Існує багато способів обміну валюти: хто воліє купувати долари або євро в звичайних обмінниках, хтось проводить конверсійні операції в інтернет-банку, а хто вже освоїв купівлю і продаж валюти на біржі.

Незважаючи на різноманітність способів, у маленьких містах у клієнтів арсенал доступних інструментів зазвичай набагато менше. У відсутність конкуренції місцеві кредитні організації встановлюють великі спреди та отримують додатковий дохід від валютообмінних операцій.

Новий сервіс обміну валюти на сайті «Золотої Корони» якраз покликаний вирішити дану проблему. Курс купівлі доларів і євро на сайті koronapay.com/exchange однаковий для всіх, а готівкову валюту можна отримати в пунктах видачі «Золотої Корони», яких досить багато по країні.

Сьогодні ми оцінимо, наскільки вигідним вийшов сервіс «Золотої Корони» з обміну валюти онлайн, який нам так активно рекламує Ляйсан Утяшева:

Для купівлі валюти на сайті буде потрібно паспорт, мобільний телефон та іменна дебетова картка, оформлена на ваше ім’я:

Золота Корона — Обмін валюти онлайн. Переваги
1 Простота сервісу.

Для купівлі валюти на сайті «Золотої Корони» не вимагається додаткова реєстрація (якщо купувати валюту за допомогою мобільного додатку «Золота Корона — Обмін валюти», то його слід попередньо встановити).
Потрібно тільки вказати необхідну суму і валюту, ПІБ та телефон, оплатити банківською картою і отримати готівку в банку-партнера:

Отже, заходимо на сайт «Золотої Корони» в розділ обмін валюти і вказуємо необхідну суму, припустимо, нам треба купити 100$. Сайт показує курс 57,49 руб. за 1 USD. Натискаємо кнопку «Далі»:

Потім вводимо свої ПІБ та телефон:

Для підтвердження номера телефону потрібно ввести присланий пароль смс:

Вказуємо, що ми хочемо оплатити валюту новою картою. Сервіс дозволяє нам зберегти карту, щоб не вводити її реквізити в наступний раз, але я волію нічого ніде зайвий раз не зберігати.

Вводимо реквізити карти, з якої ми хочемо оплатити наші 100$ за курсом 57,49 руб/$:

Оскільки я користувався сервісом в перший раз, я ввів реквізити свого флагомера — картки «Авангард» з нульовим балансом, щоб дізнатися, а який, власне, MCC-код у даної операції на сайті. Далі вводимо смс-пароль (для купівлі валюти на сайті «Золотої Корони» картка обов’язково повинна підтримувати функцію 3D-secure):

На балансі дебетової картки «Авангард» було 0 руб., тому, природно, покупка не відбулася, однак тепер можна дізнатися в інтернет-банку «Авангарду» MCC-код невдалої операції. Як бачимо, код у покупки валюти на сайті «Золотої Корони» — МСС 6538 — грошові перекази MasterCard MoneySend:

Тобто дана операція проходить як звичайне стягування з картки. Ми знаємо, що деякі кредитні організації не дозволяють стягувати грошові кошти зі своїх карт без комісії, тобто беруть комісію за донорство. Це «МКБ», «УБРиР», «Тінькофф Блек» при сумі стягання до 3000 руб. або перевищення місячного ліміту в 150 000 руб. (дана операція «Тінькофф-Банку» входить в ліміт зі зняття готівки з картки), «Промсвязьбанк», «Російський Стандарт», «Авангард», «Уралсиб», «МТС Банк», «СДМ-Банк». Також не можна без комісії стягнути з карток «Яндекс Гроші», «Ківі», «Мегафон». Детальніше про це читайте у статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

Купівля валюти з кредитної картки загрожує вильотом з грейса і комісією, як за зняття готівки.

Також є картки, які просто не дають з себе стягувати, «Card Plus» від «КЕБа», наприклад. Відповідно, «КЕБом» оплатити покупку валюти не вийде.

Карта «Халва» від «Совкомбанку»: 7,5% на залишок, кэшбэк 3-12%. Всі подробиці в статті.

Бережи Гроші! рекомендує:

Загалом, картки зазначених вище банків для сервісу обміну валюти «Золота Корона» ми використовувати не будемо, оскільки платити додаткову комісію не в наших правилах. Кредитки для цієї мети теж не підійдуть.

Я виконав всі вищеописані операції ще раз, ввівши дані своєї іменної картки «Білайн», операція пройшла успішно. Я купив 100$ за запропонованим курсом 57,49 руб/$ без будь-яких додаткових комісій:

«Золота Корона» надіслала номер переказу, який потрібно буде назвати в пункті видачі:

Залишилося тільки вибрати зручний пункт видачі, і можна вирушати за своїми 100$.

Для отримання валюти буде потрібно паспорт, банківську картку, з якої відбувалася операція і номер операції:


Після отримання номера переказу можна йти за валютою відразу ж, а можна і пізніше, головне, укластися в трирічний період з моменту покупки, а то грошики РНКО «Платіжний центр» (оператор перекладу) привласнить собі:


Курс покупки зафіксований, і він не зміниться, незалежно від подальших коливань:

Найближчим пунктом видачі перекладів «Золотої Корони» виявилося відділення «РГС-Банку», де я і отримав свої 100$ без будь-яких проблем.

2 Вигідний курс обміну.

Курс, за яким ми купили долари на сайті «Золотої Корони», був 57,49 руб./$ (він, до речі, був там досить стабільним і залишався таким тривалий час).

В цей час жадібний «Райф» продав би нам долари за 59,15 руб.

«Ощадбанк» виявився трохи менше жадібним, пропонуючи курс 58,86 руб./$:

На третьому місці з кінця виявився інтернет-банк «Альфа-Банку» Альфа-Клік» з курсом 57,90 руб./$:

Слідом за «Альфою» розташувався інтернет-банк «Відкриття» з курсом 57,65 руб./$:

Рідний брат сервісу обміну валюти на сайті «Золотої Корони» — валютний гаманець «Кукурудза» пропонував 1 USD за 57,61 руб.:

Сервіс резервування валюти від «БКС Банку» обігнав «Кукурудзу», 1 долар США обійшовся б нам у 57,57 руб.:

Аналіз ринку готівкової валюти «РБК» знайшов у Москві 1 обмінник з курсом краще, ніж у «БКС», «РОЗУМ-банк» 1$=57,54. Правда, зовсім не факт, що курс залишиться таким же, поки ми доїдемо до цього обмінника.

«Альфа Форекс» зі скрипом обійшов обмінник з курсом 57,53 руб./$:

І тільки Московська біржа впоралася з «Золотою Короною», в цей час курс там був 57,40 руб. за 1 долар США:

Однак до цього курсу треба ще додати витрати на брокерські комісії за здійснення операції і виведення валюти на банківський рахунок. У «Відкриття Брокер», наприклад, комісійні збори збільшують реальний курс приблизно на 7-8 коп. тобто можна вважати, що на біржі ми змогли б купити долари з 57,47 руб.

Таким чином, біржа обігнала новий сервіс обміну валюти «Золотої Корони» в момент наших спостережень всього на 2 коп.

3 Переклад можна скасувати.

Якщо ви раптом передумали купувати валюту, то до її фактичного отримання є можливість скасувати переклад. Гроші повернуть на картку, з якої відбувалась оплата валюти. Повернення здійснюється в рублях за курсом РНКО (оператора перекладу), встановленим на дату формування розпорядження на повернення, але не більше витраченої раніше суми:

Повернення доведеться чекати від 5 до 30 днів:

Золота Корона — Обмін валюти онлайн. Недоліки
1 не Можна продати валюту.

З допомогою сервісу обміну валют «Золота Корона» можна лише купити долари чи євро і отримати їх в пунктах видачі, зворотна операція неможлива.

2 Ризик припуститися помилки при оформленні покупки.

Потрібно бути гранично уважним, заповнюючи ПІБ і реквізити картки при здійсненні покупки валюти (мається на увазі правильне написання імені та прізвища, в точності як на карті). Якщо допустити якусь помилку, то валюту просто не зможуть видати в банку-партнері, і доведеться робити скасування покупки. Відповідно, із-за різниці курсів ви зможете отримати менше, ніж витратили:

3 Ризик відкликання ліцензії у РНКО «Платіжний Центр».

Купівля валюти на сайті «Золотої Корони», по суті, являє собою розпорядження на здійснення переказу без відкриття рахунку. Оператором перекладу виступає РНКО «Платіжний Центр»:Відповідно, якщо ліцензію у РНКО «Платіжний Центр» відкличуть в той момент, коли покупку валюти з допомогою карти на сайті «Золотої Корони» ви здійснили, але фактично наявні ще не отримали своїх грошей ви втратите.

Тому затягувати з отриманням своєї валюти не слід, хоча сумнівів у стійкості РНКО «Платіжний Центр» у мене на даний момент немає.

4 Проблеми з отриманням валюти в банках-партнерах.

Іноді виникають проблеми з отриманням готівкової валюти, варіантів маса:

● можуть запросити документи, що пояснюють походження грошей, або які-небудь інші документи:


● не набереться необхідна сума валюти (тому для великих сум потрібно робити попереднє замовлення):


● в банку-партнері не виявиться потрібного номіналу купюр:


● в банку-партнері можуть послатися на технічні неполадки або навіть заявити, що валюту вони взагалі не видають:


● банківська Маринка може не знати, як видаються такі перекази:

Проте багато клієнтів все-таки отримують готівкову валюту без яких-небудь проблем:
5 Ліміти на конверсійні операції.

У договорі про комплексне банківське обслуговування зазначено, що максимально за допомогою сервісу обміну валюти на сайті «Золотої Корони» можна купити 7500$ протягом 1 календарного дня:

Правда, в рубриці «Відповімо на ваші запитання» написано, що денний ліміт обмежений 10 000$ або еквівалентом в євро:

Також є ліміт на загальні перекази за всіма договорами клієнта з РНКО: 1 млн руб. протягом 30 календарних днів поспіль, 1,5 млн. протягом 60, і 2 млн. руб. протягом 90 днів:

Однак крім лімітів «Золотої Корони», є ще ліміти і самої картки, з якої відбувається стягування коштів для оплати валюти.

Зазвичай стоїть обмеження у 50 000-75 000 руб. на одну операцію і 150 000 руб. на всі операції за день. У «Моментум» «Ощадбанку», наприклад, денний ліміт на С2С – 50 000 руб.

6 Обмеження по мінімальній сумі.

Мінімальна кількість валюти, яку можна купити, становить 100$.

Ще треба враховувати, що сума куплених доларів або євро повинна бути кратна 50 одиниць:

7 Згоду на спам.

Користуючись сервісом обміну валюти онлайн на сайті «Золотої Корони», ви погоджуєтеся на спам з боку РНКО «Платіжний центр»:

8 Зміну умов.

РНКО «Платіжний центр» може в будь-який момент змінювати тарифи та умови договору:

Висновок

Сервіс обміну валюти на сайті «Золотий Корона» дійсно простий і вигідний, різниця з біржовим курсом мінімальна.

Недоліків у сервісу вийшло досить багато, але, все-таки, вони не такі суттєві, до них цілком можна пристосуватися. Хотілося б, звичайно, щоб на сайті «Золотої Корони» можна було не тільки купити валюту, але і продати її.

Природно, не варто плекати ілюзії, що курс купівлі доларів чи євро у цього сервісу буде хорошим завжди. Будь-який проект, який ще не придбав достатню кількість лояльних клієнтів, буде балувати вигідними умовами. Як тільки він трохи розкрутиться, відразу почнеться загвинчування гайок.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments