З моменту виходу минулого статті «Оплата пластиковою карткою: Що? Де? Коли?» пройшло вже більше 6 місяців, подана там інформація застаріла, багато банків поміняли свої бонусні програми, до того ж додалися нові цікаві картки з хорошими умовами кэшбэку.

Метою даної статті є узагальнення інформації про найбільш вигідних картах для оплати тієї чи іншої категорії ТСП. Природно, дуже вітаються ваші доповнення.

Карти з кэшбэком на всі

У цьому розділі зібрані картки, які дають кэшбэк на покупки в різних категоріях одночасно. У кожної з представлених карт є свій список винятків, за які каша не покладена, і тим не менше, ці картки позиціонуються як універсальні.

● «Мультикарта» від «ВТБ» платіжної системи Visa з активованою опцією «Подорожі» при оплаті смартфоном дасть 4,6-4,8% кешбека на всі покупки (включаючи комуналку і зв’язок). Правда, для цього оборот витрат повинен бути від 75 000 руб./міс.

При щомісячних витратах з допомогою «Мультикарти» від 15 000 до 75 000 руб. ефективний кэшбэк буде в районі 1,6-1,8% (з урахуванням невеликих втрат на перетворення миль в рублі). Картка безкоштовна при підтримці місячного обороту покупок від 5000 руб.

Якщо підключений пакет «Привілей Мультикарта», то можна отримати кэшбэк в 5,6-5,8% на всі при обороті покупок від 150 000 руб./міс.

● Карта Alfa Travel від «Альфа-Банку» дозволяє отримати кэшбэк в 1,8-4,8%, в залежності від пакету послуг або статусу кредитної картки. Природно, самі смачні булочки у більш статусних карт (кредитної Alfa Travel Premium і дебетової Alfa Travel Premium-пакет «Максимум»). Примітно, що у «Альфи» немає верхнього ліміту в нарахуванні кешбека за місяць, тобто карта відмінно підійде для здійснення великих покупок. Так само, як і «ВТБ», «Альфа» наллє милі і за комуналку, і за податки, а ось зв’язок буде повз каші.

● У «Уралсибе» за картками в пакеті «Пріоритет» покладено кэшбэк в 5% на всі (тут комуналка, зв’язок і податки в винятки). Скористатися даною пропозицією зможуть тільки заможні клієнти, які забезпечать безоплатність пакету обігом витрат від 80 000 руб./міс. (звичайна ціна при недотриманні умов — 3000 руб./міс.). Тут кэшбэк нараховується балами: 1 бал дають за кожні 50 руб. покупки, 20 000 балів можна обміняти на 50 000 руб., що якраз відповідає кэшбэку в 5%.

За цією ж програмою у «Уралсибе» можна отримати кэшбэк в 3% на все по карті «Энерджинс» (кредитка в перший рік безкоштовна, дебетовий варіант картки безкоштовний при обороті в 30 000 руб./міс. або при підтримці такого ж залишку, звичайна вартість 99 руб./міс.)

● По карті Travel пакет «Преміум» від «Відкриття» передбачено кэшбэк в 3,6-3,8%. Кашу наллють навіть за великі покупки до 1 млн руб. Для забезпечення безоплатності пакету потрібно виконувати деякі вимоги. Найгуманнішим з них, на мій погляд, є підтримка щомісячного обороту витрат по карті від 50 000 руб. при загальних зарахування на картрахунок від 200 000 руб./міс. (гроші можна зняти відразу ж після зарахування).

По карті Travel в пакеті «Оптимальний» кэшбэк нижче (2,6-2,8% на всі), проте забезпечити безоплатність цього пакету набагато простіше, одним з критеріїв безкоштовного обслуговування є поповнення картки на 50 000 руб./міс. і здійснення будь-якої покупки за місяць.

● Кэшбэк по карті «МТС Smart Гроші» являє собою 100% знижку на тарифи «МТС» при вчиненні певного обороту покупок. Так у Москві тариф Smart, який коштує 500 руб., буде безкоштовний при покупках по карті «МТС Smart Гроші» від 10 000 руб., що рівнозначно кэшбэку в 5%. Звичайна ціна тарифу «Наш Smart» в Москві становить 1000 руб., він стає безкоштовним при обороті за картці від 30 000 руб., тобто ефективний кэшбэк буде 3,33% на все. До того ж у «МТС» дуже короткий список винятків, що не враховуються в обороті.

Ефективний кэшбэк в регіонах може дещо відрізнятися із-за різниці у вартості тарифів.

● По карті «Халва» від «Совкомбанку» при оплаті смартфоном можна отримати кэшбэк 3% на всі покупки в магазинах-партнерах кэшбэк становить аж 12% (серед партнерів є дуже цікаві пропозиції, наприклад, «Пятерочка», «Перехрестя», АЗС «Лукойл», «Татнефть», «Мвидео», «ОБІ», Hoff, «Іль де Ботэ», «Ельдорадо», «Кораблик», «Юлмарт», «Прізвище», «Бургер Кінг», «Подружка», «Міськздороввідділу» та ін).

У карти «Халва» є акція «Приведи Друга»: якщо замовити картку за цим посиланням та протягом перших 10 днів зробити з її допомогою першу покупку від 1000 руб., то «Совкомбанк» подарує вам 500 руб.

ОТРИМАТИ 500 РУБ. ЗА ХАЛВУ

● Кредитна карта Credit Card Gold від «Кредит Європа Банку» дає кэшбэк 2% реальними грошима при здійсненні покупок на 20 000 руб. і більше щомісяця. При такому обороті витрат картка буде безкоштовною.

● Кредитна карта «УБРиР» «120 днів без %» дасть 1% кешбека за всі покупки (включаючи комуналку, зв’язок і податки), а завдяки довгому чесному грейс-періоду до 120 днів до каші можна сміливо додати ще 1-1,5%. До кінця року можна замовити цю картку з безкоштовним обслуговуванням.

● Картка «ВСЕ ВІДРАЗУ» від «Райффайзенбанку» перейшла з категорії «Кэшбэк 5% на всі» в категорію «Кэшбэк 2% на всі» після погіршення програми на початку 2018 року. При максимумі в 1000 балів за місяць доведеться довго збирати 20 000 балів для обміну на сертифікат в 50 000 рублів. А ось назбирати 4000 балів (при витратах в 200 000 руб.) для обміну на сертифікат в 4000 руб. (еквівалентно кэшбэку 2%) цілком реально. Тим більше «Райф» дає кэшбэк практично за все (за зв’язок, комуналку, податки і т. д.) і дарує привітальні 300 балів, 300 балів на день народження та 200 балів на Новий Рік.

● 2% милями за всі покупки поверне кредитка Tinkoff All Airlines, правда, потрібно трохи постаратися, щоб конвертувати ці милі в рублі без втрат, але це цілком можливо, якщо знати як 🙂

По цій карті також передбачений кэшбэк в 3% милями за покупки в категорії «Авіаквитки» (МСС 3000-3299, 4304, 4415, 4418, 4511, 4582, 4722).

● У «Кукурудзи» поступово збільшується список MCC, за які кэшбэк не покладено, тим не менш, по ній можна отримати 1,5% за багато покупки (а можна і 3% при підключенні «Подвійної Вигоди» за 990 руб./рік), але не реальними рублями, а фантиками, які можна використовувати, в основному, тільки в «Евросети», «Зв’язковому» або в «Перехресті».

● У накопичувальної картки «Російського Іпотечного Банку» є кэшбэк 1,5% на всі покупки. Кожен місяць банк пропонує категорії для 3% кешбека на свій розсуд. Картка безкоштовна при підтримці мінімального залишку в 10 000 руб.

● Кредитну Карту з Користю Platinum» від «Хоум Кредит» дешевою не назвеш (варто 4990 рублів/рік), проте по ній можна отримати 1,5% кешбека на всі покупки з дуже коротким списком винятків, до того ж є категорії з кэшбэком в 5% («АЗС», «Подорожі», «Кафе і ресторани»).

● «Сверхкарта+» від «Росбанк» дасть 7% кешбека на всі перші три місяці, далі 1% на все і 7% на одну з категорій. На даний момент промо-кодів для безкоштовного обслуговування немає, так що доведеться розщедритися на 500 рублів в місяць. Після закінчення привітального періоду і закриття дебетової картки можна оформити кредитний варіант «Сверхкарты+» (варто 890 руб/рік) і отримати ще 3 місяці з кэшбэком 7% на все.

● За покупки по картці «Мегафон» кэшбэк не передбачений, але баланс карти дорівнює балансу телефону, а заплатити з кэшбэком за мобільний зв’язок цілком реально. 5% кешбека за поповнення «Мегафона» при деякій вправності можна отримати по картці «Бінбанку» або «Тінькофф AliExpress», напряму 5% кешбека за MCC 4814 дасть кредитна карта «Тепло» від «Східного».

● По кредитній карті «Матрьошка» від «ВТБ» і «МТС Гроші» від «МТС Банку» теж можна отримувати 3% кешбека на все, тільки новим клієнтам такі картки вже не оформити, у діючих клієнтів карти продовжують працювати. «Дохідну» від «Альфа-Банку» теж більше не видають, але вона продовжує наливати 2% каші за всі покупки.

Карти з кэшбэком в супермаркетах і продуктових магазинах

Покупки в супермаркетах і продуктових магазинах у багатьох складають пристойну частку в сімейному бюджеті, тому карти з підвищеним кэшбэком в цій категорії особливо цінні.

● «Відмінна карта» від «Росгосстрах Банку» дасть 5% кешбека в супермаркетах і продовольчих магазинах (МСС: 5411, 5422, 5441, 5451, 5462, 5499, 5993). Вартість обслуговування картки 300/500 руб. в рік. Максимальна сума кешбека – 1000 руб./міс. Для отримання каші потрібно підтримувати середньомісячний залишок на карті в 20 000 руб. (на залишок нараховується 5% річних). Картка з’явилася в кінці 2016 року, з тих пір «Росгосстрах Банк» справно нараховує обіцяну винагороду за покупки в супермаркетах.

● «Картка пенсіонера» від «Московського Індустріального Банку» поверне 5% реальними грошима за MCC 5411 (цей код мають більшість мережевих магазинів, таких як «Пятерочка», «Діксі», «Магніт», «Ашан», «Атак», «Стрічка», «Перехрестя», «ОКЕЙ», «Карусель», «METRO» і т. д.). Місячний ліміт кешбека – 5000 руб. Карта безкоштовна, для оформлення потрібно пенсійне посвідчення.

Одночасно з 5% кешбека за супермаркети «Рукавичці» передбачено винагороду в 5% за аптеки з MCC 5912 (цей код має більшість аптек).

● У кредитної карти «Домашня» від «ОТП Банку» передбачено кэшбэк в 3% реальними грошима за покупки в супермаркетах і продовольчих магазинах з досить великим списком MCC-кодів (5311 — Універмаги; 5399 — Різні товари загального призначення (на AliExpress, до речі, теж цей MCC); 5411 — Бакалійні магазини, супермаркети; 5422 — Продаж свіжого та мороженого м’яса/морепродуктів; 5441 — Кондитерські; 5451 — Продаж молочних продуктів в роздріб; 5462 — Булочні, 5499 — Різні продовольчі магазини, ринки, магазини зі спеціальним асортиментом, продаж напівфабрикатів, фірмових страв).

● Колишнім клієнтам Touch Bank «ОТП Банк» пропонує картки з цілком гідною бонусною програмою. За ту категорію, в якій було найбільше покупок за місяць, будуть нараховані 3% кешбека реальними грошима (в якості улюбленої категорії можуть бути як раз супермаркети). Будь-яких вимог необхідності здійснення покупок в нелюбимих категоріях поки немає.

Улюбленою також можна зробити одну з наступних категорій: «Кафе і ресторани», «Краса і спорт», «Активний відпочинок», «Туризм і подорожі», «Щоденні покупки», «Все для дому, ремонту, дачі», «Електроніка і гаджети», «Здоров’я», «Мода», «Авто-мото», «Дитячі товари», «Культура і мистецтво».

● «Космічна карта» від «Росєвробанку», звичайно, зараз наливає не таку наваристу кашу, як у минулі часи, тим не менш, за нею все одно залишився не найгірший кэшбэк за покупки в супермаркетах (МСС: 0743, 0744, 4225, 5300, 5333, 5411, 5422, 5441, 5451, 5462, 5499, 5715, 5921, 5993, 9751). З урахуванням введення умови, що підвищений кэшбэк 5% в супермаркетах нараховується тільки на 50% від загального числа покупок, та плати за 2 опції («Саѕһ Back на Супермаркет» 91 руб. + «Саѕһ Back на всі» 61 руб.=152 руб.), реальний кэшбэк на продукти у «РЕБа» становить від 1,98% (при витратах в 10 000 руб.) до 3,29% (при максимумі витрат у 71 429 руб.). Також потрібно виконати одну з умов для забезпечення безоплатності самої карти (наприклад, відкрити вклад на 25 000 руб.).

В якості підвищеної можна вибрати яку-небудь іншу категорію і отримувати такий же кэшбэк (для вибору, крім супермаркетів, доступні категорії: «Автолюбителю», «Ресторани», «Шопінг», «Подорожі», «Дитячі товари»).

● Картка «Тінькофф Блек» може дати 5% кешбека за покупки в продуктових магазинах або супермаркетах. А може і не дати, як пощастить. Раз у квартал «Тінькофф» пропонує категорії для підвищеного кешбека на вибір, та іноді серед цих категорій випадають «Супермаркети» (ще є «Аптеки», «Авто», «Будинок і ремонт», «Одяг і взуття», «Паливо», «Транспорт», «Розваги», «Авіаквитки» та ін).

У «Тінькофф Банку» є непублічний тариф 6.2, (на який поки можна перейти за бажанням), де не стягується плата за обслуговування, щоправда, відсоток на залишок до 100 000 руб. не нараховується. З таким тарифом дуже зручно тримати картку «Тінькофф Блек» в очікуванні хороших категорій для кешбека.

● По карті «Твій кэшбэк» від «ПСБ» кожні три місяці можна вибирати 3 улюблених категорії з заздалегідь відомого списку категорій для підвищеного кешбека. За «Електроніку», «Універсами та універмаги», «Товари для дому та ремонту» покладено кэшбэк 2%. За категорії «Товари для дітей», «Краса», «Кіно і театр», «Книги, канцтовари», «Аптеки», «Квіти та подарунки», «Кафе, ресторани і фастфуд», «Таксі та каршерінг», «Товари для тварин» — 5%. За категорії «Спорт та активний відпочинок», «Здоров’я», «АЗС і автопослуги», «Одяг і взуття» — 3%. Трохи незручно, що не можна вибирати одні і ті ж улюблені категорії два квартали поспіль.

● У «Росбанк» є кобренд «Росбанк-ОКЕЙ», за яким передбачено кэшбэк 7% балами за покупки в супермаркетах «ОКЕЙ» при сумі чека від 3000 руб. і 5% при сумі чека від 1000 до 3000 руб. Бали обмінюються на знижку в «ОКЕЕ», при цьому 1 бал відповідає 1 рублю. Картка безкоштовна при оборотах від 10 000 руб./міс., звичайна ціна 150 руб./міс.

● У «Райффайзенбанку» є кобренд з «Стрічкою», за яким передбачено кэшбэк в 5% за покупки в цьому супермаркеті при сумі операції від 5000 руб. і вище (за покупку від 3000 до 4999 руб. буде 3% кешбека). Бали можна обміняти на знижку в «Стрічці» за курсом 1 бал = 1 руб. Обслуговування картки безкоштовно.

Карти з кэшбэком на АЗС і автосервіси

Наповнення цих категорій у кожного банку свій, якщо коди АЗС, в основному, представлені повністю, то з автосервісом справи йдуть гірше.

● За покупки в категорії «Паливо» карта Tinkoff Drive дасть 10% кешбека балами, за покупки в категорії «Автопослуги» — 5%, за оплату штрафів ГИБДД з інтернет-банку або мобільного додатка — 5%. Балами можна компенсувати повну вартість покупки в категорії «Паливо» і «Автопослуги» протягом 90 днів з дня її обробки банком. Балами вигідно відшкодовувати покупки в категорії «Автопослуги», оскільки при цьому 1 бал відповідає 1 рублю, а ось у категорії «Паливо» невигідно, тому що в цьому випадку 1 рублю будуть дорівнювати вже цілих 1,5 бала.

Наповнення категорій для підвищеного кешбека по карті Tinkoff Drive дуже непогане. До «Палива» відносяться MCC 5172, 5541, 5542, 5983. «Автопослуги» включають MCC 3351, 3355, 3357, 3364, 3366, 3374, 3381, 3386, 3387, 3389, 3390, 3391, 3393, 3395, 3405, 3409, 3420, 3429, 3441, 4784, 4789, 5013, 5511, 5521, 5531, 5532, 5533, 5571, 5599, 7012, 7512, 7513, 7519, 7523, 7531, 7534, 7535, 7538, 7542, 7549.

У «Тінькофф Банку» діє акція «Приведи Друга»: якщо замовити карту по цьому посиланню, то після першої покупки від 1000 руб. «Тінькофф» нарахує вам 1000 балів в подарунок (еквівалентні 1000 руб.). В акції також можна взяти участь, якщо протягом року у вас не було кредитки «Тінькофф Банку».

ОТРИМАТИ 1000 РУБ. ЗА TINKOFF DRIVE

● 10% кешбека реальними грошима за транспорт дає «Ак Барс» по карті Generation. Причому до категорії «Транспорт» у банку входить багато всього цікавого: і АЗС, та ж/д квитки, і електрички з громадським транспортом і таксі, а також деякі магазини автозапчастин: 4131, 4111, 4112, 4121, 4784, 5013, 5531, 5541, 5542, 5983, 7523, 7542, 7549.

Правда, з цією картою потрібно бути уважним, в категорію «Транспорт» у карти Generation від «Ак Барса» не входять деякі MCC з цієї області, так що є ризик випадково проскочити повз 10% кешбека.

В бонусній програмі є MCC 4111 (Громадський транспорт), але іноді для подібних послуг використовується МСС 4789 (Послуги з транспортування, ніде раніше не класифіковані), якого немає. АЗС представлені MCC 5541, 5542, 5983, але немає рідкісного MCC 5172 (Нафта і нафтопродукти). У «Автозапчастинах» присутні MCC 5013, 5531, а ось MCC 5511 немає, з 1.09 пропадає популярний MCC 5533. Автосервіси та миття теж мимо, тут є тільки MCC 7542, а МСС 5532, 7534, 7535, 7531, 7538, 5521 не представлені.

Також по карті «Ак Барс Generation» покладені 5% кешбека в категорії «Розваги», і теж з досить обмеженим набором MCC (5971, 5972, 5970, 7829, 7832, 7841, 7911, 7922, 7929, 7932, 7933, 7941, 7991, 7993, 7994, 7996, 7998).

● Карта Cash Back від «Альфа-Банку» дозволяє отримати 10% кешбека за покупки на АЗС (МСС: 5541, 5542, 5983, 9752). Річне обслуговування картки складає 1990 руб. + вимагається наявність пакета послуг «Оптимум», що безкоштовний при сумі покупок в 20 000 руб. в місяць, це ж є умовою виплати кешбека.

Крім каші за покупки на АЗС, «Альфа» дасть ще 5% кешбека в категорії «Кафе і ресторани» (МСС 5811, 5812, 5813, 5814).

● У кредитної карти «Зв’язок-Банку» можна зробити коханій категорію «Автосервіси та автозаправні станції» і отримувати 7% кешбека реальними грошима (місячний ліміт 5000 руб.) за MCC 5511, 5521, 5531, 5532, 5533, 5542, 5561, 5571, 7012, 7531, 7534, 7535, 7538, 7542, 7549. Зверніть увагу, що MCC 5983 і 5541 тут немає, хоча ці коди найчастіше зустрічаються на наших АЗС, автосервіси теж представлені не повністю. Обслуговування картки коштує 50 руб./міс.

Замість «Авто» кредиткою «Зв’язок-Банку» можна вибрати і інші улюблені категорії для 7% кешбека: «Салони краси» (7230, 7297, 7298), «Ресторани» (5811, 5812, 5813, фастфуду тут немає), «Будівництво та ремонт» (1520, 1711, 1731, 1740, 1750, 1761, 1771, 1799, 2791, 2842, 5021, 5039, 5051, 5065, 5074, 5198, 5200, 5231, 5251, 5261, 5415, 5712, 5713, 5714, 5718, 5719, 7622, 7623, 7629, 7641, 7692, 7699), а також «Розваги та дозвілля» (2741, 5111, 5192, 5733, 5735, 5932, 5937, 5942, 5947, 5970, 5971, 5972, 5973, 5994, 7829, 7832, 7841, 7911, 7922, 7929, 7932, 7933, 7941, 7991, 7992, 7993, 7994, 7996, 7997, 7998, 7999).

● У «Московського Індустріального Банку» в пакеті послуг «Фінансова незалежність Platinum» (пакет безкоштовний при сукупному залишку на карті і внесок з найбільш низькими відсотками від 300 000 руб.) є дебетова картка з кэшбэком 7% на АЗС (MCC: 5541, 5542, 5983, 9752, 5172), максимальна сума винагороди – 7500 руб./міс.

● Карти «Бінбанку» наливають 5% бонусними балами за програмою «Бинбонус» при активованій категорії «Авто» (МСС: 5511; 5533; 5541; 5542; 5983; 7531; 7534; 7535; 7538; 7542). У «Біні» можна отримати до вкладу безкоштовну картку Visa Platinum, яка також бере участь в бонусної програмі. Ліміт нарахування бонусів підвищеної категорії обмежений 1500 балів в місяць. Балами можна компенсувати покупки від 500 руб., при цьому 1 бал дорівнює 1 рублю.

Замість категорії «Авто» можна вибрати іншу улюблену категорію для нарахування 5% кешбека:
— «Подорожі» (Авіа-, ж/д та автобусні квитки; Прокат авто; Готелі): МСС 3000-3299; 3351-3441; 3501-3791; 3797; 3799; 3803-3806; 3809; 3810; 3817; 4112; 4131; 4511; 7011; 7512.
— «Спорт, краса і здоров’я» (Аптеки, Лікарні; Спортивні клуби; Салони краси, СПА-салони, Магазини косметики): МСС 5912; 5977; 7230; 7297; 7298; 7997; 8062; 8099; 8011.
— «Відпочинок і розваги» (Кафе, Ресторани, Нічні клуби; Театри і Кінотеатри; Концерти, Шоу, Спортивні заходи; Галереї та Виставки, Екскурсії): МСС 5812-5814; 5971; 7832; 7922; 7932; 7933; 7941; 7991; 7994; 7996; 7998.
— Інтернет-покупки. Сюди належать операції з MCC-кодами, яких немає в списку винятків та інших улюблених категоріях.

● Картка «Транскапиталбанка» дасть 5% балами при активованій категорії «Авто», куди входять АЗС та автомийки, дилери, автозапчастини, ремонтні послуги (МСС: 7542, 7549, 5541, 5542, 5511, 5521, 5551, 5561, 5571, 5598, 5599, 5532, 5533, 7535, 7531, 7534, 7538). «Карта Зростання» коштує 690 крб/рік, або можна отримати Розрахункову карту» при відкритті депозиту. Мінімальна кількість балів, яку потрібно для компенсації купівлі — 3000. Змінювати категорію для підвищеного кешбека можна самостійно раз на квартал.

Замість «Авто» в «Транскапиталбанке» можна вибрати інший пакет для підвищеної 5% каші:
— «Здоров’я» (Аптеки та оптики, Лабораторії, Лікарі, догляд за хворими): MCC 8071, 5912, 8043, 8011, 8021, 8031, 8042, 8099, 8062, 8050.
— «Краса» (Спортивні заклади, Перукарні, Спорттовари): МСС 7941, 7997, 7999, 7230, 7298, 5940, 5941.
— «Розваги» (Театри і кінотеатри, Розваги, Бари і ресторани): МСС 7922, 7832, 7829, 7841, 7911, 7929, 7932, 7933, 7991, 7996, 7998, 7997, 7999, 5811, 5812, 5813.
— «Будинок і ремонт» (Товари для ремонту, Меблі, Товари для будинку): MCC 5200, 5211, 5231, 5713, 5718, 5712, 5719, 5714, 5251, 5261).

● По карті Visa Cash Back від банку «Санкт-Петербург» передбачені 5% кешбека на АЗС (МСС: 5541, 5542, 5172, 5983). Одночасно з кэшбэком за покупки на АЗС «Санкт-Петербург» наливає 10% кешбека в категорії «Кафе і Ресторани» (MCC: 5811, 5812, 5813, 5814). Обслуговування картки, правда, дорого, варто 299 руб./міс. (плата не стягується, якщо здійснювати покупки по картці від 30 000 руб./міс., або підтримувати на ній залишок мінімум в 50 000 руб. або отримувати на неї зарплату від 70 000 руб./міс.).

● «КЕБ» дасть 5% кешбека реальними рублями за покупки на АЗС (МСС: 5169, 5172,5541, 5542, 5983, 7511, 9752). Вартість обслуговування Карти Плюсів» від «КЕБа» за перший рік не стягується, далі 499 руб./рік. По цій же карті покладено кэшбэк 5% в кафе і ресторанах.

● Карта «Користь» від банку «Хоум Кредит» дасть 3% балами за покупки на АЗС (МСС: 5172, 5541, 5542, 5983). Місячний ліміт балів — 3000. Бали перетворюються в рублі легким клацанням миші в інтернет-банку. Карта безкоштовна при підтримці мінімального залишку в 10 000 руб. або при обороті витрат в 5000 руб./міс.

Одночасно з 3% кешбека на АЗС «Користь» наливає 3% кешбека в категорії «Кафе і ресторани» (5811, 5812, 5813, 5814) і «Подорожі» (3000-3299, 3351-3441, 3501-3790, 4111, 4112, 4131, 4411, 4457, 4468, 4511, 4582, 4722, 4789, 7011, 7012, 7512).

ОФОРМИТИ КОРИСТЬ

● Кэшбэк в 5% реальними грошима доступний на кредитній Карті Господаря» від «Россельхозбанка». 13.08.2018 «РСХБ» істотно змінив умови по цій карті. Тепер можна самостійно обрати категорію підвищеного кешбека (це можуть бути як раз «АЗС», а також «Театр і кіно», «Ресторани», «Таксі», «Косметика і парфумерія», «Іграшки»). Крім цього клієнтам доступна для вибору ще одна категорія для «суперкэшбэка» в 10% («Аптеки», «Зоомагазини», «Онлайн-ігри, Музика і фільми», «Книги» і, раптово, «Телекомунікації»). Які конкретно MCC передбачає «Россельхозбанк» під кожною категорією, поки не відомо.

Карти з кэшбэком в кафе і ресторанах

10% кешбека за кафе і ресторани буде у згаданій вище картки банку «Санкт-Петербург», 5% у «Карти Плюсів» від «КЕБа», 5% у карти «Cash Back» від «Альфа-Банку», 3% у «Користі» від «Хоум Кредит». Цю категорію можна зробити коханій у «Бінбанку» (5%), «Зв’язок-Банку» (7%, але без фастфуду), «ТКБ» (5% без фастфуду), у «Промсвязьбанка» по карті «Твій кэшбэк» (5% з фастфудами), по карті «ОТП Банку» для колишніх клієнтів Touch Bank (3%).

● 10% кешбека за кафе і ресторани (включаючи фастфуд) є у кредитки «Промсвязьбанка» «Подвійний кэшбэк» + 1% кешбека банк дасть за поповнення кредитки, тобто підсумкова каша становитиме 11%.

Одночасно з 11% кешбека за громадське харчування по цій карті можна отримати стільки ж за покупки в категоріях «Кінотеатри» (МСС 7832), «Таксі» (МСС 4121), «Каршерінг» (МСС: 4121, 7512).

● 5% кешбека у цієї категорії (MCC 5811-5814) покладені по кредитній карті «Кредит Європа Банку» Credit Card Plus+.

Разом з кэшбэком за кафе та ресторани по карті Credit Card Plus+ повернуть 5% за покупки в категоріях «Одяг і взуття» (MCC 5611, 5621, 5631, 5641, 5651, 5655, 5661, 5681, 5691, 5697, 5931, 7296, 5941, 5699), «Розваги» (MCC 7297, 7298, 5977, 7230, 7832, 7941, 7933, 7922) і «Краса і здоров’я» (MCC 7932, 7992, 7991, 7996, 7998, 7994, 7997, 7999).

● По карті «МТС Гроші Weekend» передбачено кэшбэк в 5% за MCC 5812, 5813, 5814. Кэшбэк виплачується щотижня на рахунок карти. Одночасно по цій картці покладені 5% кешбека за «Таксі» (4121) і «Спортивні товари та спортклуби» (MCC 7997, 5941), до кінця серпня в рамках акції за спорттовари давали навіть 10%.

● У безкоштовної картки «Білайн World» можна вибрати 3 категорії з кэшбэком 5% з 9 запропонованих, зазвичай в цей перелік як раз потрапляють ресторани. Кэшбэк тут виплачують не дуже ліквідними балами, їх можна використовувати, в основному, в якості знижки на послуги зв’язку «Білайн».

Карти з кэшбэком в аптеках і лікарнях

У згаданій вище карти «Транскапиталбанка» може бути 5% кешбека в досить великій категорії «Здоров’я», у карти «Біна» наповнення категорії «Спорт, краса і здоров’я» з 5% каші дещо скромніше. У карти «Твій кэшбэк» категорія «Аптеки» з кэшбэком 5% може бути однією з трьох улюблених. На пенсійної «Рукавичці» за аптеки з MCC 5912 покладені 5% кешбека. По карті «ОТП» для клієнтів Touch Bank можна отримати за цю категорію 3% кешбека, якщо зробити в ній найбільше покупок за місяць.

● 5% кешбека через аптеки є у зарплатної/пенсійної картки «Особливий статус» від «Азіатсько-Тихоокеанського Банку». Місячний ліміт винагороди, правда, не дуже великий, всього 500 руб.

● 5% за аптеки (МСС 5122, 5912) є у дебетової картки «Тепло» від банку «Східний». Крім аптек, з цієї дебетової картки є ще 5% кешбека за оплату послуг ЖКГ (MCC 4900). У кредитного варіанту карти «Тепло» бонусна програма ще краще, тут додається кэшбэк в 5% за оплату мобільного зв’язку (МСС 4812; 4814; 4815) та громадського транспорту (МСС 4111; 4112; 4131; 4214 ). MCC 4112 видається при оплаті на сайті РЖД, так що дану карту можна віднести ще й до карт з кэшбэком на «Подорожі».

Карти з кэшбэком на подорожі

В цьому розділі нових карт немає, всі вони вже згадувалися вище. За подорожі передбачений кэшбэк в 5% по кредитці «Platinum з Користю» від «ХКФ», за звичайною дебетової «Користь» буде 3%. «Подорожі» можуть бути коханою категорією для 5% кешбека в «БИНБАНКе».

За покупки в категорії «Авіаквитки» покладено кэшбэк 3% милями по карті Tinkoff All Airlines. Карта «РЕБа» з активованими категоріями «Cash Back» і «Cash Back на Подорожі» дозволить отримати від 1,98% до 3,29%, залежно від рівня витрат.

Карти з кэшбэком в змінних категоріях

У деяких банках категорії для підвищеного кешбека за картками постійно змінюються, тому досить складно спрогнозувати вигоду від використання тієї чи іншої картки заздалегідь. Обслуговування таких карток зазвичай недороге, або критерії безкоштовності досить гуманні, тому їх цілком можна тримати на полиці в очікуванні зоряної години.

Тут мова йде про кредитки Platinum від «Російського Стандарту» (там часто випадають категорії «АЗС», «Кафе і ресторани», іноді попадаються «Супермаркети»), картою «Білайн» (вона безкоштовна, так що може лежати на полиці дуже довго, серед 9 категорій, пропонованих для вибору раз в квартал, цілком можна доглянути що-небудь потрібне), «Карта №1» від «Східного» (до 30 вересня там покладено кэшбэк в 5% на «Розваги», «Кафе і Ресторани», а також на «Побутову техніку»), кредитці «Сітібанку» Cash Back (до 30 вересня там 5% кешбека за «Таксі, залізничні квитки, міський транспорт та паркування»). Карта «Тінькофф Блек» також сюди відноситься, деякі клієнти змушені досить довго чекати хороші категорії для кешбека.

Картки для оплати за кордоном

При оплаті рублевої карткою за кордоном, а також на закордонних сайтах банківський курс конвертації зазвичай з’їдає практично будь кэшбэк. Тому в більшості випадків для покупок в іноземній валюті краще використовувати карту «Кукурудза» (і отримати 1,5% кешбека балами або 3% при підключеній «Подвійної Вигоди») і «Білайн» (1% кешбека, або 5%, якщо покупка потрапить в активовану категорію для підвищеного кешбека).

У цих карт конвертація здійснюється за курсом ЦБ РФ на дату проведення операції по рахунку (якщо покупка в «тугриках», то спочатку буде конвертація «тугрика» у долар США за досить вигідним курсом MasterCard, а потім вже конвертація долара в гривню за курсом ЦБ РФ). Детальніше читайте у статті «Оплата карткою за кордоном РФ 2018: вибираємо найкращу дебетовку».

Також гарні для закордонних покупок доларові «Тінькофф Блек» і «Мультикарта» від «ВТБ» (в пакет послуг входить обслуговування до 5 карт, серед яких можуть бути і валютні) завдяки кэшбэку та вигідною конвертації при купівлі у «тугриках». Для зони євро знадобляться картки в євро.

Якщо по якійсь карті пропонується кэшбэк у 7-10% за покупки в певних категоріях, то її цілком можна використовувати за кордоном, всю кашу втрати на конвертації не з’їдять.

Карти з кэшбэком на оплату послуг зв’язку

MCC 4814 видається при оплаті послуг зв’язку на сайтах мобільних операторів, 4812 – в офісах мобільних операторів.

По кредитці «Тепло» від банку «Східний» передбачено кэшбэк 5% в категорії «Послуги зв’язку» (МСС: 4812, 4814, 4815). За «Мультикарті» платіжної системи Visa при загальному обороті витрат за місяць більше 75 000 руб. і оплаті смартфоном буде 4,6-4,8%. Карта «ВСЕ ВІДРАЗУ» від «Райфа» дасть 2% кешбека. Карта «Кукурудза» – 1,5% за 4812, 4814 (з «Подвійною вигодою» «Кука» розщедрюється на 3%).

Баланс телефону можна поповнити з MCC 5399 через додаток «АлиЭкспресс», за цей код дадуть 5% кешбека карти «Бінбанку» з активною категорією «Інтернет-покупки», кредитка Tinkoff AliExpress, 3% — «Домашня карта» від «ОТП».

По кредитці All Airlines буде 2% кешбека за зв’язок, якщо особливо не захоплюватися подібними операціями, а то банк швидко прикриє цю можливість в індивідуальному порядку.

За МСС 4812 по накопичувальній картці «РИБа» нарахують 1,5% кешбека, по карті «МТС Гроші» – 3%.

Карта «Користь» від «Хом’яка» платить 1% кешбека за поповнення балансу мобільного телефону. Карта «Білайн» — також 1%. «Рокетбанк» наллє 1% кешбека за зв’язок своїми рокетрублями (потрібно накопичити мінімум 3000 рокетрублей, щоб компенсувати ними покупку на відповідну суму). 1% кешбека реальними грошима є у кредитки «120 днів без %».

За оновленою кредитній Карті Господаря» можна отримати 10% кешбека за «Телекомунікації», правда, поки невідомо, що приховує за даним терміном «РСХБ».

Карти з кэшбэком за оплату послуг ЖКГ

За МСС 4900 (цей код потрібно шукати на сайтах постачальників послуг ЖКГ, на kvartplata.ru) кэшбэк у 5% є в карти «Тепло» від «Східного», 1,8-4,8% кешбека дасть «ВТБ» за «Мультикарті», 1,8-4,8% дасть «Альфа» по карті «Alfa Travel», 2% кешбека дадуть «Прибуткова картка» від «Альфа-Банку», карта «ВСЕ ВІДРАЗУ» від «Райффайзенбанку» а також Tinkoff All Airlines. «УБРиР» по карті «120 днів без %» дасть 1%, «Хом’як» наллє 1% каші, «Рокетбанк» – 1% своїми фантиками.

Для карти «МТС Smart Гроші» оплата комуналки також зараховується в необхідний оборот витрат для надання знижки на зв’язок, так що можна вважати, що за ЖКГ тут теж кэшбэк 3,3%-5%.

Карти з кэшбэком за оплату податків, штрафів і держмита

3% кешбека за MCC 9311, 9399, 9222 можна отримати по картці «Матрьошка» від «ВТБ». «Прибуткова картка» від «Альфа-Банку» дасть за податки 2% кешбека. Карта Alfa Travel – 1,8-4,8%. Карта «ВСЕ ВІДРАЗУ» від «Райфа» – також 2%. Кредитна карта Tinkoff ALL Airlines за оплату податків через Держпослуги поверне 2% милями. Кредитка «Platinum з Користю» дасть 1,5% за податки (якщо карта відкрита до 15 червня 2016, то буде 2% кешбека). Звичайна дебетова «Користь» нарахує кэшбэк в 1%.

Оплата податків у «Російського Іпотечного Банку» знаходиться в списку винятків, проте MCC 9311 в ньому немає, і за нього покладено кэшбэк 1,5%. Картки «Тінькофф Блек», «Рокет», «120 днів без %» дадуть 1% кешбека за оплату податків за допомогою порталу Держпослуг.

Також не варто забувати про карту «Мегафон», яку можна використовувати в якості прокладки, тобто отримати кэшбэк за поповнення балансу «Мегафона», а потім вже оплатити нею податки.

Детальніше про вигідною оплаті податків і держмита читайте у статті Як сплатити податки, штраф, держмито без комісії і з кэшбэком.

Висновок

На ринку існує безліч карток з різними бонусними програмами, тому цілком можна скласти набір з 3-5 карток, задовольняє майже всім потребам кожної людини.

При покупках через інтернет не забувайте користуватися кэшбэк-сервісами (наприклад, Letyshops або ePN) і отримуйте додатковий кэшбэк в 3-5-10% від них, крім каші від банку.

При виборі тієї чи іншої картки варто звертати увагу і на інші важливі параметри, такі як можливість зручного поповнення, наявність дешевого міжбанку безкоштовних С2С-переказів і т. д.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments