Оновлено 24.08.2018.

Отримати щось безкоштовно від «Альфа-Банку» не так-то просто, але коли нас зупиняли які-небудь труднощі 🙂

Сьогодні мова піде про «Дохідної карті» «Альфа-Банку», з якої повернеться 2% кешбека за всі покупки при виконанні досить простих умов. Точніше, «Прибуткова картка» – це не просто карта, це назва цілого пакету послуг.

Причому даний пакет послуг по своєму функціоналу мало чим відрізняється від пакета послуг «Економ», який багато клієнтів оформляли для отримання доступу до валютно-обмінними операціями за допомогою інтернет-банку «Альфа-Клік» і конвертації валюти з допомогою «Альфа Форекс», а також для комфортної роботи з «Альфа-Директ».

Отже, ось як виглядає реклама карти на сайті:

Перш ніж переходити до плюсів і мінусів «Прибуткової картки», варто зазначити, що знайти актуальну інформацію по пакету послуг «Прибуткова картка!» на сайті банку непросто, вона ховається в його глибинах, до того ж можна напоротися на застарілі умови і тарифи. Ось, наприклад, одне з посилань при пошуку відомостей про «Прибуткової картки» привела на сторінку з застарілою інформацією, де за «Прибуткової картки» обіцяють аж 3% кешбека:

Актуальна інформація за всіма тарифами знаходиться тут. Якогось окремого зручного мануала з повними тарифами та умовами пакета послуг «Прибуткова Картка!» мені знайти не вдалося, тому будемо користуватися Повним збірником всіх тарифів (на 211 аркушах), умовами комплексного банківського обслуговування (на 134 аркушах), а також умовами програми лояльності. До речі, «Альфа» вносить зміни у ці документи, м’яко кажучи, досить часто, ось дати змін за останні місяці:
Справедливості заради варто сказати, що настільки часті зміни в загальних тарифах і умовах відбуваються тому, що у «Альфи» досить багато різних продуктів та послуг, а не з-за того, що банк змінює умови «Прибуткової картки» щотижня.

Прибуткова картка Альфа-Банку. Переваги
1 Низька вартість обслуговування.

Безкоштовний випуск іменний (можна отримати неименную) чіпована картки MasterCard World без технології безконтактних платежів PayPass (карта з PayPass варто 289 руб. у рік), обслуговування основної картки входить в пакет послуг.

Вартість пакета послуг «Прибуткова картка!» складає 89 рублів на місяць, пакет безкоштовний при дотриманні однієї з двох умов: підтримка мінімального залишку на рахунках в 30 000 руб., або вчинення 15 і більше покупок за допомогою «Прибуткової картки» за місяць (вони повинні бути проведені за рахунком у звітному місяці). Вимог до мінімальної суми видаткової операції немає:

У Збірнику тарифів дана інформація виглядає набагато складніше для сприйняття:

Дотримуватися умова безкоштовності пакета послуг «Прибуткова картка!» шляхом підтримання мінімального залишку по рахунках в 30 000 руб., на мій погляд, не дуже раціонально, відсотки у «Альфи» смішні, до того ж нараховуються на мінімальний залишок за місяць.

Найвища ставка у рахунку «Бліц-Дохід» (4% річних). Мінімальні залишки визначаються в сумі за рахунками: за кожним Поточним рахунком і кожному рахунку «Мій сейф», «Мій сейф Цільовий», «Мій сейф НТ», «Бліц-дохід», «Експрес», «Актівіті», «Накопилка»:

Якщо все-таки підтримка мінімального залишку в 30 000 руб. (800$ або 600 Євро) на рахунку для Вас прийнятний варіант, не забудьте в день отримання картки відразу закинути їх на свій рахунок, щоб комісія за наступний місяць не списалася.

Списувати чи не списувати комісію за обслуговування пакету послуг «Прибуткова картка!» за поточний місяць, «Альфа» вирішує на підставі виконання умов безоплатності у попередньому місяці:


Іншими словами, «Альфа» натякає, що за перший місяць обслуговування 89 руб. заплатити таки доведеться, оскільки Ви не виконали умови безкоштовності пакету в минулому (що не дивно, оскільки в попередньому місяці у Вас не було пакету послуг «Прибуткова картка!»).

Законність даних нездійсненних умов викликає деякі сумніви, так і «Альфа» в більшості випадків повертає цю комісію за перший місяць, варто тільки написати претензію:А кому-то «Альфа» комісію не повертає:

А у кого-то комісію за перший місяць не списували:

Обслуговування додаткової картки коштує 199 руб. на рік:


UPD: 24.08.2018
Новим клієнтам «Дохідну карту» більше не оформляють, раніше видані картки продовжують працювати на колишніх умовах.

2Кэшбэк 2% на все.

За покупки за «Прибуткової картки» покладається 2% кешбека. У розрахунок загальної суми беруться всі операції (крім винятків) здійснені в звітному місяці і встигли провестись по рахунку до дати розрахунку винагороди:

Датою розрахунку бонусних балів є будь-яке число у проміжку з 1 по 15 число місяця, наступного за звітним.

Іншими словами, якщо Ви зробили покупку, припустимо, 28 лютого, з рахунку вона списалася 3 березня, а бонусні бали «Альфа» вважатиме 5 березня, то ця покупка увійде в кэшбэк за лютий. Якщо «Альфа» вважатиме бали 2 березня, то купівля піде в розрахунок кешбека вже за березень.

Ніяких додаткових дій для перекладу балів в рублі робити не потрібно, кэшбэк виплачується рублями з розрахунку 1 бал=1 руб.:

У правилах програми лояльності є список операцій, які не є бонусними:

В тарифах список операцій, за які кэшбэк не покладено, дещо відрізняється:

Один з перших власників «Прибуткової картки» взяв у відділенні «Альфи» додатковий перелік операцій, за які кешбека не буде, він також дещо відрізняється від наведених вище документів, і його немає на сайті «Альфи»:

У цьому документі є ще конкретні МСС (про те що таке MCC і як його визначити читайте у статті «Преміальна карта Авангард: безкоштовний флагомер +10000 миль»), за які кешбека не буде: 4812, 4814, 4829, 5968, 6010, 6011, 6012, 6050, 6051, 6211, 6300, 6529, 6530, 6532, 6534, 6536, 6537, 6538, 6540, 7311, 7399, 7511, 7995, 5999 з ім’ям торгової точки «Gift card», 8999 з ім’ям торгової точки «Qiwi wallet» :


Звичайно, не справа, що банк не спромігся чітко і ясно донести до своїх клієнтів правила гри, але в цьому і є вся «Альфа», писати зрозумілі умови і тарифи там, на мій погляд, не вміють. Однак більшість звичайних покупок все-таки входять у число тих, за які належить 2% кешбека.

До речі, комуналка (МСС 4900) у винятках не значиться, і «Альфа» справно нараховує кэшбэк за оплату послуг ЖКГ:Максимальна сума кешбека за «Прибуткової картки» становить 1000 руб.:

Мінімальний рівень витрат для отримання кешбека у пакета послуг «Прибуткова Картка!» не встановлено:

Невигідних заокруглень кешбека у «Альфи» немає (на відміну, наприклад, від «Тінькофф банку» або «Транскапиталбанка»):

Кэшбэк виплачується не пізніше останнього числа місяця, наступного за звітним:

Природно, банк залишив за собою право в будь-який момент вносити зміни в бонусну програму:

3 Безкоштовне стягання.

Картки «Альфа-Банку» вміють безкоштовно стягувати кошти з інших карт за допомогою сервісу банку.

Максимальна сума однієї операції 100 000 руб., місячний ліміт 1 500 000 руб.:

Важливо уточнити, щоб емітент картки-донора (з якої Ви стягуєте) не брав комісію за подібні операції. Докладно про це можна почитати в статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

Дана опція дуже корисна, тому що відсотки на залишок у «Прибуткової Картки» немає. Досить зручно за допомогою цього сервісу С2С поповнювати картку безпосередньо перед покупками, «Альфа» на це дивиться лояльно і в теховер не заганяє.

4 Безкоштовний донор.

«Альфа-Банк» дозволяє стягувати грошові кошти зі своїх карт без комісії, т. е. картки «Альфи» (дебетові) є безоплатними донорами.

5 Багато банкоматів.

Зняти готівку з «Прибуткової картки» без комісії можна не тільки в банкоматах «Альфа-Банку», але також і в банкоматах банків-партнерів: «Балтійського банку», «Бінбанку», «Московського Кредитного Банку», «Промсвязьбанка», «Росбанк», «Россельхозбанка», «Уральського Банку Реконструкції та Розвитку», «Газпромбанку»:

Зверніть увагу, що для внесення грошей на карту «Альфа-Банку» без комісії доступно менше партнерів, ніж для зняття. Поповнити «Дохідну карту» можна в банкоматах «Московського Кредитного Банку», «Уральського Банку Реконструкції та Розвитку», «БІНБАНКУ», «Газпромбанку».

Запит балансу безкоштовний тільки в рідних банкоматах, в банкоматах партнерів ця операція коштує 30 руб:

На сайті «Альфа-Банку» є зручний сервіс пошуку банкоматів по заданим параметрам. Для пошуку (наприклад, валютних банкоматів, що мають функцію як прийому, так і видачі валюти, відзначаємо галочки у відповідних віконцях, а також вказуємо свій місто:

Ліміти на видачу готівки за допомогою банкоматів не дуже радують, денний ліміт 100 000 руб., місячний — 300 000 руб.:

Зняти більше готівки без комісії можна через касу, якщо сума зняття більше 100 000 руб. Гроші, що надійшли з іншого банку безготівковим шляхом або утворилися в результаті конвертації, повинні відлежатися на рахунку мінімум 10 днів.


6 Валютні рахунки.

Наповнення пакету послуг «Прибуткова картка!» практично повністю копіює пакет послуг «Економ», за винятком випуску карт «World of Tanks», «World of WarShips», «Близнюки – VISA», «Перехрестя — MasterCard», «World – АЛЬФА-БАНК – PayPass», додаткової картки на ім’я малолітнього у віці від 7 до 14 років до Поточного рахунку його законного представника:

Пакет послуг «Прибуткова картка!» дозволяє відкрити рахунки в доларах і євро:

Видача і обслуговування неперсоніфікованих карт до поточних рахунків також входить в пакет послуг:

Всього на пакеті послуг «Прибуткова картка!» може бути 4 картки, включаючи неперсоніфіковані:

Також у вартість входить зміна рахунку карти через інтернет-банк або мобільний додаток:

У рекламі на сайті говориться, що сама «Прибуткова картка» може бути прив’язана тільки до рахунку в рублях:

Однак власники карти вільно міняють валюту рахунку через ІБ і МБ:


В банкоматах «Альфа-Банку» можна знімати і вносити валюту з допомогою будь-карти банку, основний рахунок міняти не обов’язково:7 Працює з Samsung Pay і Apple Pay.

Технології Apple Pay і Samsung Pay працюють з «Дохідної картою», платний мобільний банк для цього підключати не треба:8 Видно МСС-код операції.

В МБ та ІБ «Альфи» після проведення операції по рахунку видно її MCC:

9 Видно, за що буде кэшбэк.

В інтернет-банку видно, за які операції нарахують кэшбэк.

Прибуткова картка Альфа-Банку. Недоліки
1 Незручні і заплутані тарифи.

Ще раз підкреслю, що знайти щось на сайті «Альфа-Банку» непросто. А якщо інформацію все-таки вдається відшукати, то розібрати її виявляється досить важко.

2 Проблеми з відкриттям.

Продукт «Прибуткова Картка!» досить новий, і багато співробітники просто не вміють його оформляти.

Раніше цей пакет послуг був доступний тільки для нових клієнтів, або для тих, кому прийшло спеціальне запрошення від банку. «Прибуткова картка» також видавалася при взятті експрес-кредиту.

На даний момент обмежень для оформлення «Прибуткової картки» ні, на цей пакет послуг можна перейти з будь-якого пакету послуг.
Відповідно, якщо у Вас був більш високий пакет послуг, то при переході доведеться закрити наявні карти, які не підтримуються пакетом послуг «Прибуткова картка!».

3 Немає відсотка на залишок.

У «Прибуткової картки» немає відсотка на залишок, відсоток на залишок є тільки за накопичувальними рахунками. Більш або менш прийнятні відсоткові ставки у рахунку «Бліц-дохід». На суму до 99 999 руб. нараховується 4% на мінімальний залишок за місяць:

У рахунку «Накопилка» 7% на мінімальний залишок за місяць, поповнення рахунку можливе тільки з допомогою перерахування встановленого Вами відсотка від кожної покупки:

4 Довгий зарахування міжбанку.

«Альфа-Банк» чомусь не любить входить міжбанк і зараховує гроші на рахунок в кінці операційного дня.

5 Платне смс-інформування.

СМС-інформування в пакеті Послуг «Прибуткова Картка!» коштує 79 руб.:

6 Немає дешевого або безкоштовного міжбанку.

Міжбанк через «Альфа-Клік» коштує 0,3% (мінімум 20 грн., максимум 150 руб):


Де є безкоштовний міжбанк, дивіться тут: «Платежі та перекази онлайн. Дешевий міжбанк».

UPD: 24.08.2018
З 29.06.2018 клієнти Альфа-Банку можуть відправляти безкоштовний міжбанк через мобільний додаток і інтернет-банк.

Для пакетів «Економ» і «Оптимум» денний ліміт становить 300 000 руб., місячний — 500 000 руб.; для «Комфорту» денний ліміт — 500 000 руб., місячний — 1,5 млн руб.; на «Максимумі» денний ліміт — 600 000 руб., місячний — 3 млн руб.


7 Платний мобільний банк.

Повна версія мобільного банку варто 59 руб. Мобільний банк «Лайт» безкоштовний, але годиться тільки для перегляду інформації і поповнення рахунку з інших карт, переклади або оплату за допомогою нього не здійснити:


8 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у АТ «Альфа-Банк» також є.

Висновок

«Прибуткова картка» «Альфа-Банку» з 2% кэшбэком за всі покупки виглядає вельми гідно. Умови безкоштовності пакету послуг досить м’які, все-таки зробити за місяць 15 покупок без обмеження по мінімальній сумі – це проста задача.

На даний момент пакет послуг «Прибуткова картка!» є самим недорогим способом для отримання комфортного доступу до валютообмінних операціях з допомогою «Альфа Кліка», «Альфа Форекса» і «Альфа Діректа».

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments