Професійні вкладники проводять регулярний моніторинг вигідних пропозицій банків, щоб підвищити прибутковість вкладів. Перш ніж робити «фікси» і створювати «драбинки», потрібно освоїти основний інструмент професійних вкладників, що дозволяє зробити правильний вибір.

На сьогоднішній день банки рекламують велика кількість різноманітних депозитів з різними умовами, перевагами і недоліками. Одні банки пропонують вклади в доларах під високий відсоток, інші – найвигідніший внесок в рублях з щомісячними виплатами відсотків. Хтось просто обіцяє найбільший відсоток по вкладах, а хтось- вклади без втрати відсотків.

Пропозицій маса. Але як порахувати відсотки за вкладом, як врахувати складний відсоток по вкладах і як в результаті розрахувати суму вкладу? Використовуємо калькулятор розрахунку вкладів!

Є відмінний сервіс fincalculator.ru. За допомогою цього порталу можна порахувати не тільки відсотки за вкладом, а також розрахувати, наприклад, вартість автокредиту або іпотеки (про це в наступних статтях). Сьогодні скористаємося калькулятором для розрахунку процентів за вкладом.

Як розрахувати внесок

Відкриваємо сайт fincalculator.ru, клацаємо по посиланню «калькулятор вкладів». З’являється робочий інтерфейс онлайн калькулятора, в якому ми можемо задати будь-які параметри, які нам потрібні.


1

Вводимо початкову суму вкладу;

2

Вибираємо валюту вкладу (це можуть бути рублі, долари, євро, британські фунти або швейцарські франки);

3

Далі вибираємо параметр «Тип ставки», вона може бути:

Фіксованого

Ставка діє постійно, незалежно від параметрів;

Змінюватися від суми

Це означає, що у Вас на вкладі при певній сумі діє одна ставка, а при досягненні суми вкладу деякої величини (від капіталізації відсотків, або шляхом додаткових внесків, або в результаті часткового зняття) ставка змінюється. Зазвичай зі збільшенням суми вкладу збільшується і процентна ставка;

Змінюватися від строку

Дуже популярний прийом у банків — вказувати, що прибутковість вкладу, наприклад, до 14%, а насправді ця ставка діє тільки в певний період. Подивимося на вклад МКБ «Ощадний+ (на 01.07.2015), з 1-190 день – ставка 7,5% річних, і тільки з 191-380 дня — ставка 14%. Детальніше про популярних банківських хитрощах читайте у статті: «Обережно! Банки Вас обманюють: Підводні камені договорів» ;

4

Потім налаштовуємо періодичність нарахування відсотків. Це може бути виплата в кінці строку, або через якийсь проміжок часу (наприклад, раз на місяць, раз на квартал або раз на півроку);

5

Якщо у нас вклад з виплатою відсотків наприкінці терміну, то для розрахунку суми вкладу ми можемо налаштувати умови капіталізації (що це таке, читай у статті «Капіталізація внеску — що це?»);

6

Далі вводимо дату відкриття вкладу, строк вкладу та дату закриття;

7

Налаштовуємо додаткові параметри. У розрахунку ми можемо врахувати часткове зняття, поповнення та дострокове закриття.

Залишається вбити в програму Ваші умови. Онлайн калькулятор здійснює повний розрахунок процентів за вкладом і Ви дізнаєтеся, справді банк пропонує Вам вклади під вигідний відсоток, або, при уважному вивченні додаткових параметрів, виявиться, що пропозиція не таке вже й вигідне.

Після того, як ми розрахували прибутковість вкладу з допомогою калькулятора, можна переходити до основної стратегії професійних вкладників — про це читайте у статті: «Як стати професійним вкладником і підвищити прибутковість вкладів»

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments