Оновлено 09.12.2018.

В середині літа «МТС Банк» випустив нову картку «МТС Гроші Weekend», яка, за задумом творців, повинна стати новим флагманським продуктом банку.

Картку «МТС Гроші Weekend» тепер пропонують оформити в кожному салоні мобільного оператора «МТС». Вона може бути як кредитної, так і дебетової. У сьогоднішньому огляді ми розглянемо обидві карти одночасно.

Отже, ось як виглядає реклама картки «МТС Гроші Weekend» на сайті:


Дебетова карта МТС Гроші Weekend. Переваги
1 Недорога вартість обслуговування.

Випуск чіпована неіменний дебетової картки Visa Platinum коштує 299 руб. (випуск додаткової карти коштує стільки ж). Є PayWave і 3D-Secure:

Обслуговування картки «МТС Гроші Weekend» протягом перших двох місяців безкоштовно, далі 99 руб./міс. Комісія не стягується, якщо за місяць зробити покупок на 15 000 руб. (покупки зі списку виключень в цьому обороті не враховуються) або підтримувати сумарний мінімальний залишок на карті і накопичувальному рахунку в 30 000 руб.

Хоча в тарифах і зазначено, що перші 2 місяці обслуговування картки безкоштовно, виконувати умови безкоштовності потрібно вже з другого календарного місяця, щоб 1-го числа третього місяця не потрапити на комісію:

Якщо на карті немає грошей, то комісія за обслуговування не накопичується і списується в однократному розмірі при поповненні картки:

Обслуговування до 5 додаткових карт безкоштовно, отримати допки можна тільки у відділеннях банку:2 Широка географія розповсюдження.

Отримати картку «МТС Гроші Weekend» можна не лише у відділеннях «МТС Банку», але і в будь-якому салоні «МТС», яких досить багато по країні:

3 Відсоток на залишок.

У рекламі зазначено, що 7,5% нараховується на залишок по карті:

І тільки після наведення курсору на знак питання, ми дізнаємося, що відсоток нараховується на кошти не на карті, а на накопичувальному рахунку, який відкривається при отриманні картки:

Розрахунок відсотків здійснюється щоденно на вхідний залишок за ставкою 7,5% річних, при цьому, якщо хоча б один день місяця сумарний залишок на карті і на накопичувальному рахунку опуститься нижче 1000 руб., відсотки не будуть виплачені:

Розрахунок відсотків на рахунку «Накопичувальний Weekend» починається при першому поповненні накопичувального рахунку і можливий за неповний місяць при збереженні незнижуваного залишку 1000 руб. протягом даного місяця:


UPD: 09.12.2018
Станом на 09.12.2018 за рахунком «Накопичувальний Weekend» нараховується 6% річних на залишок до 299 999,99 rub при сумарних щоденних залишків по карті і рахунку від 1000 рублів.

Карта «Халва» від «Совкомбанку»: 7,5% на залишок, кэшбэк 3-12%. Всі подробиці в статті.

Бережи Гроші! рекомендує:
4 Щотижневий кэшбэк.

За карткою «МТС Гроші Weekend» (і додаткової теж) покладений 1% кешбека в звичайних категоріях і 5% у підвищених. Заокруглень не на користь клієнта немає. На даний момент кэшбэк 5% покладений в категоріях «Кафе і ресторани» (MCC 5812, 5813, 5814), «Спортивні товари та спортклуби» (MCC 7997, 5941) і «Таксі» (4121).


Кэшбэк нараховується грошима на рахунок карти кожну п’ятницю за всі покупки з понеділка по неділю минулого тижня, які встигли пройти по рахунку. Місячний ліміт кешбека – 3000 руб.:

Ось список винятків, за які кэшбэк не покладено (ці операції також не враховуються для розрахунку обороту за місяць):


При здійсненні декількох покупок в одному ТСП (торгово-сервісному підприємстві) за день, кэшбэк наллють тільки за перші дві операції:

UPD: 09.12.2018
На додаток до 5% кешбека у підвищених категоріях за карткою «МТС Гроші Weekend» до 28.02.2018 покладені ще 10% кешбека в категоріях «Кіно і Музика» (7832, 5733, 5735), «Книги» (5943, 5942, 2741, 5192, 5994), «Фото і відео» (7221, 7395), «Розваги та ігри» (7996, 7998, 7991, 7922), «Квіти і подарунки» (5947, 5945, 5992, 5193):Максимальний розмір винагороди з урахуванням звичайної бонусної програми становить 3000 руб./міс.

5 Безкоштовне зняття готівки в будь-яких банкоматах.

З картки «МТС Гроші Weekend» можна знімати кошти в будь-яких банкоматах РФ без комісії, денний ліміт 50 000 руб., місячний – 600 000 руб. Мінімальна сума одного зняття не обмежена:

Запит балансу в сторонніх банкоматах також буде без комісії:

6 Карта вміє стягувати.

Картка «МТС Гроші Weekend» вміє безкоштовно стягувати на себе грошові кошти з карток інших банків через сервіси «МТС Банку». Важливо переконатися, щоб емітент карти-донора не стягував свою комісію за подібні операції. Детальніше про це можна почитати в статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно»:


Безкоштовно поповнити картку «МТС Гроші Weekend» можна в салонах «МТС»:

7 Висновок на карту з балансу «МТС» з комісією 1,5%.

З допомогою гаманця «МТС Гроші» можна виводити гроші з балансу мобільного телефону «МТС» на картки «МТС Банку», в тому числі і на картку «МТС Гроші Weekend». Станом на 09.12.2018 комісія за подібну операцію становить 0,9%.

Дана властивість стане в нагоді, наприклад, якщо вам потрібно перевести в готівку грошові кошти з якою-небудь кредитки. Поповнюєте баланс телефону «МТС» на сайті мобільного оператора «МТС» з будь кредитки (MCC 4814), як правило, вильоту з грейса і штрафу за цей MCC немає, а далі з допомогою гаманця «МТС Гроші» переводите кошти на картку «МТС Гроші Weekend» і знімаєте в банкоматі. Місячний ліміт на подібні операції невеликий, 40 000 руб.

8 Безкоштовне смс-інформування.

Плата за смс-інформування за основною та додатковими картками «МТС Гроші Weekend» не стягується.

9 Підтримка Android Pay, Apple Pay, Samsung Pay.

Картка «МТС Гроші Weekend» підтримує сучасні технології оплати за допомогою смартфона:

Для популяризації цих сервісів проводяться різні акції:

10 Привілеї Visa.

Картка «МТС Гроші Weekend» має категорію Platinum і, за запевненнями банку, дозволяє отримати різні привілеї від платіжної системи Visa, за винятком страховок:

Дебетова карта МТС Гроші Weekend. Недоліки
1 Не є безкоштовним донором.

Картка «МТС Гроші Weekend» не є безкоштовним донором, при стягуванні з неї грошових коштів через сторонні сервіси передбачена комісія 0,3%, мінімум 30 руб.

UPD: 05.12.2017
З 1 грудня 2017 дебетові картки «МТС Банку» перестали бути анти-донорами, тобто тепер з них можна без комісії стягувати грошові кошти за допомогою сервісів інших банків (які вміють це робити безкоштовно).

2 Повільне проведення операцій всередині банку.

За «МТС Банком» міцно закріпилася репутація одного з найбільш повільних кредитних організацій. Внутрішні перекази, а також поповнення проводяться вкрай неоперативно, з-за цього часто трапляються різні технічні овердрафти.

Загалом, щоб не нарватися на теховер, краще зайвий раз подивитися виписку з рахунку в інтернет-банку, в ній видно, проведена фактично та чи інша операція.

3 Нав’язування страховки.

Після формування ПІН-коду до карти гаряча лінія «МТС Банку», не соромлячись, перемикає на співробітника страхової компанії, який намагається втюхати страховку, при цьому просить навіть назвати CVC-код картки. Природно, потрібно відмовлятися і нікому не розкривати реквізити своєї картки:Завжди перевіряйте, які документи ви підписуєте, навіть якщо ви озвучили співробітникові свою відмову від страховки, щоб уникнути подібних ситуацій:


4 Комісія за зарахування від ІП і юросіб.

За зарахування грошових коштів від ІП та юросіб в «МТС Банку» передбачена комісія 5%:

Так що краще не поповнювати картки «МТС Банку», наприклад, з брокерського рахунку:

5 Потрібно зберігати чеки 1 рік.

«МТС Банк» вимагає зберігати всі чеки за операціями протягом 1 року:

6 Складно додзвонитися до оператора.

Додзвонитися на гарячу лінію «МТС Банку» і поспілкуватися з живим оператором – це не така проста задача:


7 Немає безкоштовного міжбанку.

Міжбанк в інші кредитні організації через інтернет-банк коштує 0,3%, мінімум 20 руб.:

8 Труднощі із закриттям карти.

Подати заяву на закриття картки і рахунку можна в салонах «МТС», проте іноді з цим виникають проблеми.

Ось відгук клієнта, який хотів закрити свою зарплатну картку, а представник банку порекомендував звернутися за допомогою у вирішенні даного питання до колишнього роботодавця, хоча заяву на закриття картки та рахунки можна відправити і Поштою Росії:

Іншому клієнту співробітник банку не запропонував альтернативних способів закриття картки та рахунки, крім особистого звернення в банк:

У такому разі карту не могли закрити в салоні «МТС», оскільки система відображала, що такого клієнта немає:

9 Комісія за бездіяльність.

Якщо на картковому рахунку не було прибуткових (крім нарахування відсотків) або видаткових операцій протягом 180 днів, то почне списуватися комісія в 300 руб./міс. поки залишок не обнулиться:

10 Невигідний курс конвертації.

Курс конвертації «МТС Банку» при покупках за кордоном вигідністю не відрізняється і може становити близько +4% до курсу ЦБ РФ.:


11 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у «МТС Банку» також є.

Кредитна картка МТС Гроші Weekend. Основні плюшки
1 Недороге обслуговування.

Ліміт кредитування у кредитної карти MasterCard «МТС Гроші Weekend» може бути до 299 999 рублів, процентна ставка 23-35% річних (визначається індивідуально). Вартість обслуговування 900 руб./рік. (обслуговування кредитної допки теж платне). Плати за випуск немає. Замовити кредитку «МТС Гроші Weekend» можна на сайті:


На відміну від дебетовки, у кредитки смс-інформування платне:

На сайті мобільного оператора «МТС» є інформація, що при відправці заявки за допомогою короткого номера 333 абоненти «МТС» можуть розраховувати на безкоштовний перший рік обслуговування:

Для подачі заявки на кредитну карту потрібно відправити останні 4 цифри номера паспорта на короткий номер 333. Плата за смс на цей номер в домашньому регіоні не справляється:

Відправивши смс, ви доручаєте банку провести експрес-оцінку кредитоспроможності, за результатами якої банк приймає рішення про видачу кредитної картки «МТС Гроші Weekend»:

Після отримання схвалення потрібно прийти в салон «МТС» з паспортом, додаткових документів не вимагається.

2 Зняття власних коштів без комісії.

З кредитної картки «МТС Гроші Weekend» можна знімати власні кошти в будь-яких банкоматах РФ без комісії. Денний ліміт 50 000 руб., місячний – 600 000 руб.

Дана можливість буде дуже корисна власникам кредитних карток «Тінькофф Банку», які захочуть скористатися опцією «Переказ Балансу» (детальніше читайте у статті «Кредитна карта Тінькофф Платинум: Секрети пивовара»).

При знятті власних коштів блокується сума з комісією, потім комісія пропадає, іноді можливі технічні накладки:

3 Пільговий період до 51 дня.

Бонусна програма у кредитної картки «МТС Гроші Weekend» така ж, як і у дебетової, 1% кешбека за все і 5% у підвищених категоріях. Для отримання максимальної вигоди карту потрібно використовувати, дотримуючись умови пільгового періоду кредитування.

Грейс-період у кредитної картки «МТС Гроші Weekend» нечесний, тобто для того, щоб почався новий пільговий період, кредитку обов’язково потрібно виводити в нуль в платіжному періоді.

Розрахунковий період – календарний місяць. Платіжний період триває до 20-го числа місяця, наступного за розрахунковим.

Основна складність полягає в тому, що на операції в платіжному періоді пільговий період не поширюється, якщо не погашена заборгованість за розрахунковий період. Ось як дана особливість завуальована в офіційних документах:

Тим не менш, використовувати кредитку «МТС Гроші Weekend» в пільговий період і не платити відсотки цілком реально. Для наочності намалюємо картинку.

Припустимо, що розрахунковий період з 1 по 31 липня, платіжний період до 20 серпня.

5000 нам потрібно погасити до 20 серпня, тоді не потрібно буде платити «МТС Банку» відсотки за користування позиченими грошима.

Однак якщо ми захочемо скористатися нашою кредиткою в серпні до того, як виведемо карту в нуль, то на цю покупку грейс-період поширюватися не буде. Тобто в нашому випадку покупка в 2000 руб. не стане пільговою. Якщо ж ми виведемо карту в нуль в серпні (нуль повинен «переночувати» на картці), і зробимо купівлю після цього, то почнеться новий пільговий період, і 2000 руб. потрібно буде погасити до 20 вересня, при цьому відсотки за цей період платити не потрібно.

Такі умови грейс-періоду, звичайно ж, створюють певний дискомфорт. Не секрет, що фактично покупки за рахунком проходять через кілька днів. Тобто якщо здійснювати операції за карткою «МТС Гроші Weekend» в кінці місяця, припустимо 29-30 числа, то ці покупки, швидше за все, проведуться за рахунком вже в наступному місяці, і пільговий період на них діяти не буде.

Таким чином, краще здійснювати операції за рахунок позикових коштів за кредиткою «МТС Гроші Weekend» числа до 25-го.

Далі залишається два варіанти, можна погасити заборгованість до початку розрахункового періоду і продовжити користуватися картою для покупок (тобто фактично грейс буде менше місяця), або не робити покупок у платіжному періоді і погасити заборгованість ближче до 20-го числа, тобто максимально використовувати грейс.

На зняття готівки з кредитки «МТС Гроші Weekend» або перекази по номеру картки за рахунок позикових коштів пільговий період не поширюється (додатково буде комісія у 3,9%+350 руб).

Якщо не внести навіть мінімальний платіж, то буде, звичайно, і штраф і неустойка.


UPD: 08.10.2018
З 01.07.2018 на старих і нових кредитних картах «МТС Гроші Weekend» і «МТС Smart Гроші» замість незручного нечесного грейса, коли новий пільговий період починався тільки після погашення заборгованості за минулий розрахунковий період, став застосовуватися чесний грейс. Розрахунковий період — календарний місяць, платіжний період — наступні 20 днів.Трохи незручно, що сума заборгованості, яку потрібно внести для виконання умов пільгового періоду, в інтернет-банку окремо ніде не відображається (вказана тільки загальна сума боргу), тобто потрібно або вираховувати її самому, або телефонувати на гарячу лінію:


4 Картку зручно поповнювати.

Карта «МТС Гроші Weekend» безкоштовно поповнюється з карток інших банків, у салонах «МТС», а також з гаманця «МТС Гроші»:

За поповнення гаманця «МТС Гроші» з карток інших банків сервіс комісію не бере:

MCC–код операції (при сумі до 1000 руб.) визначається як 6051 (Foreign Currency, Money Orders):

У деяких кредитних карток (їх дуже мало) за цей MCC немає вильоту з грейса і комісії:

Висновок

Кредитною карткою «МТС Гроші Weekend» цілком можна знайти застосування, особливо в перший безкоштовний рік обслуговування.

Дебетова картка теж має ряд своїх переваг. У недавньому порівняльному огляді кращих дебетових карт з кэшбэком і відсотком на залишок карта «МТС Гроші Weekend» виявилася в числі лідерів.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments