Купити валюту на московській валютної біржі буде набагато вигідніше, ніж в будь-якому обмінному пункті. Як отримати доступ до валютних торгів ми докладно розглядали в статті «Професіонали розкривають карти: як купити валюту на біржі».

Тепер зупинимося більш докладно на переваги такого способу купівлі і продажу валюти, ну і, звичайно, не будемо замовчувати недоліки, а вони теж є.

Переваги покупки валюти на біржі

Насамперед – це самий вигідний курс продажу і купівлі валюти, і мінімальний спред (тобто різниця між курсом купівлі і курсом продажу). Звичайний обмінний пункт дуже добре на Вас заробляє. Причому, незалежно від того, Ви купуєте чи продаєте валюту, курс в будь-якому випадку буде відрізнятися не на Вашу користь відсотків на десять порівняно з реальною вартістю доларів і євро на московській валютної біржі. А під час криз або просто великої волатильності (коливання курсу) банки взагалі ставлять спред 30-40%. Особливо часто банки цим користуються у віддалених невеликих містах. Згадайте, як в грудні 2014 щедрі банки пропонували громадянам купити 1 EUR за 120 руб, а 1 USD за 85 крб.

Ви можете купити валюту не виходячи з дому, тобто Вам не треба стояти в нескінченних банківських чергах.

На біржі Вам ніколи, на відміну від банку, не скажуть, що валюта закінчилася.

Ви зможете купити валюту оперативно і заробити непогані гроші на стрибку курсу. Особливо це актуально при сьогоднішньому плаваючому курсі рубля. Вже вважається нормою, що наша національна валюта «плаває» протягом дня в діапазоні 5-10%. А вже якщо трапиться якийсь форс-мажор, то стрибки будуть ще вище. Поки що основна маса населення буде тільки бігти в обмінні пункти за валютою, Ви вже знімете всі вершки.

Читайте також: Який банк вибрати? Критерії, про які Ви повинні знати

Всі операції по обміну відбуваються віддалено, тобто Ви застраховані від фізичної грабежу, як якщо б Ви просто пересувалися з мішком грошей по вулиці. Також Ви застраховані від фальшивих і старих купюр, що останнім часом, на жаль, в банках частенько трапляється — банк Вам сам видає пошкоджені купюри, а потім відмовляється без комісії у Вас їх приймати.

Недоліки купівлі валюти на біржі

Це, звичайно, електронна безпека. Щоб протистояти кібер-злочинцям, на Вашому комп’ютері повинен стояти хороший ліцензований (читай платний) антивірус, що постійно оновлюється базою. А також Ви повинні уважно стежити за збереженням своїх паролів доступу до системи, щоб вони випадково не потрапили до третіх осіб.

Потрібно освоїти програму віддаленої торгівлі на валютній біржі (це, звичайно, не складно, але, все-таки, доступно не для всіх).

Укладення договору на брокерське обслуговування, введення грошових коштів на брокерський рахунок, безпосередньо купівля на біржі через програму виведення грошових коштів на Ваш банківський рахунок вимагають деякого часу. Звичайно, в обмінному пункті купити валюту швидше, ніж проробляти всі вищеописані процедури, але краще трохи почекати і не втратити частину Ваших фінансів на конвертації.
Для укладення договору (його природно потрібно укласти тільки в перший раз Вам буде потрібно приблизно 3 дні. Введення грошей на банківський рахунок зазвичай відбувається в той же день. Зарахування на брокерський рахунок – це 1-2 дні. Купівля валюти практично миттєво. Виведення грошей з брокерського на банківський рахунок займає ще 1-2 дні. І, мабуть, варто згадати, що в деяких банках Ви не зможете відразу без комісії перевести валюту, що надійшла на рахунок безготівковим шляхом. Зазвичай має пройти деякий час, у всіх по-різному, максимум 1 місяць (але це не критично, врешті-решт, саме готівкові долари і євро Вам потрібні не так часто).

Використовуйте брокерський рахунок тільки для купівлі та продажу валюти. Не піддавайтеся на спокуси Вашого брокера вкласти свої гроші в покупку будь-яких інструментів, суть роботи яких Ви не розумієте. Спочатку потрібно детально у всьому розібратися якщо виникне таке бажання, і тільки потім користуватися іншими можливостями біржі. Ваш брокер буде обіцяти Вам золоті гори, і стовідсоткові варіанти для інвестування, причому досить наполегливо. Будьте готові протистояти його інформаційному натиску. Брокеру вигідно, щоб Ви робили якомога більше угод, комісійні від яких і є його доходом.

Всі Ваші операції на московській валютної біржі будуть як на долоні для податкової служби, так що будьте готові відповідати на питання, пов’язані з походженням Ваших грошей…
Про оподаткування при валютообмінних операціях докладно написано в статті: «Нові правила обміну валюти. Буде податок на валюту?».

Покрокова інструкція купівлі валюти на біржі наведена в статті: «Купівля валюти на біржі через Альфа-Директ: зліт-посадка».

За оновленнями в цій та інших статтях тепер можна стежити на Telegram каналі: @hranidengi.

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments