Оновлено 27.11.2016.

В даний час існує величезна кількість різних бонусних програм, що дозволяють отримувати всілякі знижки та подарунки. Правда, більшість людей на них особливої уваги не звертають. І, на мій погляд, абсолютно марно. Якщо участь у програмі лояльності безкоштовно і не вимагає від вас вчинення будь-яких складних дій, то чому б і не взяти?

У сьогоднішній статті мова піде про програму «РЖД Бонус», завдяки якій можна накопичувати бали за вчинені поїздки на залізничному транспорті і обмінювати їх на преміальні квитки. Ось як виглядає реклама програми лояльності на сайті:

Програма РЖД Бонус від РЖД. Суть програми лояльності

Програма «РЖД Бонус» підкуповує своєю простотою. Тут ми не знайдемо якихось заплутаних умов і обмежень. Навпаки, все очевидно і зрозуміло. За кожні витрачені на залізничні квитки 3,34 рубля на спеціальний бонусний рахунок нараховуватиметься 1 бал:

Бали нараховуються на бонусний рахунок після фактичного здійснення поїздки:

Бонуси за пільгові, дитячі, благодійні, безгрошові квитки, квитки у вагонах без класу не нараховуються:

Для того, щоб стати учасником програми, потрібно заповнити реєстраційну форму на сайті rzd-bonus.ru

Зверніть увагу, у реєстраційній формі є рядок «Мене запросив друг», де можна ввести номер особового рахунку одного. Якщо запрошений людина введе в це поле ваш номер, то при вчиненні ним першої поїздки РЖД подарує вам 500 балів на рахунок:

Після заповнення анкети з’являється доступ в особистий кабінет програми «РЖД Бонус», де можна дізнатися номер участі у програмі лояльності, який необхідно вказувати при купівлі ж/д квитків. Якщо зайти в розділ «Тимчасова картка», то можна роздрукувати цей номер для зручності:

Після скоєння трьох поїздок класом не нижче купе, на пошту надішлють пластикову картку з вашим номером участі в програмі, щоправда, якихось додаткових переваг вам це не дасть.

У «РЖД ” Бонус» також є партнери, що надають учасникам різні знижки:

Наприклад, власники карт «РЖД Бонус», отримують знижку 5% на проживання в готелях мережі AZIMUT Hotels по всій Росії

5% знижка власникам карт «РЖД Бонус» покладена на тури в компанії «Санрайз тур»

За реєстрацію в програмі нарахують 500 вітальних балів:

Накопичені бали можна обмінювати на преміальний квиток в Купе «СВ» або «Люксі», а також у поїздах «Сапсан». Вартість квитка в балах залежить від дальності поїздки:

Універсальну вартість бали в рублях порахувати не вийде, курс буде у кожної поїздки свій, можна лише приблизно прикинути. Наприклад, квиток на «Сапсан» Москва — Санкт-Петербург коштує 7000 балів (дальність більше 500 км, але менше 1250 км). На сайті РЖД цей квиток буде коштувати 2806 руб.:

Для цього випадку 7000 балів = 2806 руб., тобто 1 бал=0,4 рубля. Щоб накопичити 7000 балів, потрібно витратити на залізничні квитки 3,34 руб.*6500 балів (500 вітальних балів у нас вже є за реєстрацію) = 21710 руб.
Іншими словами, знижка у нас вийшла трохи більше 10%.

Варто враховувати, що при отриманні преміального квитка потрібно буде сплатити додатково вартість постільної білизни та сервісні збори:

Однак це незначні суми порівняно з вартістю квитка. Наприклад, преміальний квиток в купе «Нижній Новгород – Санкт-Петербург» коштував клієнту 7000 балів (дальність поїздки 1094 км). Звичайна ціна квитка була приблизно 6000 руб., сервісний збір, який довелося заплатити пасажиру, склав 667 руб.:

Думаю, очевидно, що якщо дальність вашої поїздки трохи менше, ніж прикордонні значення в таблиці вартості преміальних квитків (наприклад, 499 км, а не 501 км), то вигода буде максимальною.

Слід зазначити, що бали нараховуються тільки власнику рахунку за купівлю власних квитків. Бали за покупку квитків третім особам не належать:

А от оформити преміальний квиток можна і на третю особу:

Може здатися, що збирати на преміальний квиток доведеться довго, і бали встигнуть згоріти, перш ніж вийде назбирати на безкоштовну поїздку. Однак щоб бали не згорали, потрібно зробити хоча б одну поїздку раз на два роки:

Якщо при покупці квитка ви не вказали номер свого особового рахунку, бали за такі поїздки все одно можна отримати. Для цього потрібно через 30 днів після поїздки (але не пізніше 180 днів з моменту здійснення) внести дані про неї через особистий кабінет «РЖД ” Бонус»:

Правда, в самих правилах програми лояльності «РЖД Бонус» термін зарахування неврахованих балів обмежений 120 днями, а не 180, так що краще з цим не затягувати:

Отримати бали можна і за поїздки, вчинені до реєстрації в програмі, але не раніше, ніж за 30 днів до реєстрації:

Оформлення преміального квитка можливо при наявності місць, що виділяються для оформлення такого квитка у кожному конкретному поїзді:

Слід звернути увагу, що бонусні бали нараховуються за поїздки в поїздах/вагонах формування АТ «ФПК» («Федеральна пасажирська компанія», дочірня компанія ВАТ «РЖД») та в поїздах «Сапсан». За поїздки в поїздах/вагонах сторонніх перевізників бали не нараховуються:

Якщо ваш день народження в цьому році ще не пройшов, то РЖД подарує вам додаткові 500 балів:

Таким чином, участь у програмі «РЖД Бонус» абсолютно безкоштовно і не вимагає яких-небудь зусиль. Преміальний квиток зайвим точно не буде, так що я не бачу об’єктивних причин не брати участь у цій програмі, звичайно, якщо ви користуєтеся залізничним транспортом.

Карта RZD Bonus від Альфа-Банку

Збирати бонусні бали для подальшого отримання преміального квитка можна не тільки при купівлі ж/д квитків. Якщо оформити кобрендову карту «РЖД ” Бонус» від «Альфа-Банку», то можна отримувати бонусні бали за повсякденні покупки.

Замовити дебетову карту «РЖД ” Бонус» від «Альфа банку» можна онлайн, заповнивши форму на сайті. Якщо у вас вже є номер в програмі «РЖД Бонус», то вам потрібно вказати його у відповідному полі, щоб прив’язати карту до існуючого бонусному рахунку.

Сьогодні ми оцінимо, чи вигідні ці картки, тим більше, що «Альфа» обіцяє за їх оформлення безкоштовний квиток на поїзд:

Суть даної акції від «Альфи» полягає в тому, що першим 2500 клієнтів, які оформлять карту «РЖД “Бонус» від «Альфа-Банку» в період з 20 вересня по 31 жовтня і зроблять хоча б одну видаткову операцію, будуть нараховані 4000 балів у програмі «РЖД” Бонус»:


Видаткова операція у «Альфи» – це покупка на суму більше 300 рублів:

Інші учасники, які не потрапили в число перших 2500, оформили кредитну або дебетову карту «РЖД ” Бонус» від «Альфа-Банку», але не більше 20 000 понад цю кількість) отримають від «Альфи» 2000 балів:

Іншими словами, за оформлення картки Standard «РЖД ” Бонус» від «Альфа-Банку» гарантується тільки 500 вітальних балів за першої транзакції:

Природно, уточнити на гарячій лінії, яким ви будете по рахунку, якщо оформіть картку в даний момент, не можна, тому що невідомо, чи варто ще розраховувати на додаткові бали, або поїзд уже пішов:)

За покупки по дебетовій картці Standard покладений 1 бал за кожні витрачені 30 рублів; за покупки по кредитній карті — 1,25 бала.

Тобто, щоб заробити на перший преміальний квиток на «Сапсан» за маршрутом Москва — Санкт-Петербург (маршрут приблизно 650 км), який коштує 7000 балів (2806 рублів), з урахуванням 500 вітальних балів потрібно витратити по дебетовій картці 195 000 рублів (6500*30) або по кредитній 156 000 руб. (6500*30/1,25). Реальний кэшбэк для цього прикладу виходить 1,4% по дебетовій картці і 1,8% за кредиткою.

Якщо вам необхідний преміальний квиток на маршрут, довжина якого трохи менше прикордонних значень (500 км, 1250 км, 2500 км), то кэшбэк буде трохи вище, оскільки ціна даного квитка максимальна в даному діапазоні. Довжину маршруту зручно дивитися на сайті tutu.ru (вказати станції, а потім клацнути на значку «Маршрут»).

Для підрахунку вигоди потрібно ще враховувати вартість річного обслуговування картки. Дебетова Standard коштує 490 руб./рік, кредитка — 790 руб/рік. До того ж дебетова картка може існувати тільки в рамках пакета послуг не нижче «Оптимум» (який коштує 199 руб. в місяць або вимагає здійснення покупок не менше, ніж на 20 000 руб. в місяць, або підтримання мінімального залишку в 70 000 рублів).

Список операцій, за які бали не покладені, досить широкий, серед них покупки в магазинах METRO, SELGROSS, М-Відео:

За телекомунікаційні послуги (4812, 4814) балів теж не дадуть:

Я оформив собі картку з цікавості, пакет послуг «Оптимум» у мене вже є для роботи з «Альфа Форекс» і «Альфа-Директ». Так що через місяць після закінчення акції дізнаюся, потрапив я в число перших 2500 учасників, або хоча б в число перших 22 500, або ж карта «РЖД ” Бонус» від «Альфа-Банку» настільки популярна, що за 2,5 тижні до закінчення акції її встигло отримати більшу кількість людей:

UPD: 27.11.2016
«Альфа-Банк» нарахував мені обіцяні 4000 балів за оформлення кобрендовою картки «RZD Bonus» в період акції:


Висновок

Зареєструватися на сайті «РЖД Бонус» і отримувати бали за покупки залізничних квитків, які ви б і так купили, точно не завадить, тим більше це дуже просто.

А от оформлення кобрендовою карти «РЖД ” Бонус» від «Альфа Банку» виправдано, тільки якщо ви вже є клієнтом «Альфи» з відповідним пакетом послуг, або просто хочете перевірити свою удачу і отримати додаткові преміальні бали за акції.

ОФОРМИТИ КАРТКУ РЖД БОНУС

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)


comments powered by HyperComments