Оновлено 09.07.2018.

В кінці червня 2018 соціальна мережа «ВКонтакте» запустила платіжну систему VK Pay, завдяки якій користувачі зможуть оплачувати товари і послуги, використовуючи свій обліковий запис.

На ринку і так достатньо всіляких сервісів для оплати, проте творці VK Pay, природно, вважають, що їх сервіс буде краще, ніж у конкурентів. Декларується нульова комісія за введення/виведення, причому як для покупця, так і для продавця, а також моментальна швидкість переказів. За повідомленнями прес-служби «ВКонтакте», банкет оплачує їх партнер «Газпромбанк», який як раз і взяв на себе всі комісії:

Що представляє з себе VK Pay

Для того, щоб зайти в VK Pay, потрібно перейти по посиланню в основному меню аккаунта:

Відкривається вітальне віконце, в якому нас насамперед цікавить оферта:

З оферти ми дізнаємося, що сервіс VK Pay – це звичайний електронний гаманець від НКО «Гроші.Мейл.Ру», «Газпромбанк» в оферті ніяк не фігурує:

Відразу варто відзначити, що гроші в електронних гаманцях не застраховані АСВ.

Як і в будь-якому іншому гаманці, тут є кілька рівнів, ніж рівень вище, тим більше доступно функцій. Початковий рівень — «Базовий», далі йдуть «Розширений» і «Преміальний».

На «Базовому» рівні можна поповнювати гаманець (до 15 000 руб., місячна сума платежів не більше 40 000 руб./міс.), а також здійснювати покупки. «Розширений» рівень дозволяє не тільки поповнювати гаманець та здійснювати покупки (на рахунку може бути до 60 000 руб., сума платежів до 200 000 руб./міс.), але і відправляти/отримувати перекази, а також виводити гроші з гаманця на карту і рахунок. На «Преміальному» рівні збільшуються ліміти на операції:

В оферті зазначено, що за послуги сервісу передбачена комісія відповідно до тарифів Оператора:

Проте на даний момент на поповнення VK Pay, переклад іншому користувачеві VK Pay, платежі, а також виведення на карту або рахунок комісія дорівнює 0:

Відсутність комісії на поповнення електронних гаманців не така вже й рідкість, а ось бескомиссионный висновок — це майже екзотика. Наприклад, сервіс «Яндекс.Гроші» дозволяє знімати або переводити зі своєї пластикової картки без комісії не більше 10 000 руб./міс. (при цьому гаманець повинен бути ідентифікованим), «Ківі» висновок на банківський рахунок коштує 1,6%, мінімум 100 руб.

UPD: 09.07.2018
«Газпромбанк» швидко зрозумів, що відсутність ліміту і комісії за виведення грошей на картку з гаманця VK Pay дуже руйнівно, тим більше, поповнення гаманця проходить з MCC 6540. В підсумку майже відразу був встановлений ліміт на бескомиссионный висновок 75 000 руб./міс., а трохи пізніше і зовсім в 15 000 руб./міс. (календарний місяць). При перевищенні цього ліміту буде стягуватися велика комісія (3%, мінімум 50 руб).
За поповнення, платежі і переклади на інший гаманець VK Pay раніше комісії немає.

«Базовий» рівень дається відразу при створенні гаманця (перед оформленням система пропонує придумати чотиризначний pin-код, який потім буде використовуватися для входу в гаманець з персонального аккаунта в соцмережі і для здійснення операцій).

Для отримання «Розширеного» статусу потрібно пройти спрощену ідентифікацію (ввести свої паспортні дані та ІПН/СНІЛС):

В моєму випадку перевірка тривала близько 5 годин, після чого статус гаманця помінявся з «Базового» на «Розширений». «Преміальний» рівень поки недоступний.

Навіщо потрібен VK Pay

Поки що асортимент товарів та послуг, за які можна заплатити за допомогою VK Pay, не сильно вражає, з доступного зараз є оплата мобільного зв’язку, інтернету, штрафів ГИБДД, телебачення і т. д.

Для популяризації сервісу пропонується кэшбэк за оплату з допомогою VK Pay у партнерів. Думаю, скоро тут можна чекати появи вигідних пропозицій (треба ж якось розкручувати новинку). На даний момент партнерів небагато:


Поповнення гаманця VK Pay з банківської картки проходить з MCC-кодом 6540 (Транзакції по фінансуванню POI (за винятком MoneySend)):

Власників дебетових карт даний MCC навряд чи зацікавить, кешбека за нього немає. А от власники деяких кредиток будуть дуже задоволені, оскільки в деяких банках за цей код немає вильоту з грейса і комісії. Той, хто в темі, легко знайде їх сам, світити не будемо 🙂

На «Розширеному» статус гаманця є можливість вивести гроші на банківську картку, причому без комісії, за рахунок люб’язного «Газпромбанку»:

Мої тестові 100 руб., виведені з VK Pay, дісталися до «Кредит Європа Банку» практично миттєво, без комісії:

100 руб., надіслані слідом на «Кукурудзу», йшли близько години.

Переклади з одного гаманця VK Pay на інший теж здійснюються без комісії, так що всередині VK Pay можна переводити гроші друзям і родичам, а вони самі вже зможуть безкоштовно вивести їх на свої карти.

Заплатити за товари і послуги можна відразу з банківської карти, немає необхідності попередньо поповнювати сам гаманець VK Pay. Проте сенсу в цьому мало, MCC-код все одно буде, як у поповнення гаманця, 6540. На відміну, наприклад, від сервісу «Яндекс.Гроші», де MCC-код відповідає проведеної операції (якщо платимо за картою зв’язок, видається MCC 4814; якщо за комуналку — 4900 тощо).

Природно, тарифи і умови в будь-який момент можуть бути змінені:

Безпека VK Pay

Якщо ваш аккаунт буде зламаний, для доступу до грошей зловмисникам буде потрібно дізнатися ще і PIN-код, логіна і пароля облікового запису для входу в гаманець не достатньо.

Для більшої безпеки хотілося б, звичайно, ще який-небудь додатковий рівень захисту, наприклад, у вигляді введення пароля, надісланого по смс. Дана опція прописана в оферті, але не в якості обов’язкової, а просто для «деяких випадків»:

Не варто залишати без нагляду пристрій, з якого ви зайшли в аккаунт і ввели пін-код від гаманця.

У разі неможливості доступу до аккаунту ВКонтакте можна запитати висновок залишку грошових коштів з гаманця (що має рівень «Базовий») на рахунок мобільного телефону, зазначеного при створенні гаманця VK PAY. Якщо статус гаманця — «Розширений» або «Преміальний», то можна попросити повернути гроші на банківський рахунок:

Висновок

Сервіс VK Pay тільки з’явився, а значить його творці будуть роздавати різні бонуси для збільшення кількості користувачів. Конкуренція на ринку платежів і переказів дуже велика. Електронних гаманців потрібно чимось дивувати і заманювати, щоб переманити клієнтів у повноцінних банків, спочатку мають дуже вагому перевагу у вигляді страховки грошових коштів на рахунках від АСВ.

В Mail.Ru Group (власники соцмережі «ВКонтакте») впевнені, що VK Pay стане одним з найбільших гравців електронної комерції в Росії:

Відсутність комісій на ввід/вивід та перекази в VK Pay — це вже непогано. Але хотілося б ще і каші понаваристее 🙂

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments