Ми продовжуємо серію статтей, що відповідає на питання: «На чому можна економити». Сьогодні давайте детально розглянемо, як скоротити витрати ЖКГ. Адже будь-які заощаджені гроші автоматично перетворюються у наші зароблені (див. статтю «Що таке фінансова свобода і як її досягти»), тому не можна упускати будь-яку можливість знижувати свої щомісячні платежі.

1

Перш за все, щоб скоротити платежі за квартиру, перевірте, чи не покладені Вам які-небудь пільги по комунальних платежах від держави. У нашій країні існує досить багато категорій громадян, яким передбачені знижки при оплаті комунальних послуг, причому незалежно від їх доходів.

А також є субсидії малозабезпеченим сім’ям (а в нашій країні не так вже й складно отримати статус малозабезпеченої сім’ї, т. к. величезна кількість зарплат населенню сплачується в конвертах, а офіційна частина є, як правило, мінімально дозволеної законодавством).

Просто забийте в будь-якому пошуковику: «кому належать пільги по комунальним платежам». За даними федеральної служби державної статистики в Росії більше 25% населення можуть розраховувати на те, щоб їх витрати ЖКГ були знижені за допомогою всіляких пільг, компенсацій і субсидій.

2

Відмовтеся від комунальних послуг, які Вам не потрібні і якими Ви не користуєтесь. Наприклад, від міського телефону. З розвитком доступною мобільного зв’язку і мобільного Інтернету стаціонарний телефон втратив свою актуальність. Ваша вигода буде ще істотніше, якщо Ви будете слідувати порадам «Як заощадити гроші на мобільному зв’язку».

Також, можливо, варто відмовитися від радіоточки (так, так, Ви платите за можливість слухати радіо. В новобудовах в кожній квартирі до цих пір є радіо розетка, яка дає Вам доступ до мережі проводового (!) радіо мовлення). Платять за неї всі, а от реально нею користується, напевно, практично ніхто.

Кабельне цифрове телебачення стало таким доступним, що супутникові тарілки вже, напевно, є у всіх, хто любить дивитися телевізор. Тому переплачувати за стаціонарну общедомовую антену краще не варто.

3

Не збільшуйте свої витрати ЖКГ за рахунок непотрібних банківських комісій. Не завжди такі зручні види платежів, як через термінали QIWI або пластикову карту виявляються вигідними. У деяких випадках комісія досягає 5-10%. Тому обов’язково дізнайтеся, як платити тільки за тарифи на комунальні платежі, а не додатково ще й за тарифи всіляких платіжних систем і терміналів. Дуже часто є спосіб оплати взагалі без комісії, наприклад, через операційну касу ТСЖ або пошту.

4

Немає сенсу вибирати найдорожчий тариф на інтернет, реальна швидкість підключення набагато нижче, ніж обіцяє Ваш провайдер. Хоча, формально, він Вам чесно каже, що швидкість буде «ДО» якогось значення, наприклад, до 100 Мбіт/c. Я думаю зрозуміло, що 10 Мбіт/c також входить в цей інтервал. Швидкість інтернету залежить від безлічі факторів, і від Вашого обладнання, і від завантаженості веб-сервера і від програмного забезпечення і від багато чого іншого.

Читайте також: 11 порад, як економити сімейний бюджет з допомогою інтернету

5

Вимагайте зробити перерахунок комунальних платежів, якщо фактично Ви можете довести, що були відсутні в квартирі більше 5 днів поспіль. Перерахунок можна зробити на ті послуги, за які Ви платите за нормами споживання, а не за лічильниками. Наприклад, якщо у Вас не стоять лічильники на газ і воду, і Ви були де-небудь у відрядженні або відпустці, тоді Ви звісно не цілком використовували свою норму споживання цих послуг, і можете сміливо розраховувати на компенсацію. На послуги опалення перерахунок не поширюється.

6

Здійснюйте платежі за квартиру вчасно. Тобто платіж за попередній місяць повинен бути здійснений не пізніше 10-го числа наступного місяця. Інакше Вам буде нараховуватися пені. Раніше сума штрафу становила 1/300 ставки рефінансування за кожний день прострочення (ставка рефінансування у нас 8,25%). В даний час (літо 2015) наші улюблені депутати щоб підтримати населення в кризу (сарказм) вже в другому і третьому читанні прийняли закон, що збільшує суму штрафу до 1/170 ставки рефінансування за кожний день. Іншими словами, штраф збільшився майже в 2 рази.

7

Знизити витрати сімейного бюджету допоможе установка лічильників обліку води. З січня 2015 для тих, у кого немає лічильників, тарифи на воду зросли на 10 %, з літа 2015 року вони зросли ще на 10% (порівняно з 2014). На початок 2016 року заплановано підвищення на 40% і в кінці 2016 переплата вже становитиме 60% (також порівняно з 2014 роком). Звичайно, встановивши лічильники на воду потрібно буде витрачати її більш раціонально, ніж Ви звикли. Про те, як економити воду, не відчуваючи ні найменшого дискомфорту, читай у статті «Маленькі хитрощі. Як економити електроенергію і воду».

8

Знизити витрати ЖКГ допоможе також встановлення двох тарифного лічильника. Адже вночі електроенергія коштує значно дешевше. Наприклад, з 1 липня 2015 року в Московській області в квартирах, де є електроплита стаціонарна, 1 квтг у нічний час коштує 1,25 руб, а в денний — 3,69 руб. Відповідно, у Вас вийде скоротити витрати сімейного бюджету просто на роботі холодильника, а вже якщо Ви перенесете енерговитратні операції, такі як прання, прасування або миття посуду в посудомийній машині, на нічний час, то заощадите немаленькі гроші.

До того ж, потрібно навчитися витрачати електроенергію грамотно, про це читай в статті: «Маленькі хитрощі. Як економити електроенергію і воду».

Можливо, у Вас є якісь свої способи, як скоротити витрати ЖКГ, дуже радий буду почути про них у коментарях до статті.

За оновленнями в цій та інших статтях тепер можна стежити на Telegram каналі: @hranidengi.

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments