Оновлено 22.10.2018.

Угорський OTP Group три роки намагалася розкрутити проект віддаленого банкінгу під брендом Touch Bank, однак «Тачку» так і не вдалося вивести на прибуток. У підсумку було прийнято рішення про закриття даного напрямку бізнесу, хоча за цей час і вдалося залучити понад 200 000 клієнтів:

Погіршення умов по карті Touch Bank було стрімким, пропала можливість відкривати вклади, обнулилися кредитні ліміти, зникла бонусна програма, при цьому плата за обслуговування не відмінили.

Загалом, власників картки попросили на вихід, хоча власники безкоштовного тарифу Limited раніше, можуть використовувати «Тачку» в якості транзитної карти.

UPD: 26.08.2018
В цілях боротьби з діючими клієнтами Touch Bank придумав комісію за обслуговування в розмірі залишку на рахунку, але не більше 500 руб., якщо сумарний залишок на всіх рахунках не перевищує 500 руб. і по карті не було операцій протягом 90 днів поспіль. Дана комісія актуальна для всіх тарифних планів, у тому числі Limited. Умови набирають чинності з 1 вересня.

UPD: 01.10.2018
З 04.10.2018 поповнення «Тачки» через партнерів буде коштувати 2%, поповнення з інших карт — 1% +50 руб., якщо немає заборгованості по кредиту на момент поповнення.

UPD: 22.10.2018
З 01.11.2018 обслуговування картки з безкоштовним раніше тарифом Limited стає платним, 99 руб./міс. Також з’являється комісія за зняття готівки в інших банкоматах:


Цілком природно, що «ОТП» захотів утримати колишніх клієнтів Touch Bank і запропонував їм карти на «відмінних умовах»:

В якості альтернативи «ОТП» пропонує оформити «Зрозумілу» кредитну карту і дебетову карту з кредитним лімітом під назвою «Все і відразу». Колишнім клієнтам також доступні спеціальні умови по вкладу та кредиту, але, чесно кажучи, в них я не знайшов нічого цікавого.

Просто так замовити спеціальні картки «ОТП Банку» не можна, Маринки самі телефонують клієнтам Touch Bank і пропонують оформити ту або іншу карту. Можна самому подзвонити в банк і повідомити, що ви були б не проти оформити нову картку замість карти Touch Bank. Судячи з відгуків, в такому випадку співробітник банку передзвонює через пару днів:

Найчастіше банк пропонує дебетову карту з кредитним лімітом за тарифом «Все й одразу» (тарифи KR_PP_MW_R_20_10 і KR_PP_MW_R_20_10R). Тим, у кого була карта Touch Bank без кредитного ліміту, в більшості випадків надсилають карту з кредитним лімітом в 1 рубль; тим, у кого був кредитний ліміт, відповідно, пропонують карту за цим тарифом з кредитним лімітом (його можна потім спустошити за дзвінком). Саме цей тариф ми сьогодні і будемо розглядати.

Тариф «Зрозумілою» кредитній карті практично аналогічний тарифом «Все і відразу», тільки там немає відсотка на залишок власних коштів, але трохи вище ліміти на отримання готівки.

Карта ОТП Банку для клієнтів Touch Bank. Переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

Пропоновані «ОТП Банком» картки (і з тарифом «Все і відразу», і з тарифом «Зрозуміла карта») безкоштовні без будь-яких умов:

Карта доставляється кур’єрами, активація картки відбувається автоматично протягом 3-х днів. У цей же період прийде смс з логіном та паролем інтернет-банку.

Правда, на даному етапі інтернет-банк і мобільний додаток будуть носити лише інформаційний характер. Щоб здійснювати платежі та перекази в ІБ, потрібно кодове слово, яке реєструється тільки у відділенні банку або в точках продажів (у співробітників «ОТП Банку», які знаходяться в різних магазинах для оформлення споживчих кредитів). Кодове слово, яке було в Touch Bank, автоматично «ОТП Банк» не переїжджає.

Допки до надсилається картах не передбачені.

2 Кэшбэк.

Для колишніх клієнтів Touch Bank «ОТП» придумав програму SMART cash back. Вона нагадує початкову програму лояльності «Тачці», тільки трохи краще.

За покупки в улюбленій категорії «ОТП Банк» буде нараховувати 3% кешбека, за інші покупки — 1% (коханої категорією призначається та, в якій у звітному періоді було більше всього витрат). Під звітним періодом розуміється календарний місяць. За покупки до 100 руб. включно кэшбэк не покладено. Невигідного для клієнта округлення тут немає:

Приналежність покупки до тієї чи іншої категорії визначається за MCC, всього улюблених категорій 14:

«ОТП» тут вирішив трохи схитрувати і поставив у деяких категоріях однакові МСС, так що можливі неприємні сюрпризи з визначенням, до якої все-таки категорії відноситься та чи інша покупка. Наприклад, MCC 5411 і 5300 є в категорії «Гіпермаркети» і «Щоденні покупки» одночасно, 5814 спостерігається і у «фаст-фудах», і в «Кафе і ресторанах». 5311 фігурує взагалі в 5 категоріях: «Краса і спорт», «Дитячі товари», «Щоденні покупки», «Мода» та «Електроніка і гаджети»:

Відразу варто відзначити, що в правилах програми лояльності немає вимоги обов’язково здійснювати покупки в ненависній категорії для нарахування підвищеного кешбека в улюбленій (спочатку по картах Touch Bank теж було саме так).

Місячний ліміт бонусів становить 3000. Враховуються проведені по рахунку операції:


На відміну від «Тачки», бали просто перетворюються в гроші і виплачуються 10-го числа місяця, наступного за звітним:

Є список винятків, за які кешбека не буде:

Правда, даний перелік, мабуть, неповний. Наприклад, МСС 4900 (оплата послуг ЖКГ) в ньому немає, однак користувачі пишуть, що за фактом кэшбэк за таку операцію не нараховують:

Природно, «ОТП Банк» залишив за собою право в будь-який момент поміняти бонусну програму або зовсім її скасувати.

3 Відсоток на залишок.

У карти «Все і відразу», на відміну від «Зрозумілою карти», є відсоток на залишок. Процентна ставка визначається в останній день місяця, виходячи з мінімального залишку на рахунку за календарний місяць (за станом на початок операційного дня), а от самі відсотки нараховуються вже на щоденний залишок (хоча деякі Маринки на гарячій лінії з цим не згодні). Подібна схема нарахування є, наприклад, у карти Evolution від «Ак Барса».

Якщо мінімальний залишок за календарний місяць не опускався нижче 10 000 руб., то покладені 6,5% річних на залишок від 10 000 до 600 000 руб., якщо опускався, то тільки 0,1%:

Оскільки при визначенні відсотка береться саме календарний місяць, то отримати 6,5% на залишок на місяць отримання карти нереально, оскільки на початку місяця ви просто не могли підтримувати залишок у 10 000 руб., адже картки у вас ще не було.

У «Зрозумілою карти» відсотка на залишок немає, як альтернативу можна використовувати накопичувальний рахунок, станом на 11.08.2018 на залишок від 5000,01 до 100 000 руб. нараховується 5% річних на залишок від 100 000,01 — 5,5% річних:

UPD: 31.08.2018
31 серпня «ОТП Банк» виплатив відсоток на залишок по карт для колишніх клієнтів Touch Bank, і тепер можна з упевненістю сказати, що якщо весь місяць на картковому рахунку від 10 000 руб. і вище, то відсоток нараховується саме на щоденний залишок, а не на мінімальний за місяць:

Колишні клієнти Touch Bank можуть відкрити у відділенні «ОТП» спеціальний накопичувальний рахунок за тарифом «Ласкаво просимо», по ньому нараховується 6% річних на залишок від 5000,01:


4 Безкоштовне С2С-поповнення.

«ОТП» дозволяє поповнювати свої картки з карток інших банків через сервіс на сайті без комісії («Зрозуміла» і «Все і відразу», в їх числі). Ліміт на один переклад 140 000 руб., місячний — 300 000 руб.:

Деяким клієнтам привезли картки з тарифами, які не припускали початкове безкоштовне поповнення з допомогою С2С, однак потім така можливість у них з’явилася:


Важливо, що при С2С-поповнення гроші відразу не надходять на рахунок, операція висить у холде, тобто відсоток на залишок на дану суму в цей час нараховуватися не буде. Здійснювати покупки можна відразу, штрафу за теховер в «ОТП Банку» немає.

Крім С2С, картки «ОТП Банку» можна поповнювати у власних банкоматах. А ось за поповнення картки в терміналах «ОТП» чомусь встановлена комісія:

Комісії за вхідний міжбанк немає (відправляти міжбанк краще з тих кредитних організацій, де він безкоштовний).

5 Зняття готівки в чужих банкоматах без комісії.

У дебетової картки з кредитним лімітом (тариф «Все й одразу») є можливість знімати 45 000 руб./день у сторонніх банкоматах без комісії. В тарифах, правда, ця можливість описана досить криво, там просто вказано, що 45 000 руб. — це ліміт зняття на добу, а комісія не прописана зовсім.

На практиці перевірено, що з карток «ОТП», що видаються клієнтам Touch Bank, можна знімати готівку в чужих банкоматах без комісії.

У «Зрозумілою карти» ліміт на готівку вище — 300 000 руб. Зняття готівки за рахунок позикових коштів — це непільгова операція, на неї відразу почне нараховуватися відсоток.

6 Безкоштовний донор.

З карток «ОТП Банку» можна безкоштовно стягувати гроші за допомогою сервісів сторонніх банків, комісії за донорство немає.

Думаю, очевидно, що стягання кредитних коштів — це негрейсовая операція.

7 Безкоштовне смс-інформування.

Плата за смс-інформування за картками «ОТП Банку» стягується тільки при наявності заборгованості, так що смс будуть безкоштовними, якщо не влазити в кредитний ліміт:

Якщо кредитний ліміт не потрібен, то можна на всяк випадок його обнулити на гарячій лінії, смс безумовно стануть безкоштовними:

8 Чесний грейс до 55 днів.

Кредитний ліміт може бути як у «Зрозумілою» кредитної карти, так і у дебетової картки «Все і відразу». Грейс чесний, до 55 днів, розрахунковий період — місяць, платіжний — 25 днів:

Детальніше про всіх тонкощах пільгового періоду можна почитати в статті «Домашня кредитна карта від ОТП Банку: кэшбэк 3% в супермаркетах».

Важливо: при наявності простроченої заборгованості кэшбэк не виплачується.

9 Підтримка Google Pay.

З недавніх пір клієнтів «ОТП Банку» стала доступна технологія Gpay, а ось Apple Pay і Samsung Pay поки немає.

Карта ОТП Банку для клієнтів Touch Bank. Недоліки
1 Довго везуть карту.

Доставку картки «ОТП Банку» ніяк не можна назвати оперативної, при оформленні заявки Маринки обіцяють, що карту привезуть протягом 2-х тижнів, на практиці цей термін може розтягнутися на місяць і навіть більше.

2 Не дистанційний банк.

Дивно, що Touch Bank був продуктом «ОТП Банку», ніякого натяку на якісне дистанційне обслуговування тут немає. Більшість питань вирішуються тільки через відділення.

Логічно було б просто перенести кодове слово від карти Touch Bank, але ні, для встановлення кодового слова за новими картами «ОТП» доведеться все одно прийти в банк «в цілях безпеки»:

Без кодового слова не вийде здійснити більшість операцій на гарячій лінії, також без нього можна підключити можливість здійснення платежів і переказів через інтернет-банк. Опція відкриття вкладів через інтернет-банк також підключається тільки у відділенні.

Віддалено закрити карту «ОТП Банку», на відміну від «Тачки», не вийде:

Зовнішній вигляд і функціональність мобільного програми та інтернет-банку з минулого століття:


3 Примусове згоду на додаткові послуги.

При видачі картки кур’єр дає на підпис досить об’ємний документ, в якому проставлені галочки про згоду на підключення смс-інформування (платного при використанні кредитного ліміту), на передачу своїх персональних даних багатьом конторам, на спам, на отримання карток банку поштою, а також на закриття діючої картки Touch Bank при нульовому залишку на ній:


Причому кур’єр просто не видасть карту, якщо в якому-небудь пункті закреслити галочку про згоду:


4 Немає безкоштовного міжбанку.

На відміну від Touch Bank, в «ОТП Банку» немає безкоштовного міжбанку. Переклад в іншу кредитну організацію через інтернет-банк обійдеться в 0,5%, мінімум 30 руб., максимум 300 руб.:

5 Платна виписка на пошту.

За умовчанням встановлено, що виписка приходить звичайною поштою в паперовому вигляді, у разі наявності заборгованості дана послуга платна, коштує 59 руб.

Для того, щоб отримувати виписку на електронну пошту, потрібно назвати на гарячій лінії кодове слово, за яким потрібно йти до відділення.

6 Важко поговорити з живою оператором на гарячій лінії.

Якщо просто зателефонувати на гарячу лінію, то можна втратити купу часу на прослуховування робота, жива Маринка підключається до розмови тільки при неочевидною комбінації кнопок. Користувачі встановили, що найшвидший доступ до живої людини — це вибір пункту «Зміна пін-коду».

7 Можна встановити ліміти.

В інтернет-банку можна встановити індивідуальні ліміти на різні операції, наприклад, заборонити зняття готівки в банкоматі або обмежити суму покупок за день/місяць.

8 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

У договорі комплексного банківського обслуговування АТ «ОТП Банк» також присутні вже традиційні, пов’язані з 115-ФЗ, пункти про право банку вимагати документи, відмовляти у проведенні операцій, відключати від ДБО.

У мережі можна зустріти відгуки від юридичних осіб та ВП, у яких «ОТП Банк» блокує рахунки під формальними приводами, вимагаючи підвищену комісію:

Висновок

В цілому, в «ОТП Банку» вийшло дуже навіть непогана пропозиція (тим більше, що випуск і обслуговування картки, а також смс-інформування безкоштовні), але все-таки не видатне.

6,5% на залишок, та й ще з умовою незнижуваного залишку в 10 000 руб. — за сьогоднішніми мірками, не саме вигідну пропозицію, наприклад, у «Користі» від «Хоум Кредит» при наявності 5 будь-яких покупок за місяць — 7,5% річних, у «Халви» при наявності мінімум 5 покупок на загальну суму від 10 000 руб. теж 7,5%.

Кэшбэк 3% на улюблену категорію (одна з яких — «Супермаркети») буде цілком корисний, картка також підійде для великих покупок в тих категоріях, які не прикриті іншими картами. Нагадаю, що у «Халви» при оплаті смартфоном до 31.12.2018 покладено кэшбэк 12% в магазинах-партнерах і 3% у всіх інших.

Наявність безкоштовного поповнення з карток інших банків, а також можливість бескомісійного зняття готівки в інших банкоматах роблять карту більш універсальною.

Загалом, я таку картку отримав, на всяк випадок, нехай полежить до найгірших кращих часів. Правда, якби в моєму місті не було відділення банку, то я б сто разів подумав, перш ніж на неї погоджуватися. Адже «ОТП» — це зовсім не дистанційний банк, віддалено вирішити яку-небудь проблему або просто закрити картку не вийде.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments