Оновлено 30.06.2018.

Багато банків пропонують спеціальні набори послуг для заможних клієнтів, і Ощадбанк, звичайно ж, не виняток. Хоча люди з великим капіталом, напевно, несли гроші в Сбер і без якихось додаткових булочок, а просто через мінімальних ризиків відкликання ліцензії у кредитної організації.

Тим не менш, в Ощадбанку є цілком гідний пакет для преміального сегмента «Ощадбанк Прем’єр», власники якого можуть розраховувати на особливі привілеї. Ось як виглядає реклама цього пакета обслуговування на сайті банку:


Ощадбанк Прем’єр. Основні фішки
1 Невисокі вимоги до безкоштовності пакета.

У Ощадбанку, мабуть, одні з найбільш гуманних вимог до безкоштовності пакета. Щомісячна плата не стягується перші два місяці без будь-яких умов. З третього місяця потрібно мати на всіх рахунках в Ощад не менше 2,5 млн руб. для Московського філії і 1,5 млн руб. для всіх інших територіальних відділень Ощадбанку (або еквівалент у валюті), в тому числі і в Московській області, щоб користуватися послугами «Ощадбанк Прем’єр» без комісії. Якщо умови не виконані, то доведеться розщедритися на 2500 руб./міс.


Таким чином, якщо ви знаходитеся в Москві, то для відкриття пакету послуг «Ощадбанк Прем’єр» розумніше з’їздити в область (у відділення, де є зона обслуговування «Ощадбанк Прем’єр»), легше буде дотримати умови безкоштовності.

Також варто відзначити, що відкрити «Ощадбанк Прем’єр» за тарифами Московської області можна і в Москві, за адресою вул. Велика Андроньевская 8 знаходиться філія Ощад, що відноситься до Среднерусскому територіальному відділенню:


Важливо, що Ощадбанк не вимагає постійного знаходження на рахунку 1,5 млн руб. або 2,5 млн руб., достатньо мати такі залишки тільки на кінець місяця та умови безкоштовності буде виконано:

У розрахунок береться сума всіх залишків в одному територіальному банку на ощадних рахунках, вкладах, картах, знеособлених металевих рахунках враховуються також Ощадні сертифікати.

Відповідно, деякі не тримають необхідну суму в Ощад постійно, а просто забезпечують залишок на кінець місяця, після чого гроші з Ощад виводяться шляхом стягування на інші карти або зняття готівки, і так по колу. Може, це не зовсім зручно, але цілком робоча схема 🙂


У перші два місяці Ощадбанк не стягує плату за пакет «Ощадбанк Прем’єр» без будь-яких умов, однак просто покористуватися в цей час усіма плюшками пакету безкоштовно і тут же закрити його не вийде. Сбер підстрахувався від халявщиків, якщо закрити пакет протягом пільгового періоду, а також у третій місяць, то 2500 руб. все одно спишуть.


А ось з четвертого місяця можна закрити «Ощадбанк Прем’єр» без наслідків, комісія за обслуговування за неповний місяць списано не буде:

Таким чином, можна скористатися послугами «Ощадбанк Прем’єр» протягом перших двох місяців, не піклуючись про залишки, в кінці третього забезпечити 1,5 млн руб. на рахунках, на початку четвертого гроші вивести, покористуватися пакетом майже повний четвертий місяць безкоштовно і встигнути закрити пакет до його закінчення. В результаті плата за неповний четвертий місяць списано не буде, а пакет закриється.


Якщо звернутися в офіс, то розірвання договору станеться відразу, якщо робити це через контактний центр, то процедура може розтягнутися на 5 робочих днів:

Іноді Ощадбанк дзвонить своїм клієнтам і пропонує перейти на обслуговування в «Ощадбанк Прем’єр» абсолютно безкоштовно, без будь-яких додаткових вимог. Однак варто враховувати, що в такий пакет не буде входити нічого, крім обслуговування в спеціальній зоні і консультацій персонального менеджера:

Зустрічаються відгуки, що деяким клієнтам Ощадбанк відмовляє у підключенні преміального пакету, природно, без пояснення причин:

2 Безкоштовні проходи в бізнес-зали за програмою Priority Pass.

Власники пакету «Ощадбанк Прем’єр» можуть проходити в бізнес-зали аеропортів за програмою Priority Pass абсолютно безкоштовно, це ж стосується і їхніх супутників. Обмежень по кількості проходів і гостей зі сторони Ощад немає.Єдине, з боку аеропорту можуть бути обмеження за кількістю осіб, що проходять по одній карті, або в залі може не виявитися вільних місць.

Набір безкоштовних послуг, що надаються різними бізнес-залами, різний. Конкретну інформацію по кожному залу можна подивитися на офіційному сайті prioritypass.com. Зазвичай в цих залах можна розраховувати на м’які крісла, Wi-Fi, прохолодні і спиртні напої, легкі закуски, свіжі газети й журнали, а іноді навіть на душ і СПА-процедури:

Деякі примудряються так добре погуляти в цих бізнес-залах, що окупають вартість перельоту 🙂

При частих перельотах, особливо з пересадками, необмежений Priority Pass буде дуже до речі. Підсумкова економія при наявності пакета «Ощадбанк Прем’єр» дуже істотна, адже звичайна вартість членства у клубі Priority Pass коштує 99 євро, а один прохід обійдеться в 24 євро:

На сайті Ощад є калькулятор, де можна порахувати свою вигоду від безкоштовних проходів, наприклад при 10 перельотах всіх родиною (5 осіб) економія складе 106191 руб.:

3 Безкоштовна страховка в подорожі.

Власнику пакету «Ощадбанк Прем’єр» покладена безкоштовна страховка від «Ощадбанк Страхування», страхове покриття до 100 000 доларів при закордонних поїздках і 30 000 доларів при поїздках по Росії (страховка діє на відстані від 100 км від ПМП):

Асистанс надає компанія Mondial:

Звичайна ціна такого поліса становить 3700 крб/рік:

В страховку входить відшкодування медичних витрат, у тому числі викликаних заняттям активними видами спорту, вартості втраченого багажу, витрат, пов’язаних з затримкою або скасуванням рейсу. У кожній поїздці страхування діє перші 90 днів, кількість поїздок за рік не обмежена:


При сумісній поїздці, крім власника пакета, застрахована ще його родина, також в страховку можна вписати власника додаткової картки:

Страховка, що входить в пакет «Ощадбанк Прем’єр», як і будь-яка інша, має ряд обмежень щодо сум страхового відшкодування за окремим подіям, а також виключення, на які страхові виплати не поширюються зовсім. Так що краще заздалегідь ознайомитися з повними умовами страхування:


4 Безкоштовні преміальні картки.

До складу пакету входить обслуговування 5 преміальних карт (включаючи додаткові) Visa Platinum та MasterCard Black Edition в різних валютах. СМС-інформування по картах в пакеті безкоштовне:


Допку, до речі, можна зробити навіть своїм семирічним дитині:

Зручно, що Ощадбанк підтримує сучасні технології оплати смартфоном, і Apple Pay, і Samsung Pay, і Android Pay:

До кожної основної преміальної карті Сбер випустить окрему картку Priority Pass. Вони можуть стати в нагоді, якщо з вами подорожує багато гостей чи потрібно продовжити перебування в бізнес-залі на додатковий час.


Раніше з преміальними картками Ощад нараховувалися звичайні 0,5% кешбека балами «Спасибі», як і на інших картках. Зараз є підвищені бонуси при витратах від 80 000 руб./міс. При такому обороті покупок покладені 10% кешбека за покупки на АЗС, а також за поїздки в Gett і Яндекс.Таксі, 5% за покупки в кафе і ресторанах, 1,5% в супермаркетах і 0,5% на все інше:

Бонуси «Спасибі» можна обміняти на знижку в магазинах-партнерах, а також використовувати при покупці авіа та ж/д квитків, бронювання готелів на сайті spasibosberbank.travel («спасибами» там можна компенсувати до 99% вартості квитка або бронювання готелю).

Ціни на квитки на сайті трохи вище середньоринкових, але сервіс цілком згодиться для пристраивания своїх бонусів. Так квиток Москва-Красноярськ на 28 березня при пошуку на сайті Ощад обійшовся б у 3749 руб.:

На сайті «Перемоги» на ту ж дату вартість склала 3499 руб.:

Також бонуси «Спасибі» можна обміняти сертифікати на таксі:

В принципі, бонусна програма з преміальними картками Ощад була б цілком стерпним, якби не обмеження в максимальному нарахування балів за місяць. Так за таксі і АЗС належить не більше 1000 бонусів на місяць, за кафе і ресторани не більше 2000. Загальний місячний ліміт бонусів – 5000:

Чесно кажучи, досить смішно читати хвалебні відгуки про вигідність бонусної програми преміальних карт Ощад, розміщені на сайті кредитної організації.UPD: 30.06.2018
C 01.07.2018 Ощадбанк змінює свою бонусну програму «Спасибі». Докладний огляд оновленої програми читайте у статті «Спасибі від Ощадбанку: можна подоїти слона».

У «ВТБ» в новому пакеті «Привілей-Мультикарта» обіцяють кэшбэк в 4,6-4,8% при витратах від 150 000 руб./міс., причому без верхнього ліміту кешбека, у «Відкриття» в «Преміум Пакет» є карта Travel, дає 3,6-3,8% кешбека на всі покупки. Звичайні кэшбэк-картки інших банків теж дозволяють отримати цілком непоганий дохід.

Також варто відзначити, що у Ощадбанку просто жахливий курс конвертації при покупках за кордоном, до того ж у карт платіжної системи Visa присутній ще і додаткова комісія за конвертацію з «тугрика» у долар.

Плюсом преміальних карт Ощад є непогані ліміти на отримання готівки в касах банку без комісії можна зняти 500 000 руб./день, в банкоматі ще стільки ж. Місячний ліміт 5 000 000 руб.:


Дані ліміти легко розширити за допомогою Ощадного рахунка, у якого взагалі немає обмежень за сумами, також немає вимог до отлежке. Правда, потрібно все-таки пам’ятати про 115-ФЗ.

Працювати з валютою в Ощад зовсім незручно, валютних банкоматів, що працюють як на видачу, так і на прийом просто немає. Всі операції можна зробити тільки через касу.

Картки Visa Platinum Прем’єр, а також MasterCard Black Edition дійсно є преміальними, а не просто так називаються (як, наприклад, Tinkoff Platinum) і мають відповідні знижки і привілеї від платіжних систем. З актуальними пропозиціями можна ознайомитися на сайтах MasterCard і Visa. По карті Visa Platinum передбачена ще програма «Захист покупок» і «Розширена гарантія»:5 Підвищені ставки за вкладами.

Тут не варто чекати чудес, ставки Ощад за накопичувальними рахунками і вкладами ніяк не можна назвати високими, хоча він і обіцяє підвищені відсотки для власників пакету «Ощадбанк Прем’єр».

Станом на 24.03.18 максимальна ставка за непополняемому вкладом «Особливий Зберігай» становить 5,91%, за пополняемому вкладом «Особливий Поповнюй» — 5,26%, за витратно-пополняемому вкладом «Особливий Керуй» — 4,95%. Максимальна ставка для валюти 2,06% (це для валютного вкладу «Особливий Зберігай» з урахуванням капіталізації і при відкритті вкладу на три роки):

Варто відзначити, що із зменшенням ключової ставки різниця між процентними ставками по внесках у різних банків поступово згладжується. Якщо відсотки за вкладами ще більше знизити, то висока ймовірність, що люди просто перестануть нести туди гроші, а віддадуть перевагу готівкову валюту в комірці.

Так, наприклад, ощадний вклад «Особливий Зберігай» в Ощад зараз можна відкрити на рік під 5,8%:

Аналогічний вклад «Вигідний Привілей» в «ВТБ» має прибутковість 6,15%:

«Прибутковий» в «Россельхозбанк» на рік — 6,2%:

А ось якщо у вас підключений більш високий пакет послуг в Ощадбанку – «Ощадбанк Перший» (для Москви мінімальна сума залишків повинна бути від 15 млн руб. для всіх інших відділень — 5-10 млн руб., інакше плата 10 000 руб./міс.), можна навіть обігнати по прибутковості звичайні вклади в «Россельхозбанк» 🙂 Вклад «Лідер» від 50 до 100 млн руб. на рік можна розмістити вже під 6,3%, а від 500 млн руб. — під 6,45%:

Внесків в євро в Ощадбанку немає, так що цю валюту тут можна прилаштувати на картах або Ощадних рахунках без відсотків (точніше, під 0,01%).

6 Вигідний курс обміну валют в Сбербанк-Онлайн.

Ощадбанк обіцяє вигідний курс обміну валют для власників «Ощадбанк Прем’єр». Правда, максимум, що може запропонувати Сбер – це спред у 80 копійок з 10.30 до 17.30 у робочі дні. «Відкриття», «Тінькофф», «БКС» можуть похвалитися більш гарним курсом без всяких преміальних пакетів:

Варто відзначити, що на обмін валюти безпосередньо між картами в різній валюті пільговий курс не поширюється, потрібно конвертувати через внески або Ощадні рахунки.


7 Знижка на сейф.

Для власників пакету «Ощадбанк Прем’єр» передбачена знижка в 20% на оренду сейфа:


8 Друге експертне медичне думку.

Суть цієї послуги полягає в тому, що 2 рази в рік можна звернутися в компанію «Ощадбанк Страхування» з наданням діагнозу та результатів аналізів за своїм захворювань, а компанія звернеться до інших лікарів, які на підставі отриманих документів винесуть альтернативне медичний висновок.Відгуки реальних клієнтів, які скористалися цією послугою, мені поки не траплялися, так що про її якість нічого сказати не можу.

9 Допомогу в поверненні податків.

Самостійно заповнити заяву на отримання податкових відрахувань від держави не дуже складно, але для економії часу можна звернутися до посередників, тим більше даний сервіс входить в пакет «Ощадбанк Прем’єр» (звичайна ціна 1499 руб.):


Послуги щодо сприяння в поверненні податків надає партнер Ощадбанку компанія ТОВ «НДФЛКА.РУ»

10 Персональний менеджер.

Пакет послуг «Ощадбанк Прем’єр» передбачає преміальне обслуговування в спеціальних зонах за участю персонального менеджера:


Проте не варто плекати ілюзій, що персональний менеджер – це якийсь супер-преміум співробітник, це така ж Маринка, як і в звичайному залі:Висновок

На даний момент пакет преміального обслуговування «Ощадбанк Прем’єр» виглядає цілком конкурентоспроможним порівняно з пропозиціями інших банків.

Вимоги до безкоштовності пакету точно не можна назвати суворими, при цьому є безлімітний та безкоштовний Priority Pass і непогана страховка в подорожі.

Ставки за вкладами, а також кэшбэк за картками особливої вигідністю не відрізняються. По цим параметрам я б віддав перевагу «Привілеї» від «ВТБ» та пакету «Преміум» від «Відкриття».

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments