Оновлено 25.03.2018.

Сьогодні огляд серійного вкладника буде присвячено ще однією цікавою картці — «МТС Гроші». На перший погляд може здатися, що даний продукт не представляє особливого інтересу для справжнього професійного вкладника: ні, наприклад, безкоштовного міжбанку або можливості безкоштовного поповнення з інших карт, до того ж у карти платне обслуговування та платні додаткові опції. Однак картка «МТС Гроші» має свої переваги, особливо якщо підійти до її застосування з деякими знаннями.

Насамперед варто відзначити, що, отримуючи картку «МТС Гроші», ви стаєте клієнтом досить великого банку ПАТ «МТС Банк», що займає 46 місце за розмірами активів нетто по Росії (відповідно, ваші гроші на карті і накопичувальному рахунку до 1,4 млн рублів застраховані у системі страхування вкладів). У 2015 році «МТС банк» був докапіталізований державою шляхом надання облігацій федерального позики на суму 7,246 млрд рублів. Я помістив «МТС банк» в свій білий список надійних банків, у яких точно не відкличуть ліцензію в найближчі півроку.

Карта «МТС Гроші» спочатку виглядає дещо складним і заплутаним продуктом: є різні тарифи з різною вартістю, різними назвами («МТС Гроші» і «МТС Гроші Вклад»), є додаткові платні опції. Однак, насправді, нічого складного тут немає. Про все по порядку.

Ось як виглядає реклама карти:

Карта МТС Гроші. Переваги

1 Карту можна швидко і зручно отримати або безпосередньо у відділенні банку, або в салоні МТС. Карта неіменна. По суті, карта є кредитною з кредитним лімітом в 0 рублів. Раніше видавали картки навіть без чіпа і Pay Pass. Категорія карти може бути Standard, Gold або World. У картки «МТС Гроші» є кілька тарифів: «Базовий» за 300 рублів на рік, тариф «Плюс» за 590 рублів, тариф «Екстра» за 700 рублів:

Принципової різниці між тарифами ні, вони не впливають ні на суму видачі в банкоматах, ні на розмір бонусів, хіба що тариф «Екстра» дозволяє підключити кредитний ліміт (виходячи з тарифів), щоправда, «МТС банк» надає цю послугу тільки зарплатним клієнтам.

В описі тарифу «Плюс» на сайті МТС написано, що кредитний ліміт по картці теж можливий (до 40000 рублів)

Тариф «Базовий» часто з різних причин взагалі неможливо отримати (тариф вказано, що він підключається в рамках «перехресних продажів», тільки не зовсім зрозуміло, що під цим мається на увазі). Хоча у деяких клієнтів все ж вийшло підключитися до тарифу «Базовий» у відділеннях банку:

Якщо узагальнити, то, в основному, обслуговування карти коштує 590 рублів в рік, наймасовіший тариф називається «Плюс».

UPD: 24.11.2017
Новим клієнтам карта «МТС Гроші» більше не видається:

Зараз «МТС Банк» просуває іншу карту — «МТС Гроші Weekend». Чинні власники картки «МТС Гроші» зможуть її перевипустити при бажанні з тим же тарифом:

2 До всіх картах «МТС Гроші» автоматично підключається безкоштовна послуга «Накопичувальна+». Відповідно, на залишок коштів на картці нараховується 7,5% річних (при щоденному незнижувальному залишку в 1000 рублів і максимальною сумою в 299000 рублів, і 6% на залишок від 300000 рублів). На накопичувальний рахунок «Накопичувальний+» також нараховується 7,5% (при щоденному незнижувальному залишку 1000 рублів):

Зверніть увагу — виходячи з тарифу, невідомо, що буде з сумою на карті в проміжку від 299000 до 300000 🙂

Також майте на увазі, що покупки не відразу списуються з карткового рахунку (сума блокується, списання відбувається після підтвердження від платіжної системи, зазвичай через 2-3 дні). Відповідно, якщо доступний баланс на картці опустився нижче 1000 рублів, то можна встигнути поповнити рахунок до того моменту, як гроші фактично спишуться з рахунку, і залишок по ньому опуститься нижче 1000 рублів, щоб не втратити відсотки за весь місяць.

Відсотки розраховуються виходячи з залишку коштів на кожний день, що нараховуються раз на місяць.

UPD: 24.11.2017
З 01.12.2107 за картками «МТС Гроші» скасовується відсоток на залишок, якщо хоча б один день місяця на карті було менше 100 000 руб. При незнижувальному залишку від 100 000 до 299 999 руб. буде нараховуватися 6,5% річних, від 300 000 руб. – 6%. За рахунком «Накопичувальний+» — 6,5% річних при незнижувальному залишку від 1000 руб.

UPD: 25.03.2018
З 1 квітня 2018 при незнижувальному залишку на карті «МТС Гроші» від 100 000 до 299 999 руб. буде нараховуватися 6% річних, від 300 000 руб. – 5,5%. За рахунком «Накопичувальний+» — 6% річних при незнижувальному залишку від 1000 руб.

3 Можливість отримувати 3% кешбека від всіх покупок. Правда, для цього потрібно підключити платну опцію: або «Мобільна» за 500 руб./рік, або «Шопінг» за 1500 руб./рік.

Взагалі, у картки «МТС Гроші» є 4 опції: «МТС Бонус», «Мобільний», «Шопінг», «Подорожі», одну з яких можна підключити, крім опції «Накопичувальна+». Підключити опції можна самостійно в інтернет-банку.

Опція «МТС Бонус»

Безкоштовно, але накопичення балів (які, в основному, можна обміняти тільки на послуги МТС) мені здалося абсолютно безглуздим.

Опція «Мобільна»

Вартість підключення — 500 рублів в рік. 3% відсотка від безготівкового обороту по карті повертається на ваш особовий мобільний рахунок. Максимальна сума кешбека — 1000 рублів на місяць (відповідно, сума покупок у цьому випадку буде становити 33333 рубля).

Далі виникає питання: а що робити з грошима на рахунку МТС, як вивести гроші з МТС на банківську карту або заплатити за послуги з мінімальною комісією? Є кілька варіантів:

А) Можна без комісії з рахунку мобільного телефону МТС оплатити послуги домашнього інтернету і телебачення МТС за допомогою послуги «Легкий Платіж».

Б) Також через «Легкий Платіж» можна з мінімальною комісією або взагалі без комісії сплатити деякі інші послуги, крім інтернету і ТБ від МТС. Для кожного регіону свій набір послуг з різними комісіями. Наприклад, в Москві з рахунку телефону МТС можна безкоштовно поповнити картку «Трійка»:

Або, наприклад, оплатити послуги компанії «ВАТ Мосэнергосбыт» з комісією у 1,5%:

В) Можна вивести гроші через «Легкий Платіж» (розділ «Погашення Кредитів») на свій рахунок у банку, наприклад, на картку «Ощадбанку» за номером рахунку, комісія за переказ складе 2,6%. Або, наприклад, на картку «Альфа Банку» за номером карти, комісія буде також 2,6% (мінімум 60 рублів):

Також майте на увазі, що будь-яка проводка платежу через сервіс «Легкий платіж» додатково коштує 10 рублів.

UPD: 24.11.2017
Г) Гроші з балансу мобільного «МТС» можна перевести на будь-яку картку «МТС Банку» через електронний гаманець «МТС Гроші». Комісія складе 1,5%. Детальніше про це читайте у статті Секрети сервісу «Секрети сервісу Яндекс.Гроші: як використовувати без комісії і з кэшбэком».

Опція «Шопінг»

Вартість підключення — 1500 рублів в рік. 3% від покупок повертаються на банківську карту. Максимальна сума кешбека — 1500 рублів на місяць (відповідно, виходить при витратах в 50000 рублів). Необхідний оборот по карті — 15000 рублів (в обороті враховуються покупки, які не входять в список виключень). Також майте на увазі, що враховуються тільки фактично проведені операції по рахунку (зазвичай списання відбувається через 2-3 дні після покупки, але може і через 30 днів).

Опція «Подорожі»

Вартість підключення — 1300 рублів на рік, дозволяє обмінювати бали на рублі при оплаті авіаквитків, готелів і оренди автомобілів (1 бал = 0,5 крб. На кожні витрачені 15 рублів нараховується по 1 балу за покупки в Росії і по 2 бали за кордоном (по карті категорії GOLD або World).

Іншими словами, якщо у вас картка категорії Gold або World, кэшбэк виходить 3,33% (при покупках в Росії) і 6,66% (при покупках за кордоном, правда, при оплаті в іншій валюті потрібно враховувати втрати на конвертації). Ще «МТС-Банк» нараховує 15% від середньорічного залишку балів раз на рік. Термін дії балів 3 роки.

В принципі, дана опція вигідніше, ніж опція «Шопінг» та «Мобільна», особливо якщо у вас великі витрати на місяць (більше ніж 50000 рублів, т. к. при підключенні опції «Шопінг» максимальна сума кешбека дорівнює 1500 рублів на місяць), і ви або хтось із ваших близьких періодично кудись літає і зупиняється у готелях.

Список операцій, за який кэшбэк не покладено (покупки в цих категоріях також не враховуються при розрахунку обороту по карті для опції «Шопінг») однаковий для всіх опцій:


Зверніть увагу, що кэшбэк за операціями оплати товарів і послуг в підприємствах торгівлі і сервісу, які неможливо однозначно визначити за видом їх діяльності, а також в підприємствах, що надають вузькоспеціалізовані послуги (МСС 5999, 7399, 8999), не виплачується, якщо тільки дані покупки були здійснені в мережі інтернет. Відповідно, банк у багатьох випадках автоматично за цим категоріям кашу не нараховує, а у разі незгоди доведеться надати чеки, щоб довести свою правоту:


Проблема в тому, що в інтернет-банку МТС відразу дізнатися, який конкретно МСС код у тієї або іншої торгової точки, не можна. Відповідно, є три варіанти дій:

А) Зберігати взагалі всі чеки (правда МТС Банк так і зобов’язує, але про це трохи нижче).

Б) Заздалегідь дізнатися, який MCC код у даного конкретного об’єкта (з допомогою «флагомеров», наприклад, «Авангарду» або «Кукурудзи»).

В) Розслабитися і не морочитися. Кожен вибирає найбільш підходящий для себе шлях.

Судячи з відгуків клієнтів, кэшбэк також не нараховується в категоріях «Fines» (Штрафи MCC 9222) і «Government Services» (Урядові послуги МСС 9399):


До речі, спробуйте перевірити, який МСС видасть код поповнення рахунку мобільного телефону в найближчих до вас салонах МТС при оплаті картою «МТС Гроші» у оператора на касі, цілком може бути, що це виявиться МСС 4812 (Телекомунікаційне обладнання), за яку вам покладені 3% каші.

UPD: 24.11.2017
Представник «МТС Банку» підтвердив, що за MCC 9311 (цей код видається при сплаті податків через Держпослуги) кэшбэк є:

У картки «МТС Гроші» є ще спеціальний тариф «Промо», де кэшбэк 2% на рахунок мобільного телефону, максимальна сума кешбека в місяць — 2000 рублів, а плата за перший рік не стягується. Отримати картку з таким тарифом можна, якщо запитати в МТС банку споживчий кредит:

4 Картку зручно поповнювати в салонах МТС, яких скрізь досить багато. Можна поповнити картку через термінали МТС, щоправда, виявляється, там місячний ліміт поповнення 60000 рублів:

Також є деякі затримки з зарахуванням грошей на карту при поповненні через термінали МТС:

Як виявилося, є салони МТС, які відмовляються поповнювати картку «МТС Гроші» без комісії, т. к. вони працюють по франшизі:

Картку «МТС Гроші» без комісії можна поповнити у відділеннях і банкоматах «МТС банку».

Природно, карту МТС гроші можна поповнити банківським переказом (робити це потрібно з банків, де є безкоштовний міжбанк).

Також на сайті «МТС Банку» зазначено, що картку «МТС Гроші» без комісії можна поповнити в терміналах Qiwi, які встановлені в салонах МТС:

Для поповнення без комісії потрібно знайти в терміналі спеціальний банер:

Гроші з Ківі йдуть на картку «МТС Гроші» кілька днів, так що можна нарватися на технічний овердрафт:

За часті поповнення Qiwi-терміналів картку «МТС Гроші» можуть заблокувати:

5 З картки «МТС Гроші», крім «рідних» банкоматів, можна без комісії знімати гроші в банкоматах «ВТБ 24» і «Ощадбанку»:

Денний ліміт зняття — 50000 рублів (майте на увазі, що «Ощадбанк» і «ВТБ 24» за чужими картками видають 5000-7500 рублів за раз).

6 Є мобільний додаток.

Карта МТС Гроші. Недоліки

1 Головний недолік — це платне обслуговування та платні опції.
Щоб отримувати кэшбэк 3% (максимально 1500 в місяць), потрібно отримати картку за 590 рублів + підключити опцію «Шопінг» за 1500 рублів. Звичайно, ці 2090 рублів відіб’ються за пару місяців, якщо регулярно користуватися картою. Однак варто мати на увазі, що комісія за підключення послуг і опцій не повертається, навіть якщо ви ними не користуєтеся. Відповідно, якщо ви, наприклад, підключили опцію «Мобільна» за 500 рублів, а потім вирішили підключити «Шопінг» за 1500 рублів, 500 рублів за минулий опцію вам ніхто не поверне.

2 Платне смс-інформування – 50 руб. на місяць (не забудьте вимкнути цю функцію при оформленні картки, якщо вона вам не потрібна):

3 У разі нестачі коштів на рахунку для списання якої-небудь комісії, або у разі виникнення технічного овердрафту банк списує потрібні суми без додаткового розпорядження держателя картки за рахунок надання кредиту за договором:

Починають капати штрафні санкції, в розмірі 0,1% на день:

Причому, технічний овердрафт за картками «МТС Гроші» виникає досить часто, тому що відбуваються постійні затримки з фактичним зарахуванням поповнення на рахунок. Гроші стають доступні в платіжному ліміт карти, а фактично до банку дістатися не встигають.

Клієнти скаржаться на затримки зарахування коштів на карти і при поповненні картки «МТС Гроші» з інших карток, і перекази між своїми рахунками, і при поповненні міжбанком, і при поповненні у салонах МТС:

4 «Натягнути» на картку «МТС Гроші» з інших карт без комісії можна.

UPD: 24.11.2017
Картки «МТС Банку» тепер можна поповнювати без комісії з карток інших банків через форму на сайті банку (UPD: 22.02.2018: ДО картки «МТС Гроші» це не відноситься).

5 З картки «МТС Гроші» не можна без комісії «стягнути» гроші на інші карти. Вихідний Money Send з карток «МТС Гроші» коштує 0,3% (мінімум 30 рублів).

UPD: 05.12.2017
З 1 грудня 2017 дебетові картки «МТС Банку» перестали бути анти-донорами, тобто тепер з них можна без комісії стягувати грошові кошти за допомогою сервісів інших банків (які вміють це робити безкоштовно).

6 Немає безкоштовних вихідних банківський переказів (коштує 0,3%, мін 20 рублів).

7 Банк вимагає зберігати всі чеки цілий рік:

8 не Можна самостійно налаштувати ліміти за операціями з карткою (відключити покупки в інтернеті, поставити заборону на зняття готівки в банкоматі і т. д.).

9 Банк може змінювати будь-які умови і тарифи в односторонньому порядку, попередньо повідомивши вас за 10 днів. Відповідно, ставка на накопичувальному рахунку і відсоток на залишок по карті, рівні зараз 7,5%, можуть у будь-який момент зменшитися (UPD: 24.11.2017: C 1 грудня — від 0 до 6,5%). Якщо вам щось не подобається — можете розірвати договір:

Особливо неприємно, що плату за обслуговування і підключення опцій банк бере відразу. А всі зміни, на думку банку, ви повинні просто взяти, хоча спочатку, при внесенні плати, розраховували на цілком конкретні умови. Даний пункт суперечить закону «Про захист прав споживачів», якість послуги не може бути погіршене, порівняно з початковими характеристиками.

Ніякі сплачені раніше комісії банк повертати не збирається:

10 Банк може встановити вам індивідуальні ліміти по карті:

11 Банк може запитувати у вас будь-які документи, вимагати пояснити економічний зміст, не виконувати ваші доручення за операціями:


12 Банк може відключити вас від ДБО (дистанційне банківське обслуговування). У цьому випадку, щоб скористатися своїми грошима, потрібно буде їхати безпосередньо в офіс «МТС Банку», салони зв’язку МТС не підійдуть. Необхідні документи (завірені копії), а також пояснення економічного сенсу транзакцій можна відправити банку поштою.


Висновок

Як бачите, огляд карти «МТС Гроші» вийшов дещо нестандартним, не вдалося перерахувати спочатку безумовні плюси карти, а тільки потім мінуси. У всіх плюсах карти є якісь обмеження, умови, ліміти.

Вартість карти з підключеною опцією «Шопінг» коштує 590+1500=2090 рублів (з опцією «Мобільна» 590+500=1090). Максимальна сума 3% кешбека за всі покупки в рік буде дорівнювати 1500*12=18000 рублів (1000*12=12000 з опцією «Мобільна», мінус комісія за переказ грошей з рахунку МТС на банківську карту). Також буде додатковий дохід від відсотка на залишок по карті.

Загалом, карта «МТС Гроші» має право на існування. Головне — поповнювати карту завчасно, аби не вляпатися у технічний овердрафт. Варіант «поповнили відразу пішли витрачати» з картою «МТС Гроші» не проходить.

Якщо у вас карта «МТС Гроші» буде основною і ви плануєте витрачати по ній 40000 — 50000 рублів кожний місяць, то має сенс підключити опцію «Шопінг» (найближчі конкуренти — карта «Кукурудза» з функціями «відсотки на залишок» і «подвійна вигода», але там 3% кешбека дають «фантиками», а не рублями, до того ж по ній нещодавно додався додатковий перелік операцій, за які кэшбэк не нараховується; і карта «Touch Bank», яка також дає 3% балами, але тільки на улюблену категорію, зате у цієї карти є багато інших плюшок).

Якщо карта «МТС Гроші» у вас не основна, і до того ж ви — абонент МТС, то опція «Мобільна» буде вигідніше. вам не потрібно буде підтримувати необхідний оборот в 15000 рублів для отримання кешбека, а плату в 1090 рублів в рік ви зможете легко відбити, розплачуючись в категоріях, де у вас менший кэшбэк по основній карті.

На мій погляд, карта «МТС Гроші» до звання основний не дотягує.

Нещодавно у карти з’явилася молодша сестра, докладніше про неї в статті «Карта МТС Смарт Гроші: скільки можна заощадити».

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments