Оновлено 03.12.2018.

Сьогодні огляд професійного вкладника буде присвячений платіжною картою «Білайн». Дану картку дуже часто поблажливо називають молодшою сестрою «Кукурудзи». Дійсно, на перший погляд, «Кука» за всіма статтями обходить свою «родичку». Але якщо платіжна картка «Білайн» існує, значить це кому-небудь потрібно.

Ми постараємося знайти застосування «Бі-карті», яка вже точно нікому не завадить завдяки своїй «безкоштовності». Багато хто хоче побачити всі плюшки в одній карті, але, на жаль, так не буває. Ідеальну карту доводиться збирати по частинах самостійно.

Отже, ось як виглядає реклама платіжної картки «Білайн» на сайті:

Абсолютно несподівано з 15.07.2016 у платіжної картки «Білайн» утворилося дуже багато меду. З’явилася можливість знімати з картки готівку в банкоматах без комісії до 50000 рублів на місяць, до 15 жовтня наливають 5% каші балами за оплату на АЗС, в кафе і ресторанах, а також в аптеках. Зовсім скоро обіцяють ввести до 9% на залишок.

UPD: 31.07.2016
Сервіс «Відсотки на залишок» з’явився, щоправда, максимальна ставка 9% вказана з урахуванням капіталізації відсотків за розміщення 150000 на рік, без урахування капіталізації максимальна ставка складає 8,65%

UPD: 11.09.2018.
Станом на 11.09.2018 максимальна процентна ставка за картою «Білайн» становить 6%.

Платіжна картка Білайн. Переваги

1 Недорогий випуск та безкоштовне обслуговування карти. За випуск неіменний карти «Білайн World» потрібно віддати 300 руб. Емітент карти РНКО «Платіжний центр».

До платежів і покупок не відносяться: будь-яка відправка переказів грошових коштів, платежі за вільним реквізитами, переказ коштів на картки сторонніх банків, погашення кредитів, замовлення готівки, комісії за операції та оплату послуг, комісія за випуск іменної безконтактної картки, зняття готівки в банкоматах.

При необхідності неименную карту World можна обміняти на іменну картку, для цього потрібно залишити заявку в платіжному кабінеті. Ціна 200 рублів, доставлять Поштою Росії.

2 Безкоштовне смс-інформування.

3 Картку зручно поповнювати.
Поповнити картку можна готівкою в офісах «Білайн». Максимальна сума, яка може знаходитися на картці Standard – 100 000 рублів, на картці World – 600 000 рублів.

Карта «Білайн» дозволяє «стягувати» гроші з інших карток через свій платіжний кабінет (важливо переконатися, що банк-«донор» не бере за це комісії. Подібні комісії помічені в банках «МКБ», «УБРиР», «МТС». Докладно про С2С-перекладах читайте у статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно»). Для цієї процедури потрібно попередньо прив’язати карту-«донора» на карті «Білайну» (ввести дані картки-«донора» у спеціальному полі «Поповнення картки»).

При цьому з карти-«донора» спишеться невелика сума (в межах 10 рублів), яку вам потрібно буде ввести для підтвердження прив’язки карти. Списана сума через кілька днів повернеться назад на карту. При прив’язку карти «Тінькофф Блек» крім невеликої суми відразу спишеться і комісія у 90 рублів (ця процедура розглядається як зняття готівки, а у «Тінькофф-банку» воно безкоштовно при сумі від 3000 рублів). Обидві суми через кілька днів повернуться на карту.

Таким чином, ви легко зможете прив’язати до карти «Білайн» будь-яку карту, яку вам зручно поповнювати, наприклад, карту «Кукурудза» (можна поповнити в салонах «Евросети»), і використовувати її як посередника. Ліміт — 100 000 рублів за одне поповнення. Максимальна сума в місяць – 550 000 рублів.

У договорі на комплексне обслуговування Клієнта (MasterCard Білайн 12.02.2016) зазначено, що прив’язати до платіжною картою «Білайн» можна тільки власну мапу:

Карту «Білайн» можна поповнити і безготівковим шляхом (робити це потрібно з банків з безкоштовними міжбанківськими перекладами). Однак треба мати на увазі, що поповнення можливе тільки через консолідований рахунок РНКО «Платіжний центр». Тобто, по суті, ви робите переклад юридичній особі. В графі «призначення платежу» треба вказати: «Переказ коштів без відкриття банківського рахунку», ПІБ одержувача повністю, EAN карти (номер під штрих-кодом). ПДВ не обкладається.

UPD: 08.02.2017
З 06.02.2017 мінімальна сума, яку можна стягнути на картку «Білайн» без комісії, складає 3000 руб., якщо сума стягування буде менше, то система спише 50 руб.


4 Платіжна карта «Білайн» може бути безкоштовним «донором», тобто з неї можна безкоштовно «стягнути» гроші на картки інших банків, які дозволяють таким чином поповнювати власні карти через свої сервіси. Безкоштовний вхідний Money Send для власних карт є у карток «Touch Bank», «Европлана», «Рокетбанка», «Російського іпотечного банку», карт «Кукурудза» і «Тінькофф Блек».

Ліміт однієї операції 125000 рублів. За 30 календарних днів — 550000 рублів:

5 Дешевий міжбанк.
Картка «Білайн» дозволяє відправляти гроші в інший банк за 10 рублів. Правда, робити це потрібно не через вкладку «Грошові перекази», а через вкладку «Погашення кредитів»:

Потрібно буде ввести БИК банку і номер карти/договору або номер рахунку (для різних банків по-різному). Наприклад, для відправки грошей в «Російський іпотечний банк» потрібно ввести номер рахунку і номер договору, а для відправки в «Тінькофф банк» достатньо ввести номер договору або номер карти.

У платіжному кабінеті написано, що платіж буде зарахований протягом 3-х робочих днів, за фактом поповнення проходить швидше.

«Тінькофф банк», до речі, за поповнення своїх вкладів через сервіс «Погашення кредитів» платіжної картки «Білайн», також дає 1% бонус за поповнення міжбанком:

Через вкладку «Грошові перекази» можна безкоштовно поповнити іншу карту «Білайн» (потрібно вказати номер під штрих-кодом). Поповнення відбувається миттєво. Місячний ліміт 150000 рублів.

У платіжної картки «Білайн» є досить недорогий вихідний Money Send (якщо вам вже дуже терміново знадобиться переказати гроші на картку іншого банку). Комісія 0,5%, мінімум 10 рублів:

UPD: 03.12.2016
На даний момент вихідний Money Send помітно подорожчав, коштує 1,5% мінімум 50 руб.:

UPD: 31.07.2016
З підключеною опцією «Відсоток на залишок» можна здійснювати безкоштовні міжбанківські перекази на рахунки як фізичних, так і юридичних осіб. Ліміт 1000000 в місяць, 500000 за одну операцію (карта повинна бути іменна):

UPD: 03.02.2017
З 1 лютого 2017 ліміт безкоштовного міжбанку з однієї картки «Білайн» з підключеною опцією «Відсоток на залишок» складає 100 000 руб. в місяць (календарний). З суми перевищення буде стягуватися комісія 0,5%:

UPD: 22.02.2018
З підключеною опцією «Відсоток на залишок» можна здійснювати безкоштовні міжбанківські перекази на рахунки як фізичних, так і юридичних осіб. Ліміт 1 000 000 руб. на місяць, 500 000 за одну операцію (карта повинна бути іменна). Переклад потрібно робити з розділу «Переклад за реквізитами».

6 Бонусна програма.
По карті World (як іменний, так і неіменний) за всі покупки нараховується 1,5% бонусами. По карті Standard – 1%. За поповнення рахунку мобільного через платіжний кабінет нараховують 0,5% бонусами, за будь-які інші оплати через платіжний кабінет (крім грошових переказів, погашення кредитів, поповнення електронних гаманців) дають 1% бонусами.

Власне, карта «Білайн» дозволяє отримати бонуси і за оплату мобільного зв’язку (потрібно оплачувати карткою на сайтах мобільних операторів), і за оплату податків (наприклад, на сайті «Держпослуги»), і за оплату комунальних послуг на сайтах постачальників послуг (тут, правда, може бути комісія).

Є ще чудовий сервіс RURU, який дозволяє здійснювати деякі платежі без комісії з рахунку телефону «Білайн» (для кожного регіону різний набір послуг, потрібно уточнювати, що конкретно у вашому місті можна сплатити без комісії).

Наприклад, в Москві з рахунку «Білайн» через сервіс «РУРУ» можна без комісії сплатити ЖКГ (єдиний платіжний документ):

Відповідно, ви поповнюєте картою «Білайн» рахунок свого мобільного телефону на сайті оператора, отримуєте 1,5% каші у вигляді балів і вже потім через сервіс «РУРУ» платіть за ЖКГ з рахунку «Білайн» без комісії. Тобто вийшло 1,5% каші за оплату ЖКГ.

UPD: 03.12.2016
«РУРУ» прикрив цю можливість, на даний момент комісія складає 2,25%.

Бонуси нараховуються після фактичного проведення операції за рахунком, а не в момент здійснення покупки. Доступними для списання бонуси стають через 2 тижні:

Щомісячний ліміт накопичення бонусів — 6000.

Постійно проводяться різні акції з підвищеним нарахуванням бонусів (можна подивитися тут), наприклад, з 1 лютого нараховують додатковий 1% за покупки в «Перехресті»:

Зверніть увагу, що додаткові бали не будуть нараховуватися за покупку алкоголю, тютюну, подарункових карт.

До речі, не забудьте при оплаті платіжною картою «Білайн» в «Перехресті» дати картку лояльності «Перехрестя» для сканування штрих-коду та отримання додаткових балів.

Якщо не користуватися картою 6 місяців, то бонуси згорять:

Як накопичити бонуси більш або менш зрозуміло, а от з реалізацією екстра-бонусів (ЕБ) справа йде дещо складніше. Бонуси можуть бути зараховані на мобільний телефон «Білайн» або в рахунок сплати домашнього інтернету від «Білайн». Розмір доступних бонусів, якими можна компенсувати витрати на мобільний зв’язок, залежить від ваших попередніх витрат на мобільний зв’язок. Встановлюється індивідуально:

Іншими словами, якщо ви активно користуєтеся послугами «Білайн», то вам дозволять зарахувати на рахунок мобільного багато балів (на рахунок, який прив’язаний до платіжною картою «Білайн», можна змінювати при потребі), якщо мало — то накопичені бали можливо прибудувати тільки в рахунок оплати домашнього інтернету або у партнерів (до 99% знижки в магазині Kari або на сайті замовлення квитків biletix.ru). Також балами можна сплатити до 90% вартості купівлі в салонах «Білайн». Правда, співробітники офісів дуже часто не вміють цього робити:

Вивести гроші з мобільного рахунку «Білайн» можна через сервіс «РУРУ» «Погашення кредитів». На рахунок, наприклад, «Ощадбанку», такий переклад буде коштувати 2,99%:

Ще з рахунку «Білайн» можна безкоштовно вивести до 500 рублів в місяць на Ківі-гаманець:

UPD:24.05.2017
C квітня 2017 «Ківі» ввела комісію у 8,95% за поповнення балансу гаманця з мобільного телефону «Білайн».

Обмінювати або продавати екстра-бонуси не можна:

Правда, це обмеження мало кого зупиняє. Бонуси продають в середньому по 80 копійок за штуку, наприклад, ось тут. Технологія проста, людина платить за чийсь домашній інтернет своїми балами, а йому «добрі люди» повертають гроші на картку.

Не варто забувати, що РНКО може відключити клієнта від програми лояльності в будь-який момент на свій розсуд:

Також РНКО завжди може змінити умови програми лояльності. На 20 квітня, до речі, вже анонсовані зміни, що конкретно там буде — поки не відомо:

UPD: 16.07.2016
C 15.07.2016 бонуси по карті Standard не нараховуються. На карту категорії World нараховується 1% від суми покупки. За операції в мобільному додатку та інтернет-банку бонуси тепер не нараховуються:

Для отримання підвищеного кешбека в одній торговій точці можна зробити не більше 3-х операцій в день.

Максимальна кількість нарахування бонусів обмежується 3000 в місяць:

UPD: 03.07.2017
З 1 липня 2017 «Білайн» перестав нараховувати бонуси по багатьом цікавим МСС-кодами. Тепер кешбека не буде за 4814 (Телекомунікаційні послуги), 4816 (Обслуговування комп’ютерних мереж), 4900 (Комунальні послуги), 5960 (Продажу послуг страхування), 6300 (Страхування), 7311 (Рекламні послуги), 7995 (Азартні ігри, лотереї, казино, прийом ставок), 8999 (Професійні послуги), 9222 (Штрафи), 9311 (Податкові платежі), 9399 (Державні послуги). Також в немилість потрапили MCC: 4011, 4215, 4899, 5933, 5973, 5999, 6211, 6513, 7012, 7273, 7277, 7299, 7321, 7372, 7399, 8111, 8661, 9211UPD: 22.09.2017
У нових правилах бонусної програми від 01.09.2017 з’явилося уточнення, що за MCC 4814 бонуси не покладені, тільки якщо в описі платежу є слова YANDEX MONEY, BEELINE AVTO. Так що на сайтах мобільних операторів можна спокійно оплачувати зв’язок карткою «Білайну» і отримувати 1% кэшбэк:

Також з’явилося уточнення щодо MCC 5999, бонуси за цей код не покладені, якщо в описі торгової точки є слова URALFD, SCHET RU, GIFT CARD:

UPD: 22.09.2018
Раніше можна було списати бонуси на будь-який номер «Білайн», тепер тільки на той, який прив’язаний до карти:


Раніше бали можна направити на оплату домашнього інтернету «Білайн», обміняти на знижку в салонах «Білайн» і магазинах взуття Kari/KariKids, а також в «Літрес»:

UPD: 03.12.2018
«Білайн» оголосив категорії з підвищеним кэшбэком на період з грудня по лютий. Судячи з усього, у багатьох клієнтів карта відправиться припадати пилом на полиці.

Тепер для вибору доступні не будь-які три категорії з кэшбэком 5% з 9 запропонованих, а потрібно визначитися з улюбленим пакетом кешбека, який вже включений певний набір категорій. Це може бути пакет:
— «Задоволення» (5% на таксі, 10% на кіно і 3% на ресторани без фастфуду);
— «Турбота» (10% на салони краси, 5% на зоомагазини і 3% на аптеки);
— «На кожен день» (10% у музичних магазинах, 5% на громадський транспорт, 3% на фастфуд);
— «Подорожі» (10% кешбека на покупки за кордоном в категоріях «Ресторани» (без фастфуду) і «Подарунки і сувеніри», а також Duty Free).


Причому для пакетів «Подорожі» і «Задоволення» є додаткове обмеження: підвищені фантики вийде прилаштувати тільки в салонах «Білайн» (а це максимум 90% знижки, так ще й не на весь асортимент).

7 Покупки за кордоном перераховуються за курсом ЦБ РФ на дату проведення операції за рахунком (зазвичай через 2-3 дня після здійснення покупки):

При купівлі блокується сума операції +5% (на випадок стрибка курсу, потім зайва сума стає доступною):

8 Перевипуск картки у випадку втрати або псування безкоштовний.

9 Можна безкоштовно змінити PIN-код.

10 Є мобільний додаток.

UPD: 03.12.2016
11 З’явилася можливість при підключеній опції «Відсоток на залишок» відправляти переказ «Золотою Короною» на своє ім’я через платіжний кабінет і отримувати готівку в пунктах видачі без комісії. Ліміт однієї операції 500 000 руб., місячний – 1 000 000 руб.:12 В новому договорі на комплексне банківське обслуговування за картою «Білайн» з’явився термін «валютний гаманець»:

Так що в недалекому майбутньому чекаємо на появу валютного гаманця «Білайн», аналогічного валютного гаманцю «Кукурудзи».

UPD: 17.12.2016
Валютний гаманець з’явився в новому інтернет-банку «Білайн».

Для конвертації доступні євро і долари, курс досить вигідний, такий же як і у валютному гаманці «Кукурудза»:


В тарифах від 15.12.2016 немає згадки, що можна якось отримати готівкову валюту без комісії.

UPD: 22.02.2018
13 Карта «Білайн» стала підтримувати технологію оплати за допомогою смартфона Apple Pay і Android Pay:

Платіжна картка Білайн. Недоліки

1 Карта «Білайн» не банківська, це передплачена картка, емітована РНКО «Платіжний центр» (розрахункова небанківська кредитна організація):

Відповідно, кошти на картці не застраховані. Тобто в разі відкликання ліцензії у РНКО страхове відшкодування до 1,4 млн рублів власникам платіжної картки «Білайн» не положено.

2 Ні відсотків на залишок.

UPD: 16.07.2016
Обіцяють до 9% річних на залишок. Щоправда, станом на 16.07.2016 це «скоро» ще не настав:

UPD: 31.07.2016
На карті «Білайн» тепер можна підключити опцію «Відсоток на залишок». Сервіс надає ПАТ «ХМБ Відкриття». При підключенні опції гроші на карті «Білайн» стають застрахованими в АСВ, оскільки, по суті, представляють із себе витратно-поповнюваний вклад у банку. Мінімальна сума вкладу 500 рублів:

Підключити послугу можна в офісі «Білайн».

Реклама на сайті обіцяє, що за розміщення на карті більше 150000 рублів (потрібно буде випустити іменну картку «Білайн») на залишок буде нараховуватися 9% річних. При розміщенні від 500 до 14.999 рублів відсоток на залишок складе 4,6%.

Щоправда, ставка 9% вказана з урахуванням капіталізації відсотків за розміщення 150000 на рік:

Ставки по вкладу без урахування капіталізації ми можемо дізнатися безпосередньо на сайті банку-партнера «ХМБ Відкриття», зайшовши в умови надання вкладу «Партнер» (так називається сервіс відсоток на залишок на карті «Білайн» в банку). При розміщенні на вкладі 150000 і більше реальна процентна ставка становить 8,65%, при розміщенні від 500руб до 14999 ставка дорівнює 4,5%:

UPD: 03.12.2016.
З 16.11.2016 на залишок від 500 крб. до 149 999,99 руб. нараховується 4%, на залишок від 150 000 руб. – 8%:

Вклад «Партнер» відкривається на 91 день, з можливістю пролонгації на умовах, що діють на момент пролонгації:

Відсотки нараховуються щоденно, виходячи з фактичного залишку грошових коштів на вкладі на початок операційного дня. Процентна ставка розраховується також щодня. Відсотки виплачуються раз на місяць:

UPD:24.05.2017
З середини травня «Білайн» знижує відсоток на залишок по карті «Білайн» з підключеним сервісом «Відсоток на залишок», тепер на залишок від 500,00 – 14 999,99 руб. нараховується 3,5%, від 15 000,00 — 249 999,99 руб. – 4,5%, 250 000,00 руб. і більше – 7,5%.

З 25.05.2017 «Білайн» придумав стягувати комісію за надання сервісу «Відсоток на залишок» у 99 руб./міс.:

Цієї комісії легко уникнути, для цього потрібно поповнити картку або здійснити видаткові операції на загальну суму в 3000 руб. на місяць, або підтримувати мінімальний залишок в 3000 рублів протягом усього місяця.

UPD:27.10.2017
Відсотки на залишок по карті «Білайн» в черговий раз були знижені. На залишок від 500 до 14999,99 відсоток становить смішні 0,01%:

UPD: 21.04.2018
З 17.04.2018 відсотки на карті «Білайн» знову були знижені:

3 Немає можливості безкоштовно зняти гроші з картки у банкоматі.
Видача готівкових грошових коштів у будь-якому банкоматі буде коштувати 1% від суми зняття, мінімум 100 рублів:

UPD: 16.07.2016
На сайті вказано, що з картки категорії World тепер можна знімати без комісії до 50000 рублів на місяць при сумі однієї операції не менше 5000 рублів:

Правда, в самих тарифах прямо не написано, що при знятті з карти від 5000 до 50000 комісія не стягується, відзначена тільки комісія в 99 рублів при знятті менше 5000 за раз і 2% при знятті більше 50000 рублів:

UPD: 03.12.2016
Тарифи трохи підправили, тепер стало очевидно, що при знятті готівки в банкоматах комісійний збір не справляється, якщо сума зняття не менше 5000 руб. за раз і не більше 50 000 руб. в місяць:

UPD: 17.12.2016
З карти «Білайн» можна зняти до 50 000 руб. в місяць в будь-яких банкоматах без комісії при сумі зняття від 5000 руб. При знятті суми менше 5000 руб. комісія з 15.12.2016 складе 149 рублів. При перевищенні порогу в 50 000 руб. на місяць за кожне зняття буде комісія 2%, мінімум 199 руб:

4 Перегляд балансу платіжної картки «Білайн» в банкоматі буде коштувати 20 рублів:

UPD: 31.07.2016
Станом на 30.07.2016 перегляд балансу картки в банкоматі коштує 35 рублів:

5 Можна налаштувати ліміти на різні операції (на покупки в інтернеті, на максимальну суму зняття готівки в банкоматі і т. д.).

UPD: 22.09.2017
В інтернет-банку з’явилася можливість установки різних лімітів на операції по картці: на зняття готівки, на покупки в інтернеті, на всі видаткові операції, на покупки в звичайних магазинах:

6 Є загальний ліміт поповнення всіх карт РНКО — 1000000 крб. за тридцять календарних днів (тобто якщо у вас є карта «Кукурудза», і карта Kari, і Carbon, то у них загальний ліміт на поповнення):

7 До картки при отриманні автоматично підключається послуга «Автоплатеж», хоча ніхто не просить цього робити. Відключити її можна в особистому кабінеті.

8 РНКО може змінювати будь-які тарифи в односторонньому порядку, якщо щось не подобається, то можливо тільки розірвати договір:

9 РНКО залишила за собою право встановлювати ліміти в індивідуальному порядку:

10 Прикриваючись «антивідмивним» 115-ФЗ, РНКО може запросити будь-які документи і відмовити в проведенні будь-якої операції:


11 РНКО має право відмовити у видачі картки без пояснення причин.

12 РНКО буде продовжувати спамити навіть після закінчення договору.

Висновок

Платіжна картка «Білайн» буде особливо цікава клієнтам мобільного оператора «Білайн» і власникам домашнього інтернету від «Білайн», хоча поступово умови по перетворенню екстра-бонусів в рублі на балансі телефону стають все більш жорсткими і заплутаними.

Правда, завдяки наявності партнерів накопичення бонусів все-таки має сенс, навіть якщо ви активно користуєтеся послугами «Білайну».

У будь-якому випадку, платіжна картка «Білайн» цілком зручна в якості транзитної із-за можливості безкоштовного «стягування» з інших карт і наявності дешевого міжбанку. Тим більш карта сама по собі безкоштовно, їсти не просить, і цілком може полежати на полиці, чекаючи своєї години. Тільки треба пам’ятати, що при відсутності операцій по картці протягом 1 року її заблокують.

UPD: 31.07.2016
Завдяки появі опції «Відсотки на залишок», введення 5% кешбека на три улюблені категорії, можливості зняття готівки в банкоматах без комісії, карта «Білайн» стала чи не найбільш вигідним пропозицією серед усіх банківських карт, які пропонують кредитні організації на даний момент.

UPD: 22.02.2018
На жаль, умови по даній картці останні півтора року поступово погіршуються.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments