Складно знайти людину, яка не ходив би в супермаркети або універмаги. Саме тому будь-яка картка, за якою можна отримати підвищений кэшбэк за повсякденні покупки, завжди викликає особливий інтерес.

Не багато кредитні організації пропонують наваристу кашу в цій категорії, оскільки це просто невигідно. З іншого боку, у будь-якого банку є рекламний бюджет, основною метою якого є залучення нових клієнтів. І честь і хвала тим маркетологам, які вирішують витратити його на хороший кэшбэк, а не на чергові, нікому не потрібні банери і білборди.

В «ОТП Банку» є кредитна «Домашня карта» з якої можна отримати 3% кешбека в супермаркетах та універмагах. Ось як виглядає реклама картки на сайті:

Домашня кредитна карта від ОТП Банку. Переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

Плата за випуск неіменний картки платіжної системи MasterCard з технологією безконтактних платежів PayPass і підтримкою 3D-Secure не стягується. Перший рік обслуговування основної картки безкоштовний, далі 1600 руб./рік (обслуговування допки коштує 800 руб./рік):

Кредитний ліміт у «Домашній» може бути від 10 000 руб. до 300 000 руб.:

Онлайн-заявку на кредитку залишити не вийде, потрібно йти до відділення:

2 Широка географія розповсюдження.

АТ «ОТП Банк» — це доволі велика кредитна організація, 50 місце по Росії за розмірами активів нетто, банк представлений у багатьох містах РФ:


3 Кэшбэк 3% в супермаркетах та універмагах.

Для того, щоб стати учасником бонусної програми «ОТП Банку», потрібно активувати картку не пізніше 30 робочих днів з моменту отримання. Якщо активувати після цього терміну, то потрібно буде ще дочекатися якогось підтверджує смс від банку, причому невідомо, за якими критеріями банк буде вирішувати, направляти його чи ні:

Бонусна програма у карти «Домашня» дуже проста, за покупки в продуктових магазинах (як за рахунок кредитних, так за рахунок власних коштів) «ОТП Банк» наливає 3% каші, місячний ліміт 2000 руб. (в розрахунок береться календарний місяць):

Сума покупки повинна перевищувати 100 руб. (тобто за покупки до 100 руб. кешбека не буде):

«ОТП Банк» нараховує 3% кешбека за покупки в торгових точках, що мають наступні МСС:
5311 — Універмаги,
5399 — Різні товари загального призначення,
5411 — Бакалійні магазини, супермаркети,
5422 — Продаж свіжого та мороженого м’яса/морепродукти,
5441 — Кондитерські,
5451 — Продаж молочних продуктів в роздріб,
5462 — Булочні,
5499 — Різні продовольчі магазини, ринки, магазини зі спеціальним асортиментом, продаж напівфабрикатів, фірмових страв.

Зверніть увагу, що, крім МСС 5411 (це код великих мереж супермаркетів, таких як «Пятерочка», «Діксі», «Магніт», «Ашан», «Атак», «Стрічка», «Перехрестя», «ОКЕЙ», «Карусель», «METRO» і т. д.), у «Домашній» карти в бонусній програмі присутня ще й 5311, який зустрічається досить часто (у «Відмінною» від «РГС» і «Космічної карти» від «Росєвробанку» цей код на підвищену категорію не входить, також його немає у карти TalkBank Black):


За покупки за допомогою «Домашньої карти» 30 і 31 грудня «ОТП Банк» дасть 5% кешбека на все, крім короткого списку виключень:


Кэшбэк виплачується на рахунок картки 10-го числа місяця, наступного за звітним:

Слід зазначити, що в правилах бонусної програми «ОТП Банку» немає згадки, що кэшбэк може бути не нараховано за зловживання програмою або при здійсненні покупок, тільки у бонусної категорії. Підставою для невиплати винагороди може бути хіба що допущення простроченої заборгованості:

Природно, банк залишив за собою право змінювати умови бонусної програми в односторонньому порядку або зовсім її скасувати.

4 Чесний грейс-період до 55 днів.

У «Домашній карти» чесний грейс-період до 55 днів, дотримуючись умови якого можна користуватися грошима банку безкоштовно. Розрахунковий період – місяць, платіжний період – 25 днів.

Розрахункова дата відповідає даті активації картки, щоправда, відбувається невеликий зсув у разі активації картки в кінці і на початку місяця. Так що перший розрахунковий період може бути більше місяця:


У будь-якому випадку в інтернет-банку будуть видні всі дати і необхідні для внесення суми.

В «ОТП Банку» на сайті є докладна картинка, на якій добре видно механізм дії пільгового періоду. За покупки з 10 серпня по 9 вересня потрібно буде розплатитися до 4 жовтня. За покупки з 10 вересня по 9 жовтня потрібно буде розплатитися вже в наступному платіжному періоді:

Якщо до кінця розрахункового періоду не погасити повністю заборгованість за минулий розрахунковий період (але при цьому внести хоча б мінімальний платіж), то пільговий період скасовується і на кожну покупку з моменту її вчинення буде нарахований відсоток (24,9%).

Якщо не внести навіть мінімальний платіж-5% (або внести його не повністю, то буде ще й неустойка в 20%:

Причому неустойка буде нараховуватись на всю суму боргу, та ще й до останнього дня платіжного періоду, в якому прострочений мінімальний платіж був сплачений:

При наявності прострочення кешбека не буде:

Грейс-період поширюється тільки на операції покупок. На зняття готівки, перекази, поповнення електронних гаманців пільговий період не надається, тобто відразу будуть нараховуватися грабіжницькі відсотки (49,9%), додаткової комісії, правда, немає:


Конкретного переліку MCC-кодів негрейсовых операцій на сайті «ОТП Банку» немає, але, думаю, можна орієнтуватися на подібний перелік кредитної картки Touch Bank, яку теж емітує «ОТП Банк» (MCC 4829, 6012, 6050, 6051, 6211, 6529, 6530, 6532, 6533, 6534, 6535, 6536, 6537, 6538, 6540):

На відміну від карти Touch Bank, одна негрейсовая операція не скасовує дію пільгового періоду на інші покупки, відсоток буде нараховуватися саме на неї. Однак, щоб зупинити нарахування процентів, потрібно вивести карту в нуль, оскільки пільгові операції в черговості гасіння стоять вище непільгових:

Загалом, як і з будь-якої іншої кредиткою, «Домашню карту» потрібно використовувати, точно дотримуючись умови надання пільгового періоду, інакше це дуже невигідно. Якщо у вас є хоч найменші сумніви з приводу того, чи зможете ви постійно жити в грейсе, то краще взагалі кредитки не оформляти.

Я дуже сподіваюся, що ви не будете використовувати кредитну карту так, як клієнт з цього відгуку:

5 Картку зручно поповнювати.

«Домашню» безкоштовно поповнити картку можна в касах «Юністрім», у відділеннях Пошти Росії, а також в офісах «ОТП Банку» (при поповненні з допомогою банкоматів «ОТП Банку» буде комісія):

Однак самий зручний спосіб поповнення кредитки з карток інших банків через сервіс на сайті банку (деякі картки «ОТП Банку» можна безкоштовно поповнювати таким чином, але на Гарячій лінії запевняють, що поповнення «Домашньої» буде без комісії):

Природно, «Домашню карту» можна також поповнити міжбанком.

Завжди краще залишати запас мінімум 5 днів до закінчення розрахункового періоду і гасити заборгованість заздалегідь. Приміром, гроші, внесені через термінал банку, фактично доберуться до рахунку тільки через день (якщо вносити після 17.00):

Домашня кредитна карта від ОТП Банку. Недоліки
1 Мапу можуть не схвалити.

Для оформлення картки треба пред’явити паспорт, СНІЛС/ІПН, а також документ, що підтверджує дохід:

Якихось жорстких вимог до потенційним власникам «Домашньої карти» «ОТП Банк» не пред’являє:

Однак банк досить часто відмовляє в кредитки, причина відмови, природно, не називається.

2 Нав’язування страховок і додаткових послуг.

Оформляючи кредитну картку потрібно бути дуже уважним при підписанні документів, щоб випадково не погодитися з якоїсь непотрібної послугою і страховкою. Маринки можуть стверджувати, що страхування – це обов’язкова умова для оформлення того чи іншого продукту:
3 Платне смс-інформування.

Смс-інформування за «Домашній карті» коштує 59 руб./міс:

4 Банк вимагає зберігати всі чеки півроку.

В умовах комплексного обслуговування «ОТП Банку» написано, що клієнт зобов’язаний зберігати чеки з усіх покупок мінімум 6 місяців:

5 Репутація банку.

Дуже суб’єктивний параметр, можете не звертати на нього уваги. Тим не менш, в мережі можна зустріти багато негативних відгуків, на підставі яких можна зробити деякі висновки щодо репутації банку.

«ОТП Банк» співпрацює з конторами, які заманюють клієнтів на безкоштовну діагностику, а потім розводять на платне лікування, попутно оформляючи кредитний договір. Схвалення кредиту приходить миттєво, при відсутності яких-небудь документів, що підтверджують дохід:

Справедливості заради варто сказати, що в даному випадку кредит у результаті скасували:

«ОТП Банк» надсилає кредитні картки звичайним листом, причому, судячи з відкликання, клієнт і не просив кредитку, це було рекламна пропозиція від банку:

Деякі клієнти навіть не підозрюють, що насправді беруть кредит не в «ОТП Банку», а в мікрофінансової організації ТОВ МФК «ОТП Фінанс» (що не дуже прикрашає кредитну історію), а сам банк виступає тільки в ролі партнера, через якого відбувається взаємодія:

Комісія за погашення кредиту з допомогою власних терміналів банку, звичайно, прописана в тарифах, але для мене, чесно кажучи, вона виглядає дико.

Обов’язково потрібно впевнитися, що кредитна картка дійсно закрита. Якщо з якихось причин карта і рахунок не закриті, і залишилася заборгованість, банк сам оповіщати вас про це не стане, про наявність боргу ви дізнаєтеся вже від колекторів:6 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

У договорі комплексного банківського обслуговування АТ «ОТП Банк» також присутні вже традиційні, пов’язані з 115-ФЗ, пункти про право банку вимагати документи, відмовляти у проведенні операцій, відключати від ДБО.

Якщо банку будуть потрібні якісь підтверджуючі документи, то треба буде встигнути надати їх протягом трьох днів:

Також можна зустріти відгуки від юридичних осіб та ВП, у яких «ОТП Банк» блокує рахунки під формальними приводами, вимагаючи підвищену комісію:


Висновок

Умови по кредитній карті «Домашня» цілком хороші, навіть, можна сказати, вигідні, завдяки наявності 3% кешбека на супермаркети, безкоштовного першого року обслуговування і чесного грейса до 55 днів.

Було б непогано побачити у «Домашній карти» кэшбэк і на всі інші покупки, хоча б у 1%.

Використовувати кредитку не грейс дуже невигідно.

На даний момент на ринку присутні карти з великим кэшбэком на продукти і супермаркети, однак у них теж є свої недоліки. «Рукавичку» від «МИнБанка» дадуть тільки пенсіонеру, так і каша там виключно за MCC 5411. «Відмінна» від «РГС Банку» вимагає підтримки середньомісячного залишку в 20 000 руб., місячний ліміт кешбека обмежений 1000 рублів, до того ж у підвищеній категорії немає MCC 5311.

За «Мультикарті» можна отримати 3,6-3,8% кешбека на все, але для цього потрібно витрачати не менше 75 000 руб./міс.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments