Оновлено 20.11.2018.

UPD: 20.11.2018
У «Совкомбанку» унікальна акція для власників карток «Росєвробанку». Через приєднання «Росєвробанку» до «Совкомбанку» 12-14 листопада були різні збої, не вантажилось мобільний додаток, не вдавалося стягнути з карт, неправильно відображався баланс і т. д.


В якості компенсації банк пропонує 20% кешбека до 31.12.2018 в супермаркетах, а також кафе і ресторанах (включаючи фастфуд), ще в список бонусних MCC чомусь потрапили аптеки. Місячний ліміт 5000 руб. В акції треба встигнути зареєструватися на сторінці app.sovcombank.ru/rebcashback до 21.11.2018 включно (до 23:59 за київським). Потрібно залишити номер телефону, електронну пошту і коротко описати проблему, має прийти підтверджує смс про підключення до акції.

Судячи з відгуків, банк поки підключає до акції всіх власників карток «Росєвробанку» («Космічної», «Накопичувальної» і т. д.)

На сторінці заявки я написав, що в цей час у мене не вийшло стягнути з карти, і що неправильно відображався баланс карти в інтернет-банку. Підтверджує смс прийшло. Спасибі «Совкомбанку» 🙂

Для розрахунку кешбека враховується дата фактичного проведення операції за рахунком, а не дата авторизації. Повні правила акції можна почитати тут.

Сьогодні огляд професійного вкладника буде присвячений, не побоюся цього слова, унікальному пропозицією АКЦІОНЕРНОГО товариства «Акціонерний комерційний банк «РосЕвроБанк» — картці MasterCard World в рамках пакету послуг «Клас Стандарт».

З 01.06.2016 «РосЕвроБанк» змінив умови за дебетовими картками. Новина про це буденну подію промайнула на сайті banki.ru майже не поміченою, не зібравши навіть 1000 переглядів, і не отримавши жодного коментаря:

І це дуже дивно, банк пропонує оформити дебетову картку з кэшбэком 5% на обрану категорію (серед них є категорія «продукти»), а також додатково можна підключити опцію «кэшбэк на все» (1% на будь-які покупки). Тобто виходить, що за покупки в супермаркетах можна отримати 6% кешбека.

Чесно кажучи, я сам не повірив, що «РосЕвроБанк» включив атракціон небаченої щедрості, тому давайте розбиратися разом (забігаючи вперед, відразу скажу, Маринка, яка оформляла карту, запевнила, що кэшбэк буде 6%, на гарячій лінії також підтвердили цю інформацію).

Ось як виглядає реклама карти на сайті (заповітні 6% присутні):

Перш ніж знайомитися з картою, варто кілька слів сказати про самому «РосЕвроБанке».

АТ «АКБ «РосЕвроБанк» («ДІТИ») — великий столичний банк, займає 45-е місце по Росії за розмірами активів нетто. Має високий рейтинг від двох зарубіжних рейтингових агентств, S&P Global Ratings і Fitch Ratings:

Нормативи ЦБ РФ «РосЕвроБанк» останнім часом не порушував. До того ж у травні банк був докапіталізований за допомогою Облігацій Федерального Позики (ОФЗ) (один з критеріїв потрапляння в мій «Білий список надійних банків»):

З фізичними особами «РосЕвроБанк» працює в наступних містах (там можна оформити карту): Москва, Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Новосибірськ, Ростов-на-Дону, Самара, Челябінськ.
Отже, повернемося до карти.

UPD: 25.01.2017
З 01.02.2017 «РосЕвроБанк» різко і кардинально погіршує умови за своєю дебетовій картці. Вирішив не розкидати всі зміни по статті, їх дуже багато, а привести списком:

● Додаткові привілеї (Cash Back Автолюбителю, Cash Back на Ресторани, Cash Back на Шопінг, Cash Back на Продукти, Cash Back на Подорожі) тепер будуть коштувати не по 61, а по 91 руб., вартість привілеї Cash Back на Все залишається 61 руб. Щомісячна плата за обслуговування картки з Привілеєм буде списуватися в повному розмірі (раніше пропорційно кількості днів у місяці) незалежно від кількості днів дії привілеї у календарному місяці:

● В категорії «Cash Back на Продукти» виключення тепер потрапляють покупки в «Ашані» і «METRO»:

● Для отримання кешбека «ДИТ» ввів вимоги до мінімального обороту. Тепер каші не бачити, якщо за СКС було покупок менше, ніж на 10 000 руб. в місяць:

● З лютого «ДИТ» вимагає здійснювати не менше половини операцій в категоріях без підвищеного 5% кешбека:

UPD:29.01.2017
Уточнення: «РосЕвроБанк» не вимагає здійснювати 50% покупок в категорії без підвищеної кешбека, а просто заплатить підвищений кэшбэк з суми, яка не перевищує 50% від усіх покупок.

Іншими словами, при підключених опціях «Cash Back» і «Cash Back на Продукти» при витратах, наприклад, 10 000 руб. тільки на продукти, кэшбэк складе 10 000*0,01 + 10 000/2*0,05= 350 руб.

Тобто немає необхідності спеціально здійснювати покупки в інших категоріях, крім підвищеної, головне — набрати 10 000 крб. витрат за місяць, і кэшбэк на продукти буде 3,5%. З урахуванням плати за 2 опції підвищеної кешбека (91+61=152 руб.) вигода складе від 1,98% до 3,29%, залежно від рівня витрат:

● На допки тепер можна підключити відмінні від основної категорії підвищеного нарахування кешбека:

● Підключення Привілеї іншої категорії Cash Back до різних картах одного СКС доступно через 30 календарних днів з дати активації останньої підключеної Привілеї іншої категорії Cash Back до будь карті одного СКС.

● Сума максимального кешбека знижена з 3000 до 2500 руб.

UPD:29.01.2017
Для отримання максимального кешбека 2500 руб. потрібно зробити покупок на 71428 руб. (з яких не менше половини підвищеної категорії).

Плюси карти Росєвробанку MasterCard World

1 Безкоштовний випуск іменної картки MasterCard World в рамках пакету послуг «Клас Стандарт». Наявність функції безконтактних платежів PayPass. Карта підтримує функцію 3D-Secure (потрібно попросити в офісі активувати цю функцію).

Зверніть увагу, що в пакеті «Стандарт» крім MasterCard World можна випустити карти Visa Classic і MasterCard Standard. Погоджуватися на це не варто, оскільки всі привілеї можна підключити тільки до карті категорії World.

Оформлення карти займає 10-15 хвилин. У Москві картку виготовили за 4 дні. Є форма заявки на сайті, але вона нічого не дає, доставка картки не здійснюється.

2 Обслуговування карти коштує 100 рублів на місяць. Однак є варіанти уникнути плати за обслуговування. Для цього потрібно виконати одну з трьох умов: або сума витрат повинна бути більше 20000 рублів на місяць, яких потрібно тримати на карті протягом усього місяця не менше 30000 рублів, або сума нарахувань на карту протягом місяця повинна бути більше 20000 рублів:

Думаю, очевидно, що ці умови виконуються елементарно. Зробити покупки на 20000 рублів на місяць в продуктових магазинах цілком реально.

До того ж картку можна поповнити на 20000 рублів, а потім зняти цю суму в банкоматі через пару днів (спеціально уточнив у Маринки, вона сказала, що так можна. І, власне, в тарифах ніде не вказано, що так робити не можна).

Підтримувати мінімальний залишок в 30000 рублів протягом усього місяця мені особисто здається нераціональним.

UPD: 25.06.2016
Представник «Росєвробанку» на порталі banki.ru підтвердив, що для дотримання умов безкоштовного обслуговування картки можна поповнити картку на 20000 рублів, а потім відразу ж зняти ці гроші:

UPD: 30.10.2016
Безоплатність карти з 01.11.2016 можна забезпечити ще і наявністю строкового вкладу від 25 000 рублів:

UPD: 26.02.2017
З 01.03.2017 «РосЕвроБанк» скасував пункт, згідно з яким безоплатність пакету забезпечувалася зарахуванням на СКС мінімум 20 000 руб. за розрахунковий місяць:

Плата за обслуговування не стягується, якщо в розрахунковому місяці не було операцій і залишок на СКС дорівнює 0:

Якщо Ви захочете покласти картку на полицю, то її потрібно обнулити і відключити всі платні опції. Враховуючи, що кэшбэк нараховується в останній день місяця, єдиний спосіб вивести в поточному місяці — це відправити міжбанком в іншу кредитну організацію (коштує 49 руб.).

Стягування з карти або зняття готівки в банкоматі або ПВН у цьому випадку не спрацює, так як операція й відбудеться за рахунком вже в наступному місяці і спричинить списання комісії.

3 Кэшбэк на продукти 5% + кэшбэк на всі 1%. У «Росєвробанку» кожна опція кешбека підключається окремо, коштує 61 рубль (у перший місяць буде коштувати пропорційно залишився в місяці періоду часу).

● «Cash Back на все» — нараховується 1% за всі покупки, крім цілком стандартних обмежень:

UPD: 14.08.2016
З 15.08.2016 список MCC кодів, за які кэшбэк не покладено, трохи розширився:

● «Cash Back на Продукти» — 5% кешбека за операції в продуктових магазинах, супермаркетах, гіпермаркетах.

● «Cash Back Автолюбителю» — 5% кешбека за операції на автозаправках, мийках, в магазинах автозапчастин, станціях технічного обслуговування.

● «Cash Back на Ресторани» — 5% кешбека за операції в ресторанах, барах, кафе, клубах.

● «Cash Back на Шопінг» — 5% кешбека за операції в магазинах одягу, взуття та аксесуарів.

● «Cash Back на Подорожі» — 5% кешбека за операції в туристичних компаніях, готелях, аеропортах, в компаніях, що надають послуги по прокату автомобілів, продаж авіаквитків, залізничних квитків, квитків на водний транспорт.

● «Милі iGlobe» — 1 миля за кожні витрачені 50 рублів, тобто 2% кешбека милями за будь-які покупки.

Відразу підключити всі привілеї на одну карту не можна. Максимум можна підключити 2 з них. Тобто можна підключити «Cash Back на все» або «Милі iGlobe» і одну привілей з підвищеним кэшбэком в 5%:

У підсумку, якщо підключити «Cash Back на все» 1% і «Cash Back на продукти» 5%, то вийде загальний кэшбэк 6% за покупки в супермаркетах. Вартість підключення кожної опції варто 61 рубль, тобто всього виходить 122 рубля на місяць.

Підключити або відключити опції кешбека можна або в офісі, або на гарячій лінії (не забудьте своє кодове слово). Привілей активується з дати, наступної за датою оплати.

Ясна річ, що відразу хочеться дізнатися, а які саме MCC коди операцій входять у підвищені категорії. І «РосЕвроБанк» цю інформацію анітрохи не приховує:


Я думаю, очевидно, що в категорію «Продукти» потрапляють магазини, в яких можна придбати найрізноманітніші товари: METRO Cash & Carry, Ашан, Стрічка (MCC 5411).

Щоб дізнатися MCC-код, який видає той чи інший магазин, дуже зручно користуватися сервісом на сайті mcc-code.ru. Достатньо ввести у відповідне поле назва магазину, натиснути на кнопочку «Шукати», і Ви дізнаєтеся багато всього цікавого. Природно, там є не всі коди і не всі магазини, але загальне уявлення отримати можна.

Крім основної картки є можливість безкоштовно випустити 2 додаткові (обов’язково потрібно, щоб категорія карт також була World). Можна випустити допки на себе, а можна на будь-якого іншого людини, тільки для цього потрібна його особиста присутність у банку при оформленні.

До кожної допке для нарахування кешбека потрібно додатково підключати бажані привілеї (по 61 рубля за кожну потрібну опцію). Бонусний рахунок у всіх карт загальний:Кэшбэк виплачується на СКС (спеціальний картковий рахунок) загальною сумою в останній день місяця:

Максимальна величина кешбека дорівнює 3000 рублів на місяць:

При оформленні картки Маринка сказала, що в місяць максимально може бути нараховано 3000 рублів з категорії «Cash Back на все» і 3000 — по категорії «Cash Back на Продукти». Можливо, вона помиляється, і 3000 рублів – це загальний ліміт виплати кешбека в місяць незалежно від кількості карт і підключених привілеїв. Уточнимо цей момент в процесі використання карти.

UPD: 25.06.2016
Представник «Росєвробанку» на порталі banki.ru підтвердив, що максимально 3000 буде нараховуватися по кожній привілеї, підключеної до карти (з урахуванням податків на скс буде перераховано по 2610 рублів):


Причому, якщо до додаткової карті також підключити 2 привілеї, то й на неї максимально нарахують 2610+2610 кешбека:

Не зовсім зрозуміло, як буде вважатися загальний максимальний кэшбэк, якщо замість «Cash Back на всі» підключити програму «Милі iGlobe», за якою в місяць можна накопичити до 3000 миль (їх можна витратити тільки на сайті iGlobe.ru), і одночасно «Cash Back на Продукти», в якому нарахують максимум 3000 рублів.

З кешбека буде стягуватися податок. На гарячій лінії уточнили, що знімати будуть 13% від доходу:

Тобто ефективний кэшбэк виходить (6%*87%)/100%=5,22%.

Не варто забувати, що Вас можуть у будь-який момент відключити від програми лояльності. До того ж її завжди можуть змінити:

UPD: 30.10.2016
З 01.11.2016 на кожного клієнта встановлений загальний ліміт до 3000 руб., незалежно від кількості підключених привілеїв:

UPD: 01.01.2017
C 1 січня 2017 «РосЕвроБанк» перестає стягувати податок з кешбека:

4 Карта «Росєвробанку» дозволяє безкоштовно «стягувати» з себе грошики на інші картки через сервіси банків, які дозволяють так робити безоплатно, тобто даром (подібні сервіси є у «Російського Іпотечного Банку», «Европлана», «Ренесанс Кредиту», «Тінькофф Банку», «Рокетбанка», «Touch Bank», «Кукурудзи», «Бінбанку»)

Власне, завдяки цій функції можна виконувати умови безкоштовності пакету «Клас Стандарт» дуже легко, навіть якщо у Вас немає поблизу банкомата «Росєвробанку» (щоб спочатку поповнити на 20000, а потім зняти ці гроші).

Особисто перевірив «донорство» «Росєвробанку» карткою «Европлана», ніякої комісії не було.

5 Рахунок картки (СКС) можна поповнювати безпосередньо міжбанком, зарахування проходять без затримки з боку «Росєвробанку». Природно, потрібно робити це з банків, де є безкоштовний або дешевий міжбанк.

Міжбанк «Рокет» долетів хвилин за 15 (тут, правда, більше заслуга самого «Рокетбанка»).

Поповнення через банкомат «Росєвробанку» і касу відобразилися на рахунку картки миттєво.

UPD: 20.10.2016
6 Картка «Росєвробанку» вміє безкоштовно стягувати на себе грошові кошти з інших карток через власний сервіс банку. Детально про це читайте у статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

UPD: 17.12.2016
7 З 1 грудня 2016 картку «Росєвробанку» можна без комісії поповнювати в терміналах «МКБ». Поповнення відображається на рахунку моментально:


Мінуси карти Росєвробанку MasterCard World

Відразу хочу сказати, картка «Росєвробанку» зовсім не універсальна, та кількість мінусів досить велика. Однак карта і не претендує на роль універсальної.

1 Відсоток на залишок дорівнює 0.

UPD: 26.02.2017
З 01.03.2017 карта «Росєвробанку» з кэшбэчной може перетворитися на накопичувальну. При підключенні програми «Відсоток на Залишок на щоденний залишок на СКС від 30 000 до 2 999 999,99 руб. буде нараховуватися 7,5% річних:Підключити одночасно програму «Відсоток на залишок» і опцію з 5% кэшбэком не можна:

2 СМС інформування платне, 61 рубль (можна, природно відключити, якщо воно не потрібно).

3 Повноцінного інтернет-банку для нових клієнтів немає, є тільки «Віртуальний офіс», в якому можна лише здійснювати платежі і стежити за операціями по карті. Зовнішній вид «офісу» такий:

В «офісі» не видно, які привілеї підключені до карти (потрібно телефонувати на гарячу лінію). Правда, завжди є докази їх підключення, т. к. щомісячна плата за ці опції відображається у виписці по карті.

У виписці по карті видно тільки проведені операції. Баланс картки, щоправда, зменшується відразу після здійснення покупки.

Мобільного банку для нових клієнтів теж немає.

4 Зняти готівку без комісії можна тільки у власних банкоматах (100000 в день, 500000 на місяць).

5 В «РосЕвроБанке» немає зручного витратно-при поповненні вкладу (єдине, є вклад «Вільний» з незнижуваним залишком в 25000 рублів і з процентною ставкою 8% на термін 1 або 3 роки). Тільки оперативно переводити гроші з вкладу на карту можливості немає (як, наприклад, в «Touch Bank» або «Европлане»).

6 не Можна налаштувати індивідуальні ліміти по картці (для покупок в інтернеті, на суму денного зняття готівки, на величину денних покупок).

7 Банк може передавати персональні дані третім сторонам і надсилати Вам спам.

8 Банк може в будь-який момент поміняти тарифи:

Від банку не вимагається тільки попередити про зміни за 5 днів:

9 Банк може відмовити в обслуговуванні, блокувати операції, вимагати будь-які документи, встановлювати індивідуальні ліміти на операції:


10 Банк вимагає змінювати ПІН-коду в банкоматах раз в місяць:

Якщо у Вас вкрадуть гроші з карти, і Ви при цьому не змінювали ПІН-код кожен місяць, то Банк може звинуватити Вас в недотриманні правил використання карти і, природно, нічого не поверне.

UPD: 17.12.2016
З 01.12.2016 «РосЕвроБанк» більше не вимагає від своїх клієнтів змінювати ПІН-код картки в банкоматі кожен місяць:

11 Банк вимагає зберігати всі чеки мінімум 6 місяців:

Висновок

Карта нова, досвіду її використання ще ні в кого немає.
Наскільки чесно, а головне, як довго «РосЕвроБанк» буде платити 6% кешбека за продукти, невідомо. Банк «Югра» зі своєю унікальною карткою «5% кешбека на всі» протримався трохи більше трьох місяців.

У картки багато недоліків, але гідність у вигляді кешбека дуже істотне.

Як Ви вже зрозуміли, картку «Росєвробанку» я собі оформив і почав їй користуватися. У міру появи якихось цікавих моментів, пов’язаних з даним продуктом, звичайно ж, буду оновлювати інформацію.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments