Оновлено 01.12.2018.

Складно знайти людину, яка б нічого не чув про сервіс Яндекс.Гроші. Тим не менш, дуже багато хто просто не розуміють, навіщо потрібен цей електронний гаманець, і в чому його вигода.

Недосвідчений клієнт при спробі скористатися Яндекс.Грошима обов’язково зіткнеться зі всілякими комісіями: на поповнення гаманця, на платежі, а також на виведення грошових коштів.

Проте любителям безкоштовних банківських карт, які звикли до кэшбэку і відсотку на залишок, що використовують безкоштовний міжбанк і С2С-переклади, Яндекс.Гроші все-таки можуть запропонувати дещо цікаве.

Докладну інструкцію про те, як користуватися сервісом Яндекс.Гроші, ми сьогодні не будемо, цю нудну інформацію можна почитати безпосередньо у Яндекса. Метою даної статті є пошук конкурентних переваг сервісу Яндекс.Гроші (лагідно називають у вузьких колах як ОТРУТА), які вигідно відрізняли б його від інших гаманців і банківських карт.

Отже, як написано на сайті, Яндекс.Гроші – більше, ніж гаманець, це зручний сервіс онлайн-оплати, а також знаряддя переказу грошей.


UPD: 28.05.2018
У сервісу Яндекс.Гроші з’явилася акція «Приведи Друга». При створенні гаманця Яндекс.Гроші і замовлення пластикової карти (коштує 300 руб. на 3 роки) за цим посиланням ОТРУТА нарахує 100 балів. 1 бал=1 руб., балами можна компенсувати оплату податків, штрафів, комуналки, поповнити картку «Трійка», заплатити за інтернет, а також направити їх на знижку при покупках в деяких магазинах, начебто Wildberries, МВидео, re:Store, EMEX (детальніше тут). Пластикова картка стане в нагоді для безкоштовної обналічки, про це нижче.

ОТРИМАТИ 100 БАЛІВ ЗА КАРТУ ОТРУТАUPD: 01.11.2018
Сервіс Яндекс.Гроші зробив зручний список магазинів-партнерів по категоріям, де можна прилаштувати бали.

Яндекс.Гроші. Фішки
1 Оплата картою платіжки за вільним реквізитами.

Через сервіс Яндекс.Гроші можна оплачувати різні послуги будь-банківської картою, навіть не реєструючись і не створюючи електронний гаманець, наприклад, послуги ЖКГ, податки (без комісії), штрафи, телекомунікаційні та транспортні послуги, і т. д.


Зверніть увагу, що «будь-банківської картою», на якій можна щось оплатити через сервіс Яндекс.Гроші, цілком може виявитися, наприклад, картка «Мегафон», в якій баланс телефону дорівнює балансу карти. Її можна попередньо поповнити потрібного банку, який дає кэшбэк за оплату мобільного телефону, а потім вже оплачувати послуги на Яндекс.Гроші.

Що-то можна сплатити без комісії, що-то з комісією, потрібно дивитися умови для кожної цікавлячої послуги, MCC-код також у кожної свій операції (його можна дізнатися за допомогою флагомера — картки «Авангарду», щоб підібрати оптимальну карту, яка дає кэшбэк за подібні операції).

Тим не менш, цим вже нікого не здивуєш. Сервісів, де можна оплатити послуги банківської картою дуже багато, це і різні інтернет-банки, і портал «Держпослуги», і сайти мобільних операторів, і сайти постачальників послуг, і т. д.

Однак у Яндекс.Грошей є своя фішка, за допомогою цього сервісу можна оплатити платіжку будь-якого юрособи або ІП, навіть дуже-дуже маленького і невідомого, якого немає ні в одному іншому інтернет-банку або сервісі. Для цього потрібно зайти у розділ «Товари і послуги» і клацнути на значок «Квитанції»:

Далі залишається ввести ІПН та інші реквізити платежу:


Комісія сервісу становить 2%, мінімум 30 руб., МСС-код операції 4900 Utilities-Electric,Gas,Water.

А за цей код «Райф» по картці «Все Відразу» або банк «Східний» по карті «Тепло» дадуть 5% кешбека, що перекриває комісію сервісу:

UPD: 22.03.2018
При оплаті з вільним реквізитами послуг ЖКГ сервіс Яндекс.Гроші, як і раніше показує нормальний MCC 4900, а ось при оплаті з вільним реквізитами інших послуг MCC вже буде поганим.

Зверніть увагу, що для здійснення платежу прив’язувати банківську карту до сервісу Яндекс.Гроші зовсім не обов’язково (тим більше прив’язка, скажімо, кредитки, загрожує вильотом з грейса, т. к. з неї списується тестова сума, а MCC-код списання перевірочної суми зовсім нехороший).

2 Сервіс Яндекс.Гроші безкоштовний.

Відкрити гаманець Яндекс.Гроші можна за пару хвилин. Достатньо мати пошту на Яндексі. Обслуговування гаманця безкоштовно, єдине, є плата за неактивність протягом 2-х років. Якщо не здійснити з допомогою гаманця Яндекс.Гроші жодної операції, то з нього почне списуватися комісія 270 руб./міс, але не більше залишку на гаманці, допоки баланс не стане рівним 0.


Існує 3 статусу гаманця: анонімний, іменний (потрібно вказати свої паспортні дані і СНІЛС або ІПН), та ідентифікований (потрібно пройти ідентифікацію у партнерів). Вони відрізняються лімітами і набором доступних операцій. В анонімному гаманці можна зберігати не більше 15000 руб., в іменному 60 000 руб., ідентифіковану 600 000 руб.

Настійно рекомендую при реєстрації вказувати актуальні дані, запам’ятовувати все логіни і паролі, а також використовувати номер, оформлений на ваше ім’я. У разі виникнення будь-яких проблем з сервісом, вам потрібно буде довести, що ви – це ви.

UPD:16.08.2018
Для того, щоб з’явилася можливість переводити 10 000 руб./міс. з гаманця Яндекс.Гроші без комісії, крім замовлення пластикової карти, потрібно ще й ідентифікувати гаманець.

Зробити гаманець ідентифікованим можна з допомогою «Сбербанк-Онлайн» (потрібна карта Ощадбанку з 10 рублями на рахунку, підключеним «Мобільним банком» та послугою «Швидкий платіж», номер телефону, прив’язаний до гаманця ОТРУТА і до «Мобільного банку» «Ощад» повинен бути одним і тим же):


Якщо ідентифікація не пройшла, перевірте, чи відповідають дані, вказані при реєстрації Яндекс.Гаманця, реальним даним, зазначеним в Ощад. Також дуже часто клієнти забувають підключити послугу «Швидкий платіж».3 Безкоштовна віртуальна карта.

Сервіс Яндекс.Гроші дозволяє випустити абсолютно безкоштовну віртуальну карту.

Достатньо просто натиснути на кнопку «Отримати карту» (у розділі «Банківські картки» в Яндекс-гаманці):


Випуск виртуалки займає пару секунд, після введення підтверджує пароля сервіс ОТРУТА повідомляє нам номер нашої картки. CVV і термін дії картки приходять в смс (термін дії виртуалки – 1 рік):

Виртуалка може стати в нагоді, якщо ви хочете розплатитися на якомусь сайті не світити реквізити вашої невиртуальной картки. Після здійснення платежу картку можна відразу ж закрити:

Віртуальну карту ОТРУТА можна прив’язати до Apple Pay або використовувати для NFC платежів на Android, пластикова карта ОТРУТУ в цьому випадку не знадобиться (випуск невиртуальной картки Яндекс.Гроші коштує 199 руб., обслуговування безкоштовно. Є ще спільна з «Зв’язковим» пластикова картка «Яндекс.Гроші з плюсом», вартістю 499 руб., на мій погляд, вона досить марна).

Виртуалка нагоді для виведення грошей через мобільних операторів, з її допомогою можна поповнювати баланс мобільного телефону на сайтах операторів, тим самим значно розширивши ліміти.

Нагадаю, сам сервіс Яндекс.Гроші дозволяє безкоштовно поповнити мобільний телефон тільки на суму в 5000 руб./міс. на кожного оператора великої трійки:


Стягнути гроші з виртуалки ОТРУТА безкоштовно не вийде.

4 На гаманець Яндекс.Гроші можна отримувати виплати в інтернеті.

В інтернеті існує величезна кількість різних кэшбэк-сервісів і знижкових сайтів, реферальних програм і партнерських сервісів і т. д. Як правило, ці сервіси не надають послугу з висновку чесно зароблених грошей на банківський рахунок, а ось на електронний гаманець Яндекс.Гроші виводять.

Для тих, хто отримує якісь гроші в інтернеті, гаманець Яндекс.Гроші буде непоганим доповненням до QIWI-гаманця WebMoney та ін

5 Яндекс.Гроші можна вивести з мінімальною комісією.

Виводити гроші з гаманця Яндекс.Гроші прямо, т. е. з допомогою готівки в банкоматі з пластикової картки ОТРУТА або стягування з неї, з допомогою переказів на банківську карту, на банківський рахунок «Альфа-Банку», «Промсвязьбанка» або «Тінькофф банку» — не найкраща ідея, платити комісію 3%+15 руб., мінімум 100 руб., або просто 3% – це не для нас:


● ОТРУТА можна вивести на картку «МТС банку» з комісією 1,5%.
Схема проста, поповнюємо баланс мобільного оператора «МТС» на сайті «МТС» за допомогою віртуальної картки Яндекс.Гроші (якщо є невіртуальна, то можна використовувати і її). Для поповнення згодиться і сам сервіс Яндекс.Гроші (навіть без виртуалки або пластикової картки), але там місячний ліміт на такі бескомиссионные операції всього 5000 руб./міс.

Далі заходимо в розділ «Фінансові послуги і платежі» на сайті «МТС», вибираємо там «Гаманець МТС Гроші»:

В гаманці «МТС Гроші» заходимо в розділ «Перевести на карту»:

Тепер залишається ввести номер своєї картки «МТС Банку» (в даному випадку використовувалася картка «МТС Гроші», про яку докладно можна почитати в статті «Карта МТС Гроші, кэшбэк 3% на все: брати чи не брати») і вказати необхідну суму, комісія складе 1,5%:

Вводимо пароль смс, і система повідомляє, що наш переклад пройшов успішно:

До банківського рахунку тестові 550 руб. дійшли на наступний день:

Найдешевшою карткою «МТС Банку» є карта «МТС Smart Гроші». Обслуговування безкоштовно для абонентів «МТС», потрібно буде заплатити тільки за випуск (199 руб.). Докладно про картку «МТС Smart Гроші» можна почитати тут.

UPD: 22.03.2018
На сайті «МТС» немає офіційного документа, в якому можна було б дізнатися ліміти з виведення грошей з балансу телефону «МТС» на картку «МТС Банку» з комісією 1,5% через гаманець «МТС Гроші».

Однак служба підтримки зовсім не приховує цю інформацію, максимальна сума переказу з одного номера телефону на карту становить 14 999 руб., денний ліміт — 30 000 руб., місячний — 40 000 руб. За день можна зробити не більше 5 таких платежів. Під добою розуміються календарні добу, під місяцем – календарний місяць.

Після перекладу на телефоні повинно залишитися не менше 10 рублів.

UPD: 15.11.2018
Станом на 15.11.2018 комісія за переказ грошових коштів з мобільного телефону «МТС» на картку «МТС Банку» через сервіс «МТС Гроші» становить 0,9%.

З 01.11.2018 вводяться серйозні обмеження на оплату мобільного зв’язку за допомогою карти ОТРУТА. Тепер ліміт 5000 руб./міс. на одного мобільного оператора поширюється не тільки на оплату мобільного зв’язку безпосередньо з гаманця, але також діє і при використанні карти Яндекс.Гроші. Далі буде комісія 2%.

На додаток до цієї комісії після вчинення з допомогою карти Яндекс.Гроші оплати мобільного зв’язку з MCC 4814 на суму понад 9999 руб./міс. стягуватиметься ще 0,5% комісії.

● Яндекс.Гроші можна вивести за допомогою карти «Мегафон» з комісією 1,99%.
Дана схема особливою оригінальністю також не відрізняється, для її реалізації нам знадобиться банківська карта «Мегафон». На сайті мобільного оператора «Мегафон» можна поповнити баланс «Мегафона» за допомогою віртуальної або звичайної карти Яндекс.Гроші без комісії.

А далі залишається тільки стягнути гроші з картки «Мегафон» (баланс якої дорівнює балансу мобільного телефону) на картку іншого банку, який вміє безкоштовно стягувати грошові кошти на свої картки з карт сторонніх банків (докладніше про безкоштовних С2С-перекладах читайте у статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно»).

Можна, в принципі, і не виводити гроші з картки «Мегафона» на іншу картку, а зробити покупки з її допомогою і отримати непоганий кэшбэк. Наприклад, в моєму регіоні, розплатившись карткою «Мегафон», на даний момент можна отримати 10% кэшбэк в магазині «РІВ ГОШ», 11% кэшбэк в аптеці «Неофарм», 20% на першу покупку у «Вкусвилле», 5% на заправках «EKA»:Акції постійно змінюються, можна почекати підходящу. За наявності хоча б однієї покупки місяць по карті «Мегафон» (поповнення балансу «Мегафона» також вважається) нараховується відсоток на залишок понад 500 руб., зараз він становить 8%. З виплатою кешбека у «Мегафона» спостерігаються постійні проблеми, доводиться штовхати їх для отримання своїх грошей, але вони намагаються 🙂

● Висновок Яндекс.Грошей без комісії за допомогою повернення товару.
Схема досить брудна, але проста. Треба спочатку купити що-небудь непотрібне, а потім продати що-небудь непотрібне зробити повернення. Основне завдання — знайти торгову точку, яка погодиться зробити повернення не на карту, з якої здійснювалася покупка, а на інші реквізити, або повернути гроші готівкою.

Таким чином, Яндекс.Гроші просто не дізнається, що вам повернули гроші за товар, а оплата покупок в ТСП з допомогою картки Яндекс.Гроші здійснюється без комісії.

UPD: 25.04.2018
Сервіс Яндекс.Гроші тепер дозволяє знімати готівку в банкоматах зі своїх іменних пластикових карт до 10 000 руб./міс. без комісії. Гаманець, до якого прив’язана карта, повинен мати статус «ідентифікований» (пройти ідентифікацію можна безкоштовно через «Сбербанк-Онлайн» або за 300 руб в будь-якому салоні «Евросеть» або «Зв’язковий»). В цей же ліміт входить і бескомиссионное стягування з іменного пластику ОТРУТА з допомогою сторонніх сервісів:

Варто відзначити, що це не якась тимчасова акція, дана можливість буде прописана в тарифах:

Під місяцем розуміється календарний місяць:

UPD: 01.12.2018
З 22 листопада 2018 ліміт в 10 000 руб./міс. на безкоштовну переведення в готівку в банкоматах або шляхом стягування з іменної карти Яндекс.Гроші ідентифікованого гаманця поширюється на паспорт, а не на гаманець.6 Поповнити гаманець Яндекс.Гроші можна з кэшбэком.

Існує безліч способів поповнити Яндекс.Гроші, як комісією, так і без:


Однак нас цікавлять способи поповнення Яндекс.Грошей не просто без комісії, а ще й з кэшбэком. Для цього нам знадобиться термінал або банкомат «Ощадбанку», в якому можна поповнити ОТРУТУ без комісії з будь-якої карти:

MCC-код цієї операції 4814 (бувають і винятки, потрібно отфлагомерить конкретний термінал), за який деякі банки нараховують кэшбэк. «Кукурудза» в їх числі.

Поповнити ОТРУТА з кэшбэком можна за допомогою моніторингу надійних обмінників. Наприклад, у конкретний момент спостереження 1000 руб. в інтернет-банку «Ощадбанку» можна було обміняти на 1005,4 рубля в Яндекс.Гроші (що відповідає кэшбэку у 0,5%):

1000 руб. на рахунку «Тінькофф Банку» можна було обміняти на 1010,2 руб. в Яндекс.Грошах (тобто кэшбэк 1%):

7 Кэшбэк за оплату Яндекс.Грошима.

У сервісу Яндекс.Гроші останнім часом багато різних акцій і бонусів, їх можна подивитися тут:

UPD: 04.09.2018
Сервіс Яндекс.Гроші запустив дуже смачну акцію «Бонусні бали за платежі та покупки». У вересні за покупки за допомогою карти Яндекс.Гроші в оффлайн-магазинах з MCC 5411 (цей код мають мережеві супермаркети «Пятерочка», «Діксі», «Ашан», «Перехрестя», «Магніт» та ін) покладено кэшбэк 5% балами. За кожну п’яту оффлайн-купівлю (не враховуються виключення і покупки в супермаркетах) ОТРУТА також нарахує 5% кешбека балами. Перед покупками треба приєднатися до цієї акції на сторінці money.yandex.ru/loyalty/, натиснувши на кнопку «Я хочу почати».


При використанні Samsung Pay, Apple Pay і Google Pay акція діє:

За онлайн-оплату за допомогою гаманця (в тому числі з допомогою прив’язаною карти) або карти ОТРУТА покладений 1% кешбека. Місячний ліміт балів — 2000. Важливо, що для отримання 5% кешбека в наступному місяці (в якої саме категорії, поки не відомо) потрібно за поточний місяць витратити за допомогою ОТРУТА не менше 1000 руб. В іншому випадку ставка винагороди опуститься до 0,5%:Ось список винятків, за які бали не передбачені:UPD: 01.12.2018
У грудні Яндекс.Гроші наливає 5% кешбека за оффлайн-покупки в категоріях «Подарунки», «Алкоголь» і «Харчування поза домом» (МСС 5094, 5944, 5945, 5947, 5950, 5977, 5921, 5812, 5813, 5814):

Список виглядає цілком непогано, враховуючи, що попереду новорічні свята.

MCC 5944 — Магазини з продажу годинників, ювелірних виробів та виробів з срібла, цей код має більшість ювелірних магазинів (Sunlight, «Адамас», «Московський ювелірний завод», «Золото 585», «Бронницький ювелір» та ін).
MCC 5921 — Магазини з продажем спиртних напоїв на винос, цей MCC мають магазини «Червоне й Біле», «Ароматний світ», «Брістоль».
МСС 5977 — Магазини косметики, цей МСС мають майже всі відомі мережеві магазини парфумерії і косметики: «Подружка», «Рів Гош», «Ів Роше», «л’етуаль», «Іль де ботэ», Lush та ін.
MCC 5812-5814 – кафе, бари, ресторани, фастфуд. Даними MCC покриваються майже всі підприємства громадського харчування, від генделиків до елітних ресторанів.

8 Яндекс.Гроші можна обміняти на інші валюти.

За допомогою моніторингу надійних обмінників Яндекс.Гроші можна вигідно обміняти на інші валюти. Наприклад, обміняти Яндекс.Гроші на долари міжнародної системи Payeer можна було по курсу 59,9228 ОТРУТУ за 1 Payeer USD (на Московській біржі курс долара був більше 60 крб. за 1 долар США):

Для порівняння, обміняти рублі з рахунку в «Альфа-Банку» на Payeer можна було по курсу 60,1804 руб за 1 Payeer USD:

9 Безкоштовні перекази в мобільному додатку.

У мобільному додатку Яндекс.Гроші можна переказувати гроші на інший Яндекс-гаманець без комісії (якщо робити це не з мобільного додатку, то комісія складе 0,5%):


Дана можливість буде дуже до речі, якщо вам, наприклад, потрібно перевести гроші якомусь фрілансеру або повернути борг. Трохи заощадити за рахунок можливості поповнення ОТРУТА з вигодою ніколи не завадить.

Зверніть увагу, для того, щоб відправляти або одержувати перекази, потрібно вказати в сервісі персональні дані (з анонімних гаманців переклади не працюють):

10 Яндекс.Гроші як спосіб завести кошти на інтернет-сервіси.

Досить часто ОТРУТА – це один з найбільш доступних і вигідних способів завести свої гроші на яку-небудь інтернет-майданчик, особливо зарубіжну.

Наприклад, вам потрібно поповнити свій рахунок в криптокошельке «Криптонатор» для покупки биткоинов, лайткоинов та інших криптовалют.

Якщо ми захочемо зробити це за допомогою банківської карти, то доведеться витратитися на комісію в 3,9%:

А ось для Яндекс.Грошей комісія нижче, і становить вже 2,9%. До того ж не забуваймо, що ОТРУТА можна поповнити з кэшбэком:

Про інші способи покупки криптовалют можна почитати в статті «Як купити криптовалюту на біржі: Биткоин, Лайткоин, Эфириум».

11 Поповнення мобільного телефону від 5 руб.

З допомогою сервісу Яндекс.Гроші можна поповнити баланс мобільного оператора будь-банківської картою від 5 руб.:

При виборі оплати банківською картою можна поставити галочку «Прив’язати карту» (таким способом можна прив’язати до ОТРУТУ навіть кредитку або карту «Мегафона», наприклад. Вильоту з грейса і штрафу за поповнення електронного гаманця не буде, як при звичайному прив’язку карти «в лоб»):


МСС у цієї операції цілком пристойний, 4814 Telecommunication Services:

Хоча насправді вигоди від «прив’язування» карти до гаманця зовсім небагато:


Можливість поповнити баланс мобільного телефону на 5 руб буде корисна, якщо вам потрібно зробити яку-небудь покупку по вашій карті іншого банку для одержання відсотка на залишок або кешбека (по карті «РІБ», наприклад). Або якщо вам потрібно поповнити неосновної номер телефону на невелику суму (який Ви, приміром, використовуєте для отримання одноразових паролів від інтернет-банків), щоб не почала списуватися комісія за мовчання.

Висновок

Як бачите, сервіс Яндекс.Гроші не такий вже і даремний 🙂 Будь-які лазівки можуть прикрити, але завжди можна буде знайти нові варіанти самостійно, якщо знати, куди дивитися.

Не забудьте про акцію «Приведи Друга», при створенні гаманця Яндекс.Гроші і замовлення пластикової карти за цим посиланням ОТРУТА нарахує 100 бонусних балів, еквівалентних 100 руб.

ОТРИМАТИ 100 БАЛІВ ЗА КАРТУ ОТРУТА

Основний недолік використання будь-якого електронного гаманця – гроші там не застраховані АСВ, і в разі відкликання ліцензії у НКО страховка в рамках 1,4 млн рублів вам не передбачена. Однак, у випадку з НКО «Яндекс.Гроші», думаю цей ризик мінімальний, оскільки майже 75% ТОВ «НКО «Яндекс.Гроші» належить Ощадбанку:

У мережі можна зустріти безліч відгуків, що Яндекс.Гроші блокує гаманці через 115-ФЗ або нібито з міркувань безпеки:


Даний ризик можна тільки знизити, пройшовши ідентифікацію в системі і скоротивши кількість і обсяг сумнівних і підозрілих операцій.

Ах так, трохи не забув про ще однією корисною фішці Яндекс.Грошей. Цей сервіс допомагає отримувати від вас шоколадки, за що йому і вам велике спасибі:)

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments