UPD: 28.08.2016
Процентна ставка по карбованцевих внесках, відкритим або пролонгованим з 06.09.2016 р. складе 8% річних.
Процентна ставка за валютними вкладами, відкритим або пролонгованим з 06.09.2016 р. складе 0,5% річних.

UPD: 16.01.2017
З 1 січня 2017 Touch Bank запровадив прогресивну шкалу для розрахунку процентної ставки на депозиті. Ставка 8% буде діяти, якщо не виводити гроші з вкладу 90 календарних днів.

При повному або частковому виведення коштів з вкладу, на наступний день починає діяти базова ставка — 7% річних з подальшим збільшенням при дотриманні умов.

UPD: 14.02.2018
З 15 лютого 2018 максимальна ставка за вкладами знижується з 8% до 7%:

UPD: 15.04.2018
З 19.04.2018 Touch Bank в черговий раз знижує відсотки по своєму «Прогресивного внеску». Тепер базова ставка в перші 30 днів становитиме 5,5%, з 31-го дня по 90-й — 6%, з 91 дня — 6,5%. Підвищення ставки доступно тільки при відсутності видаткових операцій з вкладу. При виведенні коштів відбудеться переклад на базову ставку і лічильник піде заново.

В Touch Bank з’явилася можливість відкрити ощадні вклади з більш високою процентною ставкою, ніж на прогресивному внесок. Виплата відсотків щомісяця (можна вибрати капіталізацію). Додаткові внески та витратні операції не передбачені. Мінімальна сума депозиту — 50 000 руб.


UPD: 21.05.2018
З 17 травня Touch Bank в черговий раз знизив відсотки по «Прогресивному вкладом» (базова ставка стала 5%, просунута 5,5%, максимальна 6%):

5 Безкоштовне зняття готівки, у всіх банкоматах без обмежень по кількості:

UPD: 16.01.2017
З 1 лютого 2017 сторонніх банкоматах без комісії можна зняти тільки 150 000 в місяць, при перевищенні ліміту буде стягуватися комісія в 2%:

6 Безкоштовні міжбанківські перекази фізичним особам:

А ось юрособам перевести гроші не вийде, крім дуже обмеженого списку:

UPD: 16.01.2017
З середини жовтня з картки Touch Bank доступно відправлення міжбанківських переказів юридичним особам:

7 На карту Touch Bank можна «стягнути» гроші з інших дебетових карток через власний сервіс (75000 в день). Важливо переконатися у відсутності комісії у банків, з чиїх дебетових карт ви намагаєтеся «стягти» (такі комісії є, наприклад, у банків «МКБ», «УБРиР», «Авангард»). Більш докладно про це можна почитати в статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

8 Карта Touch Bank сама може бути безкоштовним «донором», тобто з неї можна без комісії «стягнути» гроші на інші дебетові карти, через сервіси сторонніх банків, які дозволяють так робити (наприклад, на карти «Рокетбанка», «Російського іпотечного банку», «Ренесанс Кредиту», «Кукурудзу», «Тінькофф Блек»). Денний ліміт 500000 руб, місячний — 1,5 млн.

9 Картку зручно поповнювати: міжбанківськими перекладом (тут список банків, у яких є безкоштовний міжбанк), з допомогою вхідного Money Send («стягування» з інших карт), в банкоматах і відділеннях «ОТП банку», в пунктах прийому платежів «Золота корона погашення кредитів»:

Зверніть увагу, що для поповнення через «Золоту корону» є деякі обмеження:

Поповнення за допомогою сервісу «Золота Корона погашення кредитів» повинно бути безкоштовним, якщо з вас вимагають якусь комісію, значить оператор щось робить неправильно:

UPD: 16.01.2017
Поповнення картки Touch Bank у партнерів (в мережі «Золота Корона», мережі магазинів «Зв’язковий», терміналах «МКБ») без комісії можливо максимум на 200 000 в місяць:

UPD: 27.03.2017
З 29 березня поповнення карти Touch Bank через «Золоту Корону» стає платним, комісія 0,5% при суми до 200 000 руб. на місяць:

Безкоштовно поповнити картку Touch Bank на суму не більше 200 000 руб./міс. можна в терміналах «МКБ», «Бінбанку», а також в «Зв’язковому»:

10 Touch Bank нараховує 3% балами за покупки в улюблених категоріях. Раз на місяць можна змінювати улюблену категорію. Категорій багато, однак найцінніша з них — це, безумовно, «Повсякденні покупки», куди входять продуктові магазини і супермаркети:

За покупки в інших категоріях нараховується 1% балами (сума покупки повинна бути більше 50 рублів).

Список операцій, за які бонуси не покладені, досить стандартний:


Окремо ще є список MCC кодів операцій, за якими не нараховуються бонусні бали:

Максимальна кількість балів – 5000 в місяць. Термін придатності балів – 12 місяців.

Переведення балів в рублі досить зручний. Балами можна компенсувати покупку в улюбленій категорії у співвідношенні 1:1 (якщо компенсувати покупку в ненависній категорії, то курс конвертації вкрай невигідний: 3 бали=1 рубль). Мінімальний розмір конвертації 1000 балів. При конвертації вартість покупки повинна повністю покриватися балами (тобто не можна компенсувати балами частина покупки):

Участь у програмі лояльності безкоштовно, однак банк на всяк випадок передбачив пункт, що програма заохочень може в один прекрасний момент стати платною:

Власне, банк може вносити будь-які зміни в програму лояльності, а також відключити вас від неї в будь-який момент на свій розсуд:

Варто відзначити, що з 10 лютого по 10 березня Touch Bank пропонував своїм клієнтам дуже щедру акцію: за всі покупки в «нелюбої» категорії від 100 рублів нараховувалися додатково по 35 балів. Особливо спритні клієнти зробили категорію «повсякденні покупки» нелюбимої і розбивали покупки за 100 рублів, отримуючи за кожну операцію по 36 балів кешбека, тобто кэшбэк був 36%. Максимально можна було заробити за 5000 балів за лютий і березень.

UPD: 16.01.2017
З 21.12.2016 Touch Bank вивів з категорії «Щоденні покупки» операції з MCC 5411 (цей код має більшість торговельних мереж, наприклад, «Перехрестя», «Діксі», «Пятерочка», «Ашан», «Стрічка» і т. д.) та 5300, додавши їх в окрему улюблену категорію «Гіпермаркети». За покупки в улюбленій категорії «Гіпермаркети» належить не 3% балами (як в інших), а 2%.

Також з 21.12.2016 Touch Bank вивів з категорії «Кафе і ресторани» операції з MCC 5814, додавши їх в окрему категорію «Фастфуд». За покупки в даній категорії, якщо вона є улюбленою, належить 3% балами.

При досягненні 3000 балів за покупки в улюбленій категорії за місяць, ставка кешбека опускається до 1%.

Конвертація балів за курсом 1 бал = 1 рубль доступна для всіх покупок (раніше такий курс був лише для покупок у улюбленої категорії).

UPD: 27.03.2017
Для нарахування підвищених балів в улюбленій категорії з 1 квітня 2017 Touch Bank вимагає наявності покупок в інших категоріях на суму не менше 5000 руб. в попередньому місяці. Якщо таких покупок не буде, то за витрати навіть в улюбленій категорії покладено кэшбэк тільки 1%:

Зробити мінімальний необхідний оборот витрат в 5000 руб. на нелюбимій категорії за рахунок покупок, за яким «Тачка» завжди нараховує 1%, не можна.

UPD: 14.10.2017
В перший і другий календарний місяць після оформлення картки за покупки в улюблених категоріях Touch Bank нарахує покладені 2-3% незалежно від наявності витрат у нелюбимих категоріях:

UPD: 14.02.2018
З 5 березня 2018 Touch Bank погіршує свою бонусну програму, тепер кэшбэк покладений за покупки від 100 руб. Для отримання підвищеного кешбека в Улюбленій категорії загальна сума покупок в інших категоріях у попередньому місяці повинна бути не менше 10 000 рублів. Кэшбэк за покупки в Улюбленій категорії «Туризм і подорожі» буде становити 2%.

11 Банк пропонує своїм клієнтам кредитний ліміт без будь-яких додаткових довідок. Правда, тут потрібно бути обережним. Звичайно, грейс-період (коли користуєшся грошима банку безкоштовно) — це добре, але потрібно чітко дотримуватися всі строки та суми платежів. Якщо у вас ще не було успішного досвіду безкоштовного користування кредиткою іншого банку, то краще з кредитною лінією Touch Bank не зв’язуватися. Ускладнюють умови вдалого проходження гри в «кішки-мишки» з банком технічні неполадки Touch Bank, яких дійсно багато. Іноді може не вийти вчасно здійснити черговий платіж за непрацюючого інтернет-банку або проблем із зарахуванням, також може, наприклад, некоректно відображатися сума платежу.

Великою проблемою є те, що з-за недоробок банку можна легко вилетіти з грейс-періоду за зовсім нешкідливі покупки, які проходять з кодом mcc 5999:12 Є зручний мобільний додаток.

13 Можна самостійно встановити ліміти по різних операцій (зняття готівки в банкоматах, витрати в день і т. д.)

UPD: 18.03.2016
Настройка лімітів, як виявилося, відображається тільки візуально, на практиці функція не працює.

UPD: 15.04.2018
Функція встановлення лімітів на різні операції запрацювала:

UPD: 14.02.2018
14 Часті акції для клієнтів.
Touch Bank проводить багато акцій, завдяки яким можна отримати підвищений кэшбэк за покупки в певних ТСП, особливо часто в якості партнерів виступають магазини електроніки. Діючі акції можна подивитися тут.

Карта Touch Bank. Недоліки

1 Відсоток на залишок біля самої карти дорівнює 0.
9% нараховується тільки на витратно-поповнюється внесок. Тут, правда, є хитрий спосіб: відсотки за вкладом нараховуються в кінці дня, тому потрібно з ранку переводити гроші на карту в сумі передбачуваних за день покупок, а ввечері (краще до 22.00) перевести їх з карти назад на вклад через мобільний додаток або інтернет-банк, щоб не втрачати відсотки.

Тільки от інтернет-банк «Тач банку» працює не завжди:

2 СМС-інформування платне — 60 рублів на місяць, причому, за неповний місяць комісія все одно 60 рублів. Комісія не береться за перші 2 розрахункових періоду (перший період може бути менше 31 дня, діє з дати активації до дати платежу, яка вказана у вашому договорі):

Послугу смс-інформування можна відключити, якщо вона не потрібна.

3 Постійні технічні неполадки, різні помилки, непрацюючі функції. Проблеми, звичайно, бувають у всіх банків, але в Touch Bank вони аж надто часто виникають, а служба підтримки працює вкрай повільно:


Причому, кількість неполадок за рік ніяк не зменшилася, просто клієнти вже до них звикли і все прощають банку за щедрі акції:

4 Проблеми з закриттям карти.
Здавалося б, що може бути простіше — потрібно в інтернет-банку натиснути на кнопку «закриття договору», вказати реквізити куди перевести залишки і оплатити всі наявні заборгованості перед банком:

Тільки от на практиці часто виникають проблеми з закриттям договору, а банк продовжує стягувати комісію за обслуговування картки та смс-інформування:

UPD: 14.02.2018
Проблеми усунені, детальну інструкцію щодо закриття картки можна подивитися тут.

5 Послуга «карта в карті» марна. Прив’язувати до карти Touch Bank інші карти безглуздо, ніяких булочок ви не отримаєте.

6 Є можливість відкрити валютні рахунки, щоправда, незрозуміло — навіщо, т. к. зняти валюту з них не вийде, всі операції зняття будуть тільки після попередньої конвертації в рублі за курсом банку.

7 Банк вимагає від своїх клієнтів зберігати всі чеки протягом 180 днів і в разі спірних ситуацій пред’явити їх на першу вимогу:

У разі ненадання чеків бонуси можуть бути скасовані:

8 Банк може вносити будь-які зміни в тарифи, попередньо повідомивши вас за 7 днів

9 Банк може запросити у вас будь-які документи і відмовити в проведенні операцій:

10 Банк може встановити вам індивідуальні ліміти на поповнення, зняття готівки, перекази і т. д.

11 Банк у будь-який момент може відключити вас від ДБО (що досить неприємно, оскільки сервіс Touch Bank дистанційний).

12 Банк може в будь-який момент заблокувати картку або просто відібрати:

Висновок

Продукт Touch Bank, безумовно, цікавий і зручний, але тільки коли працює:) 3% за повсякденні покупки – це зовсім непогано, до того ж іноді бувають додаткові щедрі акції. Безкоштовний міжбанк, безкоштовне зняття готівки в будь-яких банкоматах, зручні способи поповнення, можливість безкоштовного «стягування» з інших карт – це якраз те, що особливо цінно для справжнього професійного вкладника.

Головний недолік карти особисто для мене — це те, що карту Touch Bank можна безкоштовно покласти на полицю, коли любов пройде. Змушують обов’язково «одружитися» і користуватися тільки їй. А адже нові красиві і зручні картки так часто з’являються…

Різні блокування карт, вимог документів, що підтверджують походження коштів, встановлення індивідуальних лімітів, відключення від бонусної програми масового характеру Touch Bank не мають. Єдине, Touch Bank блокує картку, якщо вам перевів гроші якесь юридична особа.

Загалом, якщо у вас є зайві 50 000 рублів (для забезпечення безоплатності карти) або обіг ваших покупок в улюбленій категорії більше ніж 30 000 рублів на місяць, і ви готові трохи потерпіти іноді виникають технічні неполадки і глюки, то карта Touch Bank вам підійде. А вже якщо ви зовсім відважний і готові витрачати час і сили на розгляди з банком у випадку некоректного проведення різних операцій, то можете попросити банк вам підключити ще і кредитний ліміт.

UPD: 28.09.2017
Новий безкоштовний тариф Limited цілком цікавий, особливо якщо картка Touch Bank, в основному, потрібна для оформлення непоганого витратно-при поповненні вкладу. Якщо оформити карту по цьому посиланню, то після першої покупки Touch Bank нарахує вам привітальні 500 балів, еквівалентні 500 грн.

ОФОРМИТИ КАРТКУ TOUCH BANK

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments