Оновлено 20.11.2018.

Багато клієнти дізналися про існування АТ «АКБ «РосЕвроБанк» лише минулого літа, коли банк запропонував картку з кэшбэком в 6% на покупки в продуктових магазинах і супермаркетах. Хтось припускав, що таке щедру пропозицію проіснує максимум 1-2 місяці, однак любителі кешбека отримували повні тарілки каші майже 8 місяців.

Після погіршення бонусної програми в лютому 2017 клієнти, природно, або поклали свої картки на полицю, або зовсім їх закрили. І ось на початку літа 2017 «РосЕвроБанк» вирішив знову привернути увагу любителів карт, запропонувавши оформити нову накопичувальну картку з нарахуванням 7,7% річних на залишок.

Ось як виглядає реклама нової картки на сайті банку:

UPD: 20.11.2018
У «Совкомбанку» унікальна акція для власників карток «Росєвробанку». Через приєднання «Росєвробанку» до «Совкомбанку» 12-14 листопада були різні збої, не вантажилось мобільний додаток, не вдавалося стягнути з карт, неправильно відображався баланс і т. д.


В якості компенсації банк пропонує 20% кешбека до 31.12.2018 в супермаркетах, а також кафе і ресторанах (включаючи фастфуд), ще в список бонусних MCC чомусь потрапили аптеки. Місячний ліміт 5000 руб. В акції треба встигнути зареєструватися на сторінці app.sovcombank.ru/rebcashback до 21.11.2018 включно (до 23:59 за київським). Потрібно залишити номер телефону, електронну пошту і коротко описати проблему, має прийти підтверджує смс про підключення до акції.

Судячи з відгуків, банк поки підключає до акції всіх власників карток «Росєвробанку» («Космічної», «Накопичувальної» і т. д.)

На сторінці заявки я написав, що в цей час у мене не вийшло стягнути з карти, і що неправильно відображався баланс карти в інтернет-банку. Підтверджує смс прийшло. Спасибі «Совкомбанку» 🙂

Для розрахунку кешбека враховується дата фактичного проведення операції за рахунком, а не дата авторизації. Повні правила акції можна почитати тут.

Депозитна картка Росєвробанку. Переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

Випуск і обслуговування іменний чіпована дебетової картки MasterCard World з PayPass безкоштовні:

В тарифах написано, що накопичувальна картка може бути і неіменний з миттєвою видачею, за телефоном гарячої лінії сказали, що поки брак картки не видаються:

Перед використанням картку потрібно активувати:

Зробити це можна одразу в відділенні, там же краще підключити 3D-Secure (щоб з картки можна було стягувати грошові кошти на інші картки).

За зовнішнім виглядом моя прибуткова картка «РЕБа» ніяк не відрізняється від минулого карти «Росєвробанку» з кэшбэком, і зовсім не схожа на картку з реклами.

Швидше за все, просто старі болванки ще залишилися, а картки з невигідною програмою кешбека більше ніхто не хоче оформляти, от і вирішили пропустити залежалися заготовки.

2 Відсоток на залишок.

На залишок власних коштів на картці від 0 до 2 999 999,99 руб. нараховується 7,7% річних. Відсотки розраховуються на фактичний залишок грошових коштів станом на початок кожного дня протягом місяця.

Якихось додаткових вимог до нарахування відсотків на залишок, наприклад, наявності покупок на певну суму у звітному місяці (як у «Тінькофф Блек», Біновскіх карток) або підтримання мінімального залишку, у депозитної карти «РЕБа» немає.

Виплата процентів здійснюється в останній день календарного місяця. При закритті СКС проценти за неповний період нараховані не будуть. Тому закривати картку (якщо така потреба виникне) краще на початку місяця:

UPD: 02.12.2017
З 15 листопада 2017 процентна ставка по накопичувальній картці була знижена до 7% річних:

UPD: 26.01.2018
З 10 січня 2018 відсоток на залишок у накопичувальної картки знизився до 6,5%:

UPD: 28.05.2018
Станом на 28.05.2018, на щоденний залишок на накопичувальній картці «Росєвробанку» нараховується 6,1% річних.

3 Безкоштовний донор.

Депозитна картка «Росєвробанку» дозволяє безкоштовно стягувати з себе грошики на інші картки через сервіси банків, які дозволяють так робити безоплатно, тобто даром. Детальніше про це читайте у статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

4 Безкоштовне поповнення С2С.

Накопичувальну картку «РЕБа» можна поповнювати з інших карток без комісії через власний сервіс. Важливо переконатися, щоб емітент карти-донора не стягував плату за подібні стягування:

Ліміт одного переказу становить 150 000 руб., денний – 300 000 руб., місячний – 1,5 млн:

Зверніть увагу, що при поповненні з карток інших банків фактичне зарахування грошових коштів на рахунок відбувається тільки через деякий час (зазвичай 2-3 дні). Тобто поки гроші «в дорозі», відсоток на залишок по картці «РЕБа» не нараховується.

Однак це властивість С2С-переказів при грамотному використанні можна звернути собі на користь. Якщо ми стягуємо з картки «Росєвробанку», то відсоток на залишок якраз нараховується на ці кошти протягом 2-3 днів, в той час як інший банк вже може дозволити нам користуватися цими грошима без будь-яких штрафів.

В день отримання картки я поповнив накопичувальну картку «РЕБа» у власному банкоматі і в терміналі «МКБ» (з листопада 2016 картки «РЕБа» можна поповнювати в терміналах «МКБ»), обидві операції провелися за рахунком в той самий день. До речі, поповнення через «МКБ» у віртуальному офісі чомусь відображається як «Зарахування переказу з карти на карту»:

Відповідно, потрібно знайти картки, які змогли б безкоштовно стягнути з «РЕБа» і дозволили б відправити безкоштовний міжбанк в іншу кредитну організацію (на вклад або іншу карту з відсотком на залишок) без штрафу за теховер, щоб фактично отримувати відсоток на залишок на одну і ту ж суму в двох банках одночасно.

І такі банки є, не беруть штраф за теховер при С2С і при цьому мають безкоштовний міжбанк картка «Рокетбанка», нова дебетова картка «Ренесанс Кредит», «Смарт-Карта», картка «Touch Bank», «Білайн» і «Кукурудза» з підключеним ПНО, «Тінькофф Блек».

Провертати подібні дії краще в першій половині дня, щоб міжбанк встиг прийти в іншу кредитну організацію в той же день.

Зловживати такими операціями по якійсь одній картці не варто, транзит ніхто не любить 🙂

Карту «РЕБа», природно, можна поповнювати і міжбанком (робити це потрібно з кредитних організацій з безкоштовним міжбанком), затримок з зарахуванням з боку «Росєвробанку» немає.

UPD: 02.12.2017
З 01.12.2017 накопичувальну картку «Росєвробанку» можна безкоштовно поповнювати в пристроях «Бінбанку».

5 Можливість знімати готівку в будь-яких банкоматах.

У прибуткової картки «РЕБа» хороші ліміти на готівку, без комісії у власних банкоматах можна зняти 500 000 руб. в день і 1,5 млн. руб. в місяць. До того ж «РосЕвроБанк» дозволяє раз на місяць (календарний) зняти готівку без комісії в сторонньому банкоматі:

Звичайно сторонні банкомати не дають зняти багато готівки з чужих карток («Ощад», наприклад, дасть лише 5000 руб. за раз), а ось «Альфа» зможе видати 200 000 руб. з картки «РЕБа» за один підхід.

Зняття готівки в чужому банкоматі, до речі, теж фактично проводиться по рахунку тільки через кілька днів, і за цей період «РосЕвроБанк» нарахує покладені 7,7%.

UPD: 02.12.2017
З 01.12.2017 у депозитної карти «Росєвробанку» пропала можливість бескомісійного зняття готівки в будь-якому банкоматі. Зате тепер з карти «Росєвробанку» можна безкоштовно знімати гроші в банкоматах «Відкриття», «Бінбанку» і «Райффайзенбанку» без обмеження за кількістю знять:


Ліміт на отримання готівки в інших банкоматах еквівалентний 10 000 доларів США в місяць.

UPD: 28.05.2018
Зняти гроші без комісії з депозитної карти «Росєвробанку» стало можливим ще в банкоматах «Альфа-Банку» і «Росбанк»:

6 Можливість встановити ліміти на карту.

Дуже важливий параметр для накопичувальної картки, що дозволяє убезпечити свої кошти, — це можливість встановлення лімітів на видаткові операції по карті. І у депозитної карти «РЕБа» така можливість є, правда, у віртуальному офісі це зробити не можна, зате можна встановити ліміти за телефоном гарячої лінії або безпосередньо у відділенні банку:


Можна взагалі заборонити будь-які видаткові операції по картці і використовувати її в якості сейфа-скарбнички.

7 Недорогий міжбанк.

У «Росєвробанку» фіксована ціна на вихідний міжбанк через віртуальний офіс, 49 руб. за переклад. При великих сумах дана комісія не дуже помітна.

Ліміт одного переказу обмежений сумою в 150 000 руб. Денний ліміт – 500 000 руб.:


Накопичувальна картка Росєвробанку. Недоліки
1 Вузька географія поширення.

Географія присутності «Росєвробанку» досить скромна, причому в деяких містах, в яких «ДТ» все-таки є, оформити депозитну картку не вийде, оскільки «РосЕвроБанк» у них працює тільки з юридичними особами:

Тільки з юриками «ДИТ» працює у Володимирі, Бєлгороді, Воронежі, Пермі, Твері, Ульяновську.

2 Відсутність кешбека.

До накопичувальної карті можна підключити опції з кэшбэком, хіба що бонусна програма «Cashberry» йде за замовчуванням:

UPD: 28.05.2018
Можливість підключення програми Cashberry до карт «Росєвробанку» пропала.

3 Платне смс-інформування.

СМС-інформування у депозитної карти «РЕБа» коштує 61 руб./міс.:

4 Комісія за надходження від ІП.

За поповнення депозитної картки «Росєвробанку» з рахунку індивідуального підприємця передбачена комісія 5%:

5 Банк може змінити тарифи та умови.

Як і будь-який інший банк, «ДИТ» залишив за собою право змінити будь-які тарифи та умови, що для цього йому потрібно всього лише повідомити клієнтів про майбутні зміни за 5 днів:

Якщо Ви не згодні із запропонованими змінами, то єдиний можливий варіант – це розірвати договір:

6 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у «Росєвробанку» також є.

Якщо «РосЕвроБанку» потрібні якісь підтверджуючі документи, то для їх надання Вам дається всього 2 робочих дня:

Висновок

У «Росєвробанку» вийшла гідна накопичувальна картка з прозорими умовами. У неї хороший відсоток на щоденний залишок без додаткових вимог і великі ліміти на отримання готівки, до того ж картку зручно поповнювати з інших карт. І головне, карта з усіх боків безкоштовно.

Поки «ДИТ» не знизить відсоток або не придумає якусь хитрість, даною депозитною карткою цілком можна користуватися.

У мене вона зараз замінить в гаманці картку «Рокетбанка» (у «Рокет» відсоток на залишок становить 5,5% проти 6,1% у «Росєвробанку»), яку я використовував в якості запасної на випадок необхідності екстреного зняття готівки в банкоматі, а також через зручного поповнення в терміналах «Відкриття». Термінали «МКБ» зустрічаються набагато частіше, відсоток на залишок у дебетовки «РЕБа» вище, а також є можливість зняти готівку у великій кількості банкоматів партнерів без комісії 🙂

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments