Оновлено 22.04.2018.

Сьогоднішній огляд професійного вкладника буде присвячений ПАТ «Акціонерний Комерційний банк «Авангард». Дана стаття буде не зовсім звичайним, я не буду детально зупинятися на плюсах і мінусах карт даної кредитної організації, а відразу перейду до головного конкурентної переваги банку – використання його в якості флагомера.

У кожної торговельної точки, що приймає оплату з допомогою банківської карти, є свій MCC (Merchant Category Code), який характеризує її вид діяльності. Код присвоюється банком-еквайєром (банком, обслуговуючим торгову точку). MCC складається з 4-х цифр, і саме за цим цифрам ваш банк дізнається, до якої категорії віднести ту чи іншу покупку. Відповідно, для отримання «каші» потрібно, щоб MCC-код покупки відповідав списком кодів, за якими банк обіцяє нарахувати кэшбэк.

Завжди варто звертати увагу на список MCC, за які банк нараховує (або не нараховує) кэшбэк, а не довіряти рекламним слоганам, типу «Кэшбэк на АЗС», «Кэшбэк на ресторани», «Кэшбэк на подорожі». Всі категорії дуже неоднозначні, у різних банків в них можуть входити різні MCC.

Іноді зустрічаються помилки у привласненні MCC-коду, наприклад, покупка квитка на аероекспрес до аеропорту пройде з кодом 4011 (Перевезення ж/д вантажів):

У «Росєвробанку» MCC 4011 входить в категорію підвищеного нарахування кешбека в 5% «Cash Back на подорожі», а ось у «Бінбанку» даний код в категорію «Подорожі» не потрапляє.

Інший приклад, «РосЕвроБанк» пропонує 5% на продукти при підключеній опції «Cash Back на продукти», куди входять покупки в продуктових магазинах і супермаркетах («Ашанах», «Перехрестях», «Пятерочках», «Діксі» і т. д.). Також у «Росєвробанку» є 5% кэшбэк за покупки в магазинах одягу при підключеній опції «Cash Back на шопінг». А ось MCC 5311 (Departments Store — «Універмаги») у «Росєвробанку» не потрапив в ці категорії, а даний код видається при покупках, наприклад, в «Стокмане» (де можна купити і продукти, і одяг), «H&M», «FixPrice»:

Взагалі сервіс mcc-code.ru досить зручний для пошуку інформації за MCC-кодами, тут можна дізнатися їх розшифровку, а також знайти деякі конкретні торговельні точки з заданими кодами, достатньо ввести запит у відповідні поля:

Розшифровку MCC-кодів можна подивитися тут.

Також не варто забувати, що за одну і ту ж операцію можуть видаватися різні MCC, в залежності від способу її здійснення:

Різні МСС можуть видаватися за оплату на сайті магазину і безпосередньо в однойменному магазині:

Іноді (але не так часто) видаються різні MCC при покупках за картками різних платіжних систем.

Отже, із усього вищесказаного слід, що краще знати MCC-код перед здійсненням операції, щоб потім не було неприємних сюрпризів. І саме для цього і потрібна картка «Авангарду», в інтернет-банку відображається MCC-код навіть непроведенной операції.

Тобто перед здійсненням покупки за вашою основною карткою, за якою ви очікуєте отримати кэшбэк, потрібно спробувати зробити покупку картою «Авангард» (дебетовою карткою з нульовим балансом або закрученими під нуль лімітами) тим ж способом (тобто сплатити онлайн, якщо ви зібралися купувати щось на сайті, або безпосередньо в торговій точці, якщо покупка буде «в реалі») і подивитися MCC-код невдалої операції.

Для цього заходимо в інтернет-банк «Авангарду» і клацаємо на вкладці «Виписки та звіти», потім натискаємо на значку «Перегляд детальної інформації» (при цьому повинна бути активна кнопка «SMS-історія»):

«Авангард» показує нам повну інформацію про невдалої операції — і причину відмови, і час, і дату, і назву магазину, і, головне, MCC-код торгової точки:

Далі залишається тільки порівняти дані 4 цифри з переліком операцій, які банк нараховує кэшбэк, і якщо цей код туди входить, то можна сміливо робити покупку.

Дізнатися МСС-код можна не тільки в «Авангарді», таку інформацію, наприклад, надає платіжний кабінет «Кукурудзи» або віртуальний офіс «Росєвробанку». Однак для цього покупка повинна бути фактично проведена, за нездійсненим транзакціях ніяких відомостей дані сервіси вам не нададуть.

Думаю, очевидно, що знати MCC-код потрібно не тільки для отримання кешбека, але також для того, щоб не нарватися на непільгову операцію по кредитних картах.

Преміальна картка Авангард: отримуємо 10000 миль в подарунок

Звичайно ж, хочеться дістати собі таку зручну картку «Авангарду», яка визначить MCC-код торгової точки перед здійсненням покупок, особливо великих.

І це зовсім не складно, для безкоштовного отримання картки категорії Visa Electron або Maestro досить відкрити будь-який внесок у «Авангарді» (вклад «Базовий» на 1 місяць, мінімальна сума 10000 рублів з відсотковою ставкою 8% річних). Для отримання картки MasterCard Standard або Visa Classic досить відкрити вклад на 91 день:

Причому карта буде безкоштовною весь термін дії картки, навіть коли закінчиться внесок. Головне, щоб на момент відкриття картки був діючий вклад, тому карту можна замовити на сайті, а перед отриманням відкрити вклад, тобто достатньо всього один раз приїхати в офіс:


Однак, якщо ви раніше не були клієнтом банку «Авангард» і не подавали заявку на якусь карту банку, то поспішати з отриманням безкоштовної карти до внеску не варто. Це зробити ви завжди встигнете.

У цьому випадку ви можете прийняти участь у акції «Преміальна Картка» і отримати, крім безоплатної на рік картки (Airbonus, MasterCard Platinum, VISA Platinum), ще й 10000 миль в подарунок, на які можна купити квиток на поїзд чи літак в інтернет-банку «Авангарду».

Для цього потрібно мати преміальну картку іншого банку (MasterCard Gold, Visa Gold, MasterCard World, MasterCard Platinum, Visa Platinum, MasterCard World Signia, MasterCard World Elite, Visa Infinite) і не бути клієнтом «Авангарду»:

1 Природно, від подарунка відмовлятися не варто, тому спробуємо взяти участь в акції «Преміальна Картка». Заходимо на сайт банку, відкриваємо розділ «Банківські картки», далі «Розрахункові карти» і клацаємо на значку «Заповніть заяву онлайн»:

2 Вибираємо в полі «Акція» «Преміальна картка» і вводимо перші 10 цифр преміальної картки іншого банку, яка у вас є. Варто відзначити, що під цю акцію підходить не кожна карта, на якій написано Gold і Platinum, наприклад, золота «РИБка» або Visa Platinum від «Бінбанку», на думку «Авангарду», в розряд преміальних не потрапляють. Зате потрапляє «Сверхкарта+» від «Росбанк», яку можна безкоштовно оформити по акції «Приведи друга»:

3 Заповнюємо інші поля. «Авангард» присвоює заяві на карту ID номер, по якому можна відстежувати статус заявки (ось тут). Через деякий час після перевірки заявки на розрахункову карту, «Авангард» прийняв рішення випустити мені кредитну карту і нагадав захопити з собою 1000 рублів на оплату комісії за перший рік.

Природно, після цього довелося зателефонувати на гарячу лінію, щоб уточнити, що я замовляв все-таки дебетову карту, і обслуговування перший рік по акції «Преміальна картка» має бути безкоштовним. Там відповіли, що я отримаю саме те, що замовляв, а в повідомленні вказана невірна інформація.

4 Смс про те, що карта прибула у відділення, мені не надходила, про готовність карти я дізнався по гарячій лінії.

5 У відділенні я відразу сказав, що прийшов отримувати карту по акції «Преміальна картка», що перший рік у мене безкоштовний, і мені має бути нараховано 10000 миль. Також мені потрібен доступ в інтернет-банк і картка одноразових паролів, і необхідно відкриття поточних рахунків в трьох валютах. Маринка явно щось чула про цю акцію, але їй треба було роздрукувати собі інструкцію з послідовністю дій для коректної видачі карти.

Далі вона відправила мене до іншої Маринці-касиру для перевірки моєї преміальної картки, яку я вказав у заявці на карту. В їх інструкції було написано, що для перевірки їм необхідно зняти 5 рублів з моєї картки (в моєму випадку «Сверхкарты+» від «Росбанк»), а потім відмінити цю операцію.

Маринка-касир також зізналася, що ніколи цього раніше не робила, і почала читати інструкцію. Про те, що 5 рублів потрібно зняти саме з картки «Росбанк», а не з видається мені карти AirBonus, вона зрозуміла тільки хвилин через 10.

Через деякий час перевірка була все-таки завершена. 1000 рублів за перший рік обслуговування картки з мене не взяли. Маринки запевнили, що 10000 миль повинні відобразитися в інтернет-банку на наступний день, і порадили прийти ще раз, якщо цього не станеться.

6 Маринки спільними зусиллями все зробили правильно, і на наступний день халявні 10000 миль красувалися в інтернет-банку:

7 Виникає питання: а 10000 миль — це багато чи мало, чи можна на них щось купити? Чи потрібно назбирати більше миль, здійснюючи покупки по картці AirBonus (бонусна програма з величезним кількістю виключень для нарахування кешбека, список яких має тенденцію до поступового збільшення. 1 милю нараховують за кожні витрачені в правильних місцях 30 рублів)?

Відразу скажу, для халяви це зовсім немало. І взагалі, дарованому коневі в зуби не дивляться 🙂

Квиток на поїзд «Москва — Санкт-Петербург» в ІБ «Авангарду» можна знайти за 3400 миль, що відповідає 1111 грн:

Доїхати з Москви в Адлер у плацкартному вагоні можна за 8300 миль (відповідає 3037 рублям):

На подарункові милі можна покататися і на літаку, квиток на рейс «Москва — Санкт-Петербург» Внуково компанією «Аерофлот» можна знайти за 8400 миль (відповідає 3000 рублів):

Важливо враховувати одну деталь: не можна оплатити милями тільки частина квитка, миль повинно вистачати на повну вартість квитка.

UPD: 22.04.2018
З 1 травня 2018 «Авангард» вводить плату за смс-інформування 49 рублів в місяць. На сайті написано, що якщо клієнтом за місяць не було отримано жодного платного повідомлення, то комісія стягуватися не буде. Однак під безкоштовні смс потрапляють тільки смс з кодами доступу, а також смс з паролями при здійсненні покупок. А ось, наприклад, банальне повідомлення, що ви увійшли в інтернет-банк — це вже платне смс.

Для продовження використання карток «Авангарду» в якості безкоштовних флагомеров потрібно підключити в налаштуваннях мобільного додатка безкоштовні push-повідомлення (смс-оповіщення при цьому відключиться автоматично):

Висновок

Картка «Авангарду» точно зайвою не буде, з її допомогою ви завжди зможете дізнатися MCC-код, що вас цікавить торгової точки, навіть не здійснюючи покупки.

Якщо раніше ви не були клієнтом «Авангарду», і у вас є преміальна картка іншого банку (а «Сверхкарта+» у вас обов’язково повинна бути :)), то, крім безкоштовного флагомера, добрий «Авангард» подарує вам ще пару поїздок на поїзді або літаку. Перед закінченням першого безкоштовного року ви просто закриваєте отриману по акції «Преміальна Картка» картку «Авангарду» і оформити безкоштовну карту до вкладу, продовжуючи користуватися послугами банку.

Не забувайте, що у «Авангарду» є ще недорогий міжбанк за 10 рублів (де є безкоштовний міжбанк, читайте тут).

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments