Рано чи пізно кожна людина задається питанням, як найвигідніше купити або продати валюту. Про те, як вибрати обмінний пункт з найвигіднішим курсом, ми розглядали в статті: «Де купити валюту швидко і вигідно».

А зараз ми розглянемо більш довгий шлях купівлі валюти, який вимагає деяких специфічних знань, а саме покупку американських доларів і євро на біржі. Не лякайтеся, в цьому способі немає нічого складного, і я Вам зараз докладно про нього розповім.

Для початку потрібно визначитися, а скільки власне валюти Вам треба. Розбиратися у всіх тонкощах купівлі валюти на біржі все-таки має сенс, якщо Вам потрібні досить значні суми. Істотними умовно назвемо суми від 1000 USD або EUR. А вже якщо Вам потрібна валюта регулярно (наприклад, Ви платите за освіту дітей за кордоном, або у Вас валютна іпотека, або банківський вклад у доларах і євро з можливістю поповнення), то іншого варіанту, як купівля валюти на московській валютної біржі, у Вас просто немає. І все тому, що на біржі курс покупки і продажу валюти, максимально наближений до офіційного курсу ЦБ РФ, а отже, Ваші втрати при конвертації однієї валюти в іншу будуть мінімальними.

Отже, даю чітку послідовність дій:

Як купити валюту на біржі

1

Щоб отримати доступ до біржових торгів валютою Вам потрібно укласти договір на брокерське обслуговування з будь-якою брокером, який авторизований для надання таких послуг. Брокерів безліч, але я настійно рекомендую укласти договір з великими банками, які також надають брокерські послуги, я маю на увазі, наприклад, «Промсвязьбанк», банк «Відкриття», «Альфа-Банк» та ін. Після укладення договору, брокер відкриває Вам брокерський рахунок, на який Вам потрібно буде перевести кошти з банківського рахунку для купівлі валюти (ще раз підкреслю, що дуже зручно мати і брокерський і банківський рахунок в одному банку, тому що Ви значно заощадите на комісії, а також виграєте час на перекладі, до того ж з послугою інтернет-банк Вам буде дуже зручно стежити за рухом грошових коштів).

2

Після укладення договору Ви отримуєте від брокера спеціальну програму для персонального комп’ютера або мобільний додаток для портативних гаджетів, за допомогою яких Ви зможете безпосередньо здійснити доступ до торгів на біржі в режимі реального часу за допомогою мережі Інтернет. Інтерфейс програми інтуїтивно зрозумілий, так що для знайомства з нею Вам буде потрібно 10-15 хв максимум. Всі угоди на Вашому брокерському рахунку відбуваються моментально.

Читайте також: Де купити юані? Вибір вигідного курсу

3

Після покупки валюти залишається тільки зробити заявку на переклад «свіжокупленими» доларів або євро на Ваш банківський рахунок. Природно брокер допустить Вас до валютних торгів не безкоштовно. Але комісія вкрай низька. В основному це приблизно 0,01-0,05% від угоди (і не забувайте, що ця комісія від самого вигідного курсу, який є реальним на даний момент, а не як в обміннику, де ціна купівлі та продажу валюти відрізняється, в основному, відсотків на 10 від дійсності). Ну і ще, брокер зазвичай бере деяку комісію за виведення коштів на банківський рахунок, зазвичай це не більше 0,1-0,3% від суми операції.

Ось і все, тобто для купівлі валюти на біржі Вам потрібно укласти договір з брокером на брокерське обслуговування, перевести гроші з банківського рахунку на брокерський, встановити необхідне програмне забезпечення для участі у валютних торгах, нарешті, купити валюту, а потім перевести її з брокерського рахунку на банківський. Зазвичай вся процедура займає приблизно 3-5 днів (це в перший раз), потім все відбувається набагато швидше.

Правда, крім очевидних переваг купівлі та продажу валюти на біржі, у такого способу є і свої недоліки, детальніше про це можна почитати тут.

Покрокова інструкція купівлі валюти на біржі наведена в статті: «Купівля валюти на біржі через Альфа-Директ: зліт-посадка».

За оновленнями в цій та інших статтях тепер можна стежити на Telegram каналі: @hranidengi.

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments