«Сітібанк» — це досить великий гравець на ринку банківських карт в РФ, тому на сайті обов’язково повинен бути огляд якого-небудь продукту цієї кредитної організації.

Поступово, щоправда, Citi втрачає завойовані раніше позиції, оскільки йде скорочення кількості відділень банку.

На перший погляд пропозиції «городян» (так в народі називають «Сітібанк») виглядають не особливо щедрими, обслуговування майже всіх продуктів платне, так і бонусна програма слабенька. Насправді ж картки «Сіті» потрібно просто вчасно оформляти. «Сітібанк» дуже часто проводить різні акції і роздає свої карти з безкоштовним обслуговуванням та додатковими плюшками.

Найцікавішим продуктом банку мені здалася кредитна карта Cash Back. Ось як виглядає реклама картки на сайті:

Карта Cash Back від Сітібанку. Переваги
1 Недороге обслуговування.

Звичайна вартість обслуговування іменний чіпована карти Cash Back MasterCard World з технологією PayPass становить 950 рублів в рік, допка коштує 450 рублів на рік. Кредитний ліміт може становити до 300 000 руб.

Перевипуск картки буде безкоштовним, якщо ініціювати його через інтернет-банк або гарячу лінію:

На даний момент можна отримати перший рік безкоштовного обслуговування картки Cash Back, якщо замовити кредитку по посиланню з порталу banki.ru:

У рекламі на склянках період акції визначений з 5 по 30 квітня 2018. Однак в офіційних документах на сайті «Сіті» вказано декілька більший інтервал, по акції «Безкоштовний рік обслуговування і до 5000 руб. назад на рахунок за здійснення покупок» потрібно встигнути оформити картку за посиланням з 05.04.2018 за 05.06.2018:


В акції не можуть прийняти участь клієнти, які закрили кредитні картки в період дії акції, співробітники банку, а також особи, які оформили другі ко-брендові карти.

2 Кэшбэк.

У Citi зазвичай одночасно діють кілька акцій, за якими передбачено різне винагороду, і якщо все підсумувати, то підсумкова вигода буде зовсім непоганий. Природно, потрібно уважно прочитати умови всіх акцій, щоб обійти обмеження і розкрутити «городян» по максимуму. Отже, ось що зараз можна отримати від «Сітібанку» одночасно:

● 1% кешбека на всі покупки.

По карті Cash Back передбачено 1% кешбека на всі покупки, причому без верхнього ліміту нарахування, а також річний бонус у розмірі 10% від нарахованого за рік кешбека (максимум 1000 руб.) Дане винагороду закріплено в тарифах:


Список винятків, за який «Сіті» не дає базовий 1%, дуже короткий. До недавнього часу там навіть не було МСС 4814, 4812, 4900, 8999:

За комуналку і зв’язок по карті «Сітібанку» все одно можна отримати кашу, просто для цього потрібно проводити оплату цих послуг через інтернет-банк:Річний бонус в 10% від нарахованого за рік кешбека (сюди входить не тільки базовий кэшбэк, але і всі інші) нараховують 12-ю виписку, тобто його дадуть до завершення безкоштовного року, і картку, при бажанні, можна встигнути закрити, щоб не залишати її на платний другий рік:


Базовий кэшбэк зараховується на рахунок кредитної картки протягом 5 днів з дати формування виписки:

Раніше «Сіті» стягував податок з кешбека, але з 2017 жодних утримань частини каші на користь держави не передбачено.

● Кэшбэк 5% в категоріях, визначених банком.

На кожні три місяці «Сітібанк» встановлює категорії, за покупки в яких започатковано винагороду в 5%. У березні-травні 2018 це «Автозапчастини та шини», «Косметика і парфумерія», «Квіти» (операції з додатковими картками та придбання за рахунок власних коштів теж враховуються):


Винагорода виплачується так само, як і базовий кэшбэк, протягом 5 робочих днів з дати виписки. Місячний ліміт підвищеного кешбека становить 3000 руб.:

● Вітальний бонус в 1000 руб.

При здійсненні покупок на 30 000 руб. протягом 45 днів з дати випуску карти покладено бонус 1000 руб. Варто звернути увагу, що під датою випуску Citi розуміє дату схвалення кредитної картки, а не фактичного вручення пластику клієнту:

● 2% кешбека за покупки в іноземній валюті.

До 31 грудня 2018 у «Сіті» діє акція «Подвійні бонуси за кордоном», правда, для цього потрібно зробити покупки в іноземній валюті на суму від 30 000 руб./міс.(«Сіті» може індивідуально встановити більший поріг).


Дана акція, на мій погляд, абсолютно марна. Курс конвертації при покупках в іноземній валюті у «Сітібанку» дуже невигідний і додатковий 1% кешбека ситуацію не виправить:

Пишуть, до речі, що при прийомі валютного переказу на картку Cash Back невигідний курс конвертації перетворюється, навпаки, у вигідний для клієнта:

● По 1000 руб. при витратах від 20 000 руб. за кожні 30 днів по акції з banki.ru.

Крім всіх попередніх булочок, тим клієнтам, які оформили картку Cash Back за посиланням зі склянок, належить за 1000 руб. при здійсненні покупок на суму від 20 000 руб. протягом кожного промопериода. Промо-період дорівнює 30 дням, вважається з дати оформлення картки. Промопериодов може бути не більше 5, отже, по цій акції можна отримати максимум 5000 руб.:

Кэшбэк по акції зі склянками доведеться чекати до 90 днів з моменту виконання умов.

Загалом, з урахуванням всіх акцій виходить цілком непогано, особливо якщо пропоновані банком категорії з 5% кешбека для вас також будуть цікаві:

При спробі закрити кредитку «Сітібанк» досить часто пропонує різні додаткові акції та безкоштовне обслуговування, щоб утримати клієнта:

3 Пільговий період до 50 днів.

У «Сітібанку» чесний і зрозумілий грейс-період, дотримуючись умови якого можна користуватися грошима банку безкоштовно.

Розрахунковий період — місяць між двома виписками, платіжний період — 20 днів з дати виписки. Якщо погасити всю заборгованість, зазначену у виписці, до закінчення розрахункового періоду, то відсотки нараховуватися не будуть. Покупки, здійснені після виписки, потрібно буде сплатити вже в наступний розрахунковий період:

Дату виписки можна змінити на більш зручну:

Якщо дата виписки випадає на вихідний, то вона переноситься на найближчий робочий день:

При погашенні заборгованості є невеликий нюанс, повернення за покупки не зараховується як гасіння заборгованості по виписці, хоча і зменшує поточну заборгованість:


Як і в більшості банків, якщо погасити всю заборгованість на дату виписки до закінчення розрахункового періоду (навіть якщо не доплатити всього 1 копійку), але внести хоча б мінімальний платіж (5% від суми заборгованості), то пільговий період скасовується і на кожну покупку буде нарахований відсоток з моменту її вчинення:


Процентну ставку по кредитці Cash Back низькою назвати не можна, вона може бути від 22,9% до 32,9% (визначається індивідуально):

Якщо випасти з грейса в одному періоді, то в наступному періоді він знову буде діяти, якщо повністю погасити заборгованість по наступній виписці до закінчення наступного розрахункового періоду:

Якщо не внести навіть мінімальний платіж, то крім відсотків буде ще й штраф.

Поява прострочення псує кредитну історію, також при виникненні прострочення не буде кешбека.

Важливо, що грейс-період не поширюється на операції зняття готівки, переклади та квазі-кеш (поповнення електронних гаманців, ставки в казино, купівля дорожніх чеків і ін):


До того ж за зняття готівки передбачена немаленькая комісія, 4,9%, мінімум 490 руб.:

У черговості гасіння зазначено, що в рамках кредитного договору зобов’язання виконуються в хронологічному порядку, стало бути, для того, щоб припинити нарахування відсотків за непільгової операції, потрібно спочатку погасити заборгованість по всіх покупок до моменту здійснення такої операції:

Зняти готівку з картки без комісії можна в рамках послуги «Універсальний переклад». По цій послузі «Сіті» може без комісії перевести гроші на поточний рахунок у банку, а також в сторонній банк. Грейс-період, щоправда, на таку операцію не поширюється, процентна ставка складе від 13,9% до 29,9%. Банк може відмовити клієнту в цій послузі


Загалом, універсальний переклад можна порівняти зі звичайним споживчим кредитом. Погашення заборгованості відбувається рівними частинами в залежності від обраного терміну. Погасити заборгованість можна і достроково, для цього потрібно спочатку відключити послугу «Універсальний переклад».

Пишуть, до речі, що за допомогою послуги «Універсальний переклад» можна дістати з кредитки надміру потрапили туди за власні кошти без комісії:

4 Покупка в розстрочку.

Під розстроченням зазвичай розуміється можливість поділу вартості покупки на рівні частини без додаткових відсотків. І саме такий принцип роботи у справжніх карток розстрочки, таких як «Совість», «Халва», «ЗАМІСТЬ ГРОШЕЙ, карти кредиту від «Хоум Кредит».

А ось у «Сіті» розстрочка означає всього лише споживчий кредит. Суть цієї послуги полягає в тому, що у клієнта є можливість оформити вибрані покупки (їх сума не повинна бути більше 1800 руб.), скоєні з допомогою кредитки, в якості звичайного споживчого кредиту (на термін від 1 до 3-х років):


При цьому можна продовжити користуватися пільговим періодом з решти покупок.

Для того, щоб достроково погасити заборгованість за таких покупок, потрібно спочатку відключити послугу «Заплати в розстрочку» за зазначеними операціями.

На сайті «Сіті» зазначено, що за покупки, на які потім була оформлена розстрочка, також нараховується кэшбэк:

Процентна ставка по покупкам, зробленим в розстрочку, нижче стандартної ставки по кредитній карті і коливається в діапазоні від 13,9% до 29,9% (визначається для кожної операції на розсуд банку):

5 Банк не нав’язує страховку.

Як не дивно, мені не попалися відгуки клієнтів, яким нав’язали страховку в «Сітібанку» при відкритті кредитної карти або отриманні споживчого кредиту. Хоча, можливо, я просто недостатня кількість відгуків прочитав.

Представник «Сіті» на склянках також заявляє, що вони ніколи не нав’язують своїм клієнтам страховки:

У будь-якому разі, потрібно завжди перевіряти всі документи, а то раптом там все-таки будуть за замовчуванням стояти галочки зі згодою на підключення додаткових послуг:

А ось після отримання картки співробітники «Сіті» будуть рекламувати свої платні послуги дуже активно:

6 Надійність банку.

АТ «КБ «Сітібанк» — це стовідсоткова дочка американської Citigroup, однією з найбільших фінансових установ у світі. Мені важко уявити, що у такого банку можуть відкликати ліцензію.

Карта Cash Back від Сітібанку. Недоліки
1 Географія присутності банку.

Представництво «Сітібанку» в країні широким назвати ніяк не можна, відділення банку можна знайти лише в кількох великих містах:

2 Карту незручно поповнювати.

Карти «Сітібанку» не вміють поповнюватися з карток інших банків за допомогою С2С-перекладів.

В якості безкоштовного способу гасіння заборгованості по кредитці Cash Back «Сітібанк» пропонує не найзручніші способи, а саме власні банкомати (їх дуже мало), термінали «Елекснет» і відділення «Пошти Росії»:

При використанні терміналів «Елекснет» «Сіті» обіцяє миттєве зарахування:

Найзручніше гасити заборгованість міжбанком, затримок у зарахуванні з боку «Сітібанку» не спостерігається:

3 Карту можуть не схвалити.

Як і будь-який інший банк, банк «Сітібанк» може не схвалити вам кредитку без пояснення причин. Судячи з відгуків, особливою щедрістю в роздачі своїх кредитних карт «Сіті» не відрізняється.Мінімальний підтверджений дохід для отримання кредитки Cash Back становить 30 000 руб./міс.:

Підтвердженням доходу, крім довідки 2-ПДФО, може бути право власності на транспортний засіб, закордонний паспорт, виписка з пенсійного фонду:

У разі отримання відмови повторну заявку на кредитну карту можна залишити не раніше ніж через 3 місяці:

Якщо схваленого кредитного ліміту не вистачає, можна потім попросити його збільшити:

4 Платне смс-інформування.

Вартість послуги Citibank Alerting Service становить 89 руб./міс.

5 не Можна встановити ліміти.

У розділі «Питання-відповідь» на сайті «Сітібанку» зазначено, що у клієнта немає можливості налаштувати індивідуальні ліміти на окремі операції:

6 Несучасний інтернет-банк і мобільний додаток.

У «Сітібанку» старомодний інтернет-банк і мобільний додаток:


7 Немає Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay.

Сучасні технології оплати за допомогою смартфона до «Сітібанку» не дісталися.

8 Обмежений час роботи гарячої лінії.

«Сітібанк» не став витрачатися на цілодобову безкоштовну гарячу лінію для своїх клієнтів. CitiPhone доступний тільки по робочих днях з 8.00 до 20.00, жителям Москви і Санкт-Петербурга пропонується телефонувати на платний міський номер:

В інший час можна поспілкуватися тільки з автовідповідачем:

9 Відключення за неактивність.

Якщо не робити ніяких операцій за рахунком протягом 180 днів, то «Сіті» може заблокувати доступ до інтернет-банку, а також призупинити дію кредитки:

10 Використання 115-ФЗ.

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, відключити від ДБО в АТ «КБ «Сітібанк» також є.

«Сіті» дуже нав’язливо цікавиться походженням грошових коштів при здійсненні великих покупок:

Банк навіть звичайний поточний рахунок не хоче відкривати, якщо не підтвердити легальність походження своїх коштів.

Висновок

З урахуванням всіх акцій кредитна карта Cash Back виходить цілком вигідною. Хотілося б бачити більш цікаві категорії для 5% кешбека.

У карти чесний і зрозумілий грейс-період. Можливість взяти звичайний споживчий кредит за допомогою картки (послуга «Заплати в розстрочку») іноді може виявитися затребуваною.

Відсутність опції безкоштовного поповнення кредитки з карток інших банків робить використання картки Citi не таким зручним.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments