Перед великою кількістю людей часто постає питання: де вигідніше купити валюту. Хтось віддає перевагу готівковий обмін, хтось покупку валюти на біржі, хтось конвертує валюту в інтернет-банках різних кредитних організацій, деякі для валютообмінних операцій використовують форекс-брокера. Загалом, способів маса. І це дуже добре, що кожен може обрати найбільш прийнятний для себе варіант з безлічі існуючих.

Сьогодні ми розглянемо ще один спосіб покупки валюти, який з’явився зовсім нещодавно у РНКО «Платіжний Центр». З 25.08.2016 у платіжному кабінеті картки «Кукурудза» з’явилася можливість створювати валютні гаманці і купувати долари і євро за цілком вигідним курсом з можливістю подальшого їх отримання в банках-партнерах.

Варто відзначити, що офіційною новини про запуск у кінці серпня нового сервісу на сайті «Кукурудзи» не було, проте вже з 25.08.2016 діють нова редакція Договору про комплексне обслуговування Клієнта «Евросеть — MasterCard» 24.08.16 і Тарифний план №1_24.08.2016:

В оновлених документах ми якраз можемо дізнатися, що таке Валютний гаманець «Кукурудзи», які існують правила його використання.

Отже, Валютний гаманець – це обліковий запис РНКО в електронному вигляді, що містить відомості про клієнта, залишок ЕРС в доларах США або євро і досконалих операціях у відповідній іноземній валюті:

Тобто гроші у Валютному гаманці «Кукурудзи» є Електронними Грошовими Коштами (ЕРС). По суті, у валюти, купленої через поповнення Валютного гаманця, такий же статус, як і у звичайних рублів, що зберігаються на Кукурудзі» без підключення опції «Відсотки на залишок». На дані кошти страховка від АСВ не поширюється. Так що слід покладатися виключно на надійність РНКО «Платіжний Центр»:

Поповнити Валютний гаманець можна тільки безготівковим шляхом, з допомогою перекладу ЕРС чинного електронного гаманця клієнта, тобто з рублевої «Кукурудзи»:

Максимальна сума залишку ЕРС у Валютному гаманці для володарів неіменних карт «Кукурудза» – 100 000 рублів, для іменних – 600 000 рублів:

Поповнити можна тільки свій Валютний гаманець. Електронний гаманець і Валютний гаманець повинні бути відкриті клієнту в рамках одного Договору і з зазначенням однакового контактного номера телефону:

Готівкову валюту з Валютного гаманця можна отримати в банках-партнерах без комісії:

Для отримання готівкових доларів і євро на Валютному гаманці потрібно зробити заявку на переклад «Золотою Короною» на своє ім’я. Забрати готівку можна протягом трьох років з моменту оформлення заявки:

Список банків-партнерів досить великий, однак в ньому, в основному, представлені дрібні кредитні організації з невеликою кількістю відділень. Так що пошук партнера в конкретному місті може бути кілька скрутним:


У платіжному кабінеті «Кукурудзи» зазначено ще кілька банків, в яких можна отримати готівкову валюту, і яких чомусь немає в основному списку: «Військово-Промисловий банк» (АТ), АТ «ГЛОБЭКСБАНК», «Промтрансбанк» (ТОВ):

Однак, незважаючи на те, що кошти на Валютному гаманці «Кукурудзи» не застраховані АСВ і кількість банків-партнерів не дуже велике, даний сервіс все одно буде досить цікавий багатьом завдяки вигідним курсом обміну.

«Кукурудза» обіцяє, що їх курс обміну прив’язаний до біржових торгів, і вони тримають мінімальну різницю між курсом купівлі та продажу валюти:

Для перевірки вигідності курсу ми створимо Валютний гаманець і спробуємо купити трохи валюти.

Створення Валютного гаманця. Процес купівлі валюти
1 Порівняння курсів обміну валюти.

При заході в платіжний кабінет «Кукурудзи» нам відразу впадає в очі пропозицію про покупку валюти за вигідним курсом, один долар «Кука» пропонує купити за 65,01 руб. (станом на 27.08.2016):

Виникає питання: а чи багато це чи мало, вигідний курс пропонує «Кукурудза»?

Відразу скажу, для суботи, коли біржа закрита, і більшість банків розсовує спреди, курс купівлі валюти, який пропонує Валютний гаманець «Кукурудзи», вельми привабливий.

У п’ятницю (26.08.2016) остання угода з купівлі долара США на біржі була 64,86 руб:

Іншими словами, «Кукурудза» пропонує нам курс купівлі доларів +0,23% від курсу біржі.

Жадібний «Ощад» в цей час продав би нам 1 USD через дистанційні канали по 66,49, а в своєму відділенні аж по 67,08:

Курс покупки валюти в «Альфа-Клік» також програє пропозицією від «Кукурудзи». Ціна долара в «Альфі» – 65,3 руб.:

Сайт пошуку кращих пропозицій з обміну готівкової валюти в Москві quote.rbc.ru не знайшов пропозицій краще «Кукурудзи». Найкращою, на думку порталу, була б купівля у «БКС-Банку», 65,09 за один долар США:

2 Створення Валютного гаманця.

Створити Валютний гаманець «Кукурудза» дуже просто, досить пари кліків мишкою. Клацаємо на вкладку «Створити гаманець», далі вибираємо валюту гаманця (долари США або євро) і натискаємо кнопку «створити»:

Ось і все, гаманець створений.

3 Покупка валюти.

Далі сервіс пропонує нам відразу поповнити свіжостворений Валютний гаманець. Скористаємося пропозицією і купимо невелику кількість доларів США. Вводимо у відповідне поле, наприклад, 100$, і натискаємо кнопку «купити»:

Далі вводимо підтверджує пароль смс, натискаємо кнопку «підтвердити», і все, валюта куплена:

4 Отримання готівкової валюти.

Для того, щоб отримати валюту, потрібно відправити переказ «Золотою Короною» на своє ім’я. Для цього клацаємо на значку «Отримати готівку»:

Далі залишається тільки ввести необхідну суму і вказати місто, в якому Ви будете отримувати переклад:

Зверніть увагу, що Ви вказуєте не конкретний банк, а місто одержання. Тобто забрати готівкову валюту можна в будь-якому банку-партнері у місті (повідомивши унікальний номер і пред’явивши паспорт), який буде Вам зручний.

Гроші доступні для одержання в банку-партнері через 10 хвилин після скоєння валютообмінних операцій:
5 Отримання картки, прив’язаною до Валютного гаманцю.

Якщо клацнути на кнопці «сервіси» навпроти Валютного гаманця вгорі платіжного кабінету «Кукурудза», то з’явиться опція: «Замовлення валютної безконтактної картки»:

Однак картку поки замовити не дадуть, можна тільки залишити адресу електронної пошти, на який «Кукурудза» надішле повідомлення про початок випуску банківських карток, прив’язаних до Валютного гаманцю:

Висновок

Карта «Кукурудза», незважаючи на деякі погіршення програми лояльності, введення умовної комісії за сервіс «відсотки на залишок» (яку легко обійти), і так була досить вигідною і потрібної карткою. З появою Валютного гаманця шанувальників у «Кукурудзи» має додатися. Основні переваги Валютного гаманця «Кукурудзи», на мій погляд, наступні:

● Безоплатність сервісу.
Для створення Валютного гаманця підійде звичайна карта «Кукурудза Standard» з безоплатним отриманням і обслуговуванням. Наявність підключеного сервісу «Відсотки на залишок» не обов’язково.

● Доступність сервісу.
Карту «Кукурудза» можна отримати в будь-якому місті, де є «Евросеть». Деяке обмеження в широті поширення сервісу виникне через відсутність у невеликих містах банків-партнерів, де можна отримати готівкову валюту. Однак пограти на курсах валют можна, не отримуючи готівку безпосередньо, а просто проводячи внутрішні конвертації. Правда, варто враховувати, що грошові кошти, що знаходяться на електронних гаманцях, не застраховані АСВ.

● Вигідний курс покупки і продажу валюти.
Єдиний нюанс, продати можна тільки раніше куплену через Валютний гаманець «Кукурудзи» валюту, оскільки готівковими або безготівковими доларами з іншої кредитної організації Валютний гаманець не поповнити.

● Простота сервісу.
Процес створення Валютного гаманця і купівлі валюти інтуїтивно зрозумілий і не вимагає будь-якої спеціальної підготовки.

Загалом, будемо стежити за розвитком сервісу і сподіватися на його поступове поліпшення. Поки, судячи по платіжному кабінету «Кукурудзи», на першопрохідників йде beta-тестування сервісу:

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments