Оновлено 24.08.2018.

Ось і наближається середина грудня, коли масово почнуть закінчуватись вигідні однорічні вклади під високі відсотки, відкриті в період кризи кінця 2014 — початку 2015 року.

На даний момент кредитні організації не пропонують такі смачні ставки за вкладами, як ще рік тому (18-22% у середньому). І це не дивно, зараз ключова ставка (тобто та ставка, за якою Банк Росії кредитує комерційні банки) становить 11%, відповідно, банкам невигідно залучати гроші у вклади під процентні ставки істотно більші, ніж ключова ставка.

До того ж заступник голови ЦБ РФ Михайло Сухов в кінці листопада дав чітку верхню межу відсотків за депозитами (13,8%), перевищивши яку банк потрапить під пильний нагляд регулятора:

Перед вкладниками скоро постане питання, що робити зі своїми грошима: або залишати їх у тому ж банку під низький відсоток, або перекладати на заздалегідь відкриті фікси, або просто зняти всі засоби і перевести їх у валюту.

Тому не потрібно бути провидцем, щоб усвідомити, що в кінці 2015-початку 2016 року в банках будуть довгі-довжелезні черги, суєта, нерви, технічні неполадки і т. д. І як результат – купа втраченого часу і сил.

Однак професійні вкладники незважаючи на те, що мають вклади не в одному десятку банків, практично не витрачають час на походи безпосередньо в офіси кредитних установ. І все завдяки можливості здійснювати платежі і перекази онлайн. До того ж досить багато банків дозволяють відкривати і закривати вклади дистанційно.

Робити платежі і перекази онлайн просто.

Робити платежі і перекази онлайн дійсно просто. Всі інтернет банки приблизно схожі між собою, і, витративши хвилин 10-15 на вивчення онлайн додатки однієї кредитної організації, ви за аналогією з легкістю розберетесь і в інших.

Щоб відправити гроші в інший банк (поповнити вклад, наприклад), як правило достатньо знати БИК (банківський ідентифікаційний код) банку , куди ви відправляєте переклад (9 цифр) і номер рахунку одержувача в банку (20 цифр). А також ПІБ одержувача. І все. Ось як виглядає форма відправлення переказу в «Тінькофф банку» :

Отримати реквізити рахунку ви можете безпосередньо в інтернет-банку, і по телефону, і особисто прийшовши у відділення.

Не переплутайте номер картки (вказано на самій карті, 16 цифр) і номер карткового рахунку. Номер карти вам потрібен зовсім для інших цілей, наприклад, для інтернет-покупок або переказів з карти на карту (card2card). Перекази з картки на картку за номером картки коштують дуже дорого (2-3%). А от онлайн переказ з карткового рахунку на інший картковий рахунок за банківським реквізитам коштує істотно менше.

Ми підібралися до найголовнішого:

Переклади онлайн через інтернет банк значно дешевше, ніж через операціоніста у відділенні.

І це не дивно, користуючись інтернет-банкінгом, ви не витрачаєте час касира операціоніста, а також не створюєте черг в банку. Відповідно, банківські працівники можуть обслужити більшу кількість клієнтів, і у банку немає необхідності витрачатися на відкриття додаткових офісів і набирати більше персоналу.

Причому в деяких банках комісія за банківський переказ через інтернет-банк взагалі відсутня або дуже маленька. Тому набагато вигідніше здійснювати платежі та перекази онлайн, а не витрачати час і гроші на бензин для поїздок в офіси.

Для грамотного вкладника (читай, професійного) просто необхідно мати рахунки у банках, які дозволяють здійснювати онлайн перекази за копійки, щоб вчасно встигати поповнювати внески. А також мати можливість швидко вивести гроші з банку.

Я постарався узагальнити інформацію про банки та сервіси, які пропонують дешевий або взагалі безкоштовний міжбанківський переказ фізичним особам при здійсненні операцій онлайн.

1 КБ «Юніаструм Банк»

Перекази в рублях з поточних рахунків і рахунків до запитання на користь фізиків, юриків і ІП – без комісії. У відділенні – 1,5% (min 200 руб).

UPD: 03.02.2017
20.01.2017 ТОВ «КБ «Юніаструм Банк» приєднався до ПАТ «Східний експрес банк», а в «Східному» безкоштовного міжбанку немає.

2 АТ «Банк Тінькофф»

Докладніше в статті «Дебетова карта Tinkoff Black: Секрети Пивовара».

Переказ з карткового рахунку в інший банк за реквізитами рахунку без комісії. Платежі на рахунки юросіб та ІП також без комісії. Вартість обслуговування карти – 99 рублів/міс. (або min 30000 на карті протягом місяця, або наявність вкладу або кредиту). За замовчуванням стоїть ліміт в 100 тис./добу, правда можна збільшити цей ліміт в інтернет-банку.

3 «Touch Bank» («Тачбанк»)

Докладніше в статті «Карта Touch Bank — кэшбэк 3% на продукти. Розбір польотів і зальотів».

«Тачбанк» — онлайн-банк європейської фінансової групи OTP Group (працює за ліцензією російського АТ «ОТП Банк»). Вихідний міжбанк безкоштовний.

Вартість обслуговування 200 руб./міс. (або залишок 30000, або операції купівлі на 30000/міс., або наявність кредиту на суму 30000 руб.)

UPD: 18.03.2016
Вартість обслуговування 250 руб./міс.

UPD: 03.02.2017
З 01.11.2016 для безкоштовного обслуговування картки потрібно підтримувати мінімальний залишок у 50 000 руб. (якщо не здійснювати покупки на 30 000 руб. або не мати кредиту на 30 000 руб.).

4 ТОВ «Комерційний Банк «АйМаниБанк»

(ліцензія відкликана)
Можна отримати доступ до Дистанційного банківського обслуговування, безкоштовно відкривши поточний рахунок з безкоштовним обслуговуванням. Міжбанк безкоштовний:

При сумі операції більше 200000 рублів безготівкові гроші повинні відлежатися на рахунку min 5 днів, щоб не було комісії в 5%. У відділенні комісія за банківський переказ 2% (min 100 руб.).

Для зручності розрахунків можна відкрити дебетову карту з тарифним планом «Автокопилка» (обслуговування 95 рублів/міс. або min залишок протягом місяця 25 тис. рублів).

UPD: 07.04.2016
Без комісії можна відправити до 100000 рублів в день, за умови, що гроші, що надійшли безготівковим шляхом, включаючи внесені через термінали і банкомати банків-партнерів, пролежали на рахунку не менше 5-ти днів. В іншому випадку плата складе 75 рублів за переклад і 2% від суми, що перевищує 100000 рублів:


5 АТ «БІНБАНК Столиця» (кол. «Европлан Банк»)

Докладніше в статті «Карта Европлан Автоклуб: вичавлюємо максимум».

Міжбанківський переказ в інші кредитні організації через інтернет-банк безкоштовно. Без комісії – перші 5 переказів в місяць, а далі за 99 рублів за переклад.

В офісі переклад буде коштувати 2%.

Правда, з цим банком варто бути акуратним – за видачу готівки з вашого рахунку (якщо у вас немає депозиту в банку) банк хоче 4,99%. Для зручних розрахунків потрібно оформляти картку (99 руб./міс. або внесок 30000 рублів).

UPD: 24.04.2017
«БІНБАНК Столиця» приєднався до «БИНБАНКу», безкоштовний міжбанк пропав.

6 ТОВ «КБ «Ренесанс Кредит»

Докладніше в статті «Дебетова карта Ренесанс Кредит: запасний варіант».

Перекази на рахунки в інших банках через інтернет-банк – без комісії:

Денний ліміт 300 тис., однієї операції — 100 тис. рублів. У відділенні банку ціна операції 0,5% (min 100 руб.)

UPD: 18.03.2016
З 04.04.2016 витікаючий банківський переказ буде коштувати 30 рублів.

UPD: 24.04.2017
З 24.04.2017 «Ренесанс Кредит» скасував комісію за вихідний міжбанк за рахунок власних коштів клієнта на власні рахунки, відкриті в інших банках. Денний ліміт 300 000 руб.

Міжбанк на свої рахунки в інших банках і раніше коштує 30 руб.7 АТ «Кредит Європа Банк»

Докладніше в статті «Карта Європа Банку: Поїдемо, поїдемо — кэшбэк 5%».

Для доступу в інтернет-банк можна оформити безкоштовну дебетову карту CASH CARD. Переклади безкоштовні, денний ліміт 300 тис.

В офісі банку переведення в інший банк буде коштувати 1% (min 80 рублів).

8 РНКО «Платіжний Центр» Карта «Кукурудза»

з підключеною функцією «відсотки на залишок» від «Первобанка». Докладніше в статті «Карта Евросеть: навіщо потрібна Кукурудза».

Перекази за реквізитами одержувача в платіжній кабінеті «Кукурудзи» — без комісії за переказ:

Про що, власне, і написано в тарифах РНКО:

Підключити послугу можна у “Евросети”. Незнижуваний залишок вкладу 159 рублів. По суті ваша карта «Кукурудза» перетворюється у розрахунковий внесок ПАТ «Первобанк» із збереженням нарахування усіх бонусів. Якщо залишок кожен день був більше 30 тис. рублів, то вам нараховується 8% річних, якщо хоча б один день менше 30 тис. – 5%. А також можна знімати гроші в банкоматах (де є логотип MasterCard) до 30 тис. в місяць без комісії.

Загалом, для фанатів карти «Кукурудза» (у якої і так досить багато бонусів) функція «відсотки на залишок» є необхідною)

UPD: 03.02.2017
Вартість підключення ПНО 259 руб. З 01.07.2016 «Кукурудза» ввела комісію за надання сервісу «Відсотки на залишок» у розмірі 75 рублів. Цю комісію легко можна не платити, досить поповнити картку або здійснити видаткову операцію на загальну суму в 1000 руб., або підтримувати мінімальний залишок у 1000 рублів протягом усього місяця.

З 1 лютого 2017 ліміт безкоштовного міжбанку з однієї картки «Кукурудза» з підключеною опцією «Відсоток на залишок» складає 100 000 руб. в місяць (календарний). З суми перевищення буде стягуватися комісія 0,5%:

9 ВАТ «АКБ «МИРЪ»

(ліцензія відкликана)
Переказ через інтернет-банк з поточного рахунку в інший банк – без комісії. Відкриття поточного рахунку та підключення до інтернет-банку – безкоштовне.

В офісі банку переведення в інший банк буде коштувати 0,5% (min 5 рублів).

UPD: 03.02.2017
19.12.2016 АКЦІОНЕРНОГО товариства «Акціонерний Комерційний Банк «Миръ» позбувся ліцензії.

10 Карта «Рокетбанк»

Докладніше в статті «Карта Рокетбанка, тариф Затишний космос: Як полетіти, щоб не пролетіти».

Сервіс являє собою мобільний додаток від організації, що не є банком, але розвиває свої послуги як банківські, з допомогою банку партнера «Інтеркоммерц банку»).

За допомогою картки Visa Platinum «Rocketbank» та мобільного додатка можна надіслати до 1 млн. рублів у місяць на свої рахунки в інших банках (не більше 5 операцій на місяць).

Вартість обслуговування карти — 150 рублів, якщо сума операцій у попередньому місяці була менше 3000 рублів. На чужі рахунки вартість перекладу 1,5% (min 50 рублів).

UPD: 07.04.2016
Новий партнер «Рокетбанка» — ПАТ «Ханти-Мансійський банк Відкриття».
Обслуговування карти безкоштовне. Тариф «Затишний Космос» дозволяє робити 5 безкоштовних міжбанківських переказів в місяць (загальна сума не повинна перевищувати 1 млн рублів в місяць). Швидкість виконання перекладів дуже швидка.

11 АТ «Нордеа Банк»

«Нордеа банк» дозволяє здійснювати перекази на рахунки в інших банках без комісії у визначені дні (з 6-го по 8-е число кожного місяці, і з 22-го по 24-е):

В інші дні переклади стоять 0,5% (min 30 рублів).

Варто відзначити, що якщо ви захочете відкрити поточний рахунок в офісі банку (тарифи з 18.12.2015), то вам доведеться викласти 1500 рублів, а ось в системі «Nordea online» — безкоштовно.

Особливу увагу хочу звернути на те, що в «Нордеа банк» є безкоштовний валютний (доларовий і євровий) міжбанк, теж, правда, у визначені дати:

UPD: 03.02.2017
Безкоштовний міжбанк у АТ «Нордеа Банк» пропав, як доларовий, так і рублевий.

12 АТ «Комерційний банк «Сітібанк»

Через Citibank Online перекази в рублях в інші банки можна здійснювати без комісії:

Правда, якщо у вас середньомісячний залишок за рахунками в «Сітібанку » менше 400 тис. рублів, то комісія за обслуговування рахунку буде становити 250 рублів на місяць.

13 ПАТ «Совкомбанк»

Докладніше в статті «Картки для пенсіонерів: що краще Ощадбанку?».

«Совкомбанк» дозволяє вкладникам переводити свої кошти з вкладів на рахунки в інших банках без комісії (у відділенні банку):

А ось за переклади з допомогою інтернет-банку «Совкомбанк» бере комісію в 0,5%.

UPD: 03.02.2017
«Совкомбанк» дозволяє відправляти безкоштовні міжбанківські перекази з рахунків вкладів через інтернет-банк:

14 Платіжна система «РБК-money»

Після повної ідентифікації ви зможете переводити гроші на рахунок фізичної особи в будь-якому банку без комісії, правда, ліміт дуже маленький – всього 10 тис./міс., до того ж переклад іде до 5 днів:

Для переказів більше 10 тис. комісія 2,9%.

UPD: 24.08.2018
Гаманці RBKmoney для фізичних осіб припиняють свою роботу 31.08.2018:

15 ПАТ «Акціонерний Комерційний банк «Авангард»

Докладніше в статті «Преміальна карта Авангард: безкоштовний флагомер +10000 миль».

Перекази в інший банк за допомогою системи «Авангард Інтернет-Банк» — 10 рублів за переказ:

Відкрити рахунок і підключитися до інтернет-банку можна безкоштовно. Плати за обслуговування рахунку немає. У відділенні переклад буде коштувати 1% (хв. 150 руб).

16 ТОВ «ХКФ Банк» (банк «Хоум Кредит»)

Докладніше в статті «Карта Космос банку Хоум Кредит: заводити Хом’яка?».

Переказ на рахунок в іншому банку через інтернет-банк коштує 10 рублів (тарифи з 10.12.2015):

У відділенні комісія за міжбанк 1% (min 500 рублів). Оформити дебетову карту можна безкоштовно, обслуговування і
підключення до інтернет-банку безкоштовно.

UPD: 03.02.2017
У «Хом’яка» є деякі антитранзитные обмеження. Якщо переводити міжбанком грошові кошти, які не встигли відлежатися в банку протягом 15 днів, то буде загороджувальний штраф у 20% на суму переказу, що перевищує 300 000 руб. Детальніше читайте у статті «Карта Космос банку Хоум Кредит: заводити Хом’яка?»

17 Карта «Instabank» (випускає ЗАТ «АКБ «Військово-Промисловий Банк»)

(ліцензія відкликана)
Завдяки карті «Инстабанк» можна здійснювати переклад в інший банк за 20 рублів:

18 ТОВ Банк «Нейва»

Вартість міжбанку (за допомогою дистанційного банківського обслуговування) 20 рублів за переказ:

В офісі банку переклади коштують 1% (min 100 рублів). Безкоштовний випуск карти, перший рік обслуговування безкоштовний.

19 АТ «Соверен Банк»

(ліцензія відкликана)
«Соверен банк» пропонує здійснювати платежі на користь фізичних осіб через інтернет-банк за 20 рублів за переклад (з обмеженням по часу до 15.00):

Відкриття та ведення рахунку безкоштовне.

UPD: 11.06.2016
08.04.2016 «Соверен банк» позбувся ліцензії.

20 ПАТ «Банк «Санкт-Петербург»

Через інтернет-банк можна переводити гроші в інші банки за 25 рублів (максимальна сума переказу в день 500 тис. рублів):

Обслуговування рахунку безкоштовне, якщо на рахунку на перше число місяця є 1500 рублів (якщо менше — 50 руб./міс.)

21 ТОВ «Банк «Помаранчевий»

Банк «Помаранчевий» пропонує здійснювати банківський переказ через інтернет-банк в інший банк за 30 рублів:

22 ТОВ «Інтерактивний Банк» (iBank)

(ліцензія відкликана)
Переведення в інший банк обійдеться в 35 рублів:

Відкриття рахунку-безкоштовно, обслуговування безкоштовно, випуск карти безкоштовно.

UPD: 03.05.2016
26.04.2016 «Інтерактивний Банк» позбувся ліцензії.

UPD: 11.06.2016

23 АТ «АБ «Интерпрогрессбанк»

«Интерпрогрессбанк» дозволяє здійснювати безкоштовні вихідні банківські перекази через інтернет-банк «ІПБ-ОНЛАЙН»:

UPD: 31.07.2016

24Платіжна карта «Білайн»

Докладніше в статті «Платіжна карта Білайн: є мед?»

Підключивши опцію «Відсотки на залишок» до іменної карті «Білайн», можна здійснювати безкоштовні міжбанківські перекази на рахунки як фізичних, так і юридичних осіб. Ліміт 1000000 в місяць, 500000 за одну операцію:

UPD: 03.02.2017
З 1 лютого 2017 ліміт безкоштовного міжбанку з однієї картки «Білайн» з підключеною опцією «Відсоток на залишок» складає 100 000 руб. в місяць (календарний). З суми перевищення буде стягуватися комісія 0,5%:

UPD: 03.02.2017

25«Смарт Карта» банку «Відкриття»

Докладніше в статті «Смарт Карта банку Відкриття: універсальна чи ні?»

Зі «Смарт Карти» можна відправляти безкоштовні вихідні банківські перекази через інтернет-банк «Відкриття», причому як фізичним, так і юридичним особам:


Карта буде безкоштовною, якщо за неї здійснювати покупки мінімум на 30 000 рублів на місяць. Інакше буде комісія 299 руб.

UPD: 03.02.2017

26Карта «Супер3» від «ВТБ Банк Москви»

Перекази грошових коштів фізичних осіб з карток MasterCard World PayPass з транспортним додатком «Трійка» в інші кредитні організації здійснюється без стягування комісії:

Карта безкоштовна при мінімальному залишку в 30 000 руб., або при сумі покупок не менше 15 000 руб. за місяць, в інших випадках плата за обслуговування складе 99 руб./міс.

UPD: 24.08.2018

27Карти банку «Відкриття» в пакеті «Базовий», «Оптимальний», «Преміум»

З дебетових карт «Відкриття» в пакеті «Базовий», «Оптимальний» і «Преміум» можна відправляти безкоштовні вихідні перекази в рамках тривалої акції до 31.12.2019:

Варто відзначити, що безоплатність пакетів «Відкриття» дуже легко забезпечити, наприклад, для невзимания плати за пакет «Оптимальний» потрібно поповнювати карту Travel (у якої є 3% кешбека на все) на 50 000 руб./міс. будь-яким способом і робити хоча б одну покупку.

У «Відкриття» діє акція «Приведи Друга»: якщо замовити карту Travel в пакеті «Оптимальний» за цим посиланням і зробити першу покупку на суму від 500 руб., «Відкриття» подарує вам 500 руб.

ОТРИМАТИ 500 РУБ. ЗА МАПУ TRAVEL

UPD: 24.08.2018

28Картки «Альфа-Банку»

З 29.06.2018 клієнти Альфа-Банку можуть відправляти безкоштовний міжбанк через мобільний додаток і інтернет-банк.

Для пакетів «Економ» і «Оптимум» денний ліміт становить 300 000 руб., місячний — 500 000 руб.; для «Комфорту» денний ліміт — 500 000 руб., місячний — 1,5 млн руб.; на «Максимумі» денний ліміт — 600 000 руб., місячний — 3 млн руб.


Якщо ви захочете скористатися послугами одного з перерахованих банків для здійснення онлайн-переказів і платежів уважно самі прочитайте всі тарифи, задайте всі питання, що цікавлять вас співробітникам банку.

Уточніть плату за відкриття рахунку, умови надання доступу до інтернет-банку, умови обслуговування рахунку. Тарифи дуже часто змінюються.

Зверніть увагу, що в деяких випадках, щоб перевести надійшли безготівковим переказом кошти без комісії, потрібно дати їм «відлежатися» якийсь час. Іноді банки встановлюють комісії на вхідні міжбанківські перекази (читайте в статті: «Обережно! Банки вас обманюють: Підводні камені договорів»)

Також при виборі банку оцініть і його надійність, щоб зайвий раз не зв’язуватись з Агенцією по страхуванню внесків і не втрачати свій час, очікуючи страхове відшкодування (читай в статті: «Банки, у яких можуть відкликати ліцензію: Як розпізнати?»).

Про валютному контролі і валютному міжбанку читайте у статті «Контроль валютних операцій. Переведення доларів і євро».

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments