Сьогодні на ринку представлено зовсім небагато карт, які на постійній основі пропонують підвищений кэшбэк в категорії «Подорожі», їх можна перерахувати по пальцях однієї руки. Зазвичай витрати на авіа – і ж/д квитки, бронювання готелів та оренду авто зовсім не маленькі, тому більшість кредитних організацій і не хоче пропонувати наваристу кашу за подібні покупки.

Більшість, але не всі. 5% кешбека за подорожі можна отримати за картками «Бінбанку», якщо зробити цю категорію коханої, максимум 1500 руб./міс. Проте в 2019 році «БІНБАНК» приєднається до «Відкриття», і дуже ймовірно, що оформити нові карти з програмою «Бинбонус» вже не вийде. По кредитній Карті Platinum з Користю» від «Хоум Кредит Банку» можна також отримати 5% кешбека за подорожі (максимум 3000 руб./міс.), однак вартість карти зависока — 4990 рублів/рік, до того ж банк дуже неохоче схвалює нормальні кредитні ліміти. У дебетової «Користі» кэшбэк у цій категорії лише 3% (максимум 3000 руб./міс.).

Банк «Східний» по «Карті Мандрівника» обіцяє 5% кешбека за покупки в категорії «Подорожі» і 2% на все інше. Ось як виглядає реклама картки на сайті банку:

Карта Мандрівника від банку Східний. Переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

«Карта Мандрівника», як і інша кредитна карта «Східного» — «Тепло», може бути незмінною миттєвого випуску Visa Instant Issue або іменний Visa Classic. Причому випуск іменної безкоштовний, а ось випуск моменталки платний, 1000 руб. Обслуговування і тієї, і іншої картки безкоштовне. Онлайн-заявка карти на сайті також можлива, перезвонившей Маринку потрібно сказати, що вам потрібна саме «Карта Мандрівника», і що ви заберете її у відділенні:


ЗАМОВИТИ КАРТУ МАНДРІВНИКА

Кредитний ліміт у «Карти Мандрівника» може бути від 55 000 до 400 000 руб.

Одразу замовити іменну картку у «Східного» чому не можна, однак є обхідний маневр, щоб не платити банку зайві гроші. Аналогічно кредитці «Тепло» можна спочатку одержати неименную картку і потім вже замовити іменну Картку Мандрівника». Плата за випуск моменталки спишеться тільки після першої операції по ній, якщо її не робити, то і списань не буде.

Після того, як у відділення прийде іменна картка, неименную потрібно закрити і попросити перенести кредитний ліміт на нову картку (Маринка зробить це без проблем).

У банку «Східний» діє акція «Приведи друга», за якою можна отримати 500 руб. Перед оформленням заявки на «Карту Мандрівника» скажіть співробітникові банку, що у вас є промокод 114129371. При здійсненні за допомогою картки покупок від 20 000 руб. і більше протягом 30 днів з моменту її отримання, «Східний» подарує вам 500 руб.

2 Широка географія розповсюдження.

Банк «Східний» представлений в 64 регіонах РФ і має 700 відділень по країні:

3 Кэшбэк 5% на подорожі та 2% на все.

«Східний» обіцяє платити 5% кешбека милями за покупки в наступних категоріях:

● «Авіалінії»: МСС 4511, 3000-3299;
● «Бронювання готелів»: МСС 3501-3799, 7011;
● «ЖД квитки»: МСС 4011, 4112;
● «Оренда автомобілів»: МСС 3351-3441, 7511, 7512.

І 2% за всі інші покупки. Невигідного для клієнта округлення при нарахуванні миль немає:


Кэшбэк покладений при використанні як власних коштів, так і позикових.

Список винятків, за які «Східний» не нараховує кэшбэк, досить короткий (мобільний зв’язок і комуналка там є, а от страховки і податків немає):

Максимальна загальна сума покупок, за які будуть нараховані милі, становить 100 000 руб. на календарний місяць (значить, якщо витрачати тільки в категорії «Подорожі», то максимально можна розраховувати на кэшбэк в 5000 миль в місяць):

Милі нараховуються на наступний день після здійснення операції, а от скористатися ними для компенсації покупки можна тільки через 30 днів. 1 миля відповідає 1 рублю. Термін дії миль обмежений 2 роками:
Основна незручність полягає в механізмі перетворення миль в рублі. Милями можна відшкодувати тільки повну вартість покупки, зробленої не раніше 90 днів до категорії з підвищеним кэшбэком.

При цьому є невигідна шкала витрати миль з кроком 3000. Так за покупку до 6000 руб. спишеться 6000 миль, за покупку від 6001 до 9000 — 9000 миль і т. д.

Така ж схема компенсації вартості покупки милями у кредитки Tinkoff All Airlines. Природно, що задумка творців була в тому, щоб через заокруглень користувачі втрачали частину кешбека, адже втрат не буде тільки при круглих покупках в 6000, 9000, 12000 руб. і т. д.

Звичайно, такий крок для перетворення миль в рублі не виглядає справедливим для клієнта, не у кожного квитка вартість близька до цих сум. Подарункові сертифікати «Аерофлоту» дозволяють обійти це обмеження. Їх можна придбати на сайті авіакомпанії з будь-яким номіналом від 5000 руб.

Даним сертифікатом можна оплатити частину вартості перельоту компанією «Аерофлот». Якщо номінал сертифіката більше вартості, то залишок не згорає, і його можна буде використовувати в наступний раз.

MCC-код операції (3011) підходить під категорію «Авіаквитки», його можна компенсувати милями:

Загалом, купуємо сертифікат «Аерофлоту» за 6000 руб., компенсуємо цю покупку милями без втрат, і використовуємо його для оплати вартості квитка самого «Аерофлоту», залишок доплачуємо картою. У підсумку на перетворенні миль в рублі нічого не втрачаємо.

Те ж саме можна провернути з подарунковим сертифікатом сайту biletix.ru.

Даним сертифікатом можна оплатити частину вартості квитка будь-якої авіакомпанії, що оформляється через цей агрегатор (за моїми спостереженнями, ціни там трохи вище, ніж на сайтах авіакомпаній, але на заокругленнях втрати були б набагато більше). Важливо тільки, щоб вартість квитка була більше номіналу сертифіката (залишок потрібно буде доплатити картою), оскільки якщо ціна менше, то залишок сертифіката згорить.

MCC-код покупки сертифікату на biletix цілком кошерний — 4511, він потрапляє в категорію «Авіаквитки»:


Варто відзначити, що в правилах бонусної програми по «Карті Мандрівника» немає конкретного пункту, що милі можуть не нарахувати при здійсненні покупок, тільки у підвищених категоріях. А ось, наприклад, в іншій кредитки «Східного», «Автокарты» (10% кешбека на АЗС та 3% за оплату таксі, штрафів, каршеринга, паркувань), такий пункт є.

4 Чесний грейс до 56 днів.

У кредитної Карти Мандрівника» чесний пільговий період до 56 днів. Детальніше про те, що таке чесна/нечесний грейс, можна почитати в статті «Грейс-період: тонкощі пільгового періоду кредитування».

Розрахунковий період починається з наступного дня після отримання карти і триває 1 місяць. Платіжний період становить 25 днів з дати закінчення розрахункового періоду:


Припустимо, ми отримали карту 1 серпня, покупку здійснили 2 серпня, тоді розрахунковий період буде до 2 вересня, платіжний період — до 27 вересня. Покупки, здійснені після 2 вересня, підуть в наступний розрахунковий період, борг за ним потрібно буде погасити до 27 жовтня:

Якщо борг погасити не повністю, то пільговий період скасовується, і відсотки розраховуються за весь період.

При виникненні простроченої заборгованості (за внесення мінімального платежу у 1%, мінімум 500 руб.) передбачені різні штрафи, залежно від ліміту та періодичності:

Власні кошти з кредитки в рідних банкоматах можна зняти без комісії, а ось за готівку кредитного ліміту доведеться розщедритися на комісію в 4,9%+399 руб.

За зняття готівки з Картки Мандрівника» за межами РФ комісії немає як при використанні власних, так і при використанні позикових коштів:

Однак кредитні гроші краще не переводити, т. к. на такі операції не поширюється пільговий період кредитування, та відсотки починають капати відразу, а вони у «Східного» гігантські і можуть досягати 78,9%:

Також пільговий період не поширюється на перекази з кредитки, оплату інтернет-банку і саме нарахування комісії за переведення в готівку.


Зверніть увагу, що гасіння основного боргу відбувається в останню чергу, а оплата заборгованості за безготівкові операції відбувається до погашення заборгованості, що утворилася при проведенні готівкових операцій, у межах кожної черги:


Якщо перевести це на російську, то, щоб відновити статус-кво при випадковому проведенні негрейсовой операції, потрібно вивести карту в нуль, тобто погасити всю заборгованість зі всіма відсотками. Тому обов’язково перевіряйте в незнайомих місцях МСС-код операції флагомером, щоб випадково не нарватися на поганий MCC, який «Східний» розцінить як зняття готівки.

5 Лояльні вимоги до оформлення.

Як і будь-який інший банк, «Східний» може відмовити у видачі кредитної картки. Тим не менш, вимоги до потенційним власникам своїх кредитних продуктів у банку досить лояльні. Кредитку в «Східному» можна отримати навіть з не дуже гарною кредитною історією і невеликим доходом. Клієнтам від 26 років для оформлення кредитки достатньо лише паспорта.Лояльні вимоги до видачі кредитних карт банк компенсує високими процентними ставками (що зовсім не страшно при використанні картки в грейс-період), а також нав’язуються додатковими послугами і продуктами, від яких цілком можна відмовитися (про це трохи нижче).

6 Безкоштовне страхування багажу.

Разом з «Картою Мандрівника» «Східний» дасть в подарунок сертифікат на безкоштовну страховку багажу при його втраті і затримці:

Передбачені полісом виплати виглядають досить скромно (1000 руб. за кожен кг зниклого багажу та 150 крб. за кожен кг затриманого багажу):

«Тінькофф» за своєю аналогічною карті для подорожей Tinkoff All Airlines розщедрився набагато більше, власникам цієї кредитки покладена безкоштовна повноцінна страховка в подорожі зі страховим покриттям в 50 000$.

7 Відсоток на залишок власних коштів.

Не розумію, навіщо взагалі на кредитках «Східного» така опція, але вона є. На залишок власних коштів на «Карті Мандрівника» від 10 000 до 500 000 руб. нараховується 4% річних.

8 Власний кэшбэк-сервіс.

У банку «Східний» є кэшбэк-сервіс для покупок в інтернеті. Основна його перевага у тому, що виплата прийде відразу на карту «Східного», а не буде збільшуватись де-небудь в особистому кабінеті, поки не назбирається мінімальна сума, доступна для виведення:


У конкурентів каша виходить все-таки трохи понаваристее, наприклад EPN за покупку на aviasales.ru дасть кэшбэк в 1,4%, а «Східний» тільки 1%.

За покупки в «Дочках-Сыночках» кэшбэк-сервіс «Східного» пропонує кашу в 1%, в той час як у Letyshops вигода набагато істотніше:

9 Підтримка Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay.

«Східний» підтримує передові технології оплати смартфоном Apple Pay, Samsung Pay і Google Pay на своїх картках платіжної системи Visa (в тому числі і на «Карті Мандрівника»).

Карта Мандрівника від банку Східний. Недоліки
1 Краще не погоджуватися на кур’єрську доставку.

У даному пункті йдеться не про якість роботи служби доставки карт «Східного», а про політику банку при дистанційній видачі своїх продуктів.

У всіх банках прийнято, що кур’єр привозить саме ту карту, яку ви замовили онлайн, але тільки не в «Східному». Банк вважає, що клієнтам все одно, які продукти оформляти і на яких умовах. Кур’єр привезе вам «кота в мішку», причому зі всілякими страховками і додпослуги. Тільки після підписання документів клієнт дізнається, яку карту він отримає. Звучить як абсурд, але саме так відбувається у «Східному». Це ж стосується і онлайн-заявки на кредит.Загалом, навіть якщо ви замовляєте карту онлайн, краще не погоджуватися на кур’єрську доставку, а йти за нею у відділення, де можна спокійно прочитати всі документи.

2 Нав’язування страховок і платних послуг.

Щодня на порталі banki.ru з’являється приблизно по 10-15 відгуків від клієнтів, яким «Східний» так чи інакше нав’язав різні страховки, платні послуги, додаткові кредитні картки, промовчав про істотні моменти договору і т. д. Багато клієнтів пишуть скарги в ЦБ РФ, що звертаються до суду, виграють справи, але кількість подібних випадків не зменшується.


У всіх документах «Східного» чорним по білому написано, що послуги і страховки добровільні. Дуже уважно читайте документи і по кілька разів повторіть співробітникові, що вам не потрібні страховки і платні послуги (на кшталт «Суперзащиты», консультації юриста, платній перевірки кредитної історії), а також додаткові кредитні картки навантаження (на кшталт «Просто карти»). Маринки будуть говорити, що програма не дозволяє видати карту без страховки, тим не менш, у відповідних полях потрібно поставити відмітку, що на страховку ви не згодні.

Незважаючи на вжиті заходи, швидше за все, «Східний» все одно підключить страховку, тому доведеться витрачати нерви і скаржитися. Це ж стосується і написання відмови від страховки після отримання картки, відразу банк її не відключить, потрібно буде штовхати його додатково. Мабуть, розраховують, що не всі захочуть зайвий раз зв’язуватися. Після кількох скарг страховки все-таки відключаються, а гроші не повертаються.Варто звернути увагу, що у «Східного» до кредитці можуть нав’язувати кілька різних видів страховки. Від так званої «Програми страхування життя і працездатності позичальників кредитів і власників кредитних карток» (сума страховки — це відсоток від суми заборгованості на звітну дату), відмовитися складніше всього. Навіть після написання заяви «Східний» фактично відключає від неї тільки через рік. Від такої страховки потрібно категорично відмовлятися до отримання картки (інакше доведеться використовувати короткий грейс і виводити карту в нуль перед кожної звітної датою, щоб нічого не платити за страховку, або зовсім використовувати для покупок лише власні кошти)А ось від страховки, яка називається «Програма страхування ризиків власників кредитних банківських карт» (плата становить 100 руб./міс.) цілком реально відмовитися після отримання карти.

При відкритті вкладу співробітники «Східного» також намагаються нав’язати додаткові послуги і продукти начебто ІВЖ, страховки або кредитної карти.3 Карту незручно поповнювати.

В якості безкоштовного способу поповнення Карти Мандрівника» «Східний» пропонує тільки власні термінали та відділення банків-партнерів у нього немає.

Аналогічно карті «Тепло» при поповненні Карти Мандрівника» через термінали «Східного» в меню слід вибрати пункт «Погашення кредиту», а не «Поповнення картки», інакше гроші не автоматично потраплять на рахунок гасіння.

Поповнюватися з інших карт без комісії через власний сервіс кредитка «Східного» не вміє. Вхідний С2С через сторонні сервіси (штовхання з «Тінькофф Банку», наприклад) йде дуже повільно, заборгованість загаситься тільки після фактичного проведення операції за рахунком (3-5 днів).

«Карту Мандрівника» можна поповнити міжбанком (робити це потрібно з тих кредитних організацій, де він безкоштовний), затримки зарахування таких переказів немає.

Варто звернути увагу на одну особливість всіх кредитних карт «Східного». Зарахування коштів на рахунок картки автоматично не збільшує доступний баланс карти, якщо не зроблена відповідна настройка. Краще подати заявку на так званий «Автопереведення коштів з рахунку на картку і назад» в офісі, на гарячій лінії або через чат в інтернет-банку.

4 не Можна встановити ліміти на операції.

В інтернет-банку і мобільному додатку «Східного» не можна встановити різні ліміти, наприклад заборонити зняття готівки в банкоматі, обмежити денну і місячну суму витрат з карти, заборонити покупки через інтернет і т. д.

5 Невигідний курс конвертації.

У «Східного» невигідний курс конвертації при покупках по «Карті Мандрівника» в іноземній валюті, втрати приблизно 3,5-4% до курсу ЦБ РФ:

6 Платне смс-інформування.

СМС-інформування у «Карти Мандрівника» платне, коштує 89 руб./міс.

Перший місяць смс-інформування безкоштовно (підключається всім при видачі картки). Його можна вимкнути у відділенні, на гарячій лінії чи за допомогою чату. При відключеному смс-інфо паролі 3D-Secure для покупок в інтернеті все одно приходять.

7 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у ПАТ «Східний експрес банк» також є.

Висновок

Головна проблема банку «Східний» — це нав’язування різних платних додаткових послуг і страховок. Однак якщо успішно відмовитися від усього непотрібного, то на виході виходить вельми вигідна безкоштовна карта для подорожей.

Втрати при перетворенні миль в рублі можна обійти, так що, по суті, за покупки за «Карті Мандрівника» покладено справжній кэшбэк в 2% на все і 5% за покупки в категорії «Подорожі». Чесний грейс у 56 днів робить використання карти «Східного» ще більш вигідним. Найближчий конкурент — карта Tinkoff Airlines з кэшбэком 2% на все і 3% на «Авіаквитки», на мій погляд, не така вигідна, хоча і більш зручна у використанні.

Не забудьте про акцію «Приведи друга», за якою можна отримати 500 руб. Перед оформленням заявки на «Карту Мандрівника» скажіть співробітникові банку, що у вас є промокод 114129371. При здійсненні покупок від 20 000 руб. і більше за рахунок кредитного ліміту за допомогою картки протягом 30 днів з моменту її отримання, «Східний» подарує вам 500 руб.

ЗАМОВИТИ КАРТУ МАНДРІВНИКА

Знімати готівку з кредиток «Східного» і не дотримуватися умови пільгового періоду вкрай небажано, відсотки дуже високі.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments