Картка «Ак Барс Evolution» з’явилася на ринку вже досить давно, і від читачів періодично надходили прохання написати про неї огляд.

Особливо часто згадували карту Evolution жителі Татарстану, запитуючи, чому цей продукт їх банку «Ак Барс» не потрапляє в порівняльні огляди кращих дебетових карт. Адже тут є і відсоток на залишок, і кэшбэк, та безкоштовне обслуговування. До того ж емітентом картки є досить великий банк з великою кількістю відділень.

Чесно кажучи, продукт виглядає слабенько, проте маркетологи «Ак Барса» явно так не вважають:

Ось як виглядає реклама карти Evolution, завдяки якій зароблені гроші заробляють гроші:

Карта Ак Барс Evolution. Переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

Плата за випуск іменної чіпована дебетової картки категорії Visa Platinum з технологією безконтактних платежів PayWave не стягується. Залишити заявку на картку можна онлайн.

Умови безкоштовного обслуговування дуже прості: щоб плата за обслуговування не стягувалась, досить поповнити картку на 10 000 руб./міс., причому ніяких обмежень щодо подальшого використання цих грошей немає, їх можна відразу ж зняти.

Також можна забезпечити безоплатність карти Evolution, підтримуючи щомісячний оборот витрат по ній в 20 000 руб.:

При невиконанні умов безкоштовності обслуговування картки обійдеться в 79 руб./міс. (перші два місяці плата не стягується будь-якому випадку).

Перевипуск карти, а також випуск допки коштує 400 руб.:

2 Широка географія розповсюдження.

ПАТ «АК БАРС» Банк — великий універсальний банк, 24 місце по Росії за розмірами активів нетто, має досить широку філіальну мережу по країні (щоправда, найбільше відділень банку зосереджено все-таки в республіці Татарстан):

3 Відсоток на щоденний залишок.

Якщо підтримувати на карті «Ак Барс Evolution» незнижуваний залишок у 30 000 руб. (враховується щоденний залишок за станом на 19.00 кожного дня), то на щоденний залишок від 30 000 до 100 000 руб. буде нараховуватися 7% річних. Відсотки виплачуються в останній день кожного місяця:

Для того, щоб отримати 7% річних на залишок вже в перший місяць, картку «Ак Барс Evolution» необхідно поповнити на 30 000 руб. в день отримання:

Якщо хоча б в один день залишок на карті опуститься нижче 30 000 руб., відсоток на щоденний залишок розрахується за ставкою 3% річних.

4 Кэшбэк.

При загальній сумі покупок до 20 000 руб./міс. по карті «Ак Барс Evolution» покладено кэшбэк в 1%, якщо покупок більше — 1,25%. Кэшбэк виплачується раз на місяць на рахунок карти.

Місячний ліміт кешбека становить 4000 руб.

«Ак Барс» не спромігся викласти в список виключень, за який кэшбэк не покладено. Коли карта тільки з’явилася, банк чесно платив обіцяну винагороду за дуже цікавим MCC:

Однак тепер через велике число операцій каша не покладена:На додаток до кэшбэку є ще бонусна програма «Один компанії», беручи участь в якої можна отримати знижки і бонуси у партнерів:


Список магазинів-партнерів вказано тут.

5 Отримання готівки в будь-яких банкоматах.

З картки «Ак Барс Evolution», крім власних банкоматів, можна знімати 50 000 руб./міс. у будь-яких сторонніх банкоматах без комісії:

Не забувайте, що перегляд балансу в сторонніх банкоматах платний:

6 Карта вміє стягувати.

Картку «Ак Барс Evolution» можна поповнювати з карток інших банків без комісії через власний сервіс перекладів на сайті:

Важливо тільки переконатися, що емітент карти-донора не стягує плату за подібні операції.

С2С-поповнення за допомогою сервісу на сайті банку фактично проходить по рахунку за кілька хвилин:

Міжбанк безпосередньо на рахунок карти не відправити, для поповнення потрібно використовувати консолідований рахунок «Ак Барса»:

7 Безкоштовний донор.

«Ак Барс» не бере комісію за стягування з картки Evolution через сторонні сервіси. Однак для успішного стягування потрібна платна послуга смс-інформування, без якої в «Ак Барсі» не працює функція 3D-Secure:

«Ак Барс» обіцяв зробити безкоштовні смс для платежів в інтернеті ще в квітні 2017, однак, судячи з усього, це поки що не реалізовано:

Деякі користувачі пишуть, що на карту «Тінькофф Блек» виходить стягнути з карти Evolution без підключення до платного смс-інформування:

8 Оплата громадського транспорту зі знижкою.

Карткою «Ак Барс Evolution» можна платити за проїзд у громадському транспорті деяких міст республіки Татарстан зі знижкою:


9 Привілеї від Visa.

Картка «Ак Барс Evolution» має категорію Visa Platinum, відповідно, по ній можна отримати деякі привілеї та знижки від цієї платіжної системи:

10 Підтримка Apple Pay, Samsung Pay, Android Pay.

Банк «Ак Барс» підтримує передові технології Apple Pay, Samsung Pay, Android Pay:

Карта Ак Барс Evolution. Недоліки
1 Платне смс-інформування.

З третього місяця смс-інформування по карті «Ак Барс Evolution» стає платним, 59 руб./міс.:

2 Нав’язування додаткових платних послуг і страховки.

Співробітники банку «Ак Барс» намагаються нав’язати страховку навіть до дебетової картки:Якщо смс-інформування не потрібно, то краще відразу від нього відмовитися, щоб не довелося зайвий раз ходити в офіс банку:

3 Немає дешевого міжбанку.

Міжбанк на рахунки фізичних осіб коштує 1,5%, мінімум 50 руб.

Міжбанк на рахунки юросіб варто взагалі 2%:

4 Платна зміна пін-коду.

Безкоштовно змінити ПІН-код на картці «Ак Барс Evolution» не вийде навіть у рідних банкоматах, ця послуга коштує 50 руб.:


5 Комісія за отримання готівки без карти.

За зняття готівки з карткового рахунку без використання картки доведеться розщедритися на комісію:

6 Комісія за обслуговування рахунку без картки.

Після закінчення строку дії картки обслуговування карткового рахунку стає платним, 100 руб./міс., поки залишок не обнулиться:


7 Невигідна конвертація.

Картка «Ак Барс Evolution» — не кращий варіант для покупок за кордоном, крім невигідного курсу банку тут ще є додаткова комісія 1,25% за конвертацію «тугриків» в долари США:

8 Комісія за зарахування коштів від юросіб та ІП.

Безготівкове зарахування грошей на картку від юридичних осіб та ВП оподатковується комісією (за невеликим списком винятків):


9 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, відключити від ДБО, у ПАТ «АК БАРС» Банк також є.

Висновок

Головною перевагою карти «Ак Барс Evolution» є її безкоштовність, поповнити картку на 10 000 руб. раз в місяць зовсім не складно.

7% на щоденний залишок при незнижувальному залишку в 30 000 руб. і відсутності вимоги до обороту по карті – це за сьогоднішніми мірками цілком гідно. Було б зовсім добре, якби банк підняв верхній ліміт, на який покладено підвищений відсоток на залишок, хоча б в 2-3 рази.

Істотним плюсом є можливість поповнення картки з інших карт і швидке проведення по даній операції за рахунком.

Однак недоліків у картки все-таки досить багато, невигідна бонусна програма робить недоцільним використання карти «Ак Барс Evolution» для здійснення повсякденних покупок.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments