Дебетовий продукт від «Кредит Європа Банку» Card Plus добре відомий любителям банківських карток завдяки наявності 5% кешбека на АЗС і в ресторанах, відсотку на залишок, безкоштовним міжбанку і т. д. А ось кредитки даного банку не так популярні.

Судячи з усього, «КЕБ» хоче виправити цю ситуацію і зробити свої кредитні карти більш затребуваними. На це вказують різні акції для нових клієнтів, а також розвиток програми покупки в розстрочку на базі існуючих кредитних карт.

«КЕБ» вирішив поборотися за ринок розстрочки, де вже представлені «Халва», «Совість», карта розстрочки «Хоум Кредит», а також кредитки з довгим грейс-періодом «100 днів без %» від «Альфа-Банку», «120 днів без %» від «УБРиР» і «Елемент 120» від «Пошта Банку».

«Кредит Європа Банк» не став випускати для цих цілей якусь спеціальну картку, а реалізував покупку в розстрочку як опцію в існуючих картах. Кредитними картами «КЕБа» можна користуватися як звичайними картками, а в магазинах-партнерах є можливість, за бажанням, оформити розстрочку.

Сьогоднішня стаття буде присвячена Credit Card Gold, за якою можна отримати кэшбэк 2% за всі покупки. Ось як виглядає реклама картки на сайті:


Card Gold Credit від Кредит Європа Банку. Переваги
1 Безкоштовне обслуговування.

У Credit Card Gold можна вибрати один з двох варіантів справляння плати за обслуговування. Є варіант з щомісячною платою, при обороті витрат в 10 000 руб./міс. обслуговування карти буде безкоштовним. Якщо менше витрат, то плата становитиме 69 руб./міс.:

Якщо вибрати варіант з щорічною платою за обслуговування, то за перший рік потрібно буде віддати 300 руб., з другого – 600 руб./рік:

Випуск та обслуговування додаткової картки у будь-якому випадку безкоштовні.

У відділенні банку деякі Маринки можуть стверджувати, що щомісячну оплату обслуговування більше, вибрати не можна:

Насправді, обидва тарифи є чинними і потрібно вимагати той варіант, який вам потрібен.

Перевипуск картки коштує 100 руб.:

Кредитний ліміт у цієї карти може бути від 50 000 руб. до 500 000 руб.:

Зараз на замовлення Credit Card Gold можна трохи заробити. Якщо оформити цю картку до 31 березня 2018, покладено кешбек в 10% (максимум 2000 руб.) за першу покупку (потрібно встигнути зробити до кінця місяця, наступного за місяцем активації карти).

Підійде будь-яка покупка, за яку «КЕБ» дасть кэшбэк і за звичайною бонусній програмі (список винятків трохи нижче). Важливо враховувати одну не дуже приємну особливість «Кредит Європа Банку», банк наливає кашу тільки за оффлайн-покупки (всі покупки через інтернет будуть без кешбека):

2 Кэшбэк 2% на все.

За всі покупки з основної і додаткової Credit Card Gold покладено кэшбэк 2% при сумі щомісячних витрат від 20 000 руб. і вище (календарний місяць), якщо витрат менше 1%. Місячний ліміт винагороди 2000 руб.:

Кэшбэк виплачується на рахунок картки протягом 30 робочих днів після закінчення календарного місяця, у якому були здійснені покупки:

Для участі в бонусній програмі картку потрібно попередньо зареєструвати (це можна зробити платним смс або безкоштовно на сайті банку):

Важливо, що «КЕБ» нараховує винагороду тільки за операції з безпосереднім використанням картки, тобто покупки через інтернет не підійдуть:

Список інших винятків, за які кешбека не буде, досить стандартний:Як і будь-який інший банк, «КЕБ» залишив за собою право вносити будь-які зміни в бонусну програму або зовсім її скасувати.

3 Чесний грейс-період до 51 дня.

У «Кредит Європа Банку» чесний грейс-період до 51 дня, дотримуючись умови якого можна користуватися грошима банку безкоштовно.

Звітний період — 1 місяць (перший звітний період триває з дати придбання до дати виписки):

Датою формування виписки може бути 5, 15 або 25 число. Платіжний період становить 20 днів після дати формування виписки. Відповідно, якщо погасити заборгованість за звітний період до закінчення розрахункового періоду, то відсотки банку платити не потрібно:


Для наочності намалюємо картинку. Припустимо, дата виписки – 5 число. Заборгованість за покупок у період з 6 січня по 5 лютого потрібно буде виплатити до 25 лютого. За покупки з 6 лютого потрібно буде розплатитися вже в наступний розрахунковий період, до 25 березня.

Якщо не повністю погасити заборгованість за звітний період (але внести хоча б рекомендований платіж), то на кожну покупку будуть нараховані відсотки з моменту її вчинення (28%):

Якщо не внести навіть рекомендований платіж, то після Дати платежу (20-е число з дати формування виписки) на основний борг будуть нараховуватися вже альтернативні відсотки (59,9%) до дати оплати вказаного у виписці рекомендованого платежу, до того ж передбачена ще й неустойка:


Рекомендований платіж становить 2% від суми заборгованості на дату формування витягу, але не менше 200 руб.

Кэшбэк при наявності прострочення не виплачується:

Грейс-період «КЕБе» не поширюється на зняття готівкових коштів і перекази, тобто відразу починають капати відсотки (39%), до того ж за такі операції передбачена ще й комісія (зняття готівки за кордоном на тариф з щомісячним справлянням плати за обслуговування безкоштовне, але все одно невигідне з-за поганого курсу конвертації і відсутності грейса):


Щоб погасити негрейсовую операцію, потрібно спочатку внести гроші за всі грейсовые покупки, операції видачі готівки і переклади стоять у черговості списання нижче звичайних покупок:


4 Можливість покупки в розстрочку.

З допомогою кредиток «КЕБа», в тому числі Credit Card Gold, можна купити товари в чесну розстрочку в магазинах-партнерах:

Для здійснення покупки в розстрочку за кредиткою «Кредит Європа Банку» потрібно попередити касира перед купівлею і вказати необхідну кількість місяців розстрочки в рамках запропонованого періоду:

У підсумку в чеку буде вказані дати і суми щомісячних рівних платежів:

Механізм розстрочки у «КЕБа» дуже схожий на розстрочку по карті «Хоум Кредит». Тут також кількість місяців розстрочки означає кількість платіжних періодів, що відводиться на погашення заборгованості рівними частинами. На картинці з прикладу дата виписки – це перше число кожного місяця. Якщо зробити покупку на 30 000 в розстрочку на три місяці у період з 1 січня до 1 лютого, то 10 000 рублів потрібно буде заплатити в перший розрахунковий період (до 20 лютого), 10 000 у другій платіжний період (до 20 березня) і решту 10 000 руб. в третій платіжний період (до 20 квітня):

Якщо не повністю внести щомісячний платіж до Дати платежу, то на суму щомісячного платежу з дати надання кредиту до Дати платежу будуть нараховані базові відсотки (28%), після цієї дати — альтернативні, 59,9%:

Варто відзначити, що «КЕБ» почав розвивати цей напрямок зовсім недавно і кількість магазинів-партнерів, у яких можна щось придбати у розстрочку, дуже невелика (список партнерів можна подивитися тут)Кэшбэк на покупки в розстрочку не поширюється (так стверджує гаряча лінія).

5 Привілеї від МПС.

Карта Credit Card Gold є преміальної, відповідно, за нею доступні різні знижки і привілеї від платіжних систем Visa і MasterCard

6 Різні акції.

«Кредит Європа Банк» періодично влаштовує додаткові вигідні акції для держателів кредитних карток:


7 Безкоштовний випуск віртуальної карти.

Власники кредитних карток «Кредит Європа Банку» можуть безкоштовно випустити віртуальну карту для разових покупок, щоб не світити реквізити основний:

Кешбека, правда, за такі покупки не буде.

8 Можна безкоштовно змінити пін-код.

«Кредит Європа Банк» не візьме комісію за зміну ПІН-коду в Credit Card Gold:

Card Gold Credit від Кредит Європа Банку. Недоліки
1 Мапу можуть не видати.

Вимоги до потенційному власникові Credit Card Gold досить лояльні:

При запитуваному ліміті до 140 000 руб. навіть не потрібно яких-небудь додаткових документів, достатньо лише паспорта:

Тим не менш, «Кредит Європа Банк» дуже часто відмовляє у видачі цієї кредитки:


2 Карту незручно поповнювати.

В якості безкоштовного способу поповнення кредитки «Кредит Європа Банк» пропонує тільки свої банкомати, комісія передбачена навіть за внесення грошей через власні каси (якщо при цьому в офісі банку є працюючий на прийом банкомат і карта не заблокована):

Періодично зустрічаються відгуки про те, що банкомат гроші бере, а на рахунок не зараховує з-за технічної несправності. Подібні проблеми, звичайно, вирішуються на користь клієнта, але витрачені нерви ніхто не компенсує:

Кредитку «КЕБа» зручно поповнювати міжбанком (відповідно, робити це потрібно з банків, де є безкоштовний міжбанк). Вхідний банківський переказ «Кредит Європа Банк» обробляє без затримок:

3 Обов’язок попередити банк про закордонну поїздку.

За 1 день до передбачуваної поїздки за кордон клієнт зобов’язаний повідомити банк про країну перебування і терміни поїздки:

4 Платне смс-інформування.

Смс-інформування по карті з щомісячним справлянням плати за обслуговування коштує 39 руб./міс., з щорічним – 59 руб./міс.:

Якщо у звітному місяці не було авторизація, то плата за смс-інформування не списується:

3D-secure працює при відключеному смс-інформуванні:

5 Зменшення кредитного ліміту при невикористанні.

Якщо не користуватися кредиткою більше 2-х місяців поспіль, то «КЕБ» зменшує кредитний ліміт на 90%:

Правда, при першій покупці відновлює до колишнього рівня, але все одно неприємно:

6 Нав’язують страховку.

Співробітники «Кредит Європа Банку» нав’язують страховку при оформленні різних продуктів:7 Невигідна конвертація.

Банк чесно попереджає, що при покупках в іноземній валюті конвертація може бути до +5% до біржового курсу на дату списання:

До того ж «КЕБ» не розуміє транскордонний рубль:


8 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, відключити від ДБО, у АТ «Кредит Європа Банк» також є.

Висновок

Кредитна карта Credit Card Gold з чесним грейсом, можливістю безкоштовного обслуговування і кэшбэком 2% на всі покупки – це непогана пропозиція для покупок у тих категоріях, в яких немає можливості розплатитися з більш вигідними кэшбэком.

Звичайно, Credit Card Gold підійде не всім, все-таки оборот витрат в 20 000 руб./міс. для отримання підвищеної каші не такий маленький, до того ж тут немає кешбека за інтернет-покупки.

Використовувати кредитку «КЕБа» не грейс-період дуже дорого.

Розстрочка останнім часом стає популярною, і банки поступово включаються в боротьбу за цей сегмент. На мій погляд, поки «КЕБ» серйозно відстає від найближчих конкурентів (карт «Халва», «Совість» і карти кредиту від «Хоум Кредит»). Магазинів-партнерів, де можна оформити покупку в розстрочку, у Кредит Європа Банку» зараз зовсім мало. До того ж при вчиненні частини покупок по карті в розстрочку може виникнути плутанина з датами і розмірами платежів для збереження пільгового періоду і виконання умов надання безпроцентної розстрочки.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments