Банки-зрадники. Чорний список банків. Початок.

Ця стаття є продовженням статті «Банки-зрадники. Чорний список банків».

Практика введення банками різних заборон і обмежень на поповнення поповнюваних вкладів з’явилася не в 2015 році. А набагато раніше. Особливо врожайним на відмови у поповненні вкладів вийшов 2010 рік.

Хтось може сказати, що це справи давно минулих днів, що банки вже давно виправилися і про їх обманах і введенні в оману своїх вкладників можна забути. Я з цим категорично не згоден. Ні в якому разі банки не повинні відчувати свою безкарність. Якщо вони один раз «облажались» перед своїми клієнтами, то де гарантія, що вони не захочуть повторити свою поведінку. І де гарантія, що банківській договір захистить від свавілля з боку такого банку.

Ніхто не забутий, ніщо не забуте. Чорний список банків-зрадників повинен бути повним.

Чорний список банків-зрадників минулого

Нижче наведено список банків, викритих в обмеженні прийому додаткових внесків за вкладами з поповненням до 2014 року включно.
Рейтинг банків наводиться на стан липня 2015 року (взято з порталу banki.ru), можливі зміни.
Щоб збільшити картинку натисніть на неї лівою кнопкою миші.

1. ТОВ «Інвестиційний Республіканський Банк»

Відкриває чорний список банків-зрадників минулого ТОВ «Інвестиційний Республіканський Банк» (311 місце в рейтингу banki.ru), створений в 1993 році як ПКБ «Кентавр».

До травня 2014 року «Инресбанк» особливо нічим не відрізнявся від інших банків, які займають сусідні місця в банківському рейтингу, хіба що відсотки за вкладами у банку були трохи вище, ніж у конкурентів по ринку, а також банк пропонував зручні витратно-поповнювані депозити.

Але ось 21.05.2014 року «Инресбанк» був відправлений на санацію (разом з «Мособлбанком» і «Фінанс Бізнес Банком»). Санатором був визначений «СМП-Банк». Причому, як повідомляється в новини на офіційному сайті «Инресбанка», «СМП банк» зробить все можливе, щоб клієнти «Мособлбанка», «Инресбанка» і «Фінанс Бізнес Банку» не відчули жодного дискомфорту від зміни власника і фінансового оздоровлення. І «СМП банк» упевнений, що клієнти цих банків побачать зміни на краще…

Після таких заяв санатора, клієнти банку трохи розслабилися. Але в результаті все вийшло трохи не так. Клієнти все-таки відчули певний дискомфорт 🙂

🙁 З 30.05.2014 року почали закриватися відділення банку.
І до теперішнього часу залишився тільки один офіс цієї кредитної організації на всю країну (пластикові картки банк, до речі, не випускає, а інтернет-банк «Инресбанка» дуже слабкий і незручний). Що, природно, створило багато проблем для клієнтів, яким доводилося їхати в найближчі відділення по кілька сотень кілометрів після закриття офісів, щоб виконати необхідні операції. Правда, в даний час клієнтам «Инресбанка» пропонують перейти на обслуговування в «СМП-банк», для чого потрібно просто оформити заяву в банку-санатора.

🙁 04.06.2014 на сайті «Инресбанка» з’явилася новина, що банк обмежив прийом додаткових внесків у внески:

Черный список банков

Причому, природно, договори вкладів не включали таких пунктів, які дозволяли б банку заборонити прийом додаткових внесків. Ось відгук вкладника на порталі banki.ru:

Черный список банков

🙁 Введений регламент на виплату вкладів, як каже банк, щоб попередити банкрутство. При цьому якщо сума виплати менше 100 000 рублів, то гроші Ви побачите в той же день, а от якщо сума більша, то Вам потрібно пред’явити ще всі оригінали документів (договору і прибуткових касових ордерів) та пройти перевірку банку для підтвердження Вашої благонадійності в очах банку.

Нижче прінтскрін документа, розміщеного за посиланням www.inresbank.ru/upload/docs/reg_deposit.doc

Черный список банков

І тільки 19.11.2014 на офіційному сайті з’явилася новина, що банк відновив прийом додаткових внесків:

Черный список банков

2. АТ «Смартбанк»

Продовжує наш чорний список банків-зрадників минулого АТ «Смартбанк», невеликий за розміром активів московський банк (413 місце в рейтингу banki.ru).

За даними клієнтів банку на порталі banki.ru, «Смартбанк» припинив поповнення старих вкладів ще в лютому 2014. Природно, новини про це на офіційному сайті немає, архів новин там взагалі видалено.
21.02.2014 «Смартбанк» не прийняв поповнення за вкладом

Черный список банков

За словами автора відгуку, в банку послалися на «якісь обмеження».

22.11.2014 цього ж клієнта також відмовили в поповненні старого вкладу з високою ставкою, а запропонували відкрити новий, не такий вигідний.

Черный список банков

Також є відгук про відмову в поповненні від 04.06.2014

Черный список банков

Причому, банк, природно, ніяк не відповів на ці відгуки своїх клієнтів, і вже тим більше не спростував. Хоча на позитивний відгук «Смартбанк» досить оперативно відреагував:

Черный список банков

05.09.2014 на порталі banki.ru з’явилася новина, що в «Смартбанке» отримано припис від ЦБ РФ про обмеження прийому вкладів. У зв’язку з цим приписом, банк чомусь вирішив, що не поповнювати старі вклади (тобто порушувати умови договору банківського) він теж має право.

Черный список банков

Головне, «Смартбанк» заспокоїв після цього своїх вкладників, заявивши, що у них є план дії по виходу з цієї ситуації» 🙂

3. ВАТ «Банк»Олександрівський”

ВАТ «Банк Олександрівський» теж не пройшов повз нашого чорного списку банків-зрадників минулого. Це невеликий регіональний банк, що займає 249 сходинку в рейтингу banki.ru.

C 20.09.2010 «Банк Олександрівський» ввів мінімальну суму поповнення вигідних вкладів в 10 млн. рублів. Правда, в договорах вкладів був пункт, що додаткові внески вносяться згідно тарифів на РКО на день операції, які Олександрівський і поміняв.

Ось відгуки вкладників на порталі banki.ru:

Черный список банков
Черный список банков
Черный список банков

Викликає посмішку відповідь банку на один з відгуків на порталі banki.ru про відмову поповнювати внески «Народний Вибір+» і «Вибір» на 2 і 3 роки:

Черный список банков

Як ми бачимо, претензії по встановленню мільйонних додаткових внесків на питання клієнта вклади банк ігнорує, а навіщо-то каже, що по вкладах «пенсійний» умови не змінювалися.

4. ЗАТ «Інвестиційний банк «Фінам»

Наступний на черзі у чорний список банків-зрадників минулого ЗАТ «Інвестиційний банк «Фінам».

Банк займає 306 місце в рейтингу banki.ru, створений в 1994 році.
На офіційному сайті банку в архіві новин (віддамо належне банку, що він не приховав цей архів багато банків) знаходимо новину, що з 23.08.2010 ЗАТ «Банк Фінам» збільшує мінімальні суми додаткових внесків за вкладами:

Черный список банков

Заходимо в умови залучення вкладу «Лідер» і бачимо, що мінімальна сума додаткового внеску для вкладів відкритих або пролонгованих в період з 01.06.2009 по 31.03.2010 включно для рублів – 15 млн. рублів, для вкладів у доларах США – 350 000$, а для євро – 250 000.

Черный список банков

Новина про збільшення мінімального додаткового внеску публікувалася на порталі banki.ru

Черный список банков

Це новина посилається на публікацію газети “Комерсант” від 14 вересня 2010:

Черный список банков

5. ПАТ «Норвик Банк»

Не пропускаємо в нашому чорному списку банків-зрадників минулого ПАТ «Норвик Банк», який також можна віднести і в основний список банків зрадників 2015 року.

На території Кіровської області банк працює під брендом «Вятка-банк» — середній за розміром регіональний банк, що займає 215 місце. З 02.07.2015 Вятка-банк офіційно перейменовано у «Норвик-Банк».

Дивимося статтю Раксаны Бабаєвої на сайті ikkirov.ru від 14 липня 2010 року. І знаходимо підтвердження, що Вятка-банк ввів обмеження на додаткові внески у 2010 році.

Черный список банков

Ось відгук клієнта на порталі banki.ru про неможливість поповнення вкладу від 24.06.2010:

Черный список банков

До речі, на порталі banki.ru є зовсім свіжий відгук від 09.05.2015, що банк відмовляється поповнювати вклад «Надійний»

Черный список банков

Щоправда, банк вже досвідчений, і заздалегідь у договорі передбачив, що він може припинити прийом додаткових внесків просто повідомивши про припинення прийому даного виду вкладу. Однак, на цьому пункті договору увагу, природно, не акцентувалась (Багато хто скаже, що раз клієнт підписав договір, то, значить, він з усім згоден, — з цим не посперечаєшся, але треба все-таки поважати своїх клієнтів і заздалегідь повідомляти про всіх «тонких» місцях договору. Це, звичайно, утопія, але давайте хоч помріємо :)) Так що «Норвик-Банк» впевнено потрапляє в чорний список банків-зрадників і минулого, і сьогодення.

Про минулі промахи «Вятка-банку» можна почитати в газеті «Комерсант» у статті «Банки не винесли вкладів» від 14.07.2010.

Черный список банков

6. ПАТ «Західно-Сибірський комерційний банк»

Поспішаємо перейти до наступного банку-зраднику, це ПАТ «Західно-Сибірський комерційний банк» (Запсибкомбанк) – це досить великий регіональний банк, займає 67-ю сходинку в рейтингу banki.ru. Про подвиги цього банку ми також можемо почитати в статті газети «КоммерсантЪ» (див. вище).

«Запсибкомбанк» з 6.05.2010 року прийняв заборонні заходи для вкладників, ввів комісію 6% за поповнення вкладу у рублях і 3% комісію за поповнення валютних вкладів.

Про цьому чудовому подію і повідав портал banki.ru:

Черный список банков

Далі в чорному списку банків-зрадників минулого розглянемо разом трійцю банків-зрадників 2010, які, в основному, фігурували в одних заявах ФАС.

7. ПАТ «Акціонерний комерційний банк «Інвестиційний торговий банк»

Банк-зрадник ПАТ «Акціонерний комерційний банк «Інвестиційний торговий банк», 61 місце в рейтингу banki.ru – великий московський банк з розвинутою мережею.

8. КБ «Юніаструм Банк»

Банк-зрадник КБ «Юніаструм Банк», 96 місце в рейтингу banki.ru

9. ВАТ «Акціонерний комерційний банк сприяння комерції та бізнесу»

Банк-зрадник ВАТ «Акціонерний комерційний банк сприяння комерції та бізнесу» СКБ-банк, 62 місце у рейтингу banki.ru.

«Інвестиційний торговий банк» з 1.05.2010 року відмовився приймати додаткові внески за вигідними вкладами. Новина про це можна знайти на порталі banki.ru:

Черный список банков

У травні ж посипався шквал негативних відгуків на порталі banki.ru про введення Інвестиційним торговим банків заборони на поповнення вкладів. У відповідь на негативні відгуки, банк заявив, що право у вкладників робити додаткові внески є, тільки от відповідно до Цивільного законодавства РФ у банку немає обов’язки їх брати (!).

Черный список банков

З 14.05.2010 «Юніаструм банк» не брав поповнення за вкладами, пояснивши це технічним збоєм. А 18.05.2010 в банку з’явилися нові тарифи на РКО, суттєво обмежують права вкладників. Якщо в двох словах, заявлена процентна ставка за вкладами, умови за якими банк змінив у 2010 році, була 17%, а після змін – вона знизилася до 10%.

Черный список банков

Банк ввів комісію в розмірі 7% за переказ або видачу коштів з поточного рахунку або рахунку «до запитання», що надійшли на них безготівковим шляхом зі строкового вкладу. При цьому комісія не стягувалась, якщо грошові кошти надійшли на рахунок до 19 травня або якщо вклад був відкритий після 19 травня.
Ось ці комісії:

Черный список банков

«Акціонерний комерційний банк сприяння комерції та бізнесу» (СКБ-Банк) 24.03.2010 ввів комісію 7% на поповнення старих вкладів.

Черный список банков

Причому, право ввести комісію банк пояснює пунктом 6.3 договору банківського вкладу, в якому зазначено, що банк має право в односторонньому порядку змінювати тарифи за проведення операцій по рахунку вкладу».

Черный список банков

Природно, вкладники стали боротися за свої права. І подали скарги в різні інстанції. В результаті було порушено справу, про що нам докладно розповідає газета «Комерсант» у статті від 19.07.2011

Черный список банков

І в підсумку ФАС визнала всі три банки ВИННИМИ!

Черный список банков

Залучення коштів у вклади з наступним погіршенням споживчих властивостей таких вкладів порівняно з початковими заявленими, є актами нечесної конкуренції з боку банку. ФАС визнала, що банки таким чином отримали нечесну перевагу перед конкурентами.

У підсумку ФАС дала вказівку скасувати незаконні обмеження щодо прийому додаткових внесків та повернути суми комісій вкладникам.

Черный список банков

Вкладникам вдалося відстояти свої права, витративши при цьому багато сил, але вони все-таки добилися успіху. Я захоплююся такими вкладниками!

10. ТОВ «КБ «АйманиБанк»

У чорному списку банків зрадників знаходиться і ТОВ «КБ «АйманиБанк», (який придбав собі цю назву в кінці 2012 року, а до цього банк називався «Алтайенергобанк»). Знаходиться на 161 місці в рейтингу banki.ru

Навесні 2014 АйманиБанк ввів 10% комісію за поповнення вкладів, причому банк каже, що жодних договірних зобов’язань з клієнтом вони не змінюють, вони змінили тарифи на розрахунково-касове обслуговування. Дивимося статтю в газеті «Ведомости» від 19.04.2010:

Черный список банков

Хочеться також згадати АКЦІОНЕРНОГО товариства «Альфа-банк», 7-місце в рейтингу banki.ru. Він поки не був помічений у відмові поповнення поповнюваних вкладів, тому не потрапляє в наш чорний список банків-зрадників. Проте в далекому 2004 році ця кредитна організація повела себе дуже негарно по відношенню до своїм вкладникам.

08.07.2004 тарифним комітетом Банку прийнято рішення про затвердження і введення з 7 липня 2004 тарифу (комісійної винагороди) за видачу готівкових грошових коштів з рахунків за строковими вкладами при достроковому розірванні договору в розмірі 10%!

Черный список банков

Правда вже 27.09.2004 Альфа-банк визнав свої помилки і вирішив, що репутація все-таки дорожче сьогохвилинних вигод. І з 1 листопада 2004 року Альфа-банк приступив до масових виплатах утриманої комісії вкладникам банку (комісія була скасована 17 липня 2004).

Також хочу зупинитися на досить цікавий факт, в 2014 році Банк Росії зобов’язав банки, у разі якщо їм ЦБ РФ дав заборону на залучення вкладів, обов’язково публікувати цю інформацію в новинах у себе на сайті. Ось стаття на banki.ru:

Черный список банков

ЦБ в свою чергу у себе на офіційному сайті теж обіцяв публікувати такі списки.

Черный список банков

Мої спроби отримати цей список банків, яких обмежили у залученні коштів населення, на сайті Банку Росії виявилися невдалими… За критерієм «з 1 січня 2010 року по 30 липня 2015» результатів немає… Мабуть, щось зламалося… Або ЦБ РФ забув про свої обіцянки 🙂 Якщо хочете, спробуйте самі.

Почекаємо, може все-таки Банку Росії вдасться в найближчому майбутньому знайти грамотних IT-фахівців, які зможуть налаштувати на сайті цю нехитру програму пошуку банків з обмеженням на залучення коштів фізичних осіб.

Якщо у Вас є які-небудь уточнення і доповнення до чорного списку банків-зрадників минулого, напишіть, будь ласка, про них в коментарях.

Банки зрадники 2015

Регулярно оновлюваний список банків-зрадників 2015 року розміщений тут: «Банки-зрадники. Чорний список банків«

У завершенні статті, хочу зазначити, що інформованої вкладника складніше обдурити. Чим більше людей буде в курсі про всякого роду виверти і махінації з боку банків, тим менше у цих самих банків буде бажання вводити подібні заходи в майбутньому.

Поширюйте цей чорний список, робіть репост, розміщуйте у себе посилання на статтю. Банки дуже не люблять розголосу своїх неправомірних дій. Саме тому більшість кредитних організацій на своєму сайті добре ховає інформацію про введення загороджувальних комісій і всяких обмежень, а потім намагаються її швидше видалити.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments