Оновлено 28.11.2018.

Мало того, що тарифи на послуги ЖКГ постійно зростають, так ще і способів оплатити ці послуги без комісії стає все менше і менше.

Однак варіанти оплати ЖКП без комісії і навіть з кэшбэком все-таки існують, і саме цю тему ми сьогодні і розглянемо.

Перш ніж відповісти на питання, як оплатити ЖКГ без комісії, потрібно сказати пару слів про те, коли потрібно платити за послуги ЖКГ.

Коли потрібно платити за послуги ЖКГ

У статті 155 п. 1 житлового кодексу РФ «Внесення плати за житлове приміщення і комунальні послуги» зазначено, що плата за житлове приміщення і комунальні послуги вноситься щомісячно до десятого числа місяця, наступного за минулим місяцем, якщо інший строк не встановлено договором управління багатоквартирним будинком або рішенням загальних зборів членів товариства власників житла, житлового кооперативу чи іншого спеціалізованого споживчого кооперативу:

А ось пені, відповідно до п. 14 тій же статті, починають нараховуватися тільки з тридцять першого дня після настання встановленого строку оплати:

Іншими словами, потрібно з’ясувати у своїй керуючої компанії встановлений термін оплати ЖКГ (зазвичай це 10 число місяця, наступного за розрахунковим) і відрахувати від нього 31 день, щоб дізнатися дату, до якої насправді можна погасити заборгованість за комунальні послуги без будь-яких штрафів і пені. Протягом цього часу гроші на квартплату цілком можуть полежати на Вашому витратно-поповнюється внесок.

Приклад:

Припустимо вартість ЖКП у Вас становить 5000 руб. Замість оплати послуг 1 числа місяця, Ви заплатите, скажімо, тільки 5 числа наступного місяця (додали 31 день до терміну платежу, зазвичай це 10 число, і взяли запас в 5 днів на випадок затримки платежу. Пені в цей період не нараховуються).

Тобто 35 днів ви зможете розпоряджатися сумою в 5000 рублів на свій розсуд. Ці гроші можна покласти на накопичувальну картку, наприклад, на «Користь» від «Хоум Кредит» з 7,5% річних.

Скористаємося финкалькулятором, щоб порахувати свою вигоду:

У підсумку, тільки на терміні оплати ЖКГ ми заощадили 36 руб. Може це і небагато, але все-таки 0,72%. Відповідно, якщо ви оплачуєте комунальні послуги не тільки за себе, але і за родичів, то сума економії буде більш суттєвою.

Оплата ЖКГ без комісії

Найпростіший спосіб оплати ЖКГ без комісії – це звичайний міжбанк з кредитних організацій, де він безкоштовний. В платіжці зазвичай є всі необхідні реквізити для здійснення банківського переказу: ІПН, КПП, розрахунковий рахунок, БИК, найменування постачальника послуг (а якщо їх там немає, то відсутні відомості завжди можна отримати у своїй керуючої компанії або ТСЖ).

Які банки дозволяють здійснювати міжбанківські перекази без комісії, можна дізнатися в статті «Платежі та перекази онлайн. Дешевий міжбанк».

В якості вигоди можна зарахувати зекономлений час. Користуючись інтернет-банкінгом, Ви платите комуналку, не встаючи з дивана, а не стоїте в черзі до каси.

Оплата ЖКГ карткою без комісії і з кэшбэком

У цьому розділі, на жаль, універсального рецепту немає. Все залежить від конкретного регіону і конкретного постачальника послуг. Деякі компанії-постачальники дозволяють оплачувати комунальні послуги на своїх сайтах і в своїх особистих кабінетах. МСС-код зазвичай при цьому видається 4900 («Комунальні послуги – електрику, газ, санітарія, вода»). Також без комісії і з кэшбэком можна оплатити комуналку в деяких банкоматах.

Карта «Користь» від «Хоум Кредит»: 10% на залишок, кэшбэк 10% на розваги, 3% в категоріях «АЗС», «Подорожі», «Кафе та ресторани». Всі подробиці в статті.

Бережи Гроші! рекомендує:

Є карти, які дають кэшбэк за МСС 4900, наприклад, «Кукурудза» – 1,5% балами, платіжна картка «Білайн» – 1% («Кукурудза» і «Білайн» додали 4900 до списку виключень), карта «Космос» від банку «Хоум Кредит» – 1%, кредитки «РСХБ», а також дебетова карта СВІТ «Россельхозбанк-Роснефть» – 1%, у карти «Рокетбанка» передбачено 1% рокетрублями.

UPD: 11.01.2017
Карта «Райффайзенбанку» «ВСЕ ВІДРАЗУ» дає 5% за оплату послуг ЖКГ реальними рублями. Докладніше в статті «Карта ВСІ ВІДРАЗУ від Райффайзенбанку: 5% кэшбэк на всі покупки».

Також можливо знайти свого постачальника ЖКП на сайтах «Легкий платіж», «РУРУ», «Яндекс Гроші», «Держпослуги».

Наприклад, через сервіс «Легкий платіж» можна оплатити ЖКП Москви без комісії з карт, емітованих ВАТ «Банк Москви»:

За послуги МГТС можна також без комісії сплатити банківської картою на сайті «Легкий платіж»:

«Кукурудза» за це ще й бали дасть:

Через «Яндекс Гроші» можна без комісії заплатити за «Газпром МРГ» (Москва) і «ДС Експлуатація» (ЖКП):


Через «РУРУ» можна оплатити газ без комісії з рахунку телефону «Білайн» (його можна попередньо поповнити карткою, яка дає кэшбэк за телеком):

Без комісії і з кэшбэком можливо оплатити комуналку в деяких банкоматах. Ось відгук клієнта, який оплатив послуги «Межрегионгаза» картою «Кукурудза» в банкоматі «Росбанк». Код операції був 4900, відповідно, за неї Кука налила 1,5% кешбека балами (UPD: 11.11.2017: «Кукурудза» перестала давати кэшбэк за 4900):

В банкоматах «ВТБ» оплата ЕПД та телефон МГТС без комісії щодо пенсійної безкоштовної карті «ВТБ»:

У новому інтернет-банку «Тінькофф Банку» (який фінансовий супермаркет) у клієнта вийшло оплатити послуги ЖКГ з MCC 4900 картою «Кукурудза»:


UPD: 19.02.2017
Комуналку можна оплатити з кэшбэком 2% «Дохідної картою» від «Альфа-Банку», безкоштовної при виконанні простих умов. Докладніше в статті: «Невловима Прибуткова картка Альфа-Банку: 2% кэшбэк на все».

UPD: 13.08.2017
У банку «Східний експрес» з’явилася кредитна карта «Тепло», за якою покладено 5% кэшбэк за MCC 4900. Докладний огляд читайте у статті «Кредитна карта Тепло від банку Східний: 5% кэшбэк на зв’язок і ЖКГ».

UPD: 11.11.2017
За ЖКГ можна платити на сайті dom.gosuslugi.ru там досить багато постачальників (своїх постачальників потрібно шукати по ІПН). MCC-код при оплаті ЖКГ через цей сайт 4900, комісії немає. Для входу в особистий кабінет потрібен обліковий запис на порталі Держпослуг.(UPD: 03.09.2018: На порталі dom.gosuslugi.ru з’явилася комісія 1,1%, мінімум 39 руб.)

За ЖКП Москви і Мосэнергосбыт також можна сплатити без комісії з MCC 4900 на сайті «МТС», «Тінькофф-банку».
За МСС 4900 ще дають кэшбэк «Мультикарта» від «ВТБ24» (при обороті по карті від 75 000 руб./міс. кэшбэк виходить в районі 3,6%-3,8%) і «Карта Світу» в пакеті послуг «Привілей» (каша також близько 3,6-3,8%).

Отримати кэшбэк за оплату послуг ЖКГ можна при використанні карти-посередника «Мегафон» (баланс телефону дорівнює залишку по картці). Для цього потрібно поповнити баланс «Мегафона» на сайті мобільного оператора з MCC 4814. За цей MCC «Кукурудза» з «Подвійною Вигодою» дасть 3% кэшбэк (без «Подвійної вигоди» – 1,5%), «Білайн» дасть 1%, «Touch Bank» – також 1%.

Поповнити баланс «Мегафона» можна і з MCC 5399 через додаток «АлиЭкспресс», ліміт, правда, невисокий (10 000 крб./міс. на один аккаунт) і отримати від «Бінбанку» або «TalkBank» за 5% каші. Детальніше про це читайте у статті «Як оплатити податки, штраф, держмито без комісії і з кэшбэком».

Якщо потрібна знижка на зв’язок «МТС», то оплачувати комуналку можна і за допомогою картки «МТС Smart Гроші» (кэшбэк в районі 3,5-4%, залежить від регіону і тарифу).

UPD: 12.02.2018
Оплатити послуги ЖКГ з MCC 4900 і без комісії можна на сайті системи «Місто»:

Якщо вашого постачальника послуг немає в довіднику, то його можна туди додати, що для цього потрібно надіслати його повні реквізити на адресу [email protected]:


Судячи з відгуків, організації досить оперативно додають в довідник постачальників послуг:


UPD: 03.09.2018
Система «Місто» ввела комісію у 1,2%, мінімум 25 руб. за оплату послуг ЖКГ з розділу «Оплата ЖКГ-РФ»:

Мабуть, намагаються стимулювати оплату ЖКГ за номером Єдиного особового рахунку (ЕЛС), вона як раз з 1 серпня 2018 на сайті kvartplata.ru здійснюється без комісії:

Щоб знайти розділ оплати за номером ЕЛС, потрібно на головній сторінці натиснути на «Пошук послуг», а потім на кнопку «ЕЛС»:

Єдиний особовий рахунок, затверджений в якості унікального ідентифікатора для державної інформаційної системи житлово-комунального господарства (ГІС ЖКГ), являє собою 10-значний код приміщення і споживача, вносить за нього плату. Код формується автоматично, і, згідно з наказом Мінбуду Росії, в обов’язковому порядку включається в нову форму квитанцій за житлово-комунальні послуги з кінця травня 2018 року. На практиці, звичайно, не всі постачальники послуг ЖКГ внесли необхідні дані в систему ГІС ЖКГ, і вже тим більше не всі друкують цей код на квитанціях.

Перевірити, чи присвоєно ЕЛС вашій квартирі і, відповідно, дізнатися його можна на сайті dom.gosuslugi.ru.

З особистого кабінету на dom.gosuslugi.ru клацаємо на вкладці «Підключені ЛЗ до особистого кабінету»:

У списку, що відкрився, я знайшов ЕЛС для однієї своєї адреси, а ось інших не було. Натискаємо на кнопку «Підключити особовий рахунок»:

Далі або адресу квартири додасться після вводу всіх реквізитів, і ви дізнаєтеся її єдиний особовий рахунок, або висвітиться повідомлення, що номер активного особового рахунку для даного приміщення не знайдено. Це означає, що ваш постачальник послуг ЖКГ поки не передав необхідну інформацію в систему ГІС ЖКГ:

UPD: 28.11.2018
Деякі користувачі пишуть, що сайт kvartplata.ru нічого не знаходить по їх ЕЛС. Проблема вирішується просто, потрібно всього лише кілька разів повторити спробу, зазвичай з 3-4 разу все виявляється:

В «ОТП Банку» з’явилася кредитка «Великий cashback», до якої можна підключити опцію «Сімейна» та отримувати 7% кешбека за оплату ЖКП.

Нова «Альфа-Карта з перевагами» дасть 1,5-2% кешбека за MCC 4900.

Хорошим варіантом для оплати ЖКГ є кредитка «120 днів без %» від «УБРиР» (якщо встигнути її оформити до кінця 2018 року, то належить безкоштовне обслуговування картки протягом всього терміну її дії, замість 1900 руб./рік). Буде кэшбэк 1% за МСС 4900 + довгий чесний грейс до 120 днів, еквівалентний ще 2% каші.

ЗАМОВИТИ КАРТУ «120 ДНІВ БЕЗ %»

Висновок

Тарифи постійно змінюються, як і розмір комісії за оплату тих чи інших послуг на різних сервісах. На даний момент найбільш вигідним способом оплати ЖКГ є використання дебетової або кредитної карти «Тепло» від банку «Східний» з 5% кешбека за MCC 4900. Нещодавно з’явилася ще кредитка «ОТП Банку» «Великий cashback» з 7% каші за цей МСС. На сайті kvartplata.ru за номером ЕЛС (єдиний особовий рахунок) можна заплатити за ЖКП без комісії.

Ясна річ, вічно цей атракціон небаченої щедрості діяти не буде. Що ж, коли умови зміняться, придумаємо що-небудь ще 🙂

Може здатися, що потрібно докладати занадто багато зусиль, щоб перевіряти сайти постачальників послуг, стежити за тарифами і комісіями сервісів, через які Ви платите комуналку, а вигода вийде не такою вже суттєвою. В принципі, частка істини тут є.

Якщо кэшбэк Вас не дуже цікавить, просто сплачуйте послуги ЖКГ міжбанківських перекладом без комісії, не виходячи з дому, це все ж таки набагато раціональніше, ніж стояти в черзі в касу.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments